Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > DEMO > Demo snimci

Demo snimci Pravo mesto da postavite svoj demo...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.10.2013, 13:18   #711
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala brate, pa ima ih sigurno sad preko 10-ak, ali tek ova i mozda 2 zadnje su radjene vst-ovima malo ozbiljnije, ono ranije je paf
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2013, 13:55   #712
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pjesma je vrlo zanimljiva, aranzman takodje. Ipak bi bilo bolje da si ti otpjevao cijelu pjesmu, bolje to radis nego taj tvoj kolega. Pjevas sa boljom dikcijom, sa boljim vokalima, sa vise dinamike. Jednom rijecju, odlican si pjevac i to treba potencirati. Miks je prica za sebe. Trebalo bi malo vise poraditi na njemu. Odnos instrumenata je sasvim uredu ali je sve ostalo nekako neubjedljivo. Steta bi bila to to ostane tako jer je pjesma zaista dobra i mogla bi imati "svijetlu" buducnost. Ima nekoliko gresaka u miksu koje treba ispraviti a jedna od vecih je zadnji dio pjesme gdje pjevate "falcet", tu treba upotrijebiti posebne alate da se postigne efekat koji si imao na umu da dobijes. Ako imate nekog profesionalca da Vam to smiksa kako valja, bilo bi dobro. Ako nemate, rado cu ti pomoci, jednostavno podigni kompletan projekat (vjerovatno si radio u Cubaseu) osnosno Folder, koji ces predhodno komprimirati RARom i posalji mi link. Odradicu miks, sto podrazumijeva i ispravljanje tih sitnih gresaka, cak i tog falsiranja u soliranju gitare i ponovo ti vratiti kompletan projekat. Ponavljam, velika bi steta bila za tako dobru pjesmu da ostane nedorecena.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2013, 16:11   #713
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1936
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

like
Dodato:
slušam je i stalno mi vuče ako je"ljubit ću je" B dur ,na g mol u tekstu poslije ...
nenam instrument pri ruci pa ciljam akorde,ali mislim da me razumiješ ...

Promijenjeno od romario (12.10.2013 u 16:22 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
romario je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2013, 20:27   #714
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala na komentarima, nemam uopce dobre monitore kod kuce, moracu i u to ulagat poslije harmonike, tek kad sam na tyrosove zvucnike pustio skontao sam koliko sam gresaka uradio u cjelokupnom snimku. Tranzite, hvala ti na ponudi, zipovacu waveove i projekt pa cu ti poslat
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2013, 20:31   #715
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne zipuj nista posebno, vec kompletan Folder gdje se nalazi pjesma. U tom Folderu su i svi audio fileovi. Samo na taj nacin mogu ovdje otvoriti pjesmu onako kako je i ti imas.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2013, 14:09   #716
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kao sto rece Tranzit, pesma je vrlo zanimljiva i trebalo bi to nekako "pogurati"...
Sto se tvog pevanja tice, kad sam pustio snimak, pita me zena "ko to peva, jel' neko od zvezda Granda?"

Meni licno se dopada uvod i pocetak. U refrenu bih malo "udaljio" distorziju a mislim da bi dobar zenski "Ahhh" hor podigao refren na visi nivo. Takodje bih u refrenu ubacio npr. neke perkusije da se linija bubnja malo odvoji od teme.

Solo (gitara) mi se nikako ne dopada i mislim da je totalno pogresan izbor instrumenta. Tu bi trebalo kombinovati (eksperimentisati) pa pronaci pravu kombinaciju, trenutno mi se u glavi mota Alto sax


To je, eto, moje misljenje... Srecno!
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2013, 19:12   #717
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da se pohvalim da sam ja cuo prvu verziju pesme dok jos nije bila smiksovana i sredjena za pustanje u javnost... i dao sam istu primedbu kao sto je gosn. Tranzit dao: po meni bi ovo mnogo bolje zvucalo da je kolega Dell otpevao pesmu sam, ali poznati su mi razlozi zbog cega je to duet, pa necu puno da trazim dlaku u jajetu inace sto se svega ostalog tice, perfekt.

P.S: post sam napisao tek sad, posto u zadnja tri dana nisam mogao da se ulogujem na yu midi, cak ni sa telefona
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2013, 22:45   #718
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala puno na komentarima. Spakovacu to pa da Tranzit to sredi koliko moze. E pa sad... Zvezda Granda, e moram za to da tjeram kosu na spic, da potrosim na nju kantu gela, da nosim sakoe 5 broja vece i cipele na spic i sto kaze Nesa Bridzis, jel mi dobro ovako? Joj do jaja mi je, izgledam ko kreten
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2013, 21:39   #719
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Svaka cast za snimke, totalno mi se svidjaju. Za Upalite za mnom svece imas baksis od mene! Tyros skockan super!
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Star 22.10.2013, 11:32   #720
Narodnjak300
Ovaj baš voli da kuca
 
Narodnjak300's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.12.2008
Mjesto: Bor-Timocka kajina
Postovi: 450
Downloads: 2385
Uploads: 42
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 52 puta u 51 Postova
Instrumenti: nemam vise instrument
Interesi: Pecanje
Narodnjak300 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Lepu ste pesmu odradili ti i tvoj drug, lep tekst, lepo otpevano s' tim sto bi trebalo da se donesu neke odluke u vezi sa mixom. Bitno je da pesma kao pesma ima neku pricu a ima je i muzicki i tekstualno. Ako bih se nadovezao na savete kolega predlozio bih ti da jednu verziju pesme samo ti odpevas, naravno ako se drug ne ljuti. Posto je balada u pitanju manje-vise zna se koji je izbor instrumenata, bass, ritam gitara akusticna (u pozadini), klavir malo ispred gitare ali iza glasa (uklonis mu eq-om 200-500 hz da napravi mesta za vokal i malo mu smanjis visoke da dobijes taj neki mekan zvuk) ili mozes neku kombinaciju klavir i elektricni klavir. String tako neki nenapadan u pozadini (trudi se da se vise oseti taj string nego da se cuje) i malo manje reverba na bubnju pogotovo na kicku, na dobosu moze malo vise jer je balada u pitanju, cak sta vise pozeljan je neki reverb sa duzim repom. Isto i na vokalu, kad budes cuo reverb jasno smanji ga za 2-3db i bitno je da se podesi predelay u zavisnjosti tempa pesme. Pisem ti ovo sve druze jer je pesma super i mogao bi ponovo da se vratis na nju i poboljsas je.
__________________
Donosim vam pune ruke štimunga!
Narodnjak300 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:28


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije