Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.03.2012, 09:33   #11
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Za 350 € bi mogao cak i naci Yamahu Emx 512SC (ali polovno), mozes provjeriti, ja imam 512SC vjeruj mi, ima snage i sto mi je najbitnije, mala je za transport! Gledaj i tu miksetu!
Sto se tice kutija, tesko da ces naci ista za 200€, tesko prijatelju, iskreno govorim, Mozda jedino Behringer B212XL Eurolive(to ti ga dodje oko 300€) ili B1520 Pro(ali polovne)....

Zasto ne ides jedno po jedno, mislim da ti je bitnije sada da kupis zvucnike, pa onda idi na pojacalo(miksetu), ako si planirao izdvojiti 350€ za miksetu+200€ za kutije, zasto to ne bi odmah izdvojio za zvucnike?! za 550 € mogu se naci polovne 2 Ev Zx4 ili pak yamaha 15"(500w po kutiji), i onda ides polako na miksetu... Kad uzimas vec, uzmi da ti moze trajat narednih nekoliko vremena(3-4-5-6 godina), a i sam znas kad kupis neku "kantu" da je se tesko rijesiti (mozda i ne znas, i najbolje bi bilo da ne znas), kazem ti, najbolja opcija bi ti bila ta da prvo kutije uzmes (znam da ce ti stojati u kuci), ali ce te i potaknuti mozda na stednju da stedis za miksetu, i kad uzmes miksetu, na konju si

Eto pa ti odluci, sretno...
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2012, 17:19   #12
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zar moze nac za 350 eura mixetu ko kod nas?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2012, 18:44   #13
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa marnele 500€ je nova! Jasta nego moze, vidjao sam na oglasima... Samo sto su rijetki slucajevi koji je kupe (kao ja i ti) i ne prodaju je, jer je sasvim dovoljna(valjda razmislis dobro 10 puta zasto ces je uzimat) Do 100-150 ljudi "kooo duša"!
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 01.03.2012, 20:09   #14
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jbg vidio si da radi posao, cak mozda i bolje na tvojim kutijama, znas da sam mislio onda da su led-ovi otisli
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 02.03.2012, 00:05   #15
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja sam za sada prezadovoljan, kada se ona "naradi" prodat cu je hahaha a ne planiram jos uskoro. Nisam se jos usudio pustiti tih 350w po zvucniku iz nje (a mislim da ta cifra malo laze, ali ako i laze ne laze kao Behringer) u sustini, dobra, mala, jaka mikseta za "mini" band(klavijatura,gitara,pjevac,pjevacica), jedino sta joj je mana sto nema taj aux in jebo ga... da se moze lexicon ili Tc spajat na njega kao externi efekat, mada u sustini i ovi efekti zadovoljavaju potrebu, odnos cijene i kvalitete je i vise nego realan i dobar!!!

A sto se tice Pfl-a(odnosno signala koji je tako da kazem fixan sa onim led diodama), tek se pali cini mi se na 100w (ja to otprilike), hahaha moras dobro pojacat da pocnu signalne lampice radit
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno

Promijenjeno od mirandess (02.03.2012 u 00:07 sati)
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2012, 22:27   #16
1108984
Početnik forumacije!
 
1108984's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.11.2011
Godina: 39
Postovi: 7
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
1108984 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
1108984 pošalji poruku preko MSN messengera 1108984 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo i moj amaterski predlog.

A) Mackie Thump TH 15A (400€-450€) i Soundcraft Notepad 102 (14.300din)

B) Mackie SRM 450 V2 (56.000din) i Wharfedale Connect 802 (7200din)

Pošto su svi rekli da je relativno ok, može i neki pasivni Behringer. Znam da su obe kombinacije sa samo jednom kutijom i pasivnom miksetom, ali bi imao nešto za početak. Ništa mu ne bi stajalo kod kuće, mogao bih odmah da poveže i svira. Sam je rekao da mu treba nešto za početak, za manje prostore i manje svirke, a to bi možda mogao da ostvari i jednom kutijom. Po trenutnim cenama, mislim da je best buy RCF Art 315 što u aktivnoj što u pasivnoj varijanti, ali kažem po cenama, jer će u radnji dobiti informaciju da se kutije prodaju samo u paru. A to onda već nije cena sa sajta već duplo toliko. Ja lično sam zadovoljan svojom jednom TH 15A, toliko da je u planu kupovina još jedne kutije da bi se kompletiralo neko svoje početničko ozvučenje.
Dodato:
Evo i moj amaterski predlog.

A) Mackie Thump TH 15A (400€-450€) i Soundcraft Notepad 102 (14.300din)

B) Mackie SRM 450 V2 (56.000din) i Wharfedale Connect 802 (7200din)

Pošto su svi rekli da je relativno ok, može i neki pasivni Behringer. Znam da su obe kombinacije sa samo jednom kutijom i pasivnom miksetom, ali bi imao nešto za početak. Ništa mu ne bi stajalo kod kuće, mogao bih odmah da poveže i svira. Sam je rekao da mu treba nešto za početak, za manje prostore i manje svirke, a to bi možda mogao da ostvari i jednom kutijom. Po trenutnim cenama, mislim da je best buy RCF Art 315 što u aktivnoj što u pasivnoj varijanti, ali kažem po cenama, jer će u radnji dobiti informaciju da se kutije prodaju samo u paru. A to onda već nije cena sa sajta već duplo toliko. Ja lično sam zadovoljan svojom jednom TH 15A, toliko da je u planu kupovina još jedne kutije da bi se kompletiralo neko svoje početničko ozvučenje.

Promijenjeno od 1108984 (08.03.2012 u 22:35 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
1108984 je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2012, 14:56   #17
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Moze ta yamaha da te izvuce za pocetak ali kasnije ako budes radio ista ozbiljnije menjaces je garantovano.

Moj predlog ti je ako vec hoces Yamahu uzmi Yamaha MG166C + neke aktivne kutije kad skupis pare recimo Wharfedale koje su po meni najbolje sto se tice cena kvalitet.

Mikseta je oko 360 eu
Kutije od 300W oko 400 eu po komadu mozda i 350.

Ja sam koristio Wharfedale pro SVP 15P i predjem na JBL posle godinu dana sam se opet vratio na Wharfedale pro svp 15P jer su mi na JBL svako malo odlazili visokotonci,a i zvuk je bio bolji na Wharfedale jer su drvene kutije.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2012, 16:01   #18
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od propenpop Pokaži Post
Pa trenutno bih mogao da izdvojim nekih ~300,350€ za mixetu i jos oko 200 za zvucnik(e) s tim sto bi najradje bilo sta da kupujem kupio novo (zato sam i pitao o ovoj yamahi jer je ona nova oko 350e)
Postovano sa mobilnog uređaja
Budzet ti je zestoko mali a ti bi da instrumenti budu novi. U tom slucaju nemas mnogo izbora. Kao varijantu sa aktivnim kutijama jedino mezes dobiti 2 x Behringer Eurolive E1520A boxove i uz njih Yamaha MG 82 CX mikser a kao varijantu sa pasivnim kutijama imas za te pare Behringer PMP 5000 ili jos bolje PMP 4000 Powermixer a kutije 2 x Behringer VP 1520. Sve je u okviru tvog budzeta (mada malo tijesno) i sve je novo a za tvoje potrebe i prilike i sasvim skromno i zadovoljavajuce.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 14.03.2012, 10:13   #19
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa taj budžet i nije z apohvaliti..Kolega Tranzit ti je dobro napiso...Premda bolje ti je uzeti polovnu stvar a da je kvalitetnija nego Behringera novog pa nemaš onog zvuka kako treba...Znam da ti fasciniran i volio bi čim prije da kupiš nešto-isti sam ti bio al vjeruj da vrjedi malo sačekati..Ja sam počo da sviram u folkloru na liniji,pa sam tu liniju nosio na manje feštice davnih 90-tih,mikrogon bez Echa,ma ništa ni ščim...Onda čeko da skupim para za polovnu Montarbo 716 koja je bila mrak u tim vremenima jer je nov Dynacord bio apsolutno preskup..I kroz godine skupiš para i kupiš pravu stvar...Sad odluka je tvoja...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:35


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije