Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.09.2013, 17:14   #41
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@jtodorov Moguce da je i na to mislio, e sad valjda je "muzicar" da zna za toliko da razikuje u pm
@calevh Nisam bio video pitanje skoro da bi pre odgovorio...MFX mozes staviti na Upper-e samo, i to ne posebno, vec na ceo Upper (UP1 i UP2) ide 1 MFX i to je to. Ne moze odvojeno i MFX se moze stavljati samo na Upper-e (nisam ni proveravao na ove ostale da li moze, ali koliko sam video, ne moze). Sto se tice EQ-a, ima generalni EQ za komplet aranzer, a nisam proveravao da li moze posebno za svaku traku. Nisam siguran za to. Videcu ako stignem uradicu par slika koje sve opcije Editinga moze da se uradi, pa cu postaviti ovde ako nekom budu trebale, ili otvoriti temu koje sve vrste editinga mogu biti. Samo da uhvatim vremena malo. Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 29.09.2013, 18:28   #42
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Acko stigla je klav. proveo sam jedno 20 neprospavanih noci i dana uz Va7 i pohvatao skoro sve, u pravu si MFX ide samo na Upper - e, i to zajedno, a onda postoji mogucnost da se recimo jedan od Uppera iskljuci tj. da ne vuce MFX, a druga da, ili oba da vuku MFX, ali samo jedan isti. U svakom slucaju, hvala sto si se javio,
I da, sto se tice EQ, on se moze snimati zajedno sa User programom, znaci svaki User program moze imati svoje parametre u EQ, medjutim, ja radim na taj nacin sto zakljucava, User programe sa ritmom pa menjam boje, kad hocu da menjam ritam, otkljucam ritam, promenim, pa ponovo zakljucam, tu nastaje problem, ne postoji mogucnost prilikom zakljucavanja da bude zakljucan i EQ. Nazalost, ali dobro, s obzirom na to, onda se i posmatra kao generalni EQ.

Promijenjeno od calevh (29.09.2013 u 18:32 sati)
calevh je offline   Reply With Quote
Star 29.09.2013, 21:12   #43
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nije mi bas najjasniji ovaj zadnji deo sa EQ-om, ali ja npr. uvek kad upalim klavijaturu i kad odradi ZIP ocitavanje, udjem i zakljucam sve opcije sem druge Tone, i uvek kad menjam boje ili ritmove, ne menja se ono jacina da tipa na jednu boju je jaci aranzer, na drugoj slabiji ili tako neke razlike, nego na svakoj isto, a naprimer ako ne zakljucas te neke opcije, kad menjas boje, on ti hvata sve nesto pobrkano....E sad ovo, kad menjas ritam, otkljucas, pa promenis, pa zakljucas....Mislim, to ti je malo komplikovano....Zakljucas sve sem druge ikonice u prvom redu i na svakom User programu sto se tice performansi i ritmova je isti efekat....Nema nikakvih problema....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 30.09.2013, 11:58   #44
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pricam za User program, znaci u A banci drzim samo ritmove, iskljucivo ritmovi poslagani po bankama, u B banci samo boje. Kada sviram, izaberem ritam u A banci, zakljucam "Style i Tempo", "preselim" se u B banku i menjam boje, nemam potrebe da zakljucavam ostale funkcije, jer recimo Transpose ne koristim, sviram "rucno" da kazem, razlicite tonalitete, Keyboard Mode, ne zakljucavam, jer ako zakljucam ostaju podesavanja za real time par t- ove iz one performanse u kojoj mi je ritam sto meni ne odgovara, znaci samo Style i Tempo.

Sto se tice EQ, za ritam recimo podesim low na +4, a za high na +2, ili +3, ne secam se tacno. To snimim sa tim ritmom u jednom user programu. Problem je sto, tamo gde mi je neka boja, ako mi odgovaraju drugi parametri EQ, ja nemam mogucnost da zakljucam ove parametre tamo gde mi je ritam, pa da za ritam zadrzi te parametre,a za boju povuce nove, ali iskreno nije mi ni toliko bitno. I ovako zvuci, ubija na mesto. Jedino za cime stvarno zalim je, sto nema bar 1 MFX za ritam sekciju, kako bi mi znacilo da dodam neki "wah" efekat na ritam gitaru recimo, ali dobro, i ovako prolazi.
I da, nemam problem oko jacine boja, jer provodim sate i sate, da sve lepo iznivelisem da nigde nista ne "strci", malo vise posla, ali je rezultat zagarantovan.
Dodato:
Da li bi neko bio voljan da ukratko objasni kako se prave terce na Va seriji preko MIDI kabla. Jer mi uopste nije jasno na kom principu to radi? Hvala.

Promijenjeno od calevh (05.10.2013 u 14:29 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
calevh je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2013, 03:30   #45
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

imam molsku i dursku na g1000, idu ko lude, npr napravljene su iz A, i ako ocu da sviram Dmol, sviram iz A stim da transponujem plus 5, i tako za bilo koju skalu al mora se svirat iz A, sto je lako,
e sad fale mi dve terce, sta treba upisat, znam gde, msm koje brojeve za note,
treba mi dvojka za tipa nema raja, odakle si sele, i treba mi terca za tipa veseljak, poslednji boem ,te dve znal ko?
zz
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2013, 18:04   #46
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sviras u A dur, a svira ti D mol, kad transponujes +5, Nemoguce. Sto se tice pesme Veseljak recimo, sviraj je tom tercom iz A dura, ako hoces u A dur, a ako znas kako se prave terce, napravi za svaki tonalitet. Ja imam problem sto uopste ne znam, kako se preko MIDI - ja, rastimuju lowerr, ili sta vec kako bi se dobile terce? Verujem da neko zna, ali zasto ne zeli da objasni, to mi vec nije jasno.
calevh je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2013, 19:18   #47
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ne, imam mol dur tercu za pesme tipa cik pogodi, kupicu ti dance , jugoslovenka, i imam mol za pesme standard pesma od bola itd, e sad hvale mi samo jos te dve bar , znaci za odakle si sele dvojke, i za veseljak, imao sam, to je taj rad,

a ono sto kazem A, pa jednostavno, upalim rumbu, izaberem boju tercu Amol, i sviram nesto iz amol, ako zelim u dmol, i dalje sviram amol na klavijaturi samo dignem transpoze plus 5 i odma je dmol, ako hocu cmol, to je plus 3 transpoze, ma lako, iz jednog tonaliteta sviras sveeee, samo radis sa transpoze u koji zelis na licu mesta, tako isto i onu prvu mol dur,

znam za jos jedno dve terce mada ne znam dal mogu i one tipa jutros mi je ruza procvetala, pa tipa kralj ponoci, nije cista molska, imam to na tritonu le.
Dodato:
evo video , da vidis o cemu pricam, snimio malo pre .

__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)

Promijenjeno od branoy (26.10.2013 u 19:43 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
branoy je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2013, 20:27   #48
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jel moze ovo na VA seriji da neko potvrdi da se uradi sa midi kablom?
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2013, 20:45   #49
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od branoy Pokaži Post
ne, imam mol dur tercu za pesme tipa cik pogodi, kupicu ti dance , jugoslovenka, i imam mol za pesme standard pesma od bola itd, e sad hvale mi samo jos te dve bar , znaci za odakle si sele dvojke, i za veseljak, imao sam, to je taj rad,

a ono sto kazem A, pa jednostavno, upalim rumbu, izaberem boju tercu Amol, i sviram nesto iz amol, ako zelim u dmol, i dalje sviram amol na klavijaturi samo dignem transpoze plus 5 i odma je dmol, ako hocu cmol, to je plus 3 transpoze, ma lako, iz jednog tonaliteta sviras sveeee, samo radis sa transpoze u koji zelis na licu mesta, tako isto i onu prvu mol dur,

znam za jos jedno dve terce mada ne znam dal mogu i one tipa jutros mi je ruza procvetala, pa tipa kralj ponoci, nije cista molska, imam to na tritonu le.
Dodato:
evo video , da vidis o cemu pricam, snimio malo pre .

PC. nema nikakvog midi kabla, sve je u Tune u globalu
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:32


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije