Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Treba mi!!!(Ritmovi, samplovi, boje...) > Boje i semplovi

Boje i semplovi Za sve u vezi boja i sampleova pitajte ovde...

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 03.10.2010, 10:23   #31
nelica2002
Vredan član društva
 
nelica2002's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.07.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 101
Downloads: 1046
Uploads: 12
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Korg PAX3
nelica2002 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

neznam ako ne vuče niikakve samplove,onda je stvarno dobro sredio taj PA50.
nelica2002 je offline  
Star 03.10.2010, 10:40   #32
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolege svirao sam na Korgu pa50 dve godine i to mi je bila prva ozbiljna klavijatura, provodio sam dan i noc sa njom,nakon toga pa60,80 i hocu da kazem da sam 101% siguran da je ovaj zvuk dobijen od fabrickih-internih boja...na korgu je sve promenljivo i od ''babe se stize do devojke''tako ne bi trebalo da vas cudi sto moze ovakav zvuk da izadje iz ove klavijature!Moze da zvuci i mnogo bolje...Ja sam na ovom sajtu skinuo jos bolji set za Jv,potrazicu ga kasnije jerl ga vec duze vreme ne koristim i reci cu vam koji je naziv jer imam na 1000 setova za pa 50.60.80 i neznam koji je tacno...Vecina kolega zna da je ovo samo pa50 a i ostali bi trebali da znaju da ovde nema nikakvih eksternih semplera ili slicno!Covek je s'tim kablovima klavijaturu povezao direktno u lap top kako bi zvuk bio kvalitetniji i tu nema sta da se prica vise...
Minicevac je offline  
Star 03.10.2010, 12:37   #33
dalibor jarmina
Vredan član društva
 
dalibor jarmina's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.08.2008
Mjesto: Vinkovci
Godina: 36
Postovi: 206
Downloads: 372
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Korg PA2XPRO
dalibor jarmina befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dalibor jarmina pošalji poruku preko MSN messengera
Standard hmm

odakle taj tip svira mercedes kolo? kolko znam, original je iz a-dura, a on ne svira tako, ali zvuči kao da je iz a-dura, malo pogledajte (poslušajte), terce uopće ne mijenja, a terce "šaraju", malo gore, malo dolje drugi glas...
dalibor jarmina je offline  
Star 03.10.2010, 13:00   #34
driftkiller
Ovaj baš voli da kuca
 
driftkiller's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.05.2008
Mjesto: Hadžići, Sarajevo
Godina: 30
Postovi: 321
Downloads: 1198
Uploads: 8
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa50 i Yamaha Psr 620, Alesis QX49 midi controler
Interesi: Svirka, Računari, Tehnologija
driftkiller befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@jamča ne moras da provociras, nije mi mrsko snimiti set na disketu nego moja klavijtura je rijetko na stalku pored racunara, i ovo jeste Pa 50 na bilo kojem snimku, a pregledao sam sve od ovog lika, i nema semplera nema nista, sve se ovako moze uraditi, a sto ljudi kupuju Pa2X evo : zbog boljih tipki, izgleda, semplera, ekvalajzera, prosirenja i dodatnih mogucnosti. A sa Pa 50 svako moze da kvalitetno odradi bilo koju vrstu svirke, pa cak i studiju da snima, ja garantujem!

@ dalibor jarmina ono mercedes kolo je uradeno po varijacijama sve, i mozda je trasponovano, ali onde sint svira terce i sve, a on samo drma prvi glas.
__________________
Alestis bend, tu za vas.
https://www.facebook.com/pages/-Alestis-Band-/214815251928691

Promijenjeno od driftkiller (03.10.2010 u 13:01 sati)
driftkiller je offline  
Star 03.10.2010, 13:18   #35
dalibor jarmina
Vredan član društva
 
dalibor jarmina's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.08.2008
Mjesto: Vinkovci
Godina: 36
Postovi: 206
Downloads: 372
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Korg PA2XPRO
dalibor jarmina befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dalibor jarmina pošalji poruku preko MSN messengera
Standard ...

ok znam da svira prvi glas, al kako mu se mijenjaju terce, malo gore, malo dolje?
dalibor jarmina je offline  
Star 03.10.2010, 15:05   #36
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1270
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@dalibor jarmina
Kolega Driftkiller je mislio da je terca snimljena na traka u ritma i svira automatski sa ritma.
_____


A sto se tice ova tema koliko vidim svako kaze svoje misljenje a ne iznese argumente. Cak se pojavili i nabijaci postova pa neko i po dva puta pisao, pa brisao sam postove. Zato odsad, one koje tvrde da je 100% Pa50 da su se uverili i sami, neka izvole pa taj dokaz koji ih uverio uploadovaju da probaju i druge clanove. A ne svi tvrde da imaju cak i bolji set a niko nista da pokaze nego cujemo babine devetine kako pa50 se moze bolje srediti i od pa2x .... malo sutra.
Zato da pricamo razumno i sa fakte, nije ovo glasanje pa da svaki clan glasa jel to iz pa50 il nije .... u suprotno ce tema pod LOCK.
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline  
Star 03.10.2010, 16:22   #37
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Posto sam bio prozvan set je uploadovan,to je set koji ce perfektno raditi na klavijaturama kao sto su Korg pa50,60 i 80 i ne zahteva sempler...Taj set sam odavno skinuo ovde ali se ne secam pod kojim je nazivom bio pa sam ga sada postavio pod nazivom''Juzni vetar.set'' i nadam se da ce se pravi vlasnik ovog seta prepoznati i biti ponasan na svoj trud...Ritmovi su slicni ovima ali zvuk je cak i bolji uvericete se i sami i dosta verno izlazi zvuk juznog vetra...na klavijaturama kao sto su pa500,800 i pa2xpro ovaj set nece zvucati isto(neke boje ce biti izoblicene,a to se desava zato sto su fabricki semplovi,tj interne boje sa roma sa pa80 recimo razlikuju od internih boja sa pa800,neki su bolji a neki losiji verovali ili ne) kao sto bi u prethodno navedenim klavijaturama(pa50,60,80) i bice potrebno prepravljanje...Siguran sam 99% da svaku boju koju ste culi u onim snimcima pronacicete i u ovom setu...A to da pa50 bolji zvuci od pa2xpro to je vec smesno,fora je u tome sto su klavijature pa50,60,80 najbolje isprogramirane odnosno provaljene takoreci do maksimuma i sve sto je moglo da se izvuce muzicari su to ucinili a vreme korga pa500,800 i pa2xpro tek dolazi...Pozdrav veliki svim kolegama!
Minicevac je offline  
Star 04.10.2010, 06:04   #38
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A ja ne znam kakvo je to tvoje pitanje

Citat:
Originalno postovano od Jamča Pokaži Post
Ja stvarno neznam sto ljudi bacaju pare i kupuju Pa2x ili slicno?
cista mlatka..jel si ti napisao iz fazona da imas i pa80 i pa2x? Ako stvarno imas oba sta ce ti onda pa2 pored pa80? Sto si bacio pare?? Ja sam kupio pa2 zato sto mislim da mogu da iskoristim njegov potencijal.

Citat:
Originalno postovano od Jamča Pokaži Post
@Vex
Mozes li ti ovako da doteras svoj Pa2x pa da ovako zvuci? naravno bez semplova....
kad vec pitas ovako blago receno "bez logike" : naravno da mogu bez semplova da sredim pa2,al ne bi zvucao tako nego mnooogo bolje jel u startu pa2 ima mnogo kvalitetniji i veci interni rom od pa50 nema smisla uopste i traziti od nekog da radi tako nesto...

a sto se tice terci u snimku "Mercedes kolo" : namenski ritam odradjen za ovo kolo,koga mozete naci u svakom recimo petom setu za korgov aranzer...i sta je tu sad filozofija u praznoj traci da se odsvira samo terca za kolo,i naravno,covek je odsvirao po potrebi gde treba (i to se cuje cak na jednom mestu da je lose odsvirao,netacna mu je terca) gornja-gornja,donja-donja i posle samo svira primu,terca je u ritmu i eto...prosto
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline  
Star 04.10.2010, 11:13   #39
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Au kakva prasina,vidim da tu postoje dve struje,prva struja je ona koji su mladji muzicari i kojima je set svemir,a drugi su iskusni koji cim cuju vide da je set sasvim pristojan za pa50,ali nista dalje od toga,cak znam da na ovom forumu ima par njih koji imaju lepse sredjene pa50ke,a sto si tice JV,pa to na svakom korgu moze od fabrickih boja da se sklopi da zvuci dobro.
svrakan je offline  
Star 04.10.2010, 12:01   #40
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od Jamča Pokaži Post
pa da.... obicni pa50...hehehe
Ja stvarno neznam sto ljudi bacaju pare i kupuju Pa2x ili slicno?
Evo ja imao para viška i nisam znao gde bolje da ih potrošim a baš prolazio pored radnje gde je u izlogu stajao PA2 pa reko da malo potrošim...što da ne


E ,da...uzgred da vas podsetim a posebno vas Kolega @Jamča,da je pitanje u temi jasno postavljeno a ovo o čemu vi pišete nema veze s tim,samo može nekoga nepotrebno da isprovocira...ajmo da pišemo na zadatu temu ili da stavljamo katanac,hvala
 
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:23


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije