Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > DEMO > Demo snimci

Demo snimci Pravo mesto da postavite svoj demo...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.03.2014, 03:19   #11
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ma kakvi brzo, jos ucim, dan noc kad ne spavam, ne odvajam se !! malo traznita mrcvarim, malo ja , i kotrlja see, ipak treba za ovo ak ovako nastavim 15 do mesec dana da skontam mnogo vise. za sad radim na tome kako da sve bude na jednom mestu
razlika je samim tim sto cita sf2, ne moram dizati neki vsti za solo, ima efekte, ima podesavanje solo boja, al mene najvise interesuje pratnja . to studiram. solo je lako

pa dodju do loops audio, pa polako. al da radi kako treba svee
bitno je da je sve u jednom, samo treba naterati

ev jos neki klipova



https://www.youtube.com/watch?v=5I6x...WIs7iGikW0mCLg

https://www.youtube.com/watch?v=dq5C...WIs7iGikW0mCLg
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 14.03.2014, 03:35   #12
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@branoy

Previse si se bazirao na SF2 sounde. Kod njih nije sporan kvalitet za Live svirku, vec mogucnost editinga. Jedino Vienna i Viena (dva "n" sa nekom Creative audio kartom koja podrzava SF2, a jedno "n" za program koji radi nezavisno od toga da li karta podrzava SF2 ili ne). Dalje, efekti koji su dostupni preko BassSynth.dll-a nisu bas zavidnog kvaliteta, a bolje ne moze. Ogranicenost brojem samplova u jednom SF2 Banku, o kojoj sam ti vec pisao, je ozbiljna prepreka, soundima najviseg kvalitativnog ranga jer ta granica od nesto preko 2.000 samplova po SF2 Banku, je vrlo malo za sve instrumente po GM standardu u jednom SF2 Banku. Iz tog razloga upotrijebi radije Live Styler strukturu sa Mega Samples jer taj sistem streaminga SF2 fileova nema ogranicenja.

Daleko bolja opcija je da izaberes neki VST Rompler, pa u nekom VST Hostu da mu dodas te svoje sounde u SF2 ili vec kojem god formatu, a onda nacinis Midi Routing da to radi sve zajedno. Bices daleko zadovoljniji. Na primjer nadji Yamahin S-YXG2006LE VST koji je radjen po XG standardu i ima veliki broj instrumenata, pa mu dodaj ono sto ti nedostaje u SF2 formatu. S-YXG2006LE uopste nije naivan, mada se ljudi prevare kada vide da mu je ROM 11.5MB. U sustini je to 11.5MB x 20 = 230MB jer je Yamaha kod S-YXG2006LE upotrijebila 20x kompresiju audio materijala a da nije izgubila na kvalitetu jer samplovi se cuju u 16Bit/44.1kHz. Sample ROM od 230MB ima veoma, veoma mali broj hardware aranzera.

P.S. Mozes da poskidas Tyros 2 i SD2 u SF2 formatu podignut je kompletan.
Dodato:
Zaboravih, smanji hall na Style trakama jer na ovim snimcima, koje si postavio, sve "prsti" od tog halla, ili mu udavi visoke na 5 do 6 kHz.

Promijenjeno od tranzit (14.03.2014 u 03:49 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
branoy (14.03.2014)
Star 14.03.2014, 04:11   #13
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ne mogu smanjit hal to i jest problem, samo imam dole master da smanjim trajanje, i to hi low. zajebaje me mnogo sta . mada ne smeta meni taj hall , fin je on.

mega samples!! too moram skontati. pricali smo.. to ce biti resenje, da ne pravim jednu banku sf2 radi tih ogranicenja, i da ne moram stalno odati u output SF2 master odakle sve to vuce.
al jos pipam, testiram, kako sta do tog cilja da ja sredim kako zelim da cujem sve, od jacine, do boje koju vuce, i levela. ostalo je manje vise, za sad samo uvezeni stilovi i sta je se moglo

pre sam dosta koristio hipercanvas u OMB, radio mi je bolje od yamahe te. msm nije ta nego ona xg 50 vsti. ta je vise bila za XG fajlove, a ja sam najvise imao stvari za rolanda.

kad pogledam nema tu mnogo sta mi treba 5 stvari na prste, ostalo je na meni da skupljam semplove, i pravim midi, i pretvaram u taj stil

makere nisam skontao kako pravit, ja naucio napravim sve u traku do 18 lupam, i znam da je prva 4 takta prva arijacija, druga 4 druga itd

a sutra prekosutra cu poterati te mega, dok napravim prostora i na toj particiji gde ce biti, sad sam napravio na jednoj za down. pa cemo cujemo i vidimo i to
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 14.03.2014, 04:44   #14
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mozes da smanjis hall, to je sasvim normalna kontrola u BassSynth Sound Engine, ama se cini da ti je dopala ruku upravo verzija Live Stylera 15, koja je imala par Bugova. Taj sound ce i inace da ti bude uvijek problem, ovdje mislim na rad sa SF2 Bankovima, pa sam ti stoga savjetovao da se ne baziras isuvise na SF2 jer kada budes skontao, da to zaista nije to sto treba da bude, utrosio si vec noci i noci sredjujuci kojekakve sounde. Taj hall nije da ne valja, nego je odvratan, kao i svi ostali efekti sa BassSynth.dll-a. Bila je najveca Stellbergova greska uopste, sto je krenuo tim putem, to jest ka SF2 Sound Engine, preko BassSynth-a. Najveca nebuloza koju je mogao da uradi. Posto je bio jako tvrdoglav, nije pomogalo nikakvo ubjedjivanje i sada je Live Styler, prije svega, jedan SF2 aranzer i SF2 midi Player, pa onda sve ostalo, a to nije smjelo da se desi. Naravno da to sve i dalje moze da se izbjegne i da Live Styler nema ama bas nikakve veze sa SF2 Bankovima i soundom uopste ali to nisu u stanju da urade prosjecni muzicari, kojima Live Styler sluzi da bi svirali, vec iskljucivo oni koji se bave ovom materijom to jest tehnologijom profesionalno.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 14.03.2014, 05:03   #15
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ma meni se samo ne otvara nista drugo pa i da je bolje, ja sam zadovoljan ovim soundom,
pre ovog znas da sam sve u kontakt isao sa omb, i taman navikao, al mrsko mi stalno dizati kontakt, pa ucitavati u njega semplove, pa dizi drugu klavu za solo, pa boj se oce li to puci u toku svirke. to je naveca zeza. zato mi se svidja ovo sto je sve u jednom, bar ima neki izvor za citanje semplova, mada bolje da je GIG format bio stereo uf. al dobro
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 14.03.2014, 09:49   #16
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kad si već spomenuo gig format, da pitam da li neko zna šta se desilo sa Gigasamplerom i da li još uvek postoji?

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 14.03.2014, 14:54   #17
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ne znam sta se desilo sa njim, al ovo koristim zadnje od njih, vsti za gig , probaj slobodno
http://tascam.com/product/gvi/
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 14.03.2014, 19:06   #18
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Firma je otila pod "cekic" jos odavno. Ima bar pet godina, ako ne i vise. Prvo ih je neko preuzeo, ne sjecam se vise ko, od jacih firmi, a onda digao ruke od toga. Sam koncept Giga Samplera nije bio los ali je imao i gravidnih nedostataka, pa je to i uzrokovalo njegovu "pogibiju". Uz to se pojavio i Emulator X3, koji radi na slicnom principu ali je mocniji par stotina puta, tako da Giga nije imao vise nikakve sanse da opstane kao nekakav standard.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 14.03.2014, 21:48   #19
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

sreca ima i emu x3 !!

ja ga instalirao bio, probao, sve ok, i morao ga izbrisati

npr, otvorim NEW prazan cubase5 projekat. i ucitam par njih, i ucitam semplove.
a semplovi su sredjeni. u foderu mom. jedan samo za njih, sto sam obradio.
i kad hocu da snimim cubase projekat , emu x3 pita da snimi ponovo te iste semplove negde drugo, gde projekat il sta vec, i zamisli 10 demo projekata , 10 duplih semplova, od kojih jedan piano moze biti 1gb, pa ode hardisk sad pa sad.

ne isplati se pocinjati.

dok svi drugi sempleri sto postoje nista ne traze . semplovi su tamo gde su bili, u projektu cubase ostaje samo njihovo podesavanje i gde su se nalazili
Dodato:
evo jedan ceca pop za balade ,cisto test
mada sam audio loops drum odsviran sa 110 sveo na 87
.. naranvo da je bolje praviti na pribliznijoj brzini negde do 100 a na sa 110 pa to sve usporis na 87, al dobro je opet, da se svega uraditi. samo vremena., ubrzat je lako


https://soundcloud.com/branoy-works/...pm-pc-arranger
Dodato:
evoo jedna rumba sa mega samples T2

auu

https://soundcloud.com/branoy-works/...mba-acustic-pc
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)

Promijenjeno od branoy (16.03.2014 u 18:59 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
branoy je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2014, 20:51   #20
nele1
Ovaj baš voli da kuca
 
nele1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.09.2006
Mjesto: Nemacka Berlin
Godina: 54
Postovi: 491
Downloads: 552
Uploads: 0
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 80 puta u 76 Postova
Instrumenti: 2 Harmonike Artist,PA800,LE korg
Interesi: pomagati dobrim ljudima
nele1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
nele1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

To druze samo cepaj ma ti bi od igle napravio lokomotivu,ko zna zna ko nezna zna se,svaka cast samo napred.
__________________
NELE 1
nele1 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:35


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije