Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.08.2011, 02:33   #51
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1320
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@korda
Citam temu i znam sta pisem. Upravo sam i o tome pricao. I kad bi user scale isao do +/- 4 tercu ces moci transponovati tako da oko transponovanje nema sta da se trazi, jer to vec ima u korga u trenutni OS.
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 22.08.2011, 13:47   #52
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard User Scale

Ace pricamo o user scale +12/-12 sto je nam potrebno i sto bi bilo potpuno jer znamo da skala ima 12 polutonova (11 + oktava) sto bi rijesilo nase brige. Znaci mi se koncetrixemo na potpuno rijesenje a ne samo na +4/-4 sto bi rijesilo problem terci. Zelimo potpuno rijesenje da bi mogli baratati i sa ostalim intervalima (sekstama i t d.). Sto se tice transpose o tome i ne brinemo jer to vec postoji. Evo ja sam srocio pismo i dao na editing (zbog gramatike i konture tako da cu ga za par sati postaviti na forum. Vule zna odlicno da su u pitanju user scale koje vec imamo na mnogim instrumentima a skoro sam takve terce radio za Sonic Cell i mislim da su jos negdje na YUTUBE.
Dodato:
Request for PA3X OS Changes

Dear Korg Team,

First, I want to congratulate you on the new Korg arranger keyboard PA3X. You included a lot of the features that were requested by me and other Korg users all over the world. We are thankful to you because you listen to the needs of your costumers, which will help everybody be satisfied. Although most of our requirements sent to you was accepted, one of the most important things is still missing: an improved USER scale mode. In the PA3 we have USER scale that allows us to detune every key in a scale for one semi-tone (+99 / -99). We need that option to be improved, and detune should be for +12/-12 semi-tones. It will help us to create intervals (for example thirds) that are widely used in European pop and folk music. I suggest you keep the existing USER SCALE setting and add a new (USER SCALE 2) with mentioned features (+12 / -12 semi tones detune). This change will be very important for us, and knowing Korg values the input of it’s costumers we are hoping that you will make these changes as soon as possible in the new OS for PA3. It would also be highly appreciated if you can do those changes for PA1, 800 & 2 users. This addition will be highly appreciated by users and you will benefit from our feedback on all forums as a good sample of company/customer relations. All members signed are part of actions taken on one of the best musician forum form ex-Yugoslavian countries “YU-MIDI”.
Dodato:
Mnogi se vjerovatno pitaju dali ove terce funkcionisu i jesu li upotrebljive kao i kako se prave. Funkcionisu narosito kod kriticnih tonaliteta (ala pjesme JV) gdje se zahtjeva detaljna terca na svakom polutonu (sto se nemoze dobiti kod oscilatorski i ensemble terci). Nedostatak je slab oscilatorski editing i nemanje dovoljno mjesta u USERDK za sacuvanje tih terci.
Nalaksi i najbolji nacin da ih napravimo je uci u USERDK i na jednom tonu (recimo c2) kopirati neki dobar oscilator iz USER1 ili 2 (nekog instrumenta npr harmonike). Jaj oscilator rasporediti po svim tipkama u pcg-u. Sledeci potez je odabrati instrument (od rom semplova jer je moguce raditi samo sa rom sekcijom) na svakom polutonu a zatim odrediti terce prema potrebi i skali dajuci +3 detune za svaku malu tercu iz skale koju radimo a +4 za veliku tercu. Ovakoj terci mozemo srediti efekat u pcg ili Performance modu u ovisnosti o GLOBAL setingu gdje smo odredili dali efekti koji se koriste idu iz performanci ili pcg fajla koji je na USER1 soundu.
Evo uspjesan nacin kako doci do ovih terci.

PS
Detalje oko skala nisam pisao jer to ulazi u znanje teorije muzike.
Dodato:
nije trebalo automatski spojiti ovu zadnju temu koja prica o userdk tercama ali eto tako radi ova stranica. Posto je ovaj post vazan i tematski ka treba odvojiti od pisma poslatog korku kao zaseban. Molim one koji su to umogucnosti neka odvoje ovaj post od prethodnog a ovu moju poruku izbrisu.

naslov posta je userdk - terce - primjena i nacin pravljenja

Promijenjeno od keyboards (26.08.2011 u 17:03 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 22.09.2011, 20:30   #53
STUDIOSOS
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 28.03.2009
Mjesto: Solothurn - SVICARSKA
Postovi: 73
Downloads: 306
Uploads: 6
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 10 puta u 10 Postova
Instrumenti: Klavijature Bubanj
STUDIOSOS befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
STUDIOSOS pošalji poruku preko Skype™ messengera
Lächeln

Pozdrav svima...
zamolio bi Keyborads da ako je moguce postavis jedan video klip kako u pa2xpro da se naprave ovakve terce nisam dugo vezan za korga pa me to zanima jer mi se veoma svidjelo kako zvuci

izvinjavam se moderazoru sto objasnjenje trazimk u ovoj temi pokusao sam traziti po forumu ali nisam nasao a ovdije imam adekjvatnu osobu koja to moze objasniti lijep pozdrav
STUDIOSOS je offline   Reply With Quote
Star 01.11.2011, 05:34   #54
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Ensemble Terce i Portamento PA1-2-3

U slucaju da radite sa Ensemble tercama koristeci portamento treba znati da u pitch modu svaki oscilator koji je fixed za osnovni ton terce mora imati ukljucene obadvije kvacice za portamento a pri tome treca vrijednost ista koja je najcesce oko broj 30. Treba naglasiti ako koristite semplovane terce (znaci da je terca intervlski originalno semplovana) takve nece ispravno raditi u protamentu u odnosu na drugi ton. Stoga nije preporucljivo sempl terce koristiti kao ensemble tercu sa portamento funkcijom.
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 02.11.2011, 14:02   #55
kikiriki124
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 31.10.2011
Postovi: 9
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
kikiriki124 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moze li neko od kolega koji se bas dobro razumiju da napisu postupak pravljenja oscilatorskih terci?Razbijam glavu cijelo vrijeme kako bi se to moglo napraviti ali ne vrijedi.Pročitao sam negdje da imaju na download ali posto sam novi clan foruma nemam pravo na download.Unaprijed hvala!!!!
kikiriki124 je offline   Reply With Quote
Star 02.11.2011, 17:54   #56
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1320
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sablone za oscilatorne terce su vec napisane
http://www.yu-midi.org/forum/showthr...?t=7451&page=5
Post br. 45
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Ace za ovaj koristan post:
kikiriki124 (02.11.2011)
Star 11.11.2011, 20:02   #57
kikiriki124
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 31.10.2011
Postovi: 9
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
kikiriki124 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega ACE hvala na šablonima!Uz malu izmjenu šablona i još nekih podešavanja uspio sam napraviti sve moguće terce koje su mi potrebne.Napravio sam odvojene terce kao kolega koji je postavio video snimak samo mi nije jasno kako on promjeni boju terce,a da ostane terca.Zamolio bih nekoga ko to zna da napiše objašnjenje.
kikiriki124 je offline   Reply With Quote
Star 11.11.2011, 23:34   #58
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1320
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kad su u pitanju oscilatorne terce boju mozes zameniti samo prvi glas. Terca moras menjati u Sound tako sto na sve oscilatore promenis Multisample.
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 12.11.2011, 23:28   #59
baltik79
Vredan član društva
 
baltik79's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2009
Mjesto: Södertälje
Godina: 45
Postovi: 273
Downloads: 1074
Uploads: 39
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 45 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa4X i Kurzweil PC3K6
Interesi: Pjevanje i sviranje
baltik79 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
baltik79 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jel mi moze neko pojasniti postavke skale i jos ako je nesto bitno za ovaj Amol:

click here to watch the video
You need to upgrade your Flash Player
Procitao sam citavu temu i mozda se odgovor krije bas u uklonjenom videu sa you tube.
I sint je kraj mene, pokusavao sam neke varijante ali fali mi samo jedan ton (G) da bi ispalo kao na snimku od Keyboardsa. Vidim ni njega nema neko vrijeme na forumu a trebaju mi ensemble terce.
baltik79 je offline   Reply With Quote
Star 13.11.2011, 00:22   #60
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1320
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hmmmm G nece moci da ti funkcionise. posto E treba biti transponiran na Gis, a posto Note transpose je stavljen na +3 on ga dotera samo do G i sad u User Scale G je na +99 za da svira isto kao Gis i tako terca na ton E ti radi al zato izgubis ton G i nemozes svirati na njega a da zvuci tacno.

Moj savet ... menjaj nacin na koj radis terce.
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:35


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije