Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.06.2008, 23:11   #11
dominik
Vredan član društva
 
dominik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.07.2007
Postovi: 160
Downloads: 765
Uploads: 36
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 18 puta u 18 Postova
dominik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

A tvoje mišljenje za moje pitanje iznad? Još ja napišem da nisam htio novu temu postavljati!
dominik je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2008, 23:20   #12
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od dominik Pokaži Post
Da ne otvaram novu temu!
Marco 7 jesi nabavio ove nove dynacorde?Jesi mislio na d 15/3? Ja se dvoumim izmedju zx5 i ovih d 15/3. Trenutno imam dvije d12/3 al nemaju šusa,i 12" guši pratnja.
E sad,usporedjivao sam ih i činjenica je da obe odlično rade.medjutim imam osjećaj da je malo dynacord muljaviji,recimo na zx5 mi sve nekako jasnije,čišće izlazi van.Šta ti kažeš?Kakav savjet daješ?
A i drugi ako mogu pomoći i ako imaju iskustva neka se jave! Unaprijed hvala.......
I da,nije me bilo neko vrijeme,nisam zaradio ban već jednostavno nisam stigao!!
Pa za jedno 15-20% su ti bolje ove dynacord D-Lite 15 od Zx5!Mnogo mi se svidja kako radi ovaj D-Lite,fantazija
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 04.06.2008, 00:02   #13
coke357
Drugar foruma
 
coke357's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.02.2007
Godina: 45
Postovi: 69
Downloads: 1126
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 17 puta u 16 Postova
coke357 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
coke357 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Svirao sam godinama na HK Linear PRO dole 4 Bas Bina a gore 4 trapeza koji u sebi imaju po dve 10 i hornu. To je pasivan sistem koji sam QSC snagasom gurao i verujte da to radi kao studio samo sto me je to kostalo boga oca pre jedno 7-8 godina
__________________
TYROS 2
coke357 je offline   Reply With Quote
Star 04.06.2008, 01:44   #14
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kao što mnogi muzičari kod nas znaju ponosan sam vlaasnik 2xEV ZX5 i 2xD15/3...Dakle što se tiče kvalitetaapsolutno su D15/3 NAJBOLJI sateliti što se mogu naći,mnogo im je bolja i čistija reprodukcija zvuka,bass im je nenormalno izrazit i jak,a za one dimenije i težinu što posedju---niko nebi povjerovo šta iz njih izlazi...ZX5 koristim za manje prostore pošto su nekoliko lakše od D15/3,malo manjih dimenzija,a za veće gaže obavezno 4 komada...Sad je stigla Dynacordova MadrasLine serija,još jača od D-lite,ali su to kutije jako teške za transport i nepraktične---Pravljene su više za velike bine i koncerte...Za live muziku nema boljih od D-lite i mislim da sam JEDINI koji ih poseduje ovdje kod nas...Inače cjena je bila 1150eur po komadu i vrjedne svakog centa...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 04.06.2008, 18:04   #15
Haaarmonikas
Početnik forumacije!
 
Haaarmonikas's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.09.2007
Postovi: 21
Downloads: 323
Uploads: 5
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Haaarmonikas befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

..pozz... kao sto sam vec napisao , svirao sam na HK Lukas Max i EV... posto se bend raspao morao sam nesto novog uzeti. Htio sam Dynacord, kaze typ u ducanu : nemoj kupiti Dynacord uzmi ove nove od Yamahe, razlika je jedno 5% u soundu a cjena duplo manja. Ako ti nece odgovarati, ali prvo probaj par svirki, onda vrati i uzmi Dynacord. Malo mi je to bilo smjesno ali eto odlucio sam se da ja probam, ako nije dobro vracam! Sta da kazem, nemogu vjerovat kako dobro zvuce. System je aktivan 2x MSR 400 i 1x MSR 800, cjena 1870e... pozzz...
Haaarmonikas je offline   Reply With Quote
Star 11.08.2008, 15:51   #16
wega
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.08.2008
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
wega befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Posjedujem HK D.E.A.CON dva topa i cetiri sub-basa sve aktivno 3,200 wat,mikser eurodesk MX8000 sa pratecim rekom s kompresoroma i EQ zvuk je perfekcija predvidjen je fabricki do 1500 ljudi a ja sa njim radim koncerte do 2,500 ljudi bez ikakvih problema na otvorenom o klubovima ne trebam ni pisati.Sistem je kostao 8,000 eura i svaki cent vrijedi.
http://www.hkaudio.com/products.php?...lite=D.E.A.CON
wega je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
audio


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:08


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije