Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.05.2008, 09:03   #31
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zbog pića sam jednom sa svojom ekipom dobio 300 € manje od dogovorenoh honorara za svadbu. Svirali smo svatove u Hooliday Inu u Zagrebu. Svadba - Zg krema sa cca 200 gostiju. Ono sviraš finjaka, svirka više gažerskog tipa. Ono tipa 8-9 pjesama, pa pola sata pauze. nema narudžbi, nego isključivo plesna glazba, bez narodnjaka i rocka. Bezveze !
Nismo se uopče namučili, a kako smo dosta sjedili normalno ožeži po flaši. Ujutro mladenci plačaju ceh u hotelu kad šef sale kaže da je samo muzika popila 28 butelja vrbničke žlahtine (butelja košta oko 30 € ili 220 kn). Tako je ispalo da smo zapili 850 €. Normalno, došlo je do svađe s mladencima da nismo umjetnici nego pijanci. Da svi gosti svadbe nisu ukupno popili 50 butelja .
Ja već lagano sumnjam u ove svoje hajvane, gdje su stavili tolko vino jer sam čitavo vrijeme bio s njima i pio, a kući idem skoro trijezan. Znam da nema šanse da smo popili više od 15 butelja nas petorica. Vino jako, vrhunsko, al lupa u glavu samo tako. Još je tu i mineralna, kako mi preferiramo gemišt ispada da smo popili minimum 40 litara tekučine za 8 sati svirke ili 8 litara po čovjeku. Ma nema šanse kažem ja, pa da smo samo čitavu noč pili.
I ajd, poslije podužeg navlačenja pristajemo mi smanjit konačnu cijenu za 300 €, a ostatak podmiruju mladenci kako je bilo dogovoreno. No največi cirkus je nastao na idučoj probi kad je bubnjar iz bas bubnja počeo izvlačiti buteljke. Izvadio je 10 vrhunskih neotvorenih butelja. He, he. Znači, on je bio ta ptica koja ih je pokrala. U biti ispada da smo popili 20 buteljka i 2 dobili džaba (konačni ceh je trebao biti za 30 butelja). Nisam mogo vjerovat, ali uvi moji tukci još me dan danas uvjeravaju da smo popili tu količinu.
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2008, 09:15   #32
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Lächeln

A eto kolege, tako se desilo.
Kolega Darko88, i ja bi im najradije opalio jednu zolju u restoran, al jednostavno od šoka nismo znali šta bi, a kad smo došli k sebi, već smo bili i doma.
Život je nekad, skupa sa svirkom, totalna pušiona
Pozdrav,

Svirko
svirko je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2008, 09:25   #33
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Lächeln

Prijatelju Krešo,
tvoji su bar uspjeli prošvercat pijaču, a ja doživio da mi je jedan kolega ( pokojni, laka mu zemljica ) inače harmonikaš, na jednoj svadbi, lagano drpao flaše po stolovima i tamo u kuhinji, i to uredno spremao u kofer od harmonike. Sve je bilo dobro, nitko nije skužio, dok god nismo krenuli doma, a on harmoniku na leđa, kofer u ruku i ide prema izlazu, kad na pol sale mu se kofer otvori i sve flaše ispadnu van.. A bilo je Kruškovca, Amara, Vinjaka, Konjaka itd.
Čovječe, u životu se nisam naužio veće sramote!!

Pozdrav,

Svirko
svirko je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2008, 10:10   #34
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

A jel vam se kad dogodilo da nemate s čime odradit svirku ? Desilo mi se je prošlo ljeto. Kako sam bio s obitelji na moru, otišo u obližnji kafić. Naravno, ljetujem već 30 godina u istom mjestu i poznajem sve domače. I tako priča neki čovjek da ima u subotu svatove (udaje kčer), al da ga je muzika zahebala i otkazala mu 5 do 12. Četvrtak navečer, ponudim mu da nek plati nama i da ću ja dio benda sakupit i odradit svadbu. Ono svadba uletila po pečena patka u usta.Zovem svog gitaristu i basistu, dogovorim da dođu zamnom na more da se ne moram vračat kući po opremu. Kažem uzmite dve trosistemske manje kutije, razglas, stalke. Meni uzmite iz podruma KORG-a i trudite se doć čim prije. I umjesto da sam ih naručio u petak (stigo bi se vratit u Zg po Pa80), oni mi došli u subotu kasno popodne. Vidim u karavanu sva oprema. Kofer od kljave je tu (al što je u njemu nisam znao). Došli mi u restoran di čemo svirat. Posložili kutije, razglas. Otvaram kofer da izvadim Pa80 kad ima što za vidit. Mulci mi donjeli N364, solo synth bez ritam mašine. E, puko sam. Di sad nač aranžer. Imam 2 sata do početka svirke, nit imam aranžer nit imam bubanjara. Otišo na brzaka u obližnji music shop da iznajmim bilo kakav aranžer tek toliko da imam bubanj u pozadini, kad ovaj nema ništa drugo osim neke Yamahe PSR-215. Dječja igračka bez poštenog 8-beata a kamo li ostalih ritmova. Ljudi moji, ja sam tu noč doslovce rodio. Nit sam imo MIDI kabel da ih nekako nabrzaka povežem. Ono jad jadova. Ja upitah gitaristu, pa bog te hebo što si mi to dovezo. On kaže "Reko si KORG-a!. U tvom podrumu su bila 3 na stalku i ja sam uzo ovaj sivi kako si mi reko. Spakiro ga i eto ti ga !" Hebi ga, sam sam si kriv (trebo mu reč model). Al da sam reko srebreni kolko je blesav dovezo bi mi samo LE-a. Posle mi je prizno da nikad nije obračo pažnju na koju klavijaturu sviram, jer ga to ne interesira.
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2008, 13:27   #35
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Lächeln

Eeee,kolega to je stvarno bio zajeb do grla.
He,he,he da mi je samo bilo vidit tvoju facu kad si otvarao kovčeg!!
He, he,he

Pozdrav,

Svirko
svirko je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2008, 13:39   #36
Millan
BANANOVAN na sopstveni zahtev!!!
 
Millan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.12.2004
Mjesto: Sabac
Postovi: 621
Downloads: 688
Uploads: 14
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 42 puta u 39 Postova
Millan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Eto kako izgleda kad pevac zaboravi kais, a spadaju mu pantalone.... Snasao se, ne mogu da kazem, samo nije smeo da pridje bini, da mu ne podignem majicu.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg IMG_06291.JPG (95,9 KB, 197x skinuto)
Highslide JS

Promijenjeno od Millan (14.05.2008 u 14:19 sati)
Millan je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2008, 14:11   #37
kuki
Kao kod kuće
 
kuki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2005
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 36
Postovi: 835
Downloads: 1668
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha 9000pro, Korg TR76
Interesi: Ribe na dve noge
kuki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kuki pošalji poruku preko MSN messengera kuki pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Millan Pokaži Post
Eto kako izgleda kad pevac zaboravi kais, a spadaju mu pantalone.... Snasao se, ne mogu da kazem, samo nije sme da pridje bini, da mu ne podignem majicu.
Hahahahaha ovo je jako....
__________________
Obozavam muziku,klavijature i zenske!!!
kuki je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2008, 15:27   #38
spale
Vredan član društva
 
spale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2006
Mjesto: Bačka Palanka
Godina: 54
Postovi: 178
Downloads: 1540
Uploads: 1
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA80
Interesi: muzika
spale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spale pošalji poruku preko MSN messengera spale pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Eeee,prisetih se mog naj-maler dana od pre jedno 10-ak godina.Elem,pođemo mi na svirku.Neka matura bila..Ja u mog Yuga natovarim opremu a ostali u drugom Yugu.Na pola puta počne mi blokirati zadnji desni točak moje krntije.Put od 20-ak kilometara se odužio..Stajao sam i hladio točak (glavčinu) vodom koju sam imao sa sobom.Jedva se dovučem.Negde u pola svirke moj Kawai K I crkne (posle se ispostavilo samo strujni adapter !!!).Svirao sam bas-kontru..frkaaaa....Donese mi neki klinac neki svoj sint ma bože ne daj.Ništa što bi ličilo na bas.Split-nema.Da se ne foliram I Kawai je u to vreme bio prevaziđen ali za ono sprava bre !!Al´žurka neviđena a "bas" kao trula kanta !!! Negde pri kraju svirke kroz portal sale gde smo "Svirali" kao da sam vide svetlo u mom Yugu.Ma,učinilo mi se..Posle svirke ja u kola nema kasetofona..Momci obili gepek i otvorili vrata.Al su uz gepeku stali na snagaš koji je bio pokriven nekim ćebetom.Hebem im mamu ukradu kass od 20 DM a stanu na snagaš jer ne znaju štaje to i koliko vredi.Ali nije kraj...Mi tu oko kola kad pevač primeti da su i iz njegovog Yuga maknuli kasetofon.Krenemo kući a na Yugu mi rikne levi far.Onako ćorav dođem do kuće.Pošto stanujem u zajedničkom dvorištu (Amfor što bi rekli) ja da ne budim komšije "na ruke" uguram Yuga u dvorište.Zaključam i vidim prednja leva guma legla.Gurnem još malo kad u njoj šraf "osmica".Pomislih "Ajde ti sad polako na spavanje dok još nešto nije pošlo naopako"
E sad je stvarno kraj priče....
spale je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2008, 16:22   #39
ROBOT
Vredan član društva
 
ROBOT's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.10.2007
Postovi: 125
Downloads: 615
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
ROBOT befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ima dobrih anegdota
__________________
TITO nase jucer danas i sutra
ROBOT je offline   Reply With Quote
Star 14.05.2008, 20:37   #40
jager
Odomaćeni član
 
jager's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.06.2007
Mjesto: Subotica, Srbija
Godina: 55
Postovi: 512
Downloads: 69
Uploads: 12
Rekao HVALA: 4
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg Triton Extreme
jager befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
jager pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od kreso Pokaži Post
...Naravno, mi nismo smjeli stati sa svirkom, al bilo je svakakvih tonova iz instrumenata
Hahahah! Zamislio sam scenu... NEVEROVATNO! Kako se meni tako nesto ne dogodi!!!
__________________
... bolje 5 do 12 nego nijedna posle 1
jager je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
anegdote, dogodovštine, tezgi


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:40


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije