Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.03.2014, 22:10   #1
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 308
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Pomoc oko brisanja i OS-a korg pa 50 sd???

Ovako, klavijatura mi je malo "podivljala", u sred nekog ritma ja hocu promjenit boju, a ona mi sama promjeni ritam, i tako sama mjenja svakih 10ak sec, pa sam zakljucio da treba sve brisat sa nje i ucitavat ponovo.

Skinuo sam OS i resurse sa Korgove stranice i ucitao na sljedeci nacin:

Ugasite klavijaturu > Ubacite SD sa OS-om > Upalite klavijaturu > Kada vas pita da li zelite da ucita novi OS, P R I T I S N I T E d u g m e "FADE IN/OUT". !!! Sada se formatira (brise) kompletana SSD memorija i ucitava OS. > Kada je to gotovo pritisnite bilo koje dugme na klavijaturi i izvadite SD iz klavijature > Sada uradite postupak pod brojem 2 tj ucitavanje Musical resource >
Pritisnite dugme DISK > Utilities 1 page, izaberite opciju "Restore data" > Izaberite sa ENTER da je izvor SD > Potvrdite opet sa ENTER >

Ucitani su svi ritmovi i rade, ucitane su i boje ali samo gornje. Znaci na desnoj strani kad stisnem da lampica svijetli dolje, nemam nista u cjelom tom redu, znaci bankovi od 11-20 su potpuno prazni, neznam zasto. Moze li mi netko pomoci???

Hvala
Dodato:
Moze li itko pomoc?? Sad kad nesto sviram na ekranu se nakon par minuta pojavi "record" ispisano, i klavijatura sama promjeni ritam na neki tvornicki, i tako mjenja stalno. Inace ovaj record se upali i svijetle prva varijacija i intro. neznam da nisam uso mozda u snimanje pa neznam izac, neznam sta se tocno dogada. I dalje mi nisu ucitani bankovi od 11-20. Molio bi bilo koga ako zna sto je problem da pomogne, jer ja sam se pogubio totalno.

Promijenjeno od makl (06.03.2014 u 17:59 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
makl je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2014, 19:10   #2
acakasper
Stvarno kod kuće
 
acakasper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2012
Mjesto: Usa
Postovi: 1.146
Downloads: 1259
Uploads: 61
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 137 puta u 134 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
acakasper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
acakasper pošalji poruku preko ICQ messengera acakasper pošalji poruku preko AIM messengera acakasper pošalji poruku preko Yahoo! messengera acakasper pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

makl druze,jesi li sredio ovo?jesi li ucitao tvoj global iz tvog seta koji si sacuvao pre ucitavanja OS-a?
__________________
Bog je stvorio zemlju a ostalo je
MADE IN CHINA
acakasper je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2014, 19:50   #3
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 308
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma ucitao sam Os, i isao ucitat backup sa korgove stranice, sve sam ucitavao kako sam gore napisao, ali nije mi ucitan ni jedan bank u bojama od 11 do 20. Pa onda nisam ni ucitavao svoj set, niti nista drugo, jer kad ukljucim sada neki tvornicki ritam on svira, ali nema u njemu ni gitare ni bass-a. Neznam jeli otislo nesto u klavijaturi, ili sam ja negdje gresku napravio...
makl je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2014, 21:28   #4
acakasper
Stvarno kod kuće
 
acakasper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2012
Mjesto: Usa
Postovi: 1.146
Downloads: 1259
Uploads: 61
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 137 puta u 134 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
acakasper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
acakasper pošalji poruku preko ICQ messengera acakasper pošalji poruku preko AIM messengera acakasper pošalji poruku preko Yahoo! messengera acakasper pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

mozda se desi da nisi snimio kako treba tvoj set,pa se nesto zafrknulo u Global podesavanjima,probaj ucitati neki drugi set,vidi sta se desava?
__________________
Bog je stvorio zemlju a ostalo je
MADE IN CHINA
acakasper je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2014, 00:13   #5
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 308
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Al nisam svoj set ucitavo, nego tvornicki backup, ono musical resourses sa korgove stranice... I ne ucita donje bankove...
makl je offline   Reply With Quote
Star 01.04.2014, 19:18   #6
sale007
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.11.2007
Postovi: 11
Downloads: 424
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
sale007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

probaj sve ponovo ucitati ali umesto da stisnes fade in/out stisni yes/enter ja sam tako na svom ucito bez problema.
sale007 je offline   Reply With Quote
Star 05.04.2014, 05:34   #7
zaki1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2011
Postovi: 142
Downloads: 97
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 14 puta u 12 Postova
zaki1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako sam dobro razumeo ti mislis da imas "problem" sa Bojama od 11-20 ali nisi kazao koje boje? Kod tebe se verovatno radi o PERFORMANCE, i one su prazne u tim Bankama sa fabrickom postavkom, dok PROGRAM, boje su sve popunjene na Pa 50.Kada ubacis neki set te ce ti Performance boje biti popunjene a Program treba da ostanu nepromenjene, tj fabricke ,osim User 1, user2 i uzer DK. Poz.
zaki1 je offline   Reply With Quote
Star 22.04.2014, 21:39   #8
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 308
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Isao sam sloziti neke terce, od postojecih boja, dodao harmonikama sax i frulice, sve slozio, sve radi, ostavim klavijaturu upaljenu i odem na 20ak min, vratim se, ono opet onaj isti problem. Pali se lampica change style, titraju lampice variation 1 i intro 1, i sve ostale lampice koje inace normalno svjetle su zamrznute. nemogu nista mjenjat, ugasim je i upalim, opet isti problem. Obrisem opet sve iz nje (sacuvao sam svoj set), i ucitam ponovo OS, upalim je ona prazna, i opet se to zamrzne tako. Stvarno vise neznam sta da radim, dode mi da je polomim na pola, sad mi krecu svirke a meni instrument neispravan... Pomagajte ako znate sta je!!!
makl je offline   Reply With Quote
Star 18.05.2014, 17:14   #9
nicic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.02.2008
Postovi: 111
Downloads: 2050
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
nicic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Pomoc oko brisanja i OS-a korg

Ja sam takav problem resio ovako. Naravno ako nisam zakasnio sa odgovorom.Stvar je u tome da treba obrisati celu SSD memoriju, ne samo reinstalirati novi OS. Znaci, prvo snimiti novi OS na SD karti i ubaciti karticu u klavijaturu dok je ugasena. Nakon ukljucivanja klavijature, pojavice se poruka sa pitanjem da li da se ucita OS sa kartice sa ponudjenim YES i NO. Umesto YES ili NO pritisnite dugme FADE IN/OUT. To ce obrisati kompletnu SSD memoriju i ucitati OS automatski sa SD kartice. Nakon toga, ucitajte sound resources koje takedje mozete skinuti sa KORG sajta i to je to. Memorija klavijature je cista kao prvog dana.
nicic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:31


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije