Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

 
 
Alati tema Display Modes
Star 05.02.2013, 17:23   #1
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Terce Roland VA-5 (7/76) i jos neko pitanje

Pozdrav kolege....Citao sam dosta tema ovde na forumu, gledao, tumacio, probavao, ali nikako da dobijem terce na svom Rolandu VA-5 (7) (ovu sedmicu stavljam u zagradi, jer imam maticnu plocu, softver i ZIP od VA-7, pa da cisto naglasim)....Ima jedna tema sto je bas dosta diskutovala o tercama za Roland VA seriju, medjutim, tema je veoma stara i nedovrsena reklo bi se, pa ne bi da je obnavljam i krsim neka pravila, nego evo postavljam novu temu da pokusamo da resimo tu dilemu oko terci da li mogu da se urade ili ne....Imam i MIDI USB kabli ako treba za te terce, jer znam da se na prethodnom Rolandu G600 sa tercama radilo preko MIDI USB kabla....Jel' ima mozda neko resenje vezano za terce?
Evo jos jedno pitanje (a mozda ih bude i jos kada) vezano za Roland VA-5 (7) takodje....Poznato je da Roland VA serija nema SCSI (skazi) kontroler i po pravilu nije moguca ugradnja HDD-a, kao naprimer kod Rolanda G1000/EM2000....E sad, posto u moj VA-5 (7,76) ide ZIP sa IDE/ATA kablom, da li je izvodljivo naprimer da se umesto ZIP-a stavi klasican HDD sto manje velicine (naravno ispravan) i da se to prikljuci na IDE/ATA kabli umesto ZIP-a?E sad, cuo sam npr. da je to moguce, ali da treba neki spoljni izvor napajanja....Naprimer kako sam ja zamisljao, da se stavi HDD umesto ZIP-a i poveze IDE/ATA kablom i onda "nekako" ugraditi spoljni izvor struje, koji bi napajao taj HDD, jer trosi vise struje od ZIP-a....Da li je to moguce i izvodljivo i da li bi to kasnije OS prepoznao i da li bi to radilo?
Toliko za sada....Bice mozda jos po neko pitanje, ali za pocetak bih hteo odgovor na ovo ko zna i ima volje da odgovori....Pozdrav svima i hvala unapred
Dodato:
Jel' ima nekog ljudi da mi pomogne oko ovog gore pitanja sto sam postavio???
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]

Promijenjeno od AcaG600 (11.02.2013 u 22:45 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
AcaG600 je offline   Reply With Quote
 

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:36


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije