Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.10.2012, 20:27   #1
aleksamat
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.07.2011
Postovi: 25
Downloads: 0
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
aleksamat befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Psr s700

Pozdrav, evo sinoc sam dobio ovaj instrument. Interesuju me neke mogucnosti, menjanje boja, menjanje stilova, ubacivanje, povezivanje sa internetom, ubacivanje boja i ritmova, pravljenje boja i ritmova, da l' mogu da promenim uvode, pauze, prelaze, varijacije, i slicno... Inace se bavim rok muzikom, al' malo popa i narodne nije na odmet...

Zanimaju me i vasi predlozi sta ubacivati u nju(znam da ne sme da se stavi link, to i nemojte)... Inace sviram klavir 8 godina, rok muzkom se bavim 2 godine, imam jedan bend, iz Beograda sam i tako...

Sve sto bi trebalo da znam kao pocetnik, ja sam vec otkrio sve i svasta... Al' svaki savet, predlog i pomoc bi mi dobro dosla!
Prvenstveno me zanima kako da napravim svoju boju, ritam, kako da izmenim boju ili ritam vec postojecu, kako da snimim pesmu(video sam da je moguce, da imam 16 kanala za to) i da li mogu da podesim neke precice za brzo menjanje farbi u toku svirke, to sam video da ima nesto tipa select-right 1 i right2, al' da li mogu da imam 4-5 razlicitih boja, ako sviram strajhove, orgulje, klavir i brass neki pa se menjaju ti instrumenti u pesmi...

Video sam i to da moze na One touch setting, al' ne znam kako da napravim da mi ne bude upaljen ritam cim promenim na taj 1,2,3,4 one touch setting i da mi ne bude upaljen acmp, pa da moram sam da ga gasim...
I cemu sluzi regist, bank, freeze i memory dugme... msm znam znacenja, al' nije mi jasno kako da to iskoristim...

Kao i registration memory i to mi je jasno da sluzi za menjanje boja i ritmova, al' da li ja mogu tu da ugasim te ritmove, da promenim boje i da to sacuvam... Isto da u sred svirke mogu da zamenim boje?
+ Cemu sluzi mutli pad control...


Veliko hvala, nadam se da nisam prekrsio neko pravilo.
aleksamat je offline   Reply With Quote
Star 09.10.2012, 20:57   #2
danijel011
Ovaj baš voli da kuca
 
danijel011's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2009
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 356
Downloads: 514
Uploads: 25
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 76 puta u 69 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR s700
danijel011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
danijel011 pošalji poruku preko MSN messengera danijel011 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Za početak prouči uputstvo (link ti je na PP). Posle toga prelistaj malo forum, i potraži odgovore na neke specifične probleme na koje naiđeš. S obzirom na pitanja koja si postavio, zaključujem da se nisi previše sretao sa sličnim instrumentima... tako da kreni po redu, uputstvo detaljno pročitaj da se upoznaš sa instrumentom koji si kupio, a u jednoj temi koju ćeš lako naći imaš detaljno objašnjeno sve o registracijama, OTS itd...
danijel011 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio danijel011 za ovaj koristan post:
aleksamat (09.10.2012)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:32


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije