Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.12.2011, 12:38   #1
zukae
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.08.2010
Postovi: 249
Downloads: 251
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 58 puta u 51 Postova
zukae befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard GW-8 promjene boja tokom svirke

Razmisljam o kupovini GW-8. Već sam isčitao upustvo, i vjerujem sve na forumu vezano GW-8 pa zato otvaram temu.
U nekoj od brojnih tema za GW-8 neko usput reče da je promjena boja preko favorite dugmića relativno brza, a mene interesuje koliko je to relativno.

Koliko sam razumio prilikom promjena na favorite dugmićima je potrebno da prođe jedan takt da bi se promjenio performance. Interesuje me kada je lock uključen (za style), koliko treba vremena da se promjeni boja (da li je promjena trenutna ili opet čeka takt). Drugim riječima da li se favorite dugmići sa uključenim lock ili neki drugi način tokom svirke mogu koristiti za trenutne izmjene boja (uključujući i editovane boje)? Pozdrav.
zukae je offline   Reply With Quote
Star 11.12.2011, 13:59   #2
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kao prvo,postoje Favorite Performanse i Favorite Tones,i jednih i drugih ima 10 banaka sa po 10 boja u svakoj.Njihov izbor je prepusten korisniku.Dakle u Favorite Performanse idu editovane boje a u Favorite Tones idu fabricke.Na Favorite tones se primenjuju efekti iz zadnje odabrane Favorite performanse.Dakle na njih privremeno zaboravi,bar dok ne popamtis boje u Favorite Performansama i njihove efekte.
Promena boja uz pomoc Favorite tastera je trenutna,a moguca je promena i za vreme sviranja,dakle desnom svirate a levom promenite boju,sto bas nije preporucljivo ukoliko imate razlicito podesene ekvilajzere ili efekte....
Promena ritmova uz pomoc favorite tastera zavisi od toga kako su vam uradjeni ritmovi(duzina i broj taktova).Kod mene to ide ovako,dakle zadnji refren pesme ide,iskljucujem Lock,pritiskam zeljeni favorite taster,klavijatura svira prelaz(naravno ako je Auto fill ukljucen) i krece drugi ritam.Dok se takt zavrsava u medjuvremenu ukljucite ponovo taster lock i birate zeljenu boju.
Moguca je i promena Favorite banke bez zaustavljanja ritma i bez promene boje,sve do trenutka kad ponovo pritisnete jedan od Favorite tastera iz odabrane banke posle treperenja tastera Bank.Promena banke se odvija brzinom od 2-3 sekunde,za to vreme boja i podesavanja ostaju isti.
Najlepse u svemu je to sto su vam tasteri na dohvat ruke sto kod korgova nije slucaj (ako izuzmemo One touch tastere i njih ima samo 4 kod PA3x recimo) a naravno i njihov broj kod GW8 - citavih DESET je impozantan!
Dakle "pichish" i samo CAK eto druge boje,"pichish" pa opet CAK,eto sledece,a njih DESET na raspolaganju-bogatstvo!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 11.12.2011, 14:55   #3
zukae
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.08.2010
Postovi: 249
Downloads: 251
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 58 puta u 51 Postova
zukae befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zahvaljujem na detaljnom odgovoru, prava informacija. Otprilike se radi slicno kao na yamahi sa registracijama i freeze dugmetom.
zukae je offline   Reply With Quote
Star 11.12.2011, 15:11   #4
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@boban010 citat:Najlepse u svemu je to sto su vam tasteri na dohvat ruke sto kod korgova nije slucaj (ako izuzmemo One touch tastere i njih ima samo 4 kod PA3x recimo) a naravno i njihov broj kod GW8 - citavih DESET je impozantan!

Zaboravio si kolega da naglasis da ti pri tome ostane u dzepu gomila para a radis ko car

GW8 se polazao jos i kao pouzdana sprava,mislim ne kvari se,ne crkavaju lapice,tasteri su dobri,izdrazljivi.

Jedina mana na Rolandu GW 8 je taj sto tempo nije uvak namesten na tockicu vec moras prvo da pritisnes jedno dugme koje se zove Tempo pa tek onda mozes da menjas brzinu.

Meni se desavalo da mi pevaci po njihovom starom dobrom obicaju pridju i kao hoce sami da malo ubrazaju tempo ili uspore pa mi promene ili ritam ili bolu na klavijaturi pa posle ne znaju sta ih je snaslo!!!!
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nesaband za ovaj koristan post:
ivan931 (09.02.2012)
Star 11.12.2011, 20:49   #5
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Nesaband
Ostane ti para ako ih vec imas,a sto se Tempa tice to i nije tako lose jos ako ti je Lock iskljucen.
Cisto da frajera nauci pameti da ne cacka dugmeta nego samo da rani prasiće.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:51


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije