Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.04.2015, 17:11   #1
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Pa3x se sam pojacava ???

Pozz ljudi...Imam zadnje vreme problem sa klavijaturom, pa3...kad je "hladan" to jest nije paljen pola dana, dan, kad ga upalim, sam se pojacava i smanjuje, u momentu grune na ozvucenje, pa se opet stisa, dakle cela klavijatura i rtam sekcija i solo, i to se isto desava na sva 4 izlaza, ne samo na L i R, vec i na out 1 i 2, dakle kompletno sve se tako pojacava i stisava, i tako radi, nekih pola sata, dok se,da tako kazem ne zagreje, i posle toga nema, bar nisam primetio, dok je na pocetku to bas primetno, nekad kad grune a ozvucenje vec dosta odvrnuto, zamalo ne izbije kutije...krene svirka, a ritam se sam pojacava i utisava za 20 %, katastrofa...aj solo cu nekako da iskontrolisem,al ritam...imate li predstavu,gde bi mogao biti problem? u klizacima nije, provereni su, nije do mixera, nije do kablova,sve provereno...
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 21.04.2015, 22:32   #2
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Au druze koliko imas ti problema sa tim KORGom Ne znam sta da ti kazem,najbolje odnesi kod nekog u servis. Ja sam imao problem sa TR-om,prvi sat vremena super ali posle cim se malo svi pojacaju,on se izgubi,nema ga,ma koliko god ga ja pojacavao,i na njegovom potenciometru,kanalu na mikseti,pa cak i GAIN.
NordX je offline   Reply With Quote
Star 22.04.2015, 11:46   #3
Yo-L-Kan
Početnik forumacije!
 
Yo-L-Kan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2015
Mjesto: Kragujevac
Postovi: 28
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 10
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Klavijature
Interesi: Sviranje, spavanje, ....nje :D
Yo-L-Kan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mozda je nesto oko operativnog sistema? Jel si probao da menjas?
__________________
Brzina mi vrlina - zene kazu mana!
Yo-L-Kan je offline   Reply With Quote
Star 22.04.2015, 12:41   #4
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislim da operativni sistem nema veze sa ovim... Kada procesor, ploča i ostali elementi dostignu neku normalnu radnu temperaturu, radi najnormalnije. To do OS-a nije. Verovatno nešto neispravno na ploči, izlazima ili slično , loši lemovi... ... nisam elektroničar ali OS nije...
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od NordX Pokaži Post
Ja sam imao problem sa TR-om,prvi sat vremena super ali posle cim se malo svi pojacaju,on se izgubi,nema ga,ma koliko god ga ja pojacavao,i na njegovom potenciometru,kanalu na mikseti,pa cak i GAIN.
Pa jesi li rešio problem i šta je bilo u pitanju?
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (22.04.2015 u 12:43 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 22.04.2015, 15:34   #5
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja nemam pa3x ali razmisljam da nije do nekig master efekta, comresor ili Maxxx
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 22.04.2015, 20:31   #6
albertkings
Početnik forumacije!
 
albertkings's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.04.2015
Mjesto: mkd
Postovi: 8
Downloads: 0
Uploads: 12
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: korg pa3x
Interesi: music
albertkings ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

probaj sa novi softwer ,ako ne nosiga na servis
albertkings je offline   Reply With Quote
Star 24.04.2015, 08:43   #7
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Izlazi su 90% posto...negde ti nesto probija...to se ne popravlja,ko ce tu videti nesto,niko,ploca nova sa izlazima ti je 170 eura nova...mozes I napraviti kombinaciju sa ovima u sky-u da im das tvoju staru I da uzmes novu I doplatis 80 eura tako sam ja uradio meni je mikrofon negde probijao kad ga izvucem na mikser preko klavijature I onda pocne ritam da mi mrlja...odsrafi se stara ploca stavi nova I gotovo...a proveris tako sto odes u sky kod Lea oni ti stave novu plocu vidis da li radi sa njom ili ne I kazes uzimam ili ne uzimam.Inace drugu na starom pa80 se desavalo isto I bila je u pitanju ploca sa izlazima.I ja mislim da nema teorije da ima veze sa OS itd ovo je hardverski problem.

E da da kazem jos nesto svi uvek kazu samo nosi ga u servis...jos nisam video da kod nas ima strucnih ljudi da se nesto stvarno popravlja...ne znam takvog majstora za klavijature...nego se menja komplet deo I cao...odsrafi se skinu se konektori natakne se novi deo I cao I to je citava majstorija...I demontaza...deo se naplati skupo I montaza I demontaza dela (ruke) jedno 80-100 eura
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!

Promijenjeno od mimiki (24.04.2015 u 08:47 sati)
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 24.04.2015, 17:36   #8
miki2008
Vredan član društva
 
miki2008's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.04.2008
Mjesto: Banja Luka
Godina: 39
Postovi: 191
Downloads: 262
Uploads: 16
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: Klavijature
miki2008 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
miki2008 pošalji poruku preko MSN messengera miki2008 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Potenciometar master!!!

Nije majstor ko uzme kupi novi dio i stavi...Majstor je ko popravi pokvaren dio...

Promijenjeno od miki2008 (24.04.2015 u 17:39 sati)
miki2008 je offline   Reply With Quote
Star 25.04.2015, 03:32   #9
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Vec napisah da nije do mastera, jer cak i kad je klavijatura odvojena na 4 kanala, bubanj recimo na out2, i dalje se desava isto, a out 1 i 2 nisu vezani za master, tako da nije do toga...ne verujem ni da je softverski problem, isto se desava na bilo kom setu, a klajva je updateovana za zadnji OS, mogu i to da probam, ali cisto sumnjam da je do toga..Maxx audio trenutno ne koristim, mada se isto desavalo i kad je upaljen i kad je ugasen...E sad prekjuce smo otvorili klavijaturu s drugom da skinemo plocicu s izlazima, da vidimo ima li neceg sumnjivog tu, i on je gledao,posto je elektronicar, merio neke vrednosti unimerom, sta ti ja znam, prckao,cackao i kao deluje da je ok, da misli da je pre nesto oko napajanja, jer se isto desava na sva 4 izlaza, a ne da je do same plocice sa izlazima...Elem ocistili mi to sto skinuli,usisali prasinu unutra,i spakovali sve nazad, jer nije imao vremena da gleda sad napajanje, kao otvaracemo je drugi dan opet, a i ja morao na neku svirku, sklopismo sve, upalimo i nema vise da zeza, evo par dana vec i nisam primetio da brljavi, sad dosao sa svirke i isto nije bilo nekih problema....opet nije stajala ugasena duze od 10-15 sati pa se mozda zbog toga i nije manifestovao problem, ali eto za sada nema...videcemo kad prodje vikend pa da je ostavim dan,dva da odstoji, da je ne palim, da li ce da zeza, uglavnom za sada nema hvala svima koji su pokusali da pomognu, javljam za par dana sta se dalje desava pozz svima
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 25.04.2015, 04:58   #10
Yo-L-Kan
Početnik forumacije!
 
Yo-L-Kan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2015
Mjesto: Kragujevac
Postovi: 28
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 10
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Klavijature
Interesi: Sviranje, spavanje, ....nje :D
Yo-L-Kan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Daj Boze da je popravljena. Bilo bi lepo da je problem resen. A ako nije deluje mi da ti je najbolje resenje ovo sto je mimiki predlozio sa zamenem staro za novo. Srecno!
__________________
Brzina mi vrlina - zene kazu mana!
Yo-L-Kan je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:15


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije