Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.09.2012, 08:38   #31
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hehe...ma nema veze...jednom sam ja dobio po nosu zbog off-a....dovoljno je....ipak je ovo forum za razgovor...

Ne znam....lowcut seče i gornju i donju frekvenciju, dok je na pa2x lowcut bio samo na dva ili tri parametra tipa 60, 80 i 120hz što je meni bilo potaman jer te frekvencije na mikrofonu u živoj svirci nemaju neki smisao osim da pošto si kao muzikant uvek negde uza zid ili u nekom ćošku dok su kutije negde biliže ili dalje al uglavnom okrenute od tebe dok sviraš tako da je velika verovatnoća da ti mic vuče baš te frekvencije.....zatim, nema funkciju da upališ ili ugasiš određeni glas u vokalistu...neke stvari su, mislim, nepotrebno zakomplikovali....

Marco7 je po meni u pravu za te adaptive funkcije....nepotrebna stvar.....valjda svako sebi zna da podesi EQ....
splendid je offline   Reply With Quote
Star 20.09.2012, 09:50   #32
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Najbolje bi bilo kad bi u fabrici odmah namestili za svakoga kako zeli i kad ga otpakujes, odma' na tezgu...
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 20.09.2012, 10:20   #33
accordst
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 11.08.2011
Postovi: 135
Downloads: 240
Uploads: 14
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
accordst befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard adaptive

Na način na koji kolega marco7 koristi ,potpuno se slažem sa njim,meni kroz out 1 i 2 za sada izlazi samo mikrofon ,tako da mi ''adaptive'' ne utiče na ništa drugo
accordst je offline   Reply With Quote
Star 20.09.2012, 13:44   #34
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od sale_band Pokaži Post
Najbolje bi bilo kad bi u fabrici odmah namestili za svakoga kako zeli i kad ga otpakujes, odma' na tezgu...
fakatsi u pravu @sale_band,jos da u fabrici nameste i da peva sam bilo bi dobro ili da usnime sempl svetskih pevaca pa da izgleda kao da peva Madona ili Riana.
Ljudi sta vam je?fakat ova tema je razresena i nema tu sta da se doda i oduzme.PA3x definitivno ima sve bolje nego PA2x tako da je dalja rasprava suvisna.
Da dodam i rec"fakat"i njeno znacenje je razreseno pa ne vidim vise svrhu ove teme.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 20.09.2012, 14:01   #35
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svrha ove teme je izgleda bila da se rec " fakat" upotrebi sto vise puta

Sent from S3
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 20.09.2012, 15:26   #36
mojjmbg
Drugar foruma
 
mojjmbg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.07.2008
Mjesto: Zagreb ali orginalno korjenima iz Pirota
Godina: 46
Postovi: 99
Downloads: 140
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Korg Pa 500 , Tama imperial 9 elemenata, Fender Strat sss 68g...
mojjmbg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mojjmbg pošalji poruku preko MSN messengera mojjmbg pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

fakat je i od mene bila korist vidim mnogi imaju novu rjec u vokabularu....
__________________
Sa Štovanjem mojjmbg - Danijel Minčić
mojjmbg je offline   Reply With Quote
Star 20.09.2012, 16:17   #37
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Linija manjeg otpora je uvek instiltivno bila prvi izbor kod vecine, pa i u ovom "
Dodato:
Slucaju*

Promijenjeno od sale_band (20.09.2012 u 16:18 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 20.09.2012, 21:19   #38
markomuzicar
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.02.2009
Mjesto: Wien, Austria
Godina: 42
Postovi: 51
Downloads: 365
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
markomuzicar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
markomuzicar pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da ne bih otvarao novu temu evo iskoristicu ovu za jedno pitanje....trenutno sredjujem pa3x vokalist, po svom ukusu, ali imam jedno pitanje veoma bitno, citao sam i u uputstvu ne mogu da nadjem koje su u stvari skale na maj1,2,3 i min1,2,3 u voice processor preset, posto radim terce u scalic modu jer tako jedino mogu lepo da ispadnu, ali sve moram po sluhu jer ne znam koja mi od ovih sta svira u duru za prve tri, a u molu za druge tri, mislim koja harmonska postavka ide...I naravno izgleda nema user scale opcija, tako da kad radim donju tercu za sumadijske dvojke na kraju bude terca a za bosanske kvarta i taj fazon,...? Ili mozda ima? Pozz svima...i hvala unapred!
markomuzicar je offline   Reply With Quote
Star 21.09.2012, 08:28   #39
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da ne davim više sa temom i vokalistom na pa3 da ne bi ispalo kako neki još jedan početnik pljuje po poslednjem i najsavršenijem kriku tehnologije...moje zamerke nisu bile na funkcije ovoga ili onoga već na samu boju glasa....svako ima svoje mišljenje a po meni, vokalist na pa3 ima samo dosta razloženih funkcija u odnosu na pa2 i koju novu.....jedina prava pohvala je za potenciometre...
Možda sam preterao kada sam rekao da je vokalist na pa3 lošiji od pa2 ali i dalje tvrdim da je pa2 reprodukovao ako ne bolji onda boju istog kvaliteta kao na pa3.....ko god kaže da nije tako taj verovatno nije znao da podesi vokalist na pa2 !

Citat:
Originalno postovano od sale_band Pokaži Post
Najbolje bi bilo kad bi u fabrici odmah namestili za svakoga kako zeli i kad ga otpakujes, odma' na tezgu...
Hehe....možda to i ne bi bilo tako loše....

Pre nekoliko godina jedno veče na nekoj žurci...u ono vreme kad je Dženan izbacio onaj svoj prvi mix pesama...ja baš nisam znao kako čovek izgleda al....odem ja na žurku....kad....peva dženan uživo.....gledam ja....nije mi baš najjasnija situacija obzirom da je privatna žurka....30-40ljudi...i jedan klavijaturista na nekoj yamahi valjda....gledam.....kad skontam lik ladno pustio taj Dženanov mix i pravi se da svira i peva....e kad tad nisam umreo neću nikad....

Pozz....
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od markomuzicar Pokaži Post
Da ne bih otvarao novu temu evo iskoristicu ovu za jedno pitanje....trenutno sredjujem pa3x vokalist, po svom ukusu, ali imam jedno pitanje veoma bitno, citao sam i u uputstvu ne mogu da nadjem koje su u stvari skale na maj1,2,3 i min1,2,3 u voice processor preset, posto radim terce u scalic modu jer tako jedino mogu lepo da ispadnu, ali sve moram po sluhu jer ne znam koja mi od ovih sta svira u duru za prve tri, a u molu za druge tri, mislim koja harmonska postavka ide...I naravno izgleda nema user scale opcija, tako da kad radim donju tercu za sumadijske dvojke na kraju bude terca a za bosanske kvarta i taj fazon,...? Ili mozda ima? Pozz svima...i hvala unapred!
maj = dur, min = mol...1,2,3 bi trebalo da su prirodni, melodijski i harmonski...tim redom....i maj i min....

Pozdrav.

Promijenjeno od splendid (21.09.2012 u 08:39 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
splendid je offline   Reply With Quote
Star 21.09.2012, 12:14   #40
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

potenciometri su majka Mara
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije