Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.03.2012, 04:39   #31
vita_kg
Drugar foruma
 
vita_kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.08.2007
Mjesto: Kragujevac
Godina: 33
Postovi: 72
Downloads: 1220
Uploads: 10
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
Instrumenti: Yamaha psr-3000
vita_kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vita_kg pošalji poruku preko MSN messengera vita_kg pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Haha.. cuj 100 e. Pa ja da imam 100 e, ne znam gde bi mi kraj bio... Sutra ako nahvatam caleta negde, da gurnem karticu od telefona u njegov lap top, prebacicu vam sliku i okaciti ovde, da se smejete mojoj muci bar do kraja... Izgubio sam negde USB kabal, pa ne mogu drugacije da je gurnem u komp.
__________________
Najvise ljudi umire u krevetu, a najmanje na zeleznickim sinama.
NARAVUCENIJE: Spavajte na sinama!!!
vita_kg je offline   Reply With Quote
Star 14.03.2012, 05:06   #32
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vito napravi strku i zbrku s tom tvojom turbinom. Kazi za koji procesor ti treba taj Cooler, lezi mi ovdje bar desetak komada pa valjda ce jedan da odgovara, ja cu da ti ga doniram, ne mogu da gledam vise tvoje muke.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 14.03.2012, 10:51   #33
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od vita_kg Pokaži Post
Haha.. cuj 100 e. Pa ja da imam 100 e, ne znam gde bi mi kraj bio... Sutra ako nahvatam caleta negde, da gurnem karticu od telefona u njegov lap top, prebacicu vam sliku i okaciti ovde, da se smejete mojoj muci bar do kraja... Izgubio sam negde USB kabal, pa ne mogu drugacije da je gurnem u komp.
ne smeje se tvojoj muci niko ovde druze.Slazem se da je danas tesko doci do para,kriza je ogromna u celoj Srbiji.
@tranzit
koliko se ja secam,preksinoc iz moje price sa @vita-kg na chetu rekao mi je da je svoj komp nosio u servis,da mu je culer zamenjen i da je posle par dana imao isti problem.Takodje je rekao da je clokovao procesor.

Ja sumnjam da mu nije dobro hladjenje procesora iz razloga sto je stavljeno verovatno malo paste pa hladnjak nema dobar dodir sa procesorom.
Ne znam ,nisam ni ja pametan sta se tu desava.

nek napise koji mu je procesor pa cemo da vidimo.
Ja cu mu nabaviti culer i poslati ako je to problem.Gde ti cak odatle da mu saljes.Skuplja ce biti postarina nego sam deo koji saljes.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 14.03.2012, 14:16   #34
just_be
Vredan član društva
 
just_be's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.12.2008
Postovi: 144
Downloads: 596
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 17 puta u 16 Postova
just_be befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svaka cast na temi, kako sam se samo ismijao a sa druge strane svaka cast na inovativnosti i ideji..mislim da se treba snalaziti na sve moguce nacine. Bravo!

Neces uspjeti naci neki softwear za regulisanje, evo nacina kako regulisati ventilator na cooleru. Imas kupiti controler za ventilatore koji se moze naci za nekih 5-10€, u njega ukpocas ventilator ili spojis zice, a na controleru imas kabal koji ide u napojnu. Kada to prikopcas kako treba imas potenciometre koje odvrces i zavrces (kao na mixeti) i tako povecavas ili smanjujes broj obrtaja ventilatora i s tim regulises i glasnocu.

Al molim te uploaduj sliku tog hladanjaka da oplacem

Promijenjeno od just_be (14.03.2012 u 14:20 sati)
just_be je offline   Reply With Quote
Star 14.03.2012, 15:07   #35
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@just_be Misliš turbine?
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 14.03.2012, 15:33   #36
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja to potpuno razumem...
Meni je interesantnije zašto se grije...
A ventilator mi je za pohvalu jer ja sam od onih koji su kao klinci pokidali sve električne aparate da vidim šta ima unutra,i najdraže mi je kad mi neka ideja upali makar bila i nepraktična.
Zato kolege dajte rešenje za pregrijavanje jer kad sve vrati na default moralo bi biti dovoljno hlađenje na cpu...
momo je offline   Reply With Quote
Star 14.03.2012, 16:46   #37
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Rešenje za pregrejavanje (ako je procesor u pitanju) je jednostavno, skine se sve, lepo i temeljno očisti, stavi termalna pasta i vrati, i to je to. Jedan od razloga pregrevanja je i nepravilno stavljanje termalne paste, mada ja i ne vidim šta mu se pregrejava nije nam rekao u čemu je problem, pa da mu pomognemo. A ako je samo da bi malo ohladio ceo sistem, bolje da kupi neki ugradni kuler koji se kači na hdd i pokreće pri paljenju.

Da bi uspešno ohladio sistem i smanji temperaturu, mora prvo da zna koja komponenta mu pravi najveći problem (čitaj temperaturu) pa da odatle krene. Uglavnom i hdd zna dosta da podigne temperaturu, pored svega ostalog.... ali dobar kuler sve rešava, ali takvi kuleri koštaju. A jeftinije varijante ugradnih kulera završavaju posao, jedino što su malo bučniji ali koštaju 100-200 dinara.

Autor teme bi trebao biti malo detaljniji u vezi sa problemom, ako neće da tema i dalje ostane sprdnja, već da mu stvarno pomognemo....
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.

Promijenjeno od nikadvisekorg (14.03.2012 u 16:47 sati)
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 14.03.2012, 16:55   #38
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Na ovako nešto sam mislio.... 7x7 cm, a ima i manjih i većih...
cena 200 - 300 (2-3 evra) dinara u zavisnoti od veličine.

2 takva mogu ako se pravilno postave da snize temperaturu u kućištu do 10 stepeni, a svi znamo šta to znači.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg kuler.jpg (95,3 KB, 8x skinuto)
Highslide JS
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 14.03.2012, 17:14   #39
vita_kg
Drugar foruma
 
vita_kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.08.2007
Mjesto: Kragujevac
Godina: 33
Postovi: 72
Downloads: 1220
Uploads: 10
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
Instrumenti: Yamaha psr-3000
vita_kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vita_kg pošalji poruku preko MSN messengera vita_kg pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo slika... A evo i objasnjenja.

Problem je kod CPU. Ostali delovi se ne greju mnogo, ali CPU se greje preterano.
Rec je o AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5000+ procesoru.
Procesor lezi na Asusovoj M2N-X ploci, a pored njega u kompu imam 2 giga rama i graficku Nvidia 8600 GT. E sad... gledajuci senzore, kad opteretim racunar, samo CPU drasticno dize temperaturu.

Problem sam probao da resim na sledece nacine:

U pocetku je komp radio normalno, prvih god dana mozda, a onda je problem poceo da se javlja. Naravno, cistio sam ga redovno. U pocetku je posle ciscenja radio fino nekih 2 nedelje, pa onda opet isti problem. Posle ciscenje nije pomagalo vise, pa sam menjao pastu. Radio je lepo nekih mesec dana, pa opet krenulo sve isto. Onda sam pomislio da nisam sve to lepo uradio, i odneo sam komp u servis. Zamenio sam cooler i onaj aluminijum sto lezi na CPU. Radio mesec dana kako treba... i problem opet poceo da se vraca. Tako sam dosao na ideju da mu lepo stavim turbinu, pa nek se greje onda ako moze
Grafički Fajlovi
File Type: jpg DSC01035.jpg (93,4 KB, 24x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg DSC01036.jpg (94,9 KB, 19x skinuto)
Highslide JS
__________________
Najvise ljudi umire u krevetu, a najmanje na zeleznickim sinama.
NARAVUCENIJE: Spavajte na sinama!!!
vita_kg je offline   Reply With Quote
Star 14.03.2012, 17:21   #40
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jedno pitanje, kakav ti je kuler na grafičkoj i kako su ti raspoređene komponente u kućištu?

Ta grafika koju si napisao da imaš takođe doprinosi da ti kućište bude pretoplo... da nije u njoj problem? Daj screenshoot od komponenti u računaru da vidim temperature.

Da li si čistio i kuler od cpu? i u kulerima kad se nataloži prljavština oni teže okreću i slabije hlade.... poželjno je da se otvore, očiste i namažu grafitnom mašću...
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.

Promijenjeno od nikadvisekorg (14.03.2012 u 17:24 sati)
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:04


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije