Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.07.2008, 09:44   #61
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nema mi druge nego da i ja prodam svoj Pa1X i pređem na PA2X...Slideri imaju da mi jebu kevu neko vrjeme dok se ne naviknem ali sam sinth je GROM!E sad ne znam jel se to meni čini il je tako ali PA2X ima "mekše" tipke od PA1X...Takav utisak sam dobio a možda mi se samo čini...A JEDNE 2 stvari mu ne valjaju nikako...Prvo one drvene letvice sa strane-no comment i onaj display...Pritisneš onu RELEASE tipku a on "TUP!" lupi dole ko mrtvac..I to znaš kako lupeta,a što se tiče sounda---I ja sam mislio da je isti ko kod PA1X ali brate ruku na srce,mnoogo bolje zvuči kad se udubiš u slušanje i njegovi RealDrums,bass,pa one gitarice,mene je impresioniralo...Evo već 3-3 dana svaki dan solazim u trgovinu i igram se s njim onaj jadni trgovac ima me na vrh glave,samo čekam da prodam Pa1X i uzimam ga garant!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 20.07.2008, 12:27   #62
Darko
Drugar foruma
 
Darko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2004
Mjesto: Germany
Postovi: 83
Downloads: 401
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: KORG PA900
Interesi: 3Dmax & Cinema 4D,F1
Darko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sta se tice PA2X nema mnogo price super Instrument osim toga imao sam prilike da probam i da se sam uvjerim u kvalitet tog Instrumenta.
Moram da kazem stvarno sve je OK jedino sta je veliki minus barem za mene i razlog zasto je nebih uzeo to su dirke.

Ovako ima sve pohvale

Pozz.
Darko je offline   Reply With Quote
Star 21.07.2008, 00:29   #63
No.1
Odomaćeni član
 
No.1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2007
Godina: 40
Postovi: 721
Downloads: 1585
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: pa3x
No.1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
No.1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Za narodnjake ima bolje tipke od 2x...super je za solo.
__________________
No.1 je offline   Reply With Quote
Star 10.08.2008, 15:59   #64
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo moja nova kurva je sinoć izgubila nevinost...Na kratko da opišem za sve kolege koji imaju namjeru preći sa pa80,pa1x,pa800,itd.na njega...Ajd pa da počnem:

---Prva stvar što mi je jebala znanje jesu tipke.Dok sam kući na njega vježbo sve bilo OK,i mislio sam da sam se naviko na njih,međutim kad sam koji solo na njega udario,pa ljudi to nije moguće...Stalno me krč hvato u ruci,i baš nikako da ga se rješim...E sad će se svako pitati pa što solo sviraš na pa2x kad imaš Triton?E pa iz prostog razloga---Ima neke boje koje Triton nema i zvuče do jaja...Dakle apsoutno punije harmonike zvuče na njemu,e sad jeli zbog polifonije ili čega drugog ali brate masne su mu boje...

---Druga stvar što mi je derala kevu---SLIDERI...Imam običaj da malo smanjivam perc,malo bubanj i da se zezam,međutim lijevom rukom nikako ne mogu da se naviknem "klizati" slidere,a desnom uvjek promašim--pogotovo onaj vražji UPPER,pa nabudžam MP3 slider namjesto Upper-a...To će mi biti poteškoća još duže vrjeme...

---Treća stvar-Display...Kvalitetno izrađen na motor ali grafika me malo sikira...naime kad otvroiš pojedinačni meni,vertikalno preko cjelog ekrana vide se neke crtice,e sad jel to tako kod mene il je bolest sviju njih...Takođe kad vraga podigneš,moraš dobro da spustiš dojnji sprat,kako bi šta vidi na njega a što otežava svirku,jel sve što je niži sinth više te bole zglobovi u ruci i teže sviraš,još kad sabrojiš teške tipke---najbolje imati još koferče s rezervnim rukama ako ove odkažu...

Pored tih stvari mislim da nema splolutno nikakve slabosti u njemu...E sad da napišem i dobre stvari--tih je mali milion ali da navedem bar par onih osnovnih koje puno znače na live svirkama...

---Prva stvar:Jako brzo radi i brz odazov Tosh Screen-a.Naime na mom pa1x se dešavalo da klikneš na touch a njemu treba dugo vremena da zagrabi tu funkciju,takođe i OS na pa2x je mnogo bolje napravljen,sviđaju mi se one Themes (iako nisu prave al et tako ih nazivam jer možeš da mjenjaš pozadinu),ljepše izgledaju oni instrumenti na trackovima,itd...Oni mali detalji...

---Druga stvar,APSOLUTNO bolje zvuči na ozvučenji nego PA1X...Ustanovio sam da sam pune 2 godine pravoi grešku na PA1X--naime pravio sam sam matrial preko zvučnika,što je tako loše zvučalo na ozvučenju da ne moreš povjerovati,dakle na internim zvučnicima do jaja a na ozvučenju kante-ništa ni š čim.A kod PA2X sam klepo preko slušalica i sinoć kad je to otišlo na ozvučenje---Jaaj majko mila,ježio sam se svegami ko nikad do sad---to tako čisto i masno zvuči,ko da sam upalio svemirsku lađu...Čak i one boje sa PA1X MNOGO bolje zvuče...E sad će se neko naći i reći pa to je isti đavo ko na pa800 ili pa1x---E PA NIJE..Nije 100% i iza toga stojim...

Evo d više ne zamaram s ovim postom na "kratko" sam napiso prva iskustva s ovom ljepotom koja je stvarno BISER u svijetu klaviatura i koja će još dugo da bude THE BEST aranger,za koju je i primila međunarodnu nagradu u 2008-oj godini...Ko god je kupi,neće zažaliti ni centa iako je skupa,ali za te pare NUDI sve,za razliku od Yamahe Tyros,kojoj je cjena ista,a apsolutno pola upotrebnih stvari nema kao pa2x...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 15.08.2008, 22:19   #65
Vihor
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 21.07.2008
Postovi: 208
Downloads: 861
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 40 puta u 17 Postova
Vihor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

KORG PA2XPRO

- Koliko mu treba da 128MB ili 256MB semplova ucita (za koje vrijeme)?
- dali je STS slican kao kod yamahe OTS tj da li moze da zapamti i boju i style element kao neku vrstu registracije?
- da li moze da se napravi terca na PA2XPRO u nekoj vrsti user scale kao sto to triton ima

lijep pozdrav i zahvaljujem na pomoci
Vihor je offline   Reply With Quote
Star 16.08.2008, 00:29   #66
No.1
Odomaćeni član
 
No.1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2007
Godina: 40
Postovi: 721
Downloads: 1585
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: pa3x
No.1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
No.1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Semplove cita jako brzo u odnosu bilo koji triton bilo 128 ili 256.
STS ima..al ne znam kako je kod yamahe.
Terce ima.
__________________
No.1 je offline   Reply With Quote
Star 16.08.2008, 11:11   #67
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jesam li ja dobro razumio da se tih 256 MB ne može dobiti tako što ćeš dokupiti 128 uz prvobitnih 128 MB koliko dolazi uz klavijaturu, već da se moraš odjednom "izuti" za 256MB???
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 16.08.2008, 16:15   #68
No.1
Odomaćeni član
 
No.1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2007
Godina: 40
Postovi: 721
Downloads: 1585
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: pa3x
No.1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
No.1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Da u pravo si...stara finta...al imace nove budale kolko oces..ja cu bit medju nima.
__________________
No.1 je offline   Reply With Quote
Star 17.08.2008, 18:58   #69
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Korg PA2X meni set od 86MB naloada za tačnop 1:47min...
Što se tiče RAM-a stvar je ovakva...Kod nas košta oko 180eur što je obična GLUPOST...
Da vam izdam tajnu---PA2X PRIMA SD-Ram od Lap topa...Koju frekvenciju još ne znam ali sam kod jednog slovenca naručio 2 pločice SD-Rama---100MHz i 133MHz...Koji od ova 2 bude radio,taj je pravi---I to OBA sam dobio za 40eur...Dakle apsolutno isplatnije ovako kupiti nego davati strašnih 180eur...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 17.08.2008, 19:02   #70
Vihor
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 21.07.2008
Postovi: 208
Downloads: 861
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 40 puta u 17 Postova
Vihor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zanimljivo!
Vihor je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
izbor, pametan


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:15


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije