Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.03.2015, 12:14   #311
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

User multipadovi ,koje ja koristim su svi u 2/4.

U ovom slucaju i ako ima kasnjenja oni su relativno kratki i skoro da uvjek iz prve krecu..
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 12.03.2015, 17:51   #312
jtodorov
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.09.2013
Postovi: 138
Downloads: 877
Uploads: 2
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jtodorov ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Sta kupiti?

Kolege,
Po razgovoru ovde koji se vodi oko TYROS 5 shvatio sam da i on ima dosta nedostataka i nije idealni.
U Skoplju trenutno se prodaje TYROS 5--61 dirka i 1MB ram za 3320 eura.
Dvoumim se da li da kupim ovu klavijaturu jer za 2300 eura se prodaje KORG PA3x za koji puno vec znamo da je isproban i dokazan za nasu vrstu muzike.
Da li vredi dati 1000 eura plus za TYROS ako i on ima dosta mane?
jtodorov je offline   Reply With Quote
Star 12.03.2015, 18:21   #313
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zna li neko nesto vise o sub outima na T5? Ima standardni main out L/L+R, sub 1, sub 2, te sub 3 i sub 4 koji se vode kao AUX out.

Ono sto me zanima, jeste kako ide stvar sa izdvajanjem i stereo slikom?
Ako npr zelim da bubanj i perkusije posaljem na sub 3&4, na dva odvojena mono kanala na mikseru, tu naravno radim hard pan left/right. Dalje,
ako Bass gitaru saljem na sub 1, ostaje mi sub 2 za CHD1/CHD2/Pad/PHR1/PHR2, sto nije dobro, jer su tu cesto panorame.
Ako CHD1/CHD2/Pad/PHR1/PHR2 ostanu na main L/L+R, onda imam slobodan sub 1 za bass, i eventualno right 1/2/3 moze na sub 2, sto opet ne znam koliko je pametno zbog nekih lead farbi.
Ono sto me najvise buni je ovo sto je napisano za main:

Gdje je na T5 LOOP SEND??? Evo screenshot iz videa, jer na internetu nema slike T5 otpozadi u velikoj rezoluciji.

I za sub 3&4 nema nikakvo obrazlozenje kao za sub 1 i 2, dali se part koji se dodijeli na sub 3&4 cuje na mainu, koji efekti rade ili ne rade tu i sl. Ja na dosta ritmova koristim DSP 1 inserted na drum traku, i ne pije mi vode slati drum&perc na sub 3&4 ako je efekat na tim izlazima zaobidjen. Sve sto radim na klavijaturi, radim kuci na zvucnike. Po ovom prospektu, svaki put bih morao sve sto sam rastavljao po kanalima vratiti na main, jer se zvucnici na T5 kopcaju na main, sto i nije neki problem. Jos sam negdje vidio da se spominju neki od izlaza sa out level fixed vrijednoscu, sto opet ne razumijem na sta se odnosi. Svakako imam u planu da za sebe imam mali mixer gdje cu stimati zasebno tonsku sliku klavijature, bez da mi iko ista cacka na glavnom mikseru na nastupima, stoga ovolika pitanja
Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 12.03.2015, 18:47   #314
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nisam nikad uzivo radio na ovakav nacin.Probao jesam kod kuce cisto iz radoznalosti.

Tyros5 izlazi mocno i bes toga,ali naravno to su stvari licne prirode.

Ono sto znam je sigurno ako ti Custom drumsi nisu uradjeni u GM standardu nece ti raditi kako treba,tj ukoliko budes imao ritmove iz GM standarda i Bez imaces problema prilikom reprodukcije.
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 12.03.2015, 18:50   #315
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kakve probleme? Sve dok midi trak ritma reprodukuje tacne note, ne vidim kakav problem moze biti. Bar ne bi trebalo da bude. Moji niti setovi niti ritmovi slabo ikakve veze imaju sa GM standardom.
__________________
Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 12.03.2015, 19:03   #316
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako si odredio npr da ti vuce bas nogu ili cinelu ,bas noga ce se cuti samo ako je na C1 C0 i mozda na jos jednom mjestu a u mnogim User drum kitovima je sve izmiksano pa tako mnoge bas noge i slicno su naprimjer na C5 .

C5 aux nece prepoznati.

Na ovo sam mislio....
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 12.03.2015, 19:32   #317
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.168
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.750 puta u 1.306 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svi elementi (part/drum) koje čekiraš na MAIN će slati signal na izlaz slušalica, na LOOP SEND (niti ja ga ne vidim na klavijaturi kao izlaz??) i na glavnim izlazima koje najčešće koristimo, LINE OUT MAIN.

Za SUB3 i 4 vrijedi isto kao i za SUB 1 i 2. Efekti DSP2-9 izlaze na sve SUB-ove, a izlazi i DSP1 ako je u statusu "insert".
Na SUB-ove ne izlaze generalni efekti, REVERB i CHORUS. IDSP1 ako je u statusu part.
Dakle, na MAIN-u imamo sve efekte koje koristimo na klavijaturi, a na izlaze SUB1/2/3/4 ne djeluju generalni efekti.

Moje je mišljenje da nikako ne treba žrtvovati stereo sliku da bi se dobio poseban kanal za određeni instrument. Bas gitara bi možda bila izuzetak iako je ponekad CHORUS efekat veoma zanimljiv i ne čuje se dobro u MONO modu. No, recimo da su to sitnice pa nije veliki grijeh pustiti BASS na mono SUB.

Ako već moram odvajati (nisam pobornik ove opcije iz više razloga), ja bih DRUM ostavio na izlazu MAIN. Dva su razloga, svaki element druma ima pojedinačno doziran generalni REVERB i tada ne bismo izgubili ovu karakteristiku (više reverba na tomovima, manje na bas bubnju ...). Drugi je razlog što bi tada istovremeno na drum mogli postaviti kompresor kao neki DSP. Na SUB3/4 bi poslao R1, 2 i 3 jer generalni efekti za soundove desne ruke nisu presudni. CHD1/CHD2/Pad/PHR1/PHR2 mogu biti i na MAIN i na SUB3/4. I bas na SUB2.

Promijenjeno od casper (12.03.2015 u 19:35 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 12.03.2015, 19:59   #318
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@tyros2, mislio sam u reprodukciji ritma, ne bi mi ni palo na pamet da je u vezi sub ili auxa, iako i dalje ne kontam kakve veze ima koju notu svira :O
Casper, hvala puno na objasnjenju. Ovo zadnje sto si naveo, za drums na main, right1/2/3 na sub 3/4 i bass na sub 1 ili 2 mi djeluje najbolja opcija zbog rutinga efekata. Ne znam koliko i da li bi se ista dobilo, al moze se probati. Nedostatak global reverba na nekom od kanala mogu kompenzirati efektom sa svog mixera.
__________________
Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 12.03.2015, 23:02   #319
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Sky Net Pokaži Post
@tyros2, mislio sam u reprodukciji ritma, ne bi mi ni palo na pamet da je u vezi sub ili auxa, iako i dalje ne kontam kakve veze ima koju notu svira :O
Ovako,kad odes u opciju LINE OUT: imas dva nacina:

PANEL: pod njim se nalaze npr ritam1,ritam2,bas, multipad i slicno

DRUM: pod ovom opcijom mozes da elemente iz druma vodis na pojedinacni kanal npr:

Drum
Snare
..........
Ukoliko ti pod ovom opcijom drum kit nije slozen po GM standardu onda nece raditi kako treba.
Ako imas ovakav drum kit probaj pa ces vidjeti o cemu govorim.


Pozdrav!
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 13.03.2015, 14:59   #320
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tyros 5 76-ca narucen, idem po njega ako Bog da u ponedjeljak ili utorak
Sky Net je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:22


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije