Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Akordi i partiture

Akordi i partiture Akordi pesama i partiture sa notama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.04.2009, 17:34   #11
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hm,Enes je uvek do sada napisao ispravne harmonije,a kada sam pogledao tvoje postove ispravio sam ti Ivanu od Medenog Meseca,jer nije tacna harmonija koju si napisao,stoga sam shvatio iz posta pre ovog da bi mogao otvoriti sa Enesom temu o harmonijama,a mislim da treba zakociti malo na vreme,Enes moze.I ako se ispisuju nekom akordi mora se biti potpuno siguran da je tacno,jer nije fer prema onom ko je trazio.Pozz
svrakan je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2009, 18:41   #12
Enes-am21
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 29.02.2008
Mjesto: Visoko
Godina: 37
Postovi: 179
Downloads: 81
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 32 puta u 23 Postova
Instrumenti: korg pa800, korg tr, harmonika hohner morino VI
Interesi: muzika i sport
Enes-am21 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Enes-am21 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ljudi, tema o harmonijama se tesko moze otvoriti, jer je termin HARMONIJA opsiran do nebesa... s toga, kad neko trazi akorde neke pjesme, ako neko zna nek napise i nemojte prcat jedni druge glupostima, jel trazena pjesma ima 3 akorda ili 23, stvarno nije bitno... ko zna nek napise... jel posteno??? ja ovu pjesmu ne znam, znaci nikad je nisam cuo, i ne mislim je ni slusat, tako da od mene u ovom slucaju necete moci dobiti pomoc.. sorry...
pozdrav...
Enes-am21 je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2009, 19:39   #13
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Svrakane, ako si ovim mislio dotaknuti moje znanje iz harmonije recu ti da nisam isao u srednju skolu i da nisam imao taj predmet. To sto si ti ispravljao harmoniju od ivane nema veze nikakve. Kao prvo postoje ukusi u harmoniji, nekome se svidja onako a nekome onako. Od harmonije se uvijek moze oduzimati, a moze i nadodavati, ja bih se nadovezivao u toj temi na ono sto znam, a ne bih se uplitao u ono sto ne znam. A to sto si ti ispravljao ivanu ili bilo koju drugu pjesmu sto sam ja skidao nema veze sa tim ili si ti mislio time suptilno rec da ja o tome pojma nemam? Ponovicu ne znam mnogo toga, ali neke osnove znam pozz
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2009, 19:47   #14
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Enes

Potpuno ispravno razmisljanje i konkretan odgovor.

Ja sam svojevremeno,jednom prilikom,u namjeri da pomognem,naravno, napisao harmoniju za pjesmu koju sam tek bio skinuo sa neta.Preslusao je par puta,i to u neko doba noci i napisao.I desilo se naravno da sam pogrijesio,jer pjesma mi nije usla dovoljno u uho,ali to mi nije opravdanje.Moja greska....U tom svom postu sam ostavio mogucnost da me svi drugi isprave,i ispravljeno je-i ja tu nemam sta dalje polemisati,jer nisam sujetan.Ali,takvu stvar nemam vise namjeru raditi....osim eventualno,kada sam stvarno apsolutno siguran.

A sasvim je svejedno,koliko pjesma ima akorda,ako je neko raspolozen neka pise.
Ipak postoji podforum akordi,i da bi on funkcionisao pisu se i harmonije.
Ali,nekada se primjeti da isti ljudi traze da im se ispisu akordi,ali nebitno....

@Delboy

Momcino,nemoj slucajno da se ljutis,ali ja mislim da si ti ipak previse mlad i
nedovoljno iskusan da postavis temu harmonija.To je jedna nepresusna tema,koja trazi ili dobru teoretsku potkovanost ili veliko prakticno sviracko iskustvo.
Ovo ti govorim dobronamjerno,jer ja nisam osoba koja bilo koga podcjenjuje,
i svakoga cijenim,prvo ako je dobar covjek,a onda muzicar.Vrijeme je pred
tobom i svasta nesto ces ti jos nauciti.
U ovoj prici sebe ne pominjem nigdje,jer mi je muzika samo hobby,tako da nebi bio pogresno shvacen.

Pozdrav,
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2009, 19:54   #15
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Naravno da nisam hteo da uvredim nikog,samo stojim iza toga da ako neko trazi pesmu treba napisati ili kako ide ili ne napisati,a ti momak si stvarno talentovan i vec si sada dobar,ali procitaj svoje postove prvo si napisao da bi mogao otvoriti temu za Harme, a u sledecem pises da nisi imao taj predmet,i ponavljam ja ne mislim da ti nemas poima,daleko od toga,samo treba znati u svakom momentu gde si,a ne ponekad istrcati pred rudu.A i vidim da si jako mlad,vreme je pred tobom,pozz
svrakan je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2009, 20:03   #16
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

u tom smislu i nisam napisao da je sam otvorim, nego da se nadopunjavam ne kao neko specijalan vec kao i svi ostali da se mogu nadopunjavati na enesa posto je na akademiji, isto kao sto sam se nadopunjavao u septakordima, a daleko od toga da sam ja neki skolovani muzicar, osnovna mi apsolutno nista ne znaci i ono sto sam trebao naucit nazalost sam propustio, nisam nastavio srednju ali zato i sam pokusavam sto vise da naucim. Treba i meni dooooosta lekcija jos iz harmonije jer je ne znam ni 5 % , ali znam dovoljno za skidanje akorda. Zato se izvinjavam ako ste me pogresno shvatili, sve je ovo u tom duhu da pomognem pocetnicima nisam nista lose mislio, niti me je iko uvrijedio, pozz
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2009, 20:10   #17
grabovac037
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 20.01.2007
Postovi: 305
Downloads: 3773
Uploads: 3
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
grabovac037 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
grabovac037 pošalji poruku preko ICQ messengera grabovac037 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard Pozdrav Ljudi

Pozdrav raja,ne bi da se mesam u vase stvari ali ovo me je malo dotaklo.Nikad nisam nikom pisao harmonije jer kao sto kaze mladi kolega nije fora rec nego da taj neko skine sam.A sto se tice harmonija i tu se slazem da je sirok pojam,ali ako pesma ima tri akorda zasto bi pisali coveku harmu koju mi volimo ili koju smo skinuli od nekih nazovimo zvezdama koje smo mi sami napravili,nego napisi kako ide i ako niste sigurni preslusajte je ponovo pa napisite samo tako se nekom moze pomoci.
Pozdrav
grabovac037 je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2009, 20:19   #18
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Zašto se uvek oko akorada lome koplja?

Drugari ajde da prekinemo glupu priču...ako neko zna neka napiše kolegi akorde a ako ne da ne nastavljamo ovu temu više?
  Reply With Quote
Star 09.04.2009, 21:44   #19
Enes-am21
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 29.02.2008
Mjesto: Visoko
Godina: 37
Postovi: 179
Downloads: 81
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 32 puta u 23 Postova
Instrumenti: korg pa800, korg tr, harmonika hohner morino VI
Interesi: muzika i sport
Enes-am21 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Enes-am21 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Slazem se sa drugom desetarom...
Enes-am21 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
bambus, ivanović, tina


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:27


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije