Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.07.2013, 22:43   #121
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3442
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pare pare pare, volim samo pare...
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 02.09.2013, 16:42   #122
mladen.lav
Vredan član društva
 
mladen.lav's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.09.2010
Mjesto: Brezicani, Schwäbisch Hall
Godina: 36
Postovi: 211
Downloads: 231
Uploads: 11
Rekao HVALA: 68
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg PA1000 / VoiceLive
Interesi: Muzika, Film, Sport
mladen.lav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Rotes Gesicht

Dali je iko vidio i probao ovaj Instrument? Kakva je tipka, izrada...? Ima li iko iskustva? Dobio sam ponudu za 1685€ sa 3 godine garancije ovde u Njemackoj, ali nemam nigdje da probam Instrument. pa pitam ovde za misljenja ljudi. Hvala unapred
Dodato:
Pa zar nema Niko nakakvog iskustva?

Promijenjeno od mladen.lav (03.09.2013 u 12:55 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mladen.lav je offline   Reply With Quote
Star 03.09.2013, 14:07   #123
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vidim da si otvorio novu temu. Mislim da nema potrebe, i ovde će ti kolege preneti utiske. Kao prvo po mom skromnom mišljenju si malo neozbiljan. Želiš da naručiš nešto i platiš 1700 evra, što nikada nisi probao niti video šta kupuješ ( isprobao). Kupuješ kao da je u pitanju 10 evra... ako je tako mislim da naše mišljenje tu neće nešto puno promeniti. Mišljenje ti može pomoći eventualno da se zaintresuješ da odeš i pogledaš ono šta želiš da kupiš. Može ti neko napisati i da je užas ili da je vrhunska i ti ćeš ga poslušati? Svako ima svoje mišljenje iza kog stoji. Ukoliko iz dosadašnjih postova nisi uspeo da stekneš utisak o kvalitetu spram cene ( funkcionalnost i upotrebljivost ), nećeš ni sa još stotinu postova. Dirka nekome može biti odlična ( s tim da za bolje i ne zna) ili užasna ( ukoliko je radio na boljim dirkama). Po meni je recimo dirka na PSR9000 Pro bolja od Pa2xPro. Stojim iza toga. To je moje mišljenje. Tako je i sa Pa900. Moj ti je savet da za sada zaobiđeš tu klavijaturu ili malo sačekaš i dobro razmisliš. Ako se ipak odlučiš , uporedi Pa600 i Pa900 i pogledaj šta dobijaš više a koliko novca pravi njihovu razliku. Na Pa900 nije odvojen FILL već je auto fill, synchro start i stop na jednom tasteru.... meni to smeta više nego ostalo , što su odradili tek da prođe u nekoj klasi Pa800... Razmisli, pre svega probaj, testiraj....
Dodato:
.
.
.
Ne mogu da ne dodam ( jače je od mene), za taj novac bih BEZ RAZMIŠLJANJA kupio korg Pa2xPro polovan. Bio bih srećan kao mali

(Sa Pa900 mislim da će biti: ... Ti oduševljen , komšije presrećne a nakon par meseci
... mala pošalica )
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (03.09.2013 u 14:17 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rolandx je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio rolandx za ovaj koristan post:
mladen.lav (03.09.2013)
Star 03.09.2013, 14:24   #124
mladen.lav
Vredan član društva
 
mladen.lav's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.09.2010
Mjesto: Brezicani, Schwäbisch Hall
Godina: 36
Postovi: 211
Downloads: 231
Uploads: 11
Rekao HVALA: 68
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg PA1000 / VoiceLive
Interesi: Muzika, Film, Sport
mladen.lav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala ti puno na odgovoru. Znam da je to na slepo zato i pitam jel ga iko kupio i kako je zadovoljan. Ni pa600 nema odvojene prelaze i isto ima jednu tipku za sinhro start stop pa se masivno kupuje. Nema tu neke puno polemike korg je korg velike razlike tu nema. Pa900 ima vokalizer dva player-a vise rama jace zvucnike ljepsi to su moja misljenja.Mene interesuje izrada recimo pa600 ima jako slabu tipku slicnu kao i pa500 koja meni licno ne odgovara koja je klimava ali to je samo moje misljenje kao i izrada je nekako jeftina. Msm da je ovaj Forum i napravljena da se misljenja djelezato i pitam.
Dodato:
da dodam ipak je to nov aranzer Imam 3 godine garancije a ja hocu da ga financiram Imam 3% kamate dobra ponuda

Promijenjeno od mladen.lav (03.09.2013 u 14:27 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
mladen.lav je offline   Reply With Quote
Star 03.09.2013, 14:36   #125
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Koliko vidim lave, ti si već odlučio pa sam tim nema svrhe odgovarati te.
Ipak, kredit za PA900??? Dobro razmisli

Sent from my HTC One XL using Tapatalk 2
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 03.09.2013, 14:37   #126
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od mladen.lav Pokaži Post
Ni pa600 nema odvojene prelaze i isto ima jednu tipku za sinhro start stop pa se masivno kupuje. ... recimo pa600 ima jako slabu tipku slicnu kao i pa500
Tačno da se Pa600 masovno kupuje iz razloga što je zvuk , RAM memorija, i sve ostalo što nudi spram cene ( koliko je nekada koštao Pa500) best buy trenutno. Što se dirke tiče, Pa500 nema opruge već su dirke spojene ( svaka oktava zasebna... bez opruga) taklo da je razlika velika. Što se tiče klimavosti i same dinamike, naravno da ima zamerki ali je dirka više poput Pa800 nego Pa500. Tu su se kolege na forumu mislim složile oko toga.

Uglavnom znaš koje su prednosti i mane Pa900, mišljenja dirki jesu relevantna. Svako ima svoj ukus. Ne bi trebalo to da ti je presudno. Nema odvojene funkcije kao Pa600 upravu si ali je Pa600 skoro za 700 e jeftiniji, zato se masovno kupuje. Pa900 je naslednik Pa800, sa takvim real time funkcijama, mislim da ,,koprgovci" nisu zadovoljni. Uključiće se i ostale kolege u diskusiju nadam se one koje imaju Pa900, iako sam ga samo probao u prodavnici muzičkih instrumenata, nisam osetio razliku dirki ili pak nisam razmišljao o tome jer me je 100% podsećao na Pa600 koji imam i bio sam veoma besan i razočaran. Stvarno nemam ništa pozitivno da napišem o njoj s obzirom da sam već vlasnik pomenute Pa600 i da na mene nije Pa900 ostavio utisak nekog značajnog poboljšanja u svakom smislu te reči.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (03.09.2013 u 14:40 sati)
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 03.09.2013, 14:40   #127
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I još nešto, 3% kamata nije na kompletan iznos već je to, siguran sam, 3% godišnje uračunata na dnevnoj bazi na preostalu glavnicu, nadam se da razumeš.

Tih 3% bi moglo vrlo lako da ispadne u najmanju ruku 30% ako ne i više.
Dobro pročitaj šta ti se nudi...

Sent from my HTC One XL using Tapatalk 2
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 03.09.2013, 14:44   #128
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U inostranstvu je to 3% na godišnjem nivou... ako se ne varam.... Mada nije bitno. Važnije je ono što su kolege spomenule na forumu, onako momački razmenili mišljenja i došli do istog zaključka. Ali SALE_ je u pravu. Mislim da si ti već odlučio. Novo je novo, ali definitivno precenjeno! Proveri da li Pa600 daju pod istim pogodnostima...
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 03.09.2013, 15:02   #129
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jeste na godišnjem, to sam i rekao. Onda se to 3% podeli sa 365 i taj iznos se svaki dan dodaje na glavnicu, pa dok ti dodje sledeća rata ono ti već "pola" otišlo na kamatu.
Ovo "pola" je uslovno, zavisi na koliko godina je potpisan ugovor i kolika je kamata.


Sent from my HTC One XL using Tapatalk 2
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 03.09.2013, 16:33   #130
mladen.lav
Vredan član društva
 
mladen.lav's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.09.2010
Mjesto: Brezicani, Schwäbisch Hall
Godina: 36
Postovi: 211
Downloads: 231
Uploads: 11
Rekao HVALA: 68
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg PA1000 / VoiceLive
Interesi: Muzika, Film, Sport
mladen.lav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

cjena bi bila 1685€ a inace kosta 1799€ stigao je u tu trgovinu prosli utorak. Kada bi ga odplacivao 4 godine malim radama od 40€ ukupno bi vratio 1850tak€ a to nije monogo. Kazu da je tipka poluotezana? evo kolega kaze da ga je probao pa da ga pitam kojoj tipci je najslicnija ja sam imao pa50, pa1x, tyros 2 i pa800 sad nemam nista
mladen.lav je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:53


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije