Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.07.2008, 21:41   #21
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 46
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od No.1 Pokaži Post
Ovo sto se desava sa pa800 je sramota.
Toliko se ljudi zale grevota.
ja bre ljudi evo 10 meseci intenzivno radim na klavijaturi i nema sta nisam radio sa njom i NIJEDAN problem nisam imao NIKADA do sad. Licno mislim da svi ti problemi nastaju zbog nepravilnog rukovanja sa opremom........
__________________
"Kad bih imao talenta-imitirali bi me; kad bi me imitirali, usao bih u modu; kad bih usao u modu, jednog dana bih izasao iz mode; zato je najbolje da nemam talenta!"

"RADI DOK JE DAN JER KAD NOC DODJE VISE NECE BITI VREMENA"
Isus Hrist

KLIKNI OBAVEZNO OVDE!!!
tesla je offline   Reply With Quote
Star 09.07.2008, 22:12   #22
Millan
BANANOVAN na sopstveni zahtev!!!
 
Millan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.12.2004
Mjesto: Sabac
Postovi: 621
Downloads: 688
Uploads: 14
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 42 puta u 39 Postova
Millan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja imam Pa800 vec godinu i po, znaci 18 meseci, prosla sito i reseto, i kisla napolju i nije se videla od prasine, i izgrebana vec, cak joj i leva mrezica od zvucnika pocela da rdja i popila jednom pola case spricera, al nikad nikakvih problema nisam sa njom imao.
Vec sam rekao u jednom postu da je u 99% slucajeva nepoznavanje klavijature i jednostavno neznanje. Eto citam skoro na KF, kaze lik kao pricao mu njegov drug da je opet tamo neki njegov rodjak koji ima Pa800 skino OS sa zvanicnog sajta i sa njim ucitao i neki virus, jer je navodno OS bio zarazen. Sad ovaj pita jel to tacno. Pa sta covek da mu odgovori, naravno da je tacno, cim je postavio takvo pitanje....bzvz...
Millan je offline   Reply With Quote
Star 09.07.2008, 22:23   #23
gnovako8
Odomaćeni član
 
gnovako8's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.06.2008
Mjesto: HR
Postovi: 519
Downloads: 1664
Uploads: 11
Rekao HVALA: 20
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x, Ketron Event,Yamaha Genos2
gnovako8 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

kolko sam upucen odlazi im memorija ,a memorija je komplet sa plocom mozda je i tebi neki uzrok toga ,,,, nije mi jasno zasto kupujete taj pa800 i meni se svidja,ali kad sam cuo dosta njih se zali da rikava hvala nebi ga uzo ni za 1 500 eur steta dobro radi ali riskantno je
gnovako8 je offline   Reply With Quote
Star 09.07.2008, 22:43   #24
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Po mom mišljenju PRVI MODELI su najbolji...Dakle poznajem već dosta kolegi sa PA800 i oni koji su ga uzimali lani,apsolutno se ne žale ni na šta-nit na memoriju nit na display,OS,ama baš ništa...A ovi koji su ih uzimali prije 3-4 mjeseca pa i pola godine,stalno se nešto bune pa smrzaje,pa kontrast se mjenja,pa zablokira banka,pa ovo pa ono...E sad ne znam jeli stvarno toliko ne valjaju te "druge" serije il to raja izmišlja kako bi se diskutovalo-ne znam ali nešto tu ne štima...Evo moj PA1X je star 3 godine,a do sad NIŠTA nije riknulo samo od sebe,dakle to radi ko sat...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 09.07.2008, 23:34   #25
hajro
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.02.2007
Postovi: 138
Downloads: 166
Uploads: 0
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
hajro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

evo jedno moje iskustvo sa virusom na klavijaturama,naime ja sam nekako dobio putem disketa jedan virus u moju yamahu i kad god potegnem neki recimo fail sa yamahe uvijek mi se na disketi pojavi NERO PHOTO SNAP i to na kompu pobrisem pa nema problema,ali sam u bosnu odnio tu jednu disketu i posudio sam od prijatelja njegovog tehnixa kn 3000 i ubacio svoju disketu i jedno vrijeme je islo dobro dok nije naisao taj NERO PHOTO SNAP i zablokirao kljavu u svakom smislu, to jest na displeju sve ocitava ali zvuk ne ide vani niti na tastaturi niti na midi failu.i ja mislim da je to ipak virus koji moze da napadne kljavijature.
hajro je offline   Reply With Quote
Star 09.07.2008, 23:52   #26
No.1
Odomaćeni član
 
No.1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2007
Godina: 40
Postovi: 721
Downloads: 1585
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: pa3x
No.1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
No.1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od tesla Pokaži Post
ja bre ljudi evo 10 meseci intenzivno radim na klavijaturi i nema sta nisam radio sa njom i NIJEDAN problem nisam imao NIKADA do sad. Licno mislim da svi ti problemi nastaju zbog nepravilnog rukovanja sa opremom........
Tacno je to, i ja sam imao pa800 1,5 godina i nikakav problem...
Al ko sto Alix kaze ja sam prve serije uzeo...oni na dalje svi imaju neki propust.
__________________
No.1 je offline   Reply With Quote
Star 10.07.2008, 03:07   #27
Dacky1984
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 10.07.2008
Mjesto: Nis
Godina: 40
Postovi: 52
Downloads: 886
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg pa1xpro
Interesi: Computer Science, Mathematics, Music, ...
Dacky1984 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Dacky1984 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Tomy, ja studiram informatiku i veruj mi na rec da je Vex u pravu. Fajl sa extenzijom *.exe* ne moze nikako da se startuje tj. pokrene na klavijaturi, ako me razumes, pa samim tim on ne moze ni da deluje na nju u bilo kom smislu jer nije prethodno pokrenut. Dakle, nije moguce da ti se to desilo zbog "virusa". To sto si ubacio flash-ku itd... po mom misljenju je slucajnost no ipak ti proveri to u nekom srvisu ili slicno. Aj zelim ti puno srece pa javi sta si napravio
Pozz
Dacky1984 je offline   Reply With Quote
Star 10.07.2008, 03:36   #28
rale
Vredan član društva
 
rale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.11.2004
Mjesto: Vojvodina ZR
Godina: 56
Postovi: 228
Downloads: 887
Uploads: 13
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 49 puta u 40 Postova
Instrumenti: KORG PA 1000, Dallape, Roland FR3X,violina
Interesi: Muzika,kompjuteri,elektronika....
rale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
rale pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Tomy, da li si probao NAND FORMAT?
Neznam da li je neko opisao kako,ali evo ti nacin pa probaj;

"MORAS IMATI OS (Pa800_os_v101.pkg) KOJI IMAS NA CD OD KORG-A I KOJI JE 4,965 KB.
PROCEDURA:
1. OS Pa800_os_v101.pkg) 4,965 KB
2.OFF
3. ON + DRZIS TASTERE ( STYLE + MEDIA )
4. NA EKRANU SE POJAVI NESTO DRUGO I TAMO NE DIRAS NISTA, VEC IDES NA ( PAD 4)
I PRITISNES. SACEKAJ DA SINTISAJZER ODRADI SVOJE.
5 . MEDIA TASTER.
6 . OFF
7. NA USB STAVIS I ( Pa800_os_res_v101.pkg) OD 129,516 KB . TO JE NA ISTOM CD-u
I UCITAS TAJ OS.
ONDA OFF SINTISAJZER I NA KRAJU ON. I TO RESETUJE KOMPLET SINTISAJZER I ONDA JE KOMPLET KAO IZ FABRIKE."

Ako posle ovoga imas problem,onda je on sigurno hardverske prirode i nema veze sa nikakvim "virusima", jer oni za PA800 seriju NE POSTOJE.

Da ti pojasnim malo NAND FORMAT zbog raznih komentara;
To ti je isto kao da formatiras tvoj HD na kompu i instaliras novi OS.
Poz i sretno.

Promijenjeno od rale (10.07.2008 u 03:42 sati)
rale je offline   Reply With Quote
Star 10.07.2008, 04:48   #29
No.1
Odomaćeni član
 
No.1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2007
Godina: 40
Postovi: 721
Downloads: 1585
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: pa3x
No.1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
No.1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

N I K A K O !!!

Nand Format nemoj raditi nikako.
Osim toga propasce ti garancija.
__________________
No.1 je offline   Reply With Quote
Star 10.07.2008, 09:44   #30
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kao prvo NAND format kako kaže No. 1 ne radi ni u ludilu. To je zahvat isključivo namjenjen samo za profesionalce i servisere. Posljedice nestručnog rada s NAND formatom su iste ko da si uzo čekić od 5 kila i opalio njime po Pa800. Ovo je ozbiljno i ne zafrkavajte se sa time ako ne znate što radite.
A što se tiće posljednje generacije KORG-ovih Pa zadnji koji je pošteno urađen kao serijski je Pa1X Pro Elite. Pa800 je strašno izfušan. Eto svi moji prijatelji koji ga sviraju su ga do sada minimum jednom reklamirali i nosili u servis radi sitnih popravaka il neispravnosti. Najčešći su kvarovi s napajanjem, a ima dosta reklamacija i na touch screen. Zadnji OS je prepun bug-ova i pogotovo stariji modeli (iz početka 2007.) zablokiraju samo tako.
Nije sad ovo antireklama za Pa800, no trebalo bi vidjeti da li su ovi kvarovi učestali isključivo na seriji koja putuje na naše prostore tj jugoistok europe ili im je ta "bolest" prisutna u svim serijama i na svim tržištima.

Ili im je to promaklo kao i sa Pa80. Još dan danas nitko ne može odgonetnuti zašto na lijevom zvučniku hrđa mrežica, ali na gotovo svim 80-tkama. Eto, ja ih do sad vidio jedno 50 komada s hrđom na istom mjestu. Počne u doljnjem desnom čošku i širi se prema centru. Nevjerojatno
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
pa800, upozorenje, virus


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:49


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije