Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.10.2012, 15:15   #211
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Problem lezi u vrlo niskom nivou muzicke kulture muzicara i uzasnom neznanju na nasim prostorima. Ozbiljno treba uvesti zakon o zabrani upotrebe muzickih instrumenata bez licence koja se moze dobiti iskljucivo polaganjem ispita pred strucnom komisijom... al' ajd nadji strucnu komisiju.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 29.10.2012, 15:48   #212
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mozda se i strucna komisija nadje,ali imam jak osecaj da ce ta ista komisija biti potplacena od prodavaca muzicke opreme i samih polagaca ispita
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 29.10.2012, 16:35   #213
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ima i te sto vi pricate, ali ne moze se tu zauzet jedinstven stav. Na primjer, dodjose kod mene dvojica kolega sto sviraj u istom bandu. Jedan svira solo klavijaturu, drugi bas+klavir-strings. Ovaj solo klavijaturist ima pa1x, a ovaj drugi neki midi kontroler sa laptopom i Kontakt5. I sad ovaj sa pa1x mi trazio 3-4 sampla sa tyrosa da mu iskonvertiram. Ovaj drugi loada neke Alicia Keys klavire od 1.5 gb u Kontakt i pokazuje nam, a sveukupna velicina tih 3-4 sampla sto sam ovom solo klavijaturistu iskonvertirao jedva megabajt zauzimaju i podje nam se smijat, ubacujete tu bojice od 1mb sve skupa, a pazi meni klavir samo 1.5 gb, a njemu ce ovaj solo klavijaturist:"Sigurno ces ti raju u svatovima dic sa tim svojim 1.5 gb klavirom i skupit baksis, a ja upalim neki brasic, harmonicicu i neku zurlicu i eto para". Tako da zamislite da sviramo "Odakle si sele" sa sweepom prvi glas, a tercu sa nekim prejebanim leadom, a bass neki elektronac.
Jebiga, svi vole dx zvukove, ali nemaju harmonike na njemu, svi vole roland stringse i gitare, ali nemaju dx zvukove i harmonike, oni sto sviraju na korgu bez samplova imaju harmonike, trube itd, ali nemaju prethodno dvoje. U novije doba su se pojavili workstationi koji mogu sve to imat zajedno.
Ta predrasuda o kojoj pricate, a i ja je podrzavam na neki nacin potice od onih muzicara sto samo zele da se pokazu sa instrumentom, vidi mene sine Kronos sviram i kod onih sto su jednostavno ovisni od toga da potrose pare na skupe instrumente, bice njih sigurno koji ce za nasu muziku znat iskoristit
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 29.10.2012, 17:24   #214
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dell,mislim da mashish poentu,uopste nije ta prica...Ne raspravljamo ovde o DX11 pa da on nema harmonike ili U20... tako da primer sa sweep pad-om i lead-om za "Odakle si sele" ne pije vodu - Ovde je prica o KRONOSU,koji ima 9 sinteza! - U prevodu : Nema sta nema. Prica je da je neki dzudza kupio Kronosa i da nije ni pogledao sta ima unutra ,a vazno da je zauzeo RAM raznoraznim prepotopskim izvikanim zvucima... a to da "svi vole roland stings i gitare " - nije tacno - ja ih na primer ne podnosim,dosadilo i bogu i narodu... i bas ti sto to vole,neka presaberu sta ima najvise u jednom sempler-workstation-u sta im se svidja ,pa da pojedine stvari tek nadomeste semplovima Kupis rolanda ,a trazis korga u njemu ili bilo koja pogresna kombinacija... Aj ti meni kazi za ovo ti treba Kronos ???

http://soundcloud.com/goran-marija-z...g-kronos-tezga

...uz izgovor : "brate,ali znas kako izlaze semplovi bolje iz njega "...

Bez daljeg komentara...
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja

Promijenjeno od Vex (29.10.2012 u 17:27 sati)
Vex je offline   Reply With Quote
Star 29.10.2012, 19:28   #215
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Realno, za ovo je dovoljan i stari v50, pa opet Cigani kupuju motife za tu svrhu, a dao sam razlog zasto ljudi kupuju to. Niti ih pravdam, niti kudim, istina je tu negdje izmedju 2 krajnosti.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2012, 09:19   #216
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ala mu je prezentacija u pm... Pogotovo onaj vrisak na basu "ubija"
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2012, 11:24   #217
Emir82
Drugar foruma
 
Emir82's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2006
Mjesto: Australia
Godina: 42
Postovi: 81
Downloads: 66
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: PA3X, CZ-230S, itd...
Emir82 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Emir82 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Dell je pogodio tacno. Ima vrsta ljudi koji zive u "show off" stilu zivota. Mada to bilo auto, kuca, zena, dvije zene ? Nema veze, znate sta mislim. Eh sad, nekim pojedincima, to ukljucuje klavijature i ostale muzicke varijante. Decko kojeg sam napomenu u mojim proslim postovima ovdje je kako se kaze perfect example. Kupuje posto moze, bez potrebe ili ikakve namere da iskoristi malo vise funkcija a ne samo da natrpa RAM pa udri!

Vex je isto napomenuo jednu stvar sto mi se jako svidja. Zasto vise ljudi neupotrebljava i pravi ROM boje. Jbg, u takvim smo vremenima. Daleko se sjecam moj prvi aranzer. Neka Yamaha, PSR vrste. Ja mislim da je bio 450. Sta ja znam... Nema tu RAM-a ljudi moji, radilo se sa onim sto imas. Pravis boje da zvuce sto blize onako kako ih sam zamisljas. To je zvucilo kao Casio igracka keyboard iz 80-tih. Ali bilo je slatko!!! Meni je super zvucalo...

Sad ljudi su pre-zadovoljni, imaju sve zivo pruzeno ispred njih. I to mnogo vise izbora nego prije, desetak godina na primjer. Sad kupe neki anranzer, ubace set koji je vecinom namjesten i to je to. A neko je trebao da zagreje stolicu, pa da namjesta to da vrijedi necemu. Neznam ni sam dalice neko da shvati sta hocu da kazem sa ovim, ajd jbg nema veze da se ja vratim na temu.

Na Kronos sam prije nekoliko dana cuo klarinet kako svira jedan sa breath controllerom. Da iskreno kazem, stvarno mi se svidja. Neznam dali je bio samplovan ili je to sve preko sinteze, ali takvo nesto da tako slicno zvuci pravom klarinetu prije nisam cuo. Cuo sam dosta MOSS klarineta onako da zvuce ok, ali ovo je bilo nesto posebno.
__________________
PA3X-61, CZ230S & E-MU Drumulator
Trazim EMU Sp12
Emir82 je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2012, 14:34   #218
accordst
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 11.08.2011
Postovi: 135
Downloads: 240
Uploads: 14
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
accordst befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard nek se ljudi vesele

O ukusima se ne raspravlja,al da mi je smiješno čuti one ''zujalice'' iz tako moćnih sprava stvarno je ....onaj video nisam doživio kao demo ,pa mi je srcu lakše,he,he,he
Jedan moj kolega svira Pa3x sa prastarim rolandovim bubnjem i to ga očito veseli...na PowerMate Dynacordu svaki put prije svirke podesi EQ kako mu se čini da je najbolje za taj prostor,al pri tome ne uključi taster ''ON'' da aktivira EQ ,kad sam to primjetio i rekao mu sam se sebi smijao i komentira si ''jebote pa meni je svaki put malo bolje zvučialo kad ih ''poštelim'' ,a ja mu kažem prijatelju vidiš da se ni vlastitim ušima ne može vjerovat,smijali smo se na račun toga cijelu večer.Naravno obećao mi je da će ubuduće pritisnuti ''ON'' ako želi da mu taj EQ radi,inače na Dynacordu je već 8-9 god.
accordst je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2012, 20:53   #219
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Realno veci deo muzicara i nezna da uradi boju kako dolikuje jer nece to sa random ukucavanje parametre vec mora da se zna sta je sta. A koliko muzicara znaju sta je LFO, Sta je ADSR envelopa ili osnove kako radi Sound editor ?! Mnogo malo njih zna a i mnogo malo njih ima zelja da nauci, tako da uopste nije cudno da slabo ko koristi CX3, AL1 itd. Druga prica je sto nisu svi muzicari svestrani.
I zasto onda ljudi kupuju kronos ?! ... pa valjda zbog vise RAM, operativnost i do nekud zbog to da prate trend. Pored mene kolicine RAMa opravdava kupovinu jer vec poznato je da sempl koji zauzima 10 X vise memorije zvuci bolje.
Postovano sa mobilnog uređaja
Ace je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2012, 21:43   #220
matejas87
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.09.2008
Mjesto: berlin
Postovi: 102
Downloads: 2036
Uploads: 1
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: korg le61 korg pa80 i pa50
matejas87 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
matejas87 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

pozz kolege za kronos moj brat je u dansku kupio pre 3 meseca on ga koristi samo kuci ja bio skoro kod njega i veruj te mi da kronos-u netreba semplove i sta ja znam je sta ima sve u njemu ja sam se najezio a ima neki koji cim kupe nove klavijature odma ubace semple i kako stazvuci nije sve do semple nego je do dirke jel na svaku novu klavijaturu ima drugacije dirge i osecaj sviranja i zato drugacije zvuci dosta muzicara znaju to evo ja razmisljam sve moju opremu da prodam i da uzmem sebi kronosa jel sta mozes na njemu da uradis neces nikad na korg pa3x i to bez semplova
matejas87 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije