Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.10.2023, 23:28   #11
tdamir66
Vredan član društva
 
tdamir66's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.11.2013
Mjesto: Sl. Brod
Postovi: 119
Downloads: 544
Uploads: 17
Rekao HVALA: 33
Zahvalili mu 15 puta u 14 Postova
Instrumenti: Pa600 ...Tr.
Interesi: informatika
tdamir66 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Naručivao sam par puta u Sytaura..i imaju dosta stvari koje se teško mogu naći.....i sve je orginal pod kataloškim brojem svakog proizvoda za svaki instrument .....Zbilja imaju sve ......npr. na eBayu sam kupio mikro prekidače za Pa2x ....koji bi jedva izdržali pola godine.....ovdje koje sam kupio i zamjenio .....klavijatura je prodana sa njima ....ista stvar i sa kontakt gumicama.....
tdamir66 je offline   Reply With Quote
Star 01.11.2023, 02:31   #12
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To neznam jer nisam tamo ništa naručivao i ne tvrdim suprotno da nemaju originale ipak zip teško jer ga ni sam roland nema u rezervi više.Može biti da su ih nekada skupili pa ih imaju neznam.Ja sam samo napisao da ako če stavljati Zip Drive mora biti originalan može biti da još koji neoriginalan radi (ako nađe onaj duomagnetan taj radi na svim klavijaturama koje su imale zip ali nije jeftin) na toj klaviaturi oko toga nema zajebancije to znam vrlo dobro jer sam nekad i sam zajebao oko toga kad sam pravio probe sa nekim jeftinim i neoriginalnima pa posle sam morao menjati cijelu platu na svoje troškove.
Danas nađu se jeftini adapteri za Hd kakvi su u prijenosnim računalima,Flash card,čak i usb ključ (ne mislim flopy emulator)a toga nekada nije bilo.
Sasvim tačno koji baš nekome treba nemoguče je tako na daleko sigurno kazati ali zna šta treba pa neka potraži nači če.
Nema boga da tamo ne nađe neki može i stari SCSI HD i tako dalje jer ih ima novih ovdje kod nas baš original za G1000 ali su kod nas cirka 119 eura i to mu je valjda skupo šta znam ali to mu je najjednostavnije to jest sigurno.Mada su adapteri oko 7 eura nije garantirano da svaki radi na toj klaviaturi pa če ih morati uzeti više dok mu ne proradi.Neka upita za taj zip šta si dao link pa če vidjeti dali valja ili ne inače bacit če novac i uništiti kako sam napisao klaviaturu.Osim toga ima adaptera i za Hd i za Flash card jer sam ih ja stavljao na nekoliko tih klaviatura nekad a stavljao sam ih i u Korgove umjesto HD,Yamahe Tyros1 koje su bile bez svega i još poneke modele.Ja sam naručivao sve to iz Kine i neke iz Njemačke ali na žalost nemam više linkova jer se više ne bavim tome odkad mi sve izgorjelo ponekad samo kojem drugu
ali ja sam u Sloveniji tako da mu drugčije ne mogu pomoči nego kako sam mu napisao.Nači če več rešenje i piše da se razume u elektroniku pa če mu biti lakše.
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 01.11.2023, 13:54   #13
tdamir66
Vredan član društva
 
tdamir66's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.11.2013
Mjesto: Sl. Brod
Postovi: 119
Downloads: 544
Uploads: 17
Rekao HVALA: 33
Zahvalili mu 15 puta u 14 Postova
Instrumenti: Pa600 ...Tr.
Interesi: informatika
tdamir66 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako se razumje u elektroniku oda je najbolje da ugradi SD adapter....i SD kartica mu služi umjesto HDD ili Zippa.......
Dodato:
Evo ovako nešto......
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! HRK63.39 50%OFF | SD SDHC Memory Card TF IDE 3.5 40 Pin Male IDE Hard Disk Drive Adapter Converter 100% brand new and high quality
https://a.aliexpress.com/_mrLObWU

Promijenjeno od tdamir66 (01.11.2023 u 14:17 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tdamir66 je offline   Reply With Quote
Star 01.11.2023, 18:53   #14
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da to sam mu i preporučio i poslao link da potraži.Ima tih adaptera svih vrsta sa različitim pinovima od cirka 1 pa nešto eura naprijed a ako stvarno ima 40 pina neznam onda ne treba mu ništa više a ako ima 50 pina još može među sraviti prijetvornik sa 50 na 40 pina i to je to.Ti adapteri su za CF Flash kartice a jedni i za HD primjer male 2,5 kakvi su u prijenosnim računalima a u neke može se staviti memory kartica jednaka kakva je u mobitelima i takav adapter imam ja za Roland G70 i u njega stavljenu karticu 8GB.Dali podupire još veču nisam ni probao jer mi je i ta ogromno velika pa više ne trebam jer je skoro prazna.
flosarka je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:55


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije