Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Treba mi!!!(Ritmovi, samplovi, boje...) > Ritmovi

Ritmovi Pitanja vezana za ritmove...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.01.2006, 18:32   #21
yu-midi
Otac nacije
 
yu-midi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2003
Mjesto: Austrija
Godina: 50
Postovi: 549
Downloads: 1117
Uploads: 130
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa2x pro / TRITON Extreme
Interesi: Muzika
yu-midi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
yu-midi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Tema je krenula od samih clanova sto i nije tako lose,nadam se ako dobro krene da moze svima biti vise pomoci pa sada nekom manje nekom vise.Naravno da je sada za nekoga previse posla da postojece ritmove iz klavijature opet prepravi na orginalne boje i mislim da slabo ko moze da izdvoji toliko vremena za tako nesto,ali kada je rijec o novim ritmovima onda u opste nije problem.Da nebi bilo duplikata zato sam i naveo da se obavezno uploadaju ritmovi pojedinacno sa imenom Izvodjace i pjesme.
Naravno Kreso da si u pravu i da ce biti svega i svacega ali ipak da pokusamo da ostvarimo nesto od toga.

Evo jos se niko nece da probije led pa da uploaduje prvi
Sta mislis Kreso ko ce prvi ?
yu-midi je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2006, 10:16   #22
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bok prijatelju !

Pa ne znam da ti iskreno kažem. Mogu i ja probat probit s par komada iako nisam baš najzadovoljniji njima (a sam znaš prijatelju kakva sam picajzla u tom pogledu). :twisted:
Mislim da će prvi staviti nešto dobro u download sekciju neko od provjerenih majstora tipa Cevapa, Laky-a, Vaxtera, Nedima76, Gorpeta ...
Ti si već mogo stavit samo čekaš ko će probit led

A iskreno da ti i kažem zadnje vrijeme nisam baš ništa radio od najnovijih stvari turbofolka. Još uvjek mućim muku da napravim DOBAR style za Oći boje kestena. :roll:

Nego znaš što bi možda bilo dobro. Ajmo napravit TOP listu najpopularnijih stvari za svaki mjesec (cca- 25 komada), postave se stvari kao MP3 u download sekciju (ako nemaju svi stvar) i odrede se timovi. Npr. 8 kapetana s 5-6 članova u ekipi, pa napravimo nešto kao malo interno natjecanje 8) . I načini se žiri od par članova koji će ocjenjivat radove od 1 - 10. Mislim da bi se timovi bolje trudili samo da na kraju sezone ili godine budu što bolji. Nagrada za prvo mjesto neka bude neki paket vrhunskih SET-ova ili sampleova, program za obradu muzike i sl.

Eto, toliko od mene. Mišljenja sam da bi to bio još dodatni + poticaj. Kroz "igru" i zahebanciju. Vjeruj mi Miki bili bi puuno interesantnije.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2006, 11:17   #23
laky
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 09.11.2004
Postovi: 209
Downloads: 543
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
laky befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kreso, prijatelju, hvala na komplimentima, ali ja na zalost ne znam da pravim ritmove. Do sada nisam ni jedan napravio :cry: Voleo bih da naucim, ali ... nemama vremena i koristim gotove ritmove koje skinem :wink: Vama koji ste sve ovo pokrenuli, zelim sve najbolje i dobre rezultate. Ako mogu da kazem i ja koju, iako mislim da nemam prava , a da se neko ne naljuti. Meni se cini, a to mi je moto u radu na svim forumima, da ljude "treba nauciti da pecaju a ne pecati svaki dan ribu za njih". Mislim da je to jedno zivotno pravilo koje se pokazalo i dokazalo mnogo puta. Takodje mislim da razmisljanja pojedinih kolega idu bas u tom pravcu, stvaranje atmosfere i uslova za dobar rad i razmenu informacija i iskustava. A rezultati ce doci sami po sebi.
Jos jednom sve najbolje i nadam se da mi ne zamerite na ..... :wink:
laky je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2006, 12:37   #24
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne radiš ritmove ? OK ! Ne moraš da tuguješ zbog toga. Ja tebe kao i ostale navedene ne zovem bezveze majstorom s obzirom na tvoje i njihovo muzičko znanje.
Iako nisam primjera radi pobornik sviranja preko MIDI fileova, ipak treba skinuti kapu majstorima koji ih rade vjerno i u orginalu, jer i za to treba imati strpljenja i znanja.
A meni su osobno milijon puta pomogli uz Style Works kad sam trebao neki zahebani ritam podhitno.
Dobar MIDI file je pola urađenog posla kod stvaranja SPECIJALNIH stylova.

Potpuno se slažem s tobom da je bolje naučiti pecati čovjeka ribu, jer si ga naučio da se prehranjuje čitav život. Kad mu loviš ribu, on ima ribu al je ne cijeni, a i naučio je da će mu je netko uvjek uloviti. To se odnosi i na ovaj forum. Mišljenja sam da je možda bolje da se opiše u detalje postupak izrade kvalitetnog ritmova, tako da svaki od nas malo polomi zube nego da se nekome da style na gotovo. Ja za sebe ne mogu reč da sam neki majstor. Koristim taj hebeni style works i od MIDI-a pravim kompliciranije ritmove. Neki ispadnu super, a neki nevaljaju qrcu. Ostali ritmovi su malo prerađeni naši ritmovi, promjenjena di koja traka, bubanj, ubačena koja specijalna boja i tako. Ali to meni nije nikakva mudrost. Zato me je malo i sram stavljati svoje radove ovdje kao prvog, kad će možda neki od majstora postaviti remek djelo. Kud ću od sramote :oops: kad ću usporediti svoj toliko "hvaljeni" style. Mislim da me razumiješ. Možda sam preskroman u tom pogledu, ali barem dok ne čujem 2-3 styla od ljudi o kojima imam visoko mišljenje sigurno se neću blamirati i na blef hvaliti svoga konja ko neki cigo, dok nisam vidio kakve ostali konje u trci imaju.
Nemojte me krivo shvatiti, nije ovo niti kompleks niti nadmetanje. Volio bih samo da provjerim u koju kategoriju spadam u tom pogledu.

Pozdrav
kreso je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2006, 13:47   #25
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Drage kolege !

Eto da ja probijem led s ponudom.

Nudim sljedeće performance za Pa80/60/50 (koji donekle imaju org. Tvorničke boje), a kolege Yu-midia i Vaxtera molim da mi pomognu oko toga kako da rastavim performancu sa STS-ovima u style, jer bez STS-a je ko janjetina bez luka :wink:
@ yu-midi i Vaxter
Ako treba poslat ću vam SET bez samplova (nije za download centar, jer ima ovdje boljih i SET je prilagođen bojama za Hrvatsko glazbeno podneblje)

U performancama imam isprogramirane s osnovnim bojama sljedeće pjesme, s time da su određeni STS-ovi, tempo, dorađene trake itd. Neki neće biti najzadovoljniji, a nekom će biti super :oops:

1. Što je to u tvojim venama - Ceca
2. Telo Vreteno – Željko Joksimović
3. Zapalit ću pola grada – Medeni mesec
4. Tebi moja mazo - Srđan M.
5. Na ranu rana - ???
6. Malo pomalo - Tozovac
7. Voljela si noćnu pticu - Tozovac
8. Lopov – Indira & Islamović
9. Lane moje – Željko Joksimović
10. Sunce i zora – marinko Rokvić
11. Prvi poljubac – Halid Bešlić
12. Ti mene ne voliš – Osman Hađić
13. Tako mi nedostaješ – Haris Džinović
14. Ej kavano, ej kavano – Mate Bulić
15. Ja hoću sad - ???
16. Ciganko – Medeni mesec
17. Ciganće - Mitar Mirić
18. Željo moja, najslađi otrove - Đej
19. Ti si žena mog života – Rade Jorović
20. Tebi – Miroslav Ilić
21. Stade se cvjeće rosom kititi - Sevdalinka
22. Pjevaj prijatelju - ???
23. Ljepotica i sirotan - ???
24. Mostovi na Korani – Stari prijatelji (Hr)
25. Vjetar je u tvojoj kosi – Medeni mesec
26. I tebe sam sit kavano – Haris Džinović
27. U proljeće kad procvatu jabuke – Podvinčani (Hr)
28. Nije mene dušo ubilo - Halid
29. Ivana – Medeni mesec
30. Živim – Stari prijatelji (Hr)
31. Đavolica – Medeni mesec
32. Eh, kad bi ti – Halid
33. Knjiga mog života
34. Prozor stare majke – Miljac i Noćni skok
35. Kućo stara – Mate Bulić
36. Sve je ona meni – Slavonske lole
37. Prijatelju nije lako – Slavonske lole
38. Ala, Ala – Sejo Kalać
39. Bezobrazno su zelene – Željko Samardžić
40. Luda za tobom – lepa Brena
41. Eh što nisam sunce - ???
42. 3 kg banane ;-) - mislim da je Šaban
43. Crno na bijelo – Viki
44. Crven konac – Ana Bekuta
45. Nije ona svemu kriva
46. Nevolja moja – Haris Džinović
47. Neke ptice nikad ne polete - S. Matić
48. Sviraj nešto narodno - Halid & Dona
49. Sreća što me ostavi –
50. Ti meni lažeš sve – Duško Kuliš

... i još puuunnnoo toga (ipak treba malo dorađivat da budu remek djela, jer večina im NEMA introe). A Hrvatskih zabavnjaka imam doslovce na kile. Majstori trebam ako ko ima napravljen style od Miroslava Škore – Svetinja. Ja ga radio, ali nisam baš najzadovoljniji njime.
Bio bih jako zahvalan, stvarno ako je tko napravio

Pozdrav
kreso je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2006, 12:56   #26
yu-midi
Otac nacije
 
yu-midi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2003
Mjesto: Austrija
Godina: 50
Postovi: 549
Downloads: 1117
Uploads: 130
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa2x pro / TRITON Extreme
Interesi: Muzika
yu-midi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
yu-midi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Kreso prijatelju hvala na tolikim ponudama.
Ocekivao dosta vise komentara od clanova od kojih je potekla ova tema.
Izgleda ostasmo sami na daljnjem radu :cry: za super ritmove jedino Laky kao i uvjek tu je uz nas.
Preporucujem da malo pricekamo mozda se jave.
yu-midi je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2006, 13:23   #27
laky
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 09.11.2004
Postovi: 209
Downloads: 543
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
laky befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tu sam ja Miodrage, tu sam.
Samo, jednog dana kad ja naucim da pravim te ritmove... Joj kako cu da ih pravim...Sta cu da im radim...Rasturicu ih... jednog dana... :wink:
laky je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2006, 13:28   #28
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Gazda, žalosno ali istinito. Samo da znaš, nisam neki cicija ili jebiveter ali i sam znaš do sad sam dao ovdje dosta materijala u download sekciju. I stylova i setova i samplova i za KORG-ove i za Rolanda pa i za famoznog Solton Ketrona. I uvijek ću dati, jer mišljenja sam da ti mogu dati i formulu 1 u ruke, ali badava ti i nečeš mi biti konkurencija dok ne naučiš da voziš.
Pokretao sam i davao incijativu za razne podforume (od davanje savjeta za rad s klavijaturom i tehnike sviranja i sl.) I nikad mi nije bilo žao.
E za ovu sekciju će mi biti žao ma za svaki style na kom sam utrošio vrjeme i znoj. Ima nas ovdje dosta magaraca koji se trudimo da obogatimo ovaj site, no sve se svodi na 10-tak ludi, a na listi ih je neznam i sam koliko. E pa drage kolege uhvatite se posla, jer kad se treba komentirat svi ste pametni, akad treba nešto konkretno i korisno napravit onda nigdje junaka
Pobornik sam Lakyjeve teorije. "Nauči ihda pecaju." I stoga od mene nitko neće dobit ribu, dok u bazenu ne vidim još par ribica. Sa mnom će zamezit moju ribu samo već provjereni ribari. Od mene možete ubuduće tražit samo udicu.
Bez ljutnje, ali do daljnjega ostajem pri tome.
Nisam sad nešto nadrkan, ali pojedincima sam radio i ispunjavao specijalne želje, a da nisam dobio ni jedno hvala. Ne tražim ni novac ni zlato, tražim da smo klapa, ekipa koja će se uhvatiti posla kad treba rješiti konkretan problem ili započeti akciju. Da ako nešto uzmeš da onda i daš. Ako nemaš, barem budi zahvalan, jer netko se itekao potrudio da ispuni tvoje želje.

@ yu-midi
prijatelju, mislim da čemo se načekat dok sjedne ma i jedan style u download super-style sekciju. Toliko su ljeni da neču nit postojeće SET-ove rastavit i iz njih izrezat gotove ritmove i priljepit kao samostalne ovdje. Žalosno :roll: A ja sam ih samo pronašao jedno 30-tak :wink:

Pozdrav
kreso je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2006, 22:42   #29
toma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 26.09.2005
Postovi: 166
Downloads: 522
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
toma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
toma pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

pozdravio bih sve clanove
i stvarno dosta sam naucio na ovo sajtu
i rado cu pomoci ako budem ikako mogao

ja do sada baš nisam radio ritmove a baš ni neznam previše o tome
jer ne sviram sa aranžerom (mislim imam jedan yamahu psr 640)
ali ga nikad ne koristim jer sviram sa živim bendom
ja bih se rado uključio u izradu ritmova ali se previse u to ne razumim,
zato ne bih htio da se netko ljuti na mene pogotovo kolega krešo koji mi je
jako puno dao dobrih savjeta (neka se ne ljute članovi koje nisam spomonuo isto tako su mi puno pomogli) i ovim putem ga pozdravljam.
ako uspijem sklepat koji ritam (mislim prvo trebam naucit kako se to radi) radu cu ga podjeliti sa svim vama

POZDRAV KOLEGE
toma je offline   Reply With Quote
Star 13.01.2006, 02:16   #30
gorpet
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 02.07.2005
Postovi: 88
Downloads: 12
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
gorpet befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Znam, znam-kasnim, ali sta cu kada sam u guzvi. Jesam mnogo pisao a malo uradio. i nemam neke spremne ritmove, ali cu ipak gledati da okacim jedan. Jeste jako stara pesma i mozda ne bas preterano popularna, ali to trenutno imam a ne zvuci tako lose. U pitanju je "Vlajna" od Tozovca. Inace, osnova ritma je dobra vlaska dvojak pa ce se moci upotrebiti i za nesto drugo. Samo da ga nadjem na HD
Odsviracu i forspil-cisto da bi bilo punije. A ko ne voli-neka slobodno izbrise
Odoh da ga trazim!
gorpet je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
novu, prijedlog, sekciju, upload or download


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:15


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije