Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.03.2009, 17:12   #11
zeko
Vredan član društva
 
zeko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.01.2008
Mjesto: Rijeka
Godina: 40
Postovi: 219
Downloads: 188
Uploads: 4
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa80, Korg TR
zeko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
zeko pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Iskreno, ne znam ni ja da odvojim 4 izlaza na kljavi
@Kreso, prostor je ok, ozvucenje je ok, jer je ozvucenje uzeto bas za zivu muziku.Kad stavim kutije jos, bolje je, ali gazda ih ne zeli nikako u lokalu..Msm, ima pravo, stavio je jako dobar razglas koji dobro radi, samo meni taj bas ubija i sere sa oprostenjem..Na mixeru sam ga isto skroz smanjio i malo podigao srednje i visoke i ajde nesto i dobio, ali opet desi se koji ritam, neki dance ili slicno, da kad upalim ritam mi se cini da ce ljudi poceti letiti okolo od mog basa ..i smanjim volumen na samoj traci, ali opet nis ne dobijem..
kolega do mene svira pa 800 i njemu ok radi, vrlo lijepo...ali kad ja roknem pored njega ))...

@Marko i Svrakan i ekipa, slazem se da bi bilo ok da se tako napravi, samo mi trebaju dobri savjeti kako to napravitii kako onda nastelati na mixeru zvuk, za odvajanje na 4 izlaza..( ne znam ni dali cu ih toliko imati )
__________________
Korg pa80
zeko je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2009, 17:20   #12
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

i meni se to desilo ali na rolandu E-50,ozvucenje je bilo u diskotici ekstra,ali je bas gruvao kao izludeo,pa sam smanjio bas na EQ pedali koju koristim kao EQ za aranzer i mogu vam reci da mi je to dosta pomoglo,ali opet nije to to kao na mom ozvucenju,tesko cemo uvek dobiti zvuk na koji smo navikli
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2009, 17:23   #13
zeko
Vredan član društva
 
zeko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.01.2008
Mjesto: Rijeka
Godina: 40
Postovi: 219
Downloads: 188
Uploads: 4
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa80, Korg TR
zeko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
zeko pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

zna tako gruvati da ne cujem ni kontru ni solo ni nista u kutu gdje sviram...dobro, ja sam u kutu pa jos jace reflektira, ali svejedno, to nije dobro..
__________________
Korg pa80
zeko je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2009, 17:35   #14
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Kazi gazdi da pazari skretnicu,a ako je vec ima ustelujte je malo i nece biti problema...mora da se zna sa tim sistemima ko kosi a ko vodu nosi...
  Reply With Quote
Star 31.03.2009, 17:45   #15
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

a DJ kad pusta muziku izgleda skroz ok zvuk!treba usaglasiti sve lepo ,jbg moras dodjes jedno sat vremena ranije i da se zajebavas sa svim zivim ekvilajzerima,niko ti ovde nece konkretno resiti problem sve zavisi od ozvucenja do ozvucnjenja....jbg
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2009, 17:50   #16
zeko
Vredan član društva
 
zeko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.01.2008
Mjesto: Rijeka
Godina: 40
Postovi: 219
Downloads: 188
Uploads: 4
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa80, Korg TR
zeko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
zeko pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

A sve znam . @Rolandinjos, postoji skretnica, ali onda njome remetim rad kljave kolege kojemu ok radi itd..a prica duga..pa se nebi s tim htjeo zezati..
jedino mi jos preostaje da s mixerom radim, mada sam 32 sata pokusavao nesto i ajde malo uspio, ali ne znacajno..
__________________
Korg pa80
zeko je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2009, 19:30   #17
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Evo drugovi moji ja cu da vam objasnim lepo u detalje kako da porazdvajate kanale i samo nemoj da dodje neko pametan pa da mi pise ovde isto je kao na 2 ili kao na 4 kanala jer ce momentalno da fasuje bananu!Evo sad cu da vam dam poredjenje onako u cemu je razlika!Ako na primer imas put sa dve trake i na njemu 100 vozila u minuti onda ce ta vozila moci da guraju jedan u jednoj i drugi u drguoj traci dok ako imas put sa cetri trake normalno je da ce saobracaj ici brze i po cetri volzila od jendom u cetri trake i svakoj traci ce moci da se vozi razlicita brzina,razlicit tip vozila i tako dalje i tako dalje....Isto je tako i na 4 kanala kad razdvojis klavijaturu jer ces u tom slucaju moci da stelujes drum posebno a da ne poremtis mix bass gitare ili solo boja i acc pratnji,znaci sve gura odvojeno i mnogo je konkretniji i jasniji zvuk sto je mnogo bitno!
KAKO ODVOJTI KANALE?EVO OBJASNJENJA
GLOBAL->AUDIO OUTPUTS i onda UPERR,LOWER,ACC posaljes na L i R izlaze BASS GUITAR posaljes na OUT1 i DRUM izbacis na OUT2 i tako zadas kao drum category i tako se sacuva global!Posle na mikset dajes sta ti treba po kanalu na EQ i to zvuci vrhunski!
Opet ponavljam samo nemoj neko sad da se pojavi i da mi tvrdi da je isti izlaz na 2 ili na 4 kanala!!!
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Marco7 za ovaj koristan post:
korgkras (06.08.2011)
Star 31.03.2009, 20:16   #18
zeko
Vredan član društva
 
zeko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.01.2008
Mjesto: Rijeka
Godina: 40
Postovi: 219
Downloads: 188
Uploads: 4
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa80, Korg TR
zeko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
zeko pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

To Markane..hvala..e sad jos samo objasnjenje ili savjet za stelanje na mixeti..dali postoje neka pravila i na sta da obratm pozornost..ili to samo oduhativno..ajde, napisi par redaka da se ne hebem sutra previse sa time..ti vec znas sta i kako treba biti..

I da, ma meni je isto na 2 il 4 izlaza ))
__________________
Korg pa80
zeko je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2009, 20:22   #19
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Pa mix ti zavisi od ozvucenja na koje radis ali ja na primer kao bas gitaru korisim neki Fingered-Pick Bass i onda pojacam visoke na tom kanali i pomal mi se onda cuje zica,zvoni i deluje na razglasu bas kao prava bass gitara!Cacni malo pa ces da osetis pravo stanje stvari Jesi li zadovoljan sa Tr-om?
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2009, 20:28   #20
zeko
Vredan član društva
 
zeko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.01.2008
Mjesto: Rijeka
Godina: 40
Postovi: 219
Downloads: 188
Uploads: 4
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa80, Korg TR
zeko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
zeko pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Jesam buraz..kljava je strava..i set je mrakk..samo ga jos ne koristim na svirkama dok se na naviknem na njega malo, sad stalno radim i na fax idem, pa ne stignem ni upaliti kljavu..Aj, cujemo se malo kasnije da mi jos nesto pojasnis za to razdvajanje kanala,sad sam nesto gledao pa mi nije bas jasno..ali ako kasnije budes tu, javim se..

Pozz brate..
__________________
Korg pa80
zeko je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:12


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije