Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Produkcija i postprodukcija

Produkcija i postprodukcija Snimanje, obrada, miksanje i masterovanje zvuka

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.03.2011, 16:14   #21
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

kolega tranzit, 11. tocka pravilnika kaze: Pazite koga ispravljate i kome govorite kako nije u pravu, tako da bih vas molio da se istog i pridrzavate ako moze, hvala
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2011, 16:22   #22
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Naravno da mi je poznata tacka pravilnika ali ispraviti nekoga ko grijesi da ne bi i ostali, povedeni njegovom greskom, grijesili je veoma Bogougodno djelo. Na greskama se uci, kaze jedna poslovica. Ne ispraviti ociglednu i fakticku gresku tek radi tacke pravilnika nije bas u smislu nadgradjivanja znanja a to bi trebalo da bude i osnovna svrha jednog ovakvog foruma. Malo manje administracije a malo vise znanja ne bi bilo suvisno. Totalitarnost nije nikada i nikome pomogla.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2011, 16:39   #23
Dejan
Ovaj baš voli da kuca
 
Dejan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.07.2009
Mjesto: BiH
Godina: 36
Postovi: 444
Downloads: 1138
Uploads: 13
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: PA2Xpro,KORG TR,A.Git,el.Gitara,bass...
Interesi: Audio design,kompjuteri i elektronika
Dejan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vi nemate pravo da meni govorite koliko sam ja obrazovan,da li sam ja procitao knjige ili ne.Ne miksa se recenicama,knjigama,brojkama,miksa se usima.Pravilo je da nema pravila u snimanju i tacka.Mozda bi ste vi malo trebali da spustite tu dozu drskosti u svakom vasem postu na ovom forumu i sve ce biti u redu.
__________________
Svi veliki svjetski umovi su umrli. Anstajn je umro, Njutn je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjecam bas najbolje... xD

Promijenjeno od Dejan (22.03.2011 u 16:40 sati)
Dejan je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2011, 16:40   #24
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ljudi,ajmo sad svi lepo da udahnemo tri puta duboko svez vazduh i da pisemo konstruktivno ako moze? Nema potrebe da se u svakoj temi zapodeva kavga i svadja. Budimo tolerantni jedni prema drugima i pomazimo,ko ne zna da ima sta i da nauci. Hvala
  Reply With Quote
Star 22.03.2011, 16:41   #25
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

djovan To sto sam ti napisao od 6-9 kHz i 2-4KHz za tebe nije toliko ni bitno ima o tome dosta da se pise i nije tako lako za shvatiti uglavno radi se sa EQ.
Znaci kad snimis vokal nebitno dali ces mono pa od njega praviti stereo ili odma u stereo da se ne prepucavamo ovde,u principu EQ za muski vokal treba da izgleda negde odprilike ovako kao na slici. Posto ti dodajes vokal na matrice nema potrebe da ti objasnjavam EQ za ceo mix(mislim na sve instrumente )jer je to vec odradjeno na matrici,e sad kako to zavisi od matrice. Uglavnom radi se o frekvencijskom opsegu to ti je za vokal ono 2-4KHz po nekom teorijskom pravilu mada nije uvek tako.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 3-22-2011 3-29-57 PM.jpg (63,4 KB, 43x skinuto)
Highslide JS
sinisa je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sinisa za ovaj koristan post:
miloshgrubach (23.03.2020)
Star 22.03.2011, 16:44   #26
Narodnjak300
Ovaj baš voli da kuca
 
Narodnjak300's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.12.2008
Mjesto: Bor-Timocka kajina
Postovi: 450
Downloads: 2385
Uploads: 42
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 52 puta u 51 Postova
Instrumenti: nemam vise instrument
Interesi: Pecanje
Narodnjak300 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vokali uvek mono ali uvek to je pravilo to je kao bozija zapovest
dalje ide kroz kompresor da dobijes manji donamicki raspon ali i ujednacenots i vokal ce bolje da se cuje u mixu ako treba moze i kroz de esser ako imas problema sa S sibilantama Reverb na send uvek 100 wet Altreverb vst je odlican moze i delay ali bez preterivanja u sustini najbitnije je kako snimis vokal tj. ako kvalitietno snimis manje ces koristiti pluginove. Mozes koristiti pluginove za pitch korekciju tipa autotune, Melodyne i td. vokal se najcesce nalazi u centru u mixu. Skini Izotope nektar igraj se malo sa time dobra stvarcica mozda ti pomogne, taj nektar plugin to ti je sve na gotovo tj, u njega imas i kompresor i de esser i delay i reverb...
__________________
Donosim vam pune ruke štimunga!
Narodnjak300 je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2011, 17:34   #27
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Naravno da mi je poznata tacka pravilnika ali ispraviti nekoga ko grijesi da ne bi i ostali, povedeni njegovom greskom, grijesili je veoma Bogougodno djelo. Na greskama se uci, kaze jedna poslovica. Ne ispraviti ociglednu i fakticku gresku tek radi tacke pravilnika nije bas u smislu nadgradjivanja znanja a to bi trebalo da bude i osnovna svrha jednog ovakvog foruma. Malo manje administracije a malo vise znanja ne bi bilo suvisno. Totalitarnost nije nikada i nikome pomogla.
E svaka cast druze na objasnjenjima a i na ovome sto si realanSlazem se sa tvojim objasnjenjima gore u prvom tvom postu i to sam i ja mislio za snimanje vokala....Napokon da me je neko razumeo..hvala ti druze...poooz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2011, 23:43   #28
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Dejan Pokaži Post
Vi nemate pravo da meni govorite koliko sam ja obrazovan,da li sam ja procitao knjige ili ne..
Nigdje ja nisam donosio sud koliko si ti obrazovan i da li citas knjige ili ne. To si ti nesto pogresno vidio. Samo sam ti napisao da si o ovoj temi propustio procitati ono sto je trebalo.


Citat:
Originalno postovano od Dejan Pokaži Post
Ne miksa se recenicama,knjigama,brojkama,miksa se usima..
Tu frazu sam toliko puta cuo da mi se prilicno gadi kad je neko ponovi. Ona i ostaje uvijek samo fraza i nista vise od toga i njom se sluze uglavnom ljudi koji u svu ovu materiju nisu usli dovoljno duboko i detaljno. Bilo bi lijepo kad bi to tako bilo kako kazes, ustedio bih i ja a i mnogi drugi silne godine sklovanja i oslonio se samo na sluh. Kamo lijepe srece da je tako.


Citat:
Originalno postovano od Dejan Pokaži Post
Pravilo je da nema pravila u snimanju i tacka.
Jos jedna od stereotipnih dosadnih i neistinitih fraza. Pravila i zakona ima jer se radi o nauci a svaka nauka pociva ne svojim postulatima koji su iznikli iz dugogodisnjeg proucavanja i prakse.


Citat:
Originalno postovano od Dejan Pokaži Post
Mozda bi ste vi malo trebali da spustite tu dozu drskosti u svakom vasem postu na ovom forumu i sve ce biti u redu.
Jos kad bi mi konkretno pokazao sve te drskosti u postovima bio bih ti neizmjerno zahvalan jer bi mi ukazao na greske koje bih ja nastojao odmah da ispravim. Dzaba ces traziti, neces naci. To sto zoves drskoscu je samo moja konkretnost i direktnost koja nikada nije usmjerena da bilo koga uvrijedi vec iskljucivo da ukaze na eventualnu gresku ali isto tako sam direktan kada smatram da nekoga ili neciji rad treba bez uvijanja javno pohvaliti. Ne treba biti sujetan.

Promijenjeno od tranzit (22.03.2011 u 23:46 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2011, 00:18   #29
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Vule Pokaži Post
Ljudi,ajmo sad svi lepo da udahnemo tri puta duboko svez vazduh i da pisemo konstruktivno ako moze? Nema potrebe da se u svakoj temi zapodeva kavga i svadja. Budimo tolerantni jedni prema drugima i pomazimo,ko ne zna da ima sta i da nauci. Hvala
Ovo su prave reci koje treba da poslusate kolege!!!

Ja snimam glas uvek mono!kasnije ga u miksu prebacim u stereo i to je to ali svu obradu prvo radim u mono okruzenju.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2011, 00:24   #30
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Druze neso sta ces!Ima ih koji miksaju i usimaSalim se malo...Poooz
zeljko je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije