Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.10.2023, 11:43   #1
tdamir66
Vredan član društva
 
tdamir66's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.11.2013
Mjesto: Sl. Brod
Postovi: 119
Downloads: 544
Uploads: 17
Rekao HVALA: 33
Zahvalili mu 15 puta u 14 Postova
Instrumenti: Pa600 ...Tr.
Interesi: informatika
tdamir66 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Korg Pa1000

Negdje sam pročitao da bi Korg mogao izbaciti novi update za Pa1000 gdje bi se sa sadašnji 300mb podiglo na 500mb, navodno su to tražili Korgovi zastupnici i distributeri za Arapsko tržište......Ako bi Korg to učinio samo za orijentalne verzije, mislim da ne bi bilo uredu sa ostatkom svijeta!
A pogotovo ne bi bilo uredu prema svim korisnicima Pa3x ....gdje je ostala nadogradnja samo na 256mb.....poput jednoga Pa800 ili Pa2x.....tu ne računam kompresiju za semplove ....već samo čistu memoriju!
tdamir66 je offline   Reply With Quote
Star 15.10.2023, 18:55   #2
Vux
Vredan član društva
 
Vux's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.10.2012
Mjesto: Las Vegas, Nevada
Godina: 31
Postovi: 279
Downloads: 83
Uploads: 12
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 41 puta u 40 Postova
Instrumenti: Korg PA3X-76
Interesi: IT
Vux ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Meni je isto 256mb ili 1gb rama jer je to toliko malo za semplove u 2023. godini da je zaista zalosno i smesno. Uopste taj ceo sistem ucitavanja semplova u ram umesto da se citaju sa SSD uz neku jaku zvucnu karticu je bukvalno 1987. godina, uopste ne razumem sta se vise tu desava.
Vux je offline   Reply With Quote
Star 16.10.2023, 01:32   #3
tdamir66
Vredan član društva
 
tdamir66's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.11.2013
Mjesto: Sl. Brod
Postovi: 119
Downloads: 544
Uploads: 17
Rekao HVALA: 33
Zahvalili mu 15 puta u 14 Postova
Instrumenti: Pa600 ...Tr.
Interesi: informatika
tdamir66 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A meni je i 256/512mb previše��

Promijenjeno od casper (22.10.2023 u 10:42 sati) Razlog: brisanje Quote
tdamir66 je offline   Reply With Quote
Star 18.10.2023, 23:12   #4
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od tdamir66 Pokaži Post
Negdje sam pročitao da bi Korg mogao izbaciti novi update za Pa1000 gdje bi se sa sadašnji 300mb podiglo na 500mb, navodno su to tražili Korgovi zastupnici i distributeri za Arapsko tržište......Ako bi Korg to učinio samo za orijentalne verzije, mislim da ne bi bilo uredu sa ostatkom svijeta!
A pogotovo ne bi bilo uredu prema svim korisnicima Pa3x ....gdje je ostala nadogradnja samo na 256mb.....poput jednoga Pa800 ili Pa2x.....tu ne računam kompresiju za semplove ....već samo čistu memoriju!
Koliko ja znam i koliko se razumijem u te stvari jer ponekad i popravljam po koju klavijaturu to sa Update nema nikakve veze da bi se podigla memoriya.
Moguče bi bilo samo tako,da je Korg toliko memoryje več stavio u Pa 1000 pa je pustio zaključanu pitaj boga kojim razlogom.Valjda za kasnije da prodaju kljavu kao sa više memoryje.Ali i to nema nikakve svrhe jer bi oni koji su je prije kupili sa manje proširenja sa novim Upgrade došli na jednaku situaciju a platili manje za klavijaturu nego oni što su je morali platiti više.
Valjda je bilo pominjano da se u njega može sa novim Update staviti više memorije barem tako mislim jer samo sa upgrade ako u njemu nema više memorije nego što je ima ne može se ona naravno podiči.
Ako u korgu ima primjer samo 300mb memorije nikako nema mogučnosti da se bilo kojim Upgrade ona podigne na 500mb jedino da se dodatno ukradi još onih 200mb koji od 300mb nedostaje do 500mb.
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 19.10.2023, 19:26   #5
tdamir66
Vredan član društva
 
tdamir66's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.11.2013
Mjesto: Sl. Brod
Postovi: 119
Downloads: 544
Uploads: 17
Rekao HVALA: 33
Zahvalili mu 15 puta u 14 Postova
Instrumenti: Pa600 ...Tr.
Interesi: informatika
tdamir66 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Učinili su to sa Pa4x sa 500 mb. na 1.5 gb .....ali Pa1000 nije 4x .......
I ja čisto sumnjam da će to učiniti .....i mislim da ne bi bilo fer prema korisnicima Pa3x .....onda su trebali napraviti neki update da podržava RAM od 512 mb znači 1 gb.!!!

Promijenjeno od casper (22.10.2023 u 10:42 sati) Razlog: brisanje Quote
tdamir66 je offline   Reply With Quote
Star 19.10.2023, 20:26   #6
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sa takvim manipulacijama za Korga neče se dobro završiti jer to je čista glupost a na drugu stranu prevara kupaca.Danas primjer kupim novog Korga za cirka 2500 eura sa 300mb a netko če ga kupiti za iste pare posle par mjeseci i samo če ga Upgradati pa če imati 500mb razumiješ to nema nikakve logike i to je čak prevara kupaca sa strane Korga.
Nisam još ništa tražio i gledao oko Korga PA1000 i neznam dali ima koji prazan slot da se može u njega staviti još dodatan ram.
Ako ima mogučnost menjanja rama tako da je gurnut u slot onda je moguče da primjer taj ram od 300mb izvadiš pa staviš novog od 500mb i naložiš novi Update koji če ga pročitati.
Jedino takvo logiku ja vidim oko toga jer ne vjerujem da bi korg smio napraviti takvu glupost kakvu sam napisao ali kod njega nikad se nezna i osobno ostavio sam se dalje od Korga jer nisam sa novim PA4X bio zadovoljan pa sam ga odmah prodao dalje.Tada mi bilo žao što sam več prodao PA1X sa kojim sam bio više nego zadovoljan.Šta znam meni osobno na PA4X činilo se samo da ima ogromno nepotrebnog marketinga kojeg nikada ni ne koristim a u tu svrhu imao je suviše veliku cijenu.Odlična je to klavijatura ne mogu da kažem da nije ali ipak kako za koga.

Promijenjeno od casper (22.10.2023 u 10:43 sati) Razlog: brisanje Quote
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 19.10.2023, 22:31   #7
tdamir66
Vredan član društva
 
tdamir66's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.11.2013
Mjesto: Sl. Brod
Postovi: 119
Downloads: 544
Uploads: 17
Rekao HVALA: 33
Zahvalili mu 15 puta u 14 Postova
Instrumenti: Pa600 ...Tr.
Interesi: informatika
tdamir66 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako je to istina što neki pričaju .....mislim da to nema veze tko je kada kupio klavijaturu tj. Pa1000..... kupio je sada ili prije godinu ili dvije.....ona uvijek dolazi sa osnovnim tvorničkim postavkama i O.S., znači ne igra ulogu update vrijedi za sve ......a Pa1000 nema slotove i RAM, ima čip memoriju od 300/600mb, zadnji je imao Pa3x ....kod nje je memorija kao u M3 ......a ove sve novije sprave imaju čip memoriju.....e sada tko će znati što su ugrađivali
Možda je u pa700 čip memorija od Max 500mb. , a u Pa1000 1gb. mi to ne znamo ......i uvjek je moguće sa novim update da se proširi , zato sam i naveo Pa4x prva inačica je bila 500mb.....tako kada se napravio update dobilo se 1.5 gb.........
Mislim to je glupost.....mnogima je malo i 5gb. za semplove......a koriste Max 50 semplova ili zvukova......ali bitno da se ima ......
Meni je previše i 256...
Zato i ne gledam blagonaklono na sve to....

Promijenjeno od casper (22.10.2023 u 10:43 sati) Razlog: brisanje Quote
tdamir66 je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2023, 01:05   #8
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako ima ugrađen čip 300/600mb onda če se garantirano sa upgrade memorija povečati na 600mb i to je sve.Ako bi primjer imao čip memoriju 300/1Gb onda bi si vremenom kako bi izdali novi upgrade digao memoriju na 1GB i to bi bilo maximum.Znači da si gje jesi pročitao tačno.To znači da se može diči na maximum 600Mb.
Nego neznam dal si tačno shvatio šta sam hteo da kažem.Ako ja danas platim istu cijenu za klavijaturu samo zbog toga što Korg nije odmah dao upgrade da bude sa 600mb ako je več ugradio čip pa kroz nekoliko mjeseci jedan kupi klavijaturu za isto cijeno kao ja pa če samo staviti upgrade i gotova stvar.Znači ja sam popušio novac.Druga stvar je ako Korg digne cijenu klavijatura kad če izdati upgrade i mislim da mu je to i namjera inače ne bi stavljao takav čip.

Promijenjeno od casper (22.10.2023 u 10:43 sati) Razlog: brisanje Quote
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 20.10.2023, 23:16   #9
tdamir66
Vredan član društva
 
tdamir66's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.11.2013
Mjesto: Sl. Brod
Postovi: 119
Downloads: 544
Uploads: 17
Rekao HVALA: 33
Zahvalili mu 15 puta u 14 Postova
Instrumenti: Pa600 ...Tr.
Interesi: informatika
tdamir66 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Shvati sam ja tebe....
Cijena se neće mijenjati .....i onaj koji je kupio prije dvije godine ili za pet mjeseci ...
Korg izdaje uvijek isto sa istim o.s...i resursima ....i onda onaj koji je kupio prije dvije god. ili ovaj za pet mj. ako hoće povećati memoriju trebati će napraviti update....znači nikoga nije zakonito....
Ali mislim da od toga nema ništa .
Jer čisto sumnjam da će netko od Korga za 1600 ili sada 2000 eura dobiti tako nešto 1 GB!

Promijenjeno od casper (22.10.2023 u 10:43 sati) Razlog: brisanje Quote
tdamir66 je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2023, 01:42   #10
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Točno tako.Na PA1000 u tom slučaju kako si napisao nemuguče je dobiti više od 600mb sa bilo kojim upgrade jer jednostavno nema više čipa sa memorijom.
Jedino bi bilo moguče ako primijeni čip memorije ali to bi bila budalaština sem toga ako Korg ne bi izdao takav upgrade da klavijatura podupire 1Gb opet ga klavijatura ne bi pročitala.Šta znam zašto ali korg u poslednje vrijeme pravi jake gluposti.Gledao sam više testa na you tube sa novim korgom PA5X I usporedbama nekih starijeh modela Roland,Yamaha i zvukovi su potpuno jednaki mada neki od Rolanda čak nema ni sampler.
Pogledaj malo na Youtube pa češ vidjeti i sam.Roland G70 čak ima bolje zvukove od KorgaPA5X mada je puno starija klavijatura zato sam pogledaj testove osobno da ne kažeš da sam ja nešto naveo bez veze.
Kako sam več naveo menjao sam ogromno modela klavijatura jer su mi bile potrebne za izradu ritmova,samplova i tako dalje jer sam imao studio za te stvari dok nije došlo do vatre i izgorelo mi sve.
Ipak mogu da kažem da su svi modeli klaviatura u redu i svaka da se srediti kako treba ali ipak Yamaha poslednje vrijeme sa nekim modelima klavijatura jako je napredovala prema Korgu jer očigledo Korgu ide samo za zaradu od kada je shvatio da je dobio veliku zanimanje na tržištu.Pa stvar je takva ko voli korga uzet če ga i tu je stvar svakog pojedinaca a razlog je više taj jer ih je ogromno na Korga naviklo pa im je lakše raditi sa njim.
Osobno imam još Techvics SX KN7000,Tyros3 i sada sam kupio još Roland G70 više zbog radoznalosti.A da ti kažem iskreno koliko sam do sada radio na G70 više sam nego iznenađen.Roland zasrao je stvar sa izdajom VA7 koji nije uspeo mada neki tvrde suprotno i da opet pridobi tržište napravio je jedino dobro klavijaturu koju je izdao a to je G70.Dao je i Fantom i E80 i tako dalje ali opet nije jednako.E80 mnogo je slabiji od G70 mada je nešto noviji.Primjer Tyros3 nema nikakve šanse prema njemu a između njega i Technics kn7000 težko je napraviti usporedbu jer Technics ima puno funkcija više ali na G70 opet ima neke za lakši rad i sređivanje.
Tako je kod svake klavijature jedna ima to druga ono tako je i kod tog PA1000.
Neki če valjda naravno tvrditi suprotno mada na Yuotube ima reprezentacija i testova između Roland G70 i čak novijim Yamaha Genos gdje se vidi da su svi zvukovi potpuno jednaki i tvrdi se da je Genos kopirao sve zvukove baš sa G70.
Eto to sam napisao primjerak kojeg može svako provjeriti na youtube a najviše zbog toga da se zna da nije sve šta je novo bolje od starijeg jer svima je glavna zarada i ništa drugo.Primjer stariji automobili bili su također bolji od nekih tih novih ako gledamo oko kvarova i tako dalje.

Promijenjeno od casper (22.10.2023 u 10:43 sati) Razlog: brisanje Quote
flosarka je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:02


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije