Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.04.2013, 17:20   #11
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 396
Downloads: 308
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

hm da a reci mogu li u style worksu srediti tj. prebacit nekoliko ritmova iz nekoliko razvicitih setova? i reci kako odredene boje da ucitam hocu recimo iz jednog seta dvadesetak boja pa iz drugog ostatak...mogu li to sve nekako u style worksu rjesiti i napravit u jedan set i onda njega ucitat ili moram sve pojedinacno?
makl je offline   Reply With Quote
Star 01.04.2013, 17:57   #12
acakasper
Stvarno kod kuće
 
acakasper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2012
Mjesto: Usa
Postovi: 1.149
Downloads: 1259
Uploads: 61
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 137 puta u 134 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
acakasper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
acakasper pošalji poruku preko ICQ messengera acakasper pošalji poruku preko AIM messengera acakasper pošalji poruku preko Yahoo! messengera acakasper pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pre bih ti za to preporucio softver Kat2000,u njemu je za korga pa50,60,80,bas sve lepo razvrstano,mozes i stylove i boje da prebacis iz bilo kog seta u tvoj postojeci set.
__________________
Bog je stvorio zemlju a ostalo je
MADE IN CHINA
acakasper je offline   Reply With Quote
Star 02.04.2013, 00:06   #13
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 396
Downloads: 308
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ma na kat sam mislio a krivo sam napisao da, a kako samo prebacim, i dali moram goldal i perform prebacivati ili samo style koji hocu odnosno odredenu boju i ritam, jer bi ja povadio odredene boje i ritmove, iz vise setova ubacio u jedan i sve ucitao a neznam ako moram globale i performe ucitavat kako to da sredim?
makl je offline   Reply With Quote
Star 02.04.2013, 10:00   #14
acakasper
Stvarno kod kuće
 
acakasper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2012
Mjesto: Usa
Postovi: 1.149
Downloads: 1259
Uploads: 61
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 137 puta u 134 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
acakasper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
acakasper pošalji poruku preko ICQ messengera acakasper pošalji poruku preko AIM messengera acakasper pošalji poruku preko Yahoo! messengera acakasper pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

preporucujem ti da global od tudjeg seta nikad ne prebacas,uvek nek ostane tvoj global,kad otvoris kat2000,odes na opciju open i tamo ce ti biti ponudjeno STY,PRF,PCG,to je da prebacas ritmove,program ili performance,izaberi sta hoces,u tvom slucaju su to performance ili program,otvoris izkog hoces seta boju,kliknes na nju desnim klikom,onda opcija Copy otvoris tvoj set i na koje mesto hoces kliknes Paste i na taj nacin prebacas iz seta u set.
__________________
Bog je stvorio zemlju a ostalo je
MADE IN CHINA
acakasper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio acakasper za ovaj koristan post:
makl (02.04.2013)
Star 02.04.2013, 16:57   #15
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 396
Downloads: 308
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

da tako sam i mislio pokusat cu to sredit pa cemo vidjet kako ce raditi, nego to sam reko zato sto sam bio tako ucitao od nekih setova samo ritmove pa mi nije ucitao sve performanse i ritmovi su ispali s greskom, falilo im je necega...al probat cu pa cemo vidjet...
makl je offline   Reply With Quote
Star 02.04.2013, 17:27   #16
acakasper
Stvarno kod kuće
 
acakasper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2012
Mjesto: Usa
Postovi: 1.149
Downloads: 1259
Uploads: 61
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 137 puta u 134 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
acakasper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
acakasper pošalji poruku preko ICQ messengera acakasper pošalji poruku preko AIM messengera acakasper pošalji poruku preko Yahoo! messengera acakasper pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

samo uradi kako sam ti napisao i nece biti problema,jer verovatno si ucitao All Performance i sve ti je prebacilo u tvoj set.
__________________
Bog je stvorio zemlju a ostalo je
MADE IN CHINA
acakasper je offline   Reply With Quote
Star 10.04.2013, 23:23   #17
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 396
Downloads: 308
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

eh, ovako sto se tice ovog ucitavanja napravio sam ovako...

slozio sam si preko kat-a iz nekoliko setova jedan set i prebacio odredene boje u bankove, isao sam ucitat samo eprformance gdje sam slozio te bankove sa bojama i to mi ucita ali boje ne rade kako treba sve nesto izobliceno rade a neznam zasto...slicno je i sa ritmovima ucitao sam ritmove ali recimo dogodi se to da na pola setova uopce nema bubnja, na nekima nema bas gitare i tako sve neki problemi, neznam kako da to sredim i dali sam ista napravio dobro pa bi moglio ako mi netko moze pomoci...
makl je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2013, 02:48   #18
zaki1
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2011
Postovi: 142
Downloads: 97
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 14 puta u 12 Postova
zaki1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Na stotine puta sam do sada procitao ovo za Global, nikako ne se tudjeg seta, a ja sam isto tako na stotine puta stavljao sve sa globalom ,i verujte da vecinom i bolje radi, ali sve zavisi kako je sredjeno sve u setu ,ukljucujuci i Global, pa nek mi neko odgovori zasto je Global uopste onda i sastavni deo Seta, i neznam kakve to veze ima ako se radi o globalu za istu vrstu klavijature sa identicnim O.S. a ako je razlicit O.S, to je vec druga prica.Pozdrav.
zaki1 je offline   Reply With Quote
Star 16.04.2013, 22:54   #19
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 396
Downloads: 308
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

zaki nisam ja ubacivao global nego samo ritmove ali ne valja mi kao sto sam napisao gore jer mi fale instrumenti a neznam gdje da to ukljucim, pa mi treba pomoc da mi netko kaze kako da to sredim...
makl je offline   Reply With Quote
Star 20.04.2013, 14:11   #20
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od zaki1 Pokaži Post
nek mi neko odgovori zasto je Global uopste onda i sastavni deo Seta, i neznam kakve to veze ima ako se radi o globalu za istu vrstu klavijature sa identicnim O.S. a ako je razlicit O.S, to je vec druga prica.Pozdrav.
Podešavanja globala podrazumevaju sva podešavanja vezana za
- lower ( leva ruka) da li je stalan, da li je sa basom i ostalo
- Mod u kome hvataš akorde,
- Audio podešavanja
- Zaključavanja ( efekti, key scale, style elements.....) veoma bitna stvar
... i tako dalje.

Svako ima naviku ili nema pa namesti sebi , kako želi da svira i da klavijatura radi. Ono što je problem je kada ubacujes set iz seta koji je za Pa80 ili Pa60... onda zna da global napravi problem, podešavanja se naravno razlikuju u nekim stvarima koje on nekada ne prepozna kako treba.

Ukoliko na nekim ritmovima nema basa ili nečega drugog, jednostavno izaberi bass koji ti se svidja iz banki ili drum , memoriši i rešena stvar.

Ukoliko te trake nerade uopšte, problem si napravio u nekim od programa koje koristiš. Za njih imas na ovom sajtu turijale...potrazi, nacices sigurno. Mada je najbolje da sve to radis na klavijaturi i nema nikakvih problema.

Predpostavljam da konvertujes ritmove sa naprednijih Pa serija pa su ti ti programi neophodni ali moraćeš onda da se pomučiš da odradiš kako treba... Potraži turijale.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije