Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.12.2012, 00:54   #1
davidr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.09.2007
Mjesto: stuttgart
Postovi: 102
Downloads: 2040
Uploads: 32
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: korg pa 900
davidr befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard memorisanje boja na psr 1500

dragi prijatelji imam jedan problem sa memorisanjem boja u registar tj kad izaberem dve il jednu boju za odredjenu pjesmu i kad ih memorisem na bilo koi bank posle prvog menjanja banka te boje se vrate u fabricke boje,citao sam reset ritmova i boja ovde sto je postavito al nemogu da se snadjem gde gresim i zato se izvinjavam na malom ponavljanju,moje boje su na carti neznam dali to ima veze.dali moraju biti na usb il tako nesto hvala svima na pomoci
davidr je offline   Reply With Quote
Star 25.12.2012, 01:04   #2
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.170
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.753 puta u 1.309 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Predpostavljam da ne pohraniš Banku gdje se nalaze registracije koje si napravio. Manual na strani 130, prvi odjeljak.
casper je offline   Reply With Quote
Star 25.12.2012, 01:14   #3
davidr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.09.2007
Mjesto: stuttgart
Postovi: 102
Downloads: 2040
Uploads: 32
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: korg pa 900
davidr befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

sve sam oprobao al uvek me vrati na fabricke boje,
davidr je offline   Reply With Quote
Star 25.12.2012, 01:23   #4
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.170
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.753 puta u 1.309 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kratak i neodređen odgovor ti neće pomoći da riješiš problem. Što znači "sve sam probao"? Nešto nedostaje.

Pogledaj stranicu 130 manuala i tamo je lijepo nacrtano da trebaš ući u BANKU gdje su pospremljene registracije, pritsnuti tipku (2) SAVE i pohraniti tu banku na željenu lokaciju (USB, CARD ili USER). Ako radiš sa zvukovima koji se nalaze na CARD-u neće biti nikakavih problema ako CARD ne vadiš van iz utora.
casper je offline   Reply With Quote
Star 25.12.2012, 01:55   #5
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

koliko se secam, dok sam imao psr 1000, on te vrati na fabricke boje, odnosno prikaze je odande odakle je uzeta pre obrade, ali zadrzava efekte koje si ti postavio. Dakle ako si uzeo klavir, obradio ga malo, i sve tako zapamtio u registar, on ce ti pokazivati taj klavir iz fabricke sekcije, ali ce zadrzati sve one vrednosti (eho, hal, visoke, bas... i ostalo) sto si izabrao pre memorisanja. Govorim po secasnju, davno je bilo kada sam imao psr 1000, mozda i nisam u pravu.
marco je offline   Reply With Quote
Star 25.12.2012, 11:50   #6
davidr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.09.2007
Mjesto: stuttgart
Postovi: 102
Downloads: 2040
Uploads: 32
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: korg pa 900
davidr befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

da to si u pravu al mene to malo zbunjuje tj deluje mi zbunjujuce sve jednu boju on boju bilo kako ime da joj dam on je prekrsti opet po svom,i sad jos jedno pitanje koje se nadovezuje a to je dali je moguce i kako menjati bas i kontre koje sam napravim u ritam tu se jos ne snalazim bas ,ja sam godinama svirao korg sad na yamahu pa me malo sve to zbunjuje znaci dali moze da ubacujem svoje boje tj instrumente na ritam sektion hvala i sretan praznik svim koi danas slave bozic
Dodato:
i jos jedno pitanje dali postoi neko ko koristi muzic finder na psr sa naravno nasim ritmovima i dal je to moguce odradit tj prepravit,i pitanje jos za usb stick ja imam 10 komada i nijedan nece yamaha da cita dali postoi neko pravilo kod formatiranja il sta vec postoi da bi citala jedan usb hvala unapred
Dodato:
i jos jedno pitanje dali postoi neko ko koristi muzic finder na psr sa naravno nasim ritmovima i dal je to moguce odradit tj prepravit,i pitanje jos za usb stick ja imam 10 komada i nijedan nece yamaha da cita dali postoi neko pravilo kod formatiranja il sta vec postoi da bi citala jedan usb hvala unapred

Promijenjeno od davidr (25.12.2012 u 11:58 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
davidr je offline   Reply With Quote
Star 25.12.2012, 12:03   #7
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kad odaberes, izmenis R1 i R2 i sta god jos hoces, ides na MEMORY i usnimis na npr. Reg Memory 1. Kad hoces da promenis registraciju, odnosno da ucitas novu registraciju, on te pita da li hoces da sacuvas promene koje si napravio na registraciji koju hoces da promenis. Ti potvrdis to i sada to ostaje sacuvano.

Music Finder mozes da prepravljas, da obrises sve sto ima u njemu i da stavis samo svoje pesme koje hoces. Jedino je problem sto mozes MF da koristis samo sa fabrickim ritmovima i tvojim ritmovima koji su u USER memoriji. Znaci, ne mozes da vuces ritmove sa kartice ili USB.

Probaj da nadjes USB sa manjim kapacitetom, ja imam PSR3000 i nece da prepozna USB od 4GB. Od 2GB radi normalno.

Promijenjeno od caka012 (25.12.2012 u 12:06 sati)
caka012 je offline   Reply With Quote
Star 25.12.2012, 12:18   #8
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.309
Downloads: 4931
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

A ja cu ti odgovoriti na pitanje da li mozes ubacivati svoje boje u ritam, nazalost- ne moze. mozes samo da menjas fabricke boje i drum kitove sto je jako veliki hendikep na psr masinama, i to je jedan od razloga sto sam presao na korga. Na yamahama je moguce raditi to tek na tyrosima, dok sam ja na starom korgu is50 radio to. Yamaha ima dobre fabricke boje i to sve stoji, sa njima mozes napraviti solidnu ritam sekciju, ali nisu ostavili izbor muzicarima da isprobavaju kombinacije po svojim idejama bas time sto su uskratili ovu opciju.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion Je trenutno online   Reply With Quote
Star 25.12.2012, 12:20   #9
davidr
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 23.09.2007
Mjesto: stuttgart
Postovi: 102
Downloads: 2040
Uploads: 32
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: korg pa 900
davidr befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hvala na pomoci sto se tice registracije pomogli ste mi a sad jos da shvatim kako da menjam na ritam sektion bas kontru il i te stvari dal je to moguce sa nasim prepravitim bojama kod mene stoi samo fabricke boje hvala unapred i usb ja imam sve od 4 pa nadalje nemam od 2 ni jedan znaci ostaje mi samo ta opcija jos
Dodato:
ok hvala vam puno na pomoci zaista ste mi pomogli dosta sto se mene tice tema je za mene postigla efecat hvala vam puno i uzivajte u muzici jel samo to nam je svetla tacka zivota

Promijenjeno od davidr (25.12.2012 u 12:24 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
davidr je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:45


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije