Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.07.2008, 21:14   #1
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4053
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Pa800 Problemi & SkyMusic

Pozdrav kolege...Evo ovog trenutka sam se vratio iz Beograda...Naime bio sam u SkyMusic-u da mi poprave Korg Pa800. (U pitanju je hardverska greska, tj. ne prikazuju se RAM-i, sto je i napisano na zvanicnom Korg-ovom sajtu i sto svi zaposleni u SkyMusicu to vec ZNAJU...Posto su vec imali nekih intervencija u vezi toga, logicno je da bi trebali da obezbede potrebne rezervne delove za eventualan servis...) Isao sam na zagovoren termin za popravku...

Moj otac i ja smo prevalili put od 150km u jednom pravcu da bi u 10h bili u servisu, ostavili klavijaturu i po kisi lutali Beogradom i cekali njihov poziv...

E sad tu pocinje zaplet...

Posto nas i do 17h nisu zvali, otisli smo u servis da vidimo sta se dogadja...U servisu naravno nisu popravili klavijaturu uz objasnjenje da nemaju rezervnih delova, sto se kosi sa informacijom na njihovom web-sajtu koja glasi:

Citat:
Veliki asortiman rezervnih delova, kao i mogućnost nabavke u kratkom vremenskom roku onih kojih trenutno nema na lageru, čine da je Skymusic servis danas jedan od vodećih servisa u okruženju.

S' njihove strane vrlo "profesionalno" nisu nasli za shodno ni da nam kazu da nemaju delova i da ne mogu u toku dana da je poprave...

Posto nam je naravno fejs bio ovakav -> , mi smo se uputili ka njihovoj prodavnici...Tamo smo dobili vrlo uverljiv odgovor, da ce nam popraviti klavijaturu u zakonskom roku - od 45 dana, a moj otac se PROFESIONALNO bavi muzikom (ne radi nigde, samo svira) i automatski njemu propada posao u tih mogucih 45 dana...Ko ce da nadoknadi tu stetu? A svi znate jaaako dobro kakva su danas vremena u Srbiji...Pitam se, da li moraju da obezbede BILO KAKVU zamenu za instrument koji ne mogu, zbog svoje poslovne politike, popraviti u kratrkom periodu? Dobro cu porazmisliti da li cu sledeci put uopste kupiti nesto u SkyMusicu...A zapitajte se i vi...BRUKA I SRAMOTA!!!
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!
skoricnik je offline   Reply With Quote
Star 22.07.2008, 21:20   #2
mikelijus
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Zao mi je drug,stvarno bruka i sramota.I ja imam pa800 koji za sad radi bez greske samo ne znam do kada ce tako
  Reply With Quote
Star 22.07.2008, 21:43   #3
drmitavet
Drugar foruma
 
drmitavet's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 53
Downloads: 107
Uploads: 12
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Roland,Technics
Interesi: make a music
drmitavet befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E moj deckonja,WELCOME TO DISNEYLAND....I mene su pre dve godine zavlacili nedeljama za neku spravu koju sam hteo da kupim,pa su mi na kraju rekli da idem u drugu prodavnicu...bas su ovako vrlo "profesionalni"...
drmitavet je offline   Reply With Quote
Star 22.07.2008, 21:51   #4
MilaN B.N.S
Vredan član društva
 
MilaN B.N.S's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.01.2008
Mjesto: Pancevo-Beograd!
Godina: 33
Postovi: 222
Downloads: 558
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: 'Armonika,virkla i klavijature (KorG Pa800)
Interesi: Skupljam salvete! :)
MilaN B.N.S befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MilaN B.N.S pošalji poruku preko MSN messengera
Beitrag SkyMusic strahota.

To je zabrinjavajuce,sa takvim ljudima moras znati pravi nacin.
Recimo da si mene pozvao,sve bi drugarije ispalo.
Reci mi,jesi li poneo neki pistolj kada si se tamo uputio ?
MilaN B.N.S je offline   Reply With Quote
Star 22.07.2008, 21:51   #5
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4053
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma jok
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!
skoricnik je offline   Reply With Quote
Star 22.07.2008, 21:59   #6
MilaN B.N.S
Vredan član društva
 
MilaN B.N.S's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.01.2008
Mjesto: Pancevo-Beograd!
Godina: 33
Postovi: 222
Downloads: 558
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: 'Armonika,virkla i klavijature (KorG Pa800)
Interesi: Skupljam salvete! :)
MilaN B.N.S befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MilaN B.N.S pošalji poruku preko MSN messengera
Beitrag Nigde bez pistolja.

E,pa zato drugar sledeci put kad krenes u Beograd pogotovo kad je nesto tako neizvesno,nemoj da kreces bez pistolja.
Na zalost,danas su takva vremena,a znam kako ti je jer sam imalo jednu slicnu situaciju. Pozdrav.
MilaN B.N.S je offline   Reply With Quote
Star 22.07.2008, 23:52   #7
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Moj savet je, ako klavijatura nije u garanciji, Rolandov ovlasceni serviser Nebojsa Cupic. Iako ga je neki kolega na jednom drugom forumu "pljuvao", to je jedan od retkih majstora koji popravlja klavijature, tako sto zameni deo. A u Sky servisu, kao i u skoro svim ostalima ako nemaju da ti zamene kompletnu plocu, zavlace te dok ne poruce novu. A ti za to vreme radi sta znas.
marco je offline   Reply With Quote
Star 23.07.2008, 00:46   #8
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Koliko je vremena proslo od kupovine?
Ako je proslo 7 ili 14 dana onda moraju da ti daju nov PA800.
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 23.07.2008, 08:02   #9
Igorčina
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2008
Mjesto: Nekad Priština, sada Aranđelovac
Godina: 47
Postovi: 148
Downloads: 1051
Uploads: 12
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Guerrini superior 2, Korg Pa2xpro
Interesi: Pecanje
Igorčina befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Igorčina pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Sky music? No comment!!! ''Veoma su ljubazni''!!!
Igorčina je offline   Reply With Quote
Star 23.07.2008, 09:23   #10
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolege što se tiće prodavaonica muzičke opreme ili tzv. popularnih "Misic shopova", svugdje je tako. Doslovce dok si kupac mame te, obečaju, povlaće za rukave ... da izvinete ma samo što ti u dupe ne pušu.
Čim "istovariš" par somova € za opremu zaboravi više na lijepe riječi. Bitno im je da samo čim prije izađeš iz dučana, čak kobajagi zaborave i potvrdit garancije, a u slučaju nekakvih gratis poklona (jer si platio u cashu) vrte očima ko da si s Marsa pao.
Ja imam par kolega, dealera muzičkom opremom, no u posljednje vrijeme i oni su "gadovi" što se tiće suradnje, jer kad ih god nešto zatrebam onda zaprde po svome u stilu "Jooooj, pa što mi nisi jučer reko, baš sam imo u rukama ... mogo sam ti dovest" il u stilu "Hmmm, to će malo teže ić, znaš teško je to nabavit. Nema, ako i nabavim platit ćeš skuplje radi truda, potrošit ću telefona i bla,bla gluposti" .
Mislim, oni od nas žive. Da nema nas, mogu natrpat dučan ne znam s čime, al tu robu neće prodat. Nažalost i mi smo naivci jer sve što novo izleti kupujemo odmah prije nego pošteno isprobamo i čujemo reakcije ostatka muzičkog svijeta.
I bilo bi najpoštenije da ih za takav bezobrazluk tužimo društvu za zaštitu potrošaća, pa čemo onda vidjet kako će se ponašat kad ih oglobe s par desetina tisuća eura.
Skoricnik, lijepo ti njih na sud, pa nek si misle. Traži dnevnicu za izgubljeni dan, traži zamjensku klavijaturu da možeš radit. Jer tebi je synth ipak još pod garancijom i u garantnom periodu ima da radi. Tebe nije briga što je crko. Nisi kriv za kvar, a za svoje (ne male pare) ima da ih goniš na kraj svijeta. Postoji zakon koji te štiti.
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
and, pa800, problemi, skymusic


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:40


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije