Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Treba mi!!!(Ritmovi, samplovi, boje...) > Boje i semplovi

Boje i semplovi Za sve u vezi boja i sampleova pitajte ovde...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.10.2013, 11:15   #31
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa moze da zvuci bolje jednostavno ako sednes I iskoristis milion opcija koje kronos nudi I nabudzis taj sempl....inace sumnjam da iko od njih ima vremena da nesto posebno budzi svoje sprave......

Sent from Galaxy S4 using Tapatalk Pro
zoric je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2013, 14:23   #32
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od zoricd Pokaži Post
...sumnjam da iko od njih ima vremena da nesto posebno budzi svoje sprave...
...a i da li uopste zna toliko da bi "budzio" te svoje sprave. Moglo bi se ponesto popraviti u soundu harmonike na Kronosu, ama ima ona stara poslovica: "od g...na se pita ne pravi", pa po toj analogiji, slabo bi se sta poboljsalo na soundu ciji je Content 300kb samplova, umjesto 200MB, sto bi i bilo sasvim normalno utrositi za sound koji je primaran kada se radi o nasoj folk muzici. Silno ces se razocarati ako to nekome pokusas da objasnis i dokazes. Ti si rijedak "primjerak" balkanskog muzicara koji razmislja na pravi nacin.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2013, 14:34   #33
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jeste potpuno si u pravu tranzit za poslovicu.....I za skrnavi sempl nema leka.....nego u skorije vreme planiram I sam da poradim na guerrini superior za kontakt pa me interesuje na koje bi layer-e trebalo obratiti paznju .....I da li na kronosu postoji neka round robin funkcija da se sve to podigne na visi nivo?

Sent from Galaxy S4 using Tapatalk Pro
zoric je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2013, 14:54   #34
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Izvinjavam se sto upadam kao padobranac Interesuje me,sta je to Round Robin funkcija,ako mozete G.Tranzit da mi pojasnite

Hvala lepo.

NordX
NordX je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2013, 15:06   #35
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@zoricd

U sustini, ne bi smjelo biti manje od 3 Layera, vise bi bilo pozeljno. Prvi (donji) Layer bi bio sound pri laganom povlacenju mijeha, drugi (srednji) Layer bi bio normalno povlacenje mijeha i treci (gornji) Layer vrlo jako povlacenje mijeha. Samplovi ne bi smjeli biti kraci od 2 sekune a Loop bi trebalo postaviti u posljednju trecinu sampla. Kazem ne kraci od 2 sekunde jer treba ostaviti vremena tonu harmonike da se "razvije" kako bi bio sto autenticniji pri sviranju. Ovi bi bio neki apsolutni minimum ispod kojeg se ne bi smjelo ici. Vise Layera bi svakako dobro doslo jer u tom slucaju bi se detaljnije docarala realna harmonika. Pored ovoga bi trebalo da postoje i "efekt" Layeri koji bi bili tipicni za tehniku sviranja harmonike. Na primjer, jedan Layer koji bi bio najvisi u hijerarhiji, eventualno izmedju 12 i 127 po Velocity skali, koji bi sadrzavao sound koji se dobije naglim mpovlacenjem mijeha a onda u nastavku sounda normalno povlacenje mijeha. Kao neki sforcato ton kod strings instrumenata. Ovo se vrlo cesto koristi kod sviranja realne harmonike, pa bi bilo pozeljno uraditi i kod samplovane ako sample platforma to vec dopusta. Ovo bi bio samo jedan od tih "effekt" primjera a toga ima dosta kod harmonike.

Kod Kronosa ne postoji klasicna Round Robin funkcija ali bi se moglo izvjesnim "trikovima", kao sto je recimo, "Wave Sequences" doci do pribliznog rezultata.






@NordX

Round Robin je funkcija kod samplera koja omogucuje da na istom tonu se uvijek iznova cuje drugi oblik sampla. Klasicni Round Robin radi na "Random" principu, dakle na principu slucajnosti ali kod kompleksnijih samplera, kao sto je recimo Kontakt, moguce je napisati vrlo razlicite Round Robin Scripte kojima sound enormno dobija na autenticnosti.

Promijenjeno od tranzit (30.10.2013 u 15:14 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2013, 16:11   #36
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post

Round Robin je funkcija kod samplera koja omogucuje da na istom tonu se uvijek iznova cuje drugi oblik sampla. Klasicni Round Robin radi na "Random" principu, dakle na principu slucajnosti ali kod kompleksnijih samplera, kao sto je recimo Kontakt, moguce je napisati vrlo razlicite Round Robin Scripte kojima sound enormno dobija na autenticnosti.
A Korgovi su po ovom pitanju u stadijumu kamenog doba
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2013, 16:26   #37
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ama nisu ni ostali proizvodjaci bolji, nije Korg samo u pitanju. Kod Kronosa bar ima nacina da se Round Robin nekako "izimitira", a kod drugih cak ni to. Ne vjerujem da ce skoro u hardware sektoru, neki od proizvodjaca uvesti Round Robin kao standardnu funkciju. Doduse, nisu je imali ni najbolji hardware sampleri, ako izuzmemo Emulator EIV i surogate, mada i kod njih je to islo "zaobilaznim putem". Utoliko cudnije sto je Round Robin zaista nezaobilazna funkcija ako se radi o samplingu prirodnih instrumenata. Uz njegovu upotrebu i dodatno, Layerima bogatiji Velocity Switching, moguce je i one, za sampling i sviranje, najteze prirodne instrumente, dovesti do savrsenstva. Nadajmo se da ce se neki od proizvodjaca smilovati. Nije to nesto sto se ne da uraditi ili sto je prekomplikovano, oni jednostavno to nece da urade, a iz kojih razloga, to je samo njima poznato.

Kada nesto od tih rijetkih funkcija i stave, to onda ogranice na upotrebu samo na internim soundima. Primjer je recimo, kod Yamahe Tyrosa, tzv. Selective Portamento, koji "prepoznaje" kada zelimo da odsviramo akord a kada treba da je u funkciji Legato Portamento. Moze se cuti kod pojedinih saksofona Tyrosa. Ovo funkcionise kod internih sounda ali se ne moze naci kao funkcija u editoru za Custom Sampling Sounds. Sramota, nista drugo do sramota.

Promijenjeno od tranzit (30.10.2013 u 16:27 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2013, 16:28   #38
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1320
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hmmm Tranzit, neces bas moci "round robin" algoritma opisati sa "random". Ja nisam cackao sa semplove medjutim mi je poznat algoritam jer se koristi u mnogo domene na kompjuterskog inzenjerstva. Algoritam je sinonim za jednakost, sto znaci svaki element mora jednako da bude zastupljen u ono gde se primenuje algoritam. Logicno bi mi bilo, recimo ako imas 3 sempla za Kick, prvi udar ide sempl 1, drugi udar sempl 2, treci udar sempl 3, cetvrti udar opet sempl 1 i sve tako u krug. Ako bi se islo na random nece biti svaki element jednako zastupljen. Slazemo se, zar ne ?
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2013, 16:51   #39
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Round Robin postoji kao funkcija, odnosno pojam,u mnogim granama elektronike i informatike. U muzici je on primjenjen u Sample Based instrumentima, pa sam ga i definisao samo u okviru upotrebe u muzickim instrumentima, a nikako u ostalim granama. Ako procitas pazljivije sta sam napisao u vezi sa time, vidjeces da sam definisao pojmove vrlo precizno. Napisao sam "klasicni Round Robin". Prvi put je taj klasicni Round Robin, upotrebljen u jednom software instrumentu po imenu Wizoo Darbuka, odnosno Latigo, gdje radi iskljucivo po Random, to jest, principu slucajnosti. Svaki novi udarac Darbuke je proizvodio drugaciji sound ali potpuno bez ikakvog utvrdjenog reda, dakle Random. To je klasicni Round Robin u muzickim instrumentima, koji je ujedno i najkompleksniji i najbolji. Naravno da se upotrebljava i taj "fundamentalni" Round Robin i on je zastupljen u velikom broju slucajeva, odnosno instrumenata. Medjutim, samo takav Round Robin bi bio isuvise jednostavan i prost, a na kraju i dosadan jer je po odredjenoj prepoznatljivoj i ocekivanoj mustri, tako kako si i sam opisao na primjeru Bass bubnja, sto bi za kompleksne sounde vecine prirodnih instrumenata, bilo nedovoljno. U muzici se Round Robin upotrebljava na daleko kompleksniji nacin, pa sam u tom postu pomenuo cak i Scripte za Kontakt, gdje se obradjuje iskljucivo Round Robin i gdje mu se daju veoma, veoma kompleksni algoritmi. Ne mijesaj Round Robin iz kompjuterskog inzinjeringa (koji zaista radi tako kako si napisao), sa ovim u muzici, odnosno muzickim instrumentima. Oni imaju doduse, zajednicko ime a sve ostalo moze biti dosta, dosta drugacije.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 30.10.2013, 17:06   #40
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1320
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Standardna, Klasicna ili kakva god najobicna varijanta od Round Robin algoritam mora da ucesnike vrti rotaciono, i da svi budu jednaki i ramnopravni ucesnici u ono sto se radi. U tome i jeste poenta i zato se zove "Round Robin". Cim postane Random nesto onda nema svrhe da se zove "Round" jer gubi smisao vise. Pretpostavljam da su kompanije koje proizvode softverske instrumente samo zadrzali naziv algoritma iako su uzeli slobodu da ga menjali.
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:49


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije