Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 26.03.2011, 23:34   #1
redbul
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.10.2005
Mjesto: ----
Postovi: 39
Downloads: 207
Uploads: 1
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: pa serija
redbul befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Korg pa 800 blinka displej

Pozdrav svima, nabavio sam pa 800 prije 10 dana, od prije par dana sam primijetio da mi se displej gasi u plavo po jednu sekundu i tako nastavlja nekada i duze, da li je neko imao slican problem, i do cega bi moglo da bude, kontao sam da je formatiram i nabacim ponovno O.S.
hvala svima unaprijed
redbul je offline  
Star 27.03.2011, 00:10   #2
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

http://yu-midi.org/forum/showthread.php?t=17531
Mozda je ova tema (u linku) slicna tvojoj (al' nedaj boze!) sve u svemu procitaj ove postove.... Spremi svoj set, uradi backup tvornicki i odradi kalibraciju ekrana.... ako ti se nastavi dogadjati problem pod hitno ga odnesi serviseru, to nije ni prvi ni zadnji put da se događa, tj. ne događa se samo tebi, ima jos ljudi kojima se to dogodilo. Imas li ikakvu garanciju? Opet ponavljam ne daj boze da ti je otisla maticna kao kolegi milan_lekic-u 400 eura je iskihao za nju sretno. I javi kako je proslo.
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline  
Sledeći član vam se zahvalio mirandess za ovaj koristan post:
redbul (28.03.2011)
Star 27.03.2011, 00:11   #3
sulejman
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.12.2005
Mjesto: İstanbul
Postovi: 30
Downloads: 139
Uploads: 8
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: klavijature
Interesi: muzika
sulejman befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

da li ti pritom izbrise i semplove ili je samo u pitanju gasenje ekrana???
sulejman je offline  
Star 28.03.2011, 07:53   #4
redbul
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.10.2005
Mjesto: ----
Postovi: 39
Downloads: 207
Uploads: 1
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: pa serija
redbul befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hvala prije svega na pomoci, ovako, samo sam ponovo nabacio O.S. ver 2.01 mada je sa klavijaturom dosao cd na kojemu je operativni 1.60. Ali je bio na klavijaturi ovaj jaci pa sam ga ponovio. Bekap znam vratiti, ali ne znam poslije O.S. nabaciti i onaj drugi fajl poslije,musical resources,dal on ide pri paljenju ili kada digne sistem.
Klavijaturu sam odnio ovdje najjacem covjeku za elektroniku, i covjek popravlja sve, pa da on vidi sta bi moglo biti, u prici sinoc sa njim i on sumnja na napon, obzirom da mi blinka kod kuce, i na jadnoj jos tezgi, a i tu je bilo problema sa naponom jer se i mikseta gasila. Pored ovg blinkanja, takodje mi je i audio input non stop u crvenom, i klavijatura mi bruji na razglasu.
vidicemo sta ce ispasti iz svega ovoga, javicu, a samo mi odgovori za onaj drugi fajl kako se nabaci, poslije O.S., pozdrav
Dodato:
Za Sulejmana, hvala na interesovanju, klavijatura samo blinka, a pri tome odlicno radi, cak kada povremeno nestane ekrana (ode u plavo) po nekoliko sekundi, ja i dalje napamet mogu prebacivati boje i ritmove, tako da mislim da kvar nije softverske prirode, sada vidicemo dalje, javicu o ishodu dogadjaja, ako neko ima borj onoga covjeka sto servisira iz Banja Luke, ako nije problem neka mi ostavi, hvala svima
(stvarno sam razocaran, tek sam kupio polovnu klav. imao par svirki , i eto pocela se kvariti, sumnjam i da li je moguce da je vlasnik nesto primijetio na njoj pa je na vrijeme prodao)

Promijenjeno od redbul (28.03.2011 u 07:59 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
redbul je offline  
Star 28.03.2011, 12:06   #5
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

http://yu-midi.org/forum/showthread....spisak+servisa
post broj 10. Artist banjaluka i sarajevo.

A sto se tice o.s.-a 2.01 (taj koji i koristis neka ti ga) ovako trebas uraditi backup, o.s. je vec instaliran samo spremi svoj set i skini sa stranice korgove web stranice (musical resources koja zauzima u rar falu 7,8 mb) ovako uradi. Kada ti se upali kljava ides na MEDIA>utility(i kliknes na full resource restore)>Execute (zatim trazi fajl i otpakiraj ga na usb stick koji pise " Pa800_res_v201.BKP ", )> i izbacit ce ti warning i samo yes. Pricekaj dok se ne napuni kljava i izgasi je, pisat ce ti nesto kao you must switch off your pa.... izgasi i ponovo upali. Dobit ces ga kao tvornickog ALI NE ZABORAVI PRVO SPREMITI SVOJ SET!!! eto ga.

A sto se tice napona, nisam elektircar, ali ne gine ti da kupis korektor napona prijatelju, posto to ne koristim, ne znam kolika mu je cijena... a na forumu imas sto posto sve objasnjeno.

Veliki pozdrav i sretno ako zapne opet piši
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline  
Star 28.03.2011, 22:42   #6
redbul
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.10.2005
Mjesto: ----
Postovi: 39
Downloads: 207
Uploads: 1
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: pa serija
redbul befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Cuo sam se sa elektroničarem, kaže klavijatura je otvarana i radjeno je nesto na ploci, lemljeno i to, zna gdje je kvar ali je prilicno sitno, trebacemo kaze jos vremena da to pod uvecalom sredi, daj boze nadati se, inace primijetio je da pocinje da blinka kada se zagrije, molim boga da samo napravi, ali ste u pravu da je nesto na ploci, pozdrav i hvala svima
redbul je offline  
Star 28.03.2011, 23:34   #7
just_be
Vredan član društva
 
just_be's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.12.2008
Postovi: 144
Downloads: 596
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 17 puta u 16 Postova
just_be befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

imam slican problem, kada naslonim ruku malo jace na klavijaturu , pocne blinkati ekran, kao da prekida, onda nestane slike, a kad udarim klavijaturu odozdo proradi.jel neko imao ovaj problem

p.s kolega redbul javi ako ti uspije popraviti! poz
just_be je offline  
Star 29.03.2011, 02:19   #8
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Neznam sta reci al , sve sto se prodaje polovno pa800 otvarano i cackano je . Drugar je kupio za 1100 eura radilo je ekstra , umalo i ja da uymem jednu kljavu u zameni za psr1500 i nesto malo doplate , stvarno je ekstra zvuk na tim pa800 lepo rade al je steta sto se kvare ,, mislim stvarno steta . Drugaru je prvo poceo da krcka pa onda sve gore i gore pa jos neki nedostaci i ,,, sad ne radi , eno jadnik skuplja lovu za servis , a stvarno velika steta zvuk je bio fenomenalan . Posto sam elektronicar otvorio sam i video da je radjeno nesto na maticnoj ,,, znaci tip je hteo sto pre da se oterasi sprave .
Dodato:
@JUST BE Verovatno vasa klavijatura ima negde hladan lem , ili kablic od ekrana nema dobru konekciju mozda se malko iskopco ili ,ili ima tu vise stavki al najbolje odnesite kod nekog servisera da vam to otkloni .
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/


Promijenjeno od gagan (29.03.2011 u 02:23 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
gagan je offline  
Star 29.03.2011, 14:30   #9
redbul
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.10.2005
Mjesto: ----
Postovi: 39
Downloads: 207
Uploads: 1
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: pa serija
redbul befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

javicu ti ishod svakako, cuo sam se i danas sa majstorom, kaze da je neki saraf zakacio malo flet kabla i da je to pravilo masu, a da je naknadno ispao kvar na ploci, smatra da nije mozda dobro sklopljena ili naknadno da je lose sastavljena kad je otvarana, pozdrav i cucemo se
Dodato:
pa da zavrsimo sa ovim, veceras klavijaturu donosim, otprilike nesto je na plocii kao sto je kolega gore naveo, malo cu je testirati i zamijeniti to generalno, nemam izbora uopste, gor mi je da me zeza non stop, tu nema svirke, pozdrav svima, javicu kolko me ispala zamjena svega toga.

Promijenjeno od redbul (04.04.2011 u 19:43 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
redbul je offline  
Star 06.04.2011, 22:10   #10
mikikg
Vredan član društva
 
mikikg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2005
Postovi: 103
Downloads: 6359
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
mikikg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Greska na procesorskoj ploci,resava se.
Pozdrav!
mikikg je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije