Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.11.2013, 01:26   #21
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ma kakvi druze, nisam, svi me pale ma uzmi pa3, semplovi su semplovi, nist ja jos ne kupujem , dok ja sve ne probam kad tad pa se uverim sta mi koja moze dati, jer ja hocu da pravim od A-Z i da zvuci, nista mi vise nije vazno. edit i da zvuci, makar morao menjat konverter hahaha!! jbt kad nesto pogledam 2013 god, ljudi jos nisu napravili klavijaturu arazner sa semplovima da zadovolji sve, i da kazu to je to, sad sve je do coveka sta zna napraviti na njoj...

dok solo klavijature u svih dobre, niko se ne zali..

pa ako su konverteri u pitanju, treba to izmajmunisat, zaobic firmu!?!! haha
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2013, 01:45   #22
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od branoy Pokaži Post
.... , dok ja sve ne probam kad tad pa se uverim sta mi koja moze dati,.....
mislio si na klavijaturu ILI ?
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2013, 02:42   #23
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

jesi ti coek' preverzan
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2013, 03:13   #24
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od nesaband Pokaži Post
jbt kad nesto pogledam 2013 god, ljudi jos nisu napravili klavijaturu arazner sa semplovima da zadovolji sve, i da kazu to je to, sad sve je do coveka sta zna napraviti na njoj...
Ti bas zivis u zabludi, mogu ljudi da naprave takav aranzer da zadovolji svacije potrebe, jednostavno daju potpuno otvorenu platformu pa ti sredjuj i radi sta hoces i sta ti treba... ama... ljudi nece da naprave takav instrument, na cemu bi slijedece godine i svih onih godina koje slijede, uzimali novac ovcama za sisanje, to jest nama muzicarima, ne nekakvim novim modelima kod kojih su promijenili cosak od lijeve zadnje ploce. Ne zavaravaj se, sve se moze i sve se zna, samo se nece jer se ne isplati.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od milepsr Pokaži Post
Razlika je u hardwerskim komponentama koje su kvalitetnije na Tyrosu. Svaki ima svoje misljenje, a ovo je moje...
Nije Mile to misljenje, to je cinjenica i tu nema ni ukusa, ni misljenja. "Voda je mokra i u tecnom je stanju" nije misljenje, vec cinjenica, o kojoj je uzaludno i bespotrebno raspravljati. Potpuno isto i tvoja tvrdnja o razlici izmedju kvaliteta hardwerskih komponenata PA3X i Tyrosa (nema veze kojeg) je status quo, za koji postoje razlozi i cvrsti argumenti tehnicke prirode, koji se daju pobrojati i specificirati brojevima, odnosno vrijednostima. To ne moze da slaze, niti je ikada slagalo. Pogotovo sto je i sam Sampling ROM Yamahinih aranzera ozbiljnije uradjen. Nisu to nekakve ogromne razlike ali su evidentne. Tu treba jednostavno biti iskren, prije svega prema sebi a onda i svima ostalima. Ta pomenute kvalitetnije hardwerske komponente se ne mogu negirati ma koliko to neko pokusavao. Uz to dolazi i kvalitativna razlika u efektima, koja zaokruzuje sliku. Sve je ovo vrlo lako i prosto objaniti. Yamaha jednostavno ima dalek, daleko vise iskustva i kada se radi o AD/DA konverterima jer je jedan od pionira na polju Digital Mixera (gdje Korga nikako nema), zatim u pogledu efekata gdje je Yamaha imala nekoliko fenomenalnih Efekt uredjaja u svom kontigentu, a samim tim i ogromno iskustvo koje je ugradila i u svoje instrumente. Imala je Yamaha i Hardware Samplere A-Serije koji su bili solidni, Korg ni ovdje nije izdao nista tokom sveg svog bitisanja. Kako vidimo ta razlika u kvalitetu hardwerskih komponenata ima i svoje debele razloge i mislim da bi ipak trebalo prestati sa beznadeznom diskusijom i mjerenjem "ciji je veci" je misljenja su jedno, a nepobitne cinjeniv´ce sasvin drugo.

Promijenjeno od tranzit (28.11.2013 u 04:43 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
branoy (28.11.2013)
Star 28.11.2013, 10:06   #25
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Cudo je to kako ljudi uvek teze da traze dlaku u jajetu, pa tako vec godinama traje diskusija "bolji Korg ili bolja Yamaha" itd...

Ako zvucite "muljavo", znaci da niste dobro podesili svoj instrument ili ozvucenje na kome radite. Apsolutno ne podrzavam tezu "samo ustekas u mixer I ubija kako radi" koja mi vec desetinama puta zapinje za oko po raznorazniom temama.

Naravoucenije, setite se samo na cemu ste svirali pre 15ak godina I koji je pojam za vecinu tada bilo 64MB sampling RAMa??

Ako hocete da zvucite "kao CD", onda se lepo opredelite na studijski rad I opremu koja ce to da omoguci.
Mislim da pomalo zaboravljamo zasto uopste idemo na svirke, da li da zadovoljimo goste ili da reklamiramo "zvuk novog aranzera"???

Mrzi me da kucam dalje....
sale_band je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sale_band za ovaj koristan post:
Nikola74 (28.11.2013)
Star 28.11.2013, 11:45   #26
Va-7
Vredan član društva
 
Va-7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.07.2004
Mjesto: Čakovec, Međimurje
Godina: 42
Postovi: 227
Downloads: 178
Uploads: 15
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Roland G 70, E-A7, Triton LE
Va-7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja ne želim zvučit kao CD jer onda nebi zvali mene nego bi uzeli CD.... a CD nikad nemože zvučat kao ja
Va-7 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije