Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Ostali Instrumenti > Kutak za harmonikaše

Kutak za harmonikaše Pravo mesto, za pravo pitanje ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.07.2008, 16:13   #1
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4053
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Takmicenje harmonikasa u Staparu

Evo da vas obradujem...Spremam se za sledece takmicenje harmonikasa u Staparu Nadam se da cu imati punu podrsku od vas Za sad znam da cu sigurno svirati Medeno (Zoricino) kolo od Pavkovica...

Iznesite neke svoje predloge o tome sta bih mogao da sviram pored ovog kola, neku sevdalinku Ja sam mislio "Ah meraka"...


poZz
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!

Promijenjeno od skoricnik (09.07.2008 u 16:16 sati)
skoricnik je offline   Reply With Quote
Star 09.07.2008, 16:15   #2
klavijaturista
Vredan član društva
 
klavijaturista's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.12.2005
Mjesto: Sl.Brod
Godina: 36
Postovi: 294
Downloads: 799
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA4X
Interesi: Sviranje
klavijaturista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Savka cast maestro SRETNO i da budes prvi!!!
samo nemoj da te trema uhvati!!!HEHE
ajde javit ces nam valjda kako si prošao!!!
pozdrav i jos jednom SRETNO
__________________
Ako hoces da se obogatis idi medju siromahe..!?.?!
klavijaturista je offline   Reply With Quote
Star 09.07.2008, 16:17   #3
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4053
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Javicu vam naravno Neko od vas ce se sigurno i tamo naci A to je tek u maju sledece godine...Da nisam malo prerano postavio ovaj topic?
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!
skoricnik je offline   Reply With Quote
Star 09.07.2008, 16:36   #4
jeftabgd
Belaj boy
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 654
Downloads: 534
Uploads: 18
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 70 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg Pa-800,Dallape,Guerrini.
Interesi: sakupljanje mp3,narodna kola
jeftabgd ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
jeftabgd pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Kada sam se ja svojevremeno takmicio u Sokobanji(pre tvog rodjenja),akuelne kompozicije su bile:Vlaska narodna igra,Psenicice sitno seme,Hora stakato,Dvije su se vode zavadile,Hora din muscel,Rafal kolo.Vidim na YouTube,da sad sviraju:Jablani se povijaju(Safet Isovic),Resavski zubor,Dadino kolo(Kemis).Sve ove kompozicije ni danas nisu prevazidjene.Mislim da Medeno kolo nije zahtevno toliko da se impresionira ziri,osim ako u ziriju nisu neki amateri i nemuzicari.Sta god da odaberes moj recept,koji se pokazao uspesnim je pre takmicenja 3 meseca po 8 sati dnevno i nemoj da brines kako ces proci.Puno srece i nimalo treme u sledecim takmicenjima od starijeg kolege.
jeftabgd je offline   Reply With Quote
Star 10.07.2008, 11:49   #5
Igorčina
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2008
Mjesto: Nekad Priština, sada Aranđelovac
Godina: 47
Postovi: 148
Downloads: 1051
Uploads: 12
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Guerrini superior 2, Korg Pa2xpro
Interesi: Pecanje
Igorčina befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Igorčina pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Batice, samo pun gas!!! Ako nešto zatreba tu sam!!! Moj savet je : Note ispred sebe (naravno originalne sa rasporedom za klavirce-ubacio sam na download baš za Medeno kolo), slušalice na uši (nađi Medeno, ako nemaš poslaću ti) i udri. Obrati pažnju na dinamiku, registre i tempo.
I ne zaboravi, mora biti legato svirka da bi to bilo to!!! Dobar si muzičar i ako si mlad!!!
Igorčina je offline   Reply With Quote
Star 10.07.2008, 12:05   #6
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4053
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Vec si mi poslao Hvala od srca na savetima
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!
skoricnik je offline   Reply With Quote
Star 10.07.2008, 12:26   #7
shtimerserviser
Moderator
 
shtimerserviser's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2008
Mjesto: Skopje Makedonija
Postovi: 341
Downloads: 2
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 58 puta u 48 Postova
Instrumenti: harmonika i kontrabas
shtimerserviser befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
shtimerserviser pošalji poruku preko MSN messengera shtimerserviser pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sam ti treba da znash s kakvome znanju repertoara i tehnikom raspolazesh a najbolja konsultacija biceti profesor ili bilo koji shto te ucio.On takodje ce znati da te dobro pripremi kako sa repertoarom tako i psihicki.
shtimerserviser je offline   Reply With Quote
Star 10.07.2008, 13:12   #8
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4053
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ni jedan me nije ucio Muzicki talenat je kod mene familijarno...Od pokojnog pradede pa sve do mene...Ali zahvaljujem se Igorcini sto mi je dao neke savete vezano sa sviranje! Vecinu kola koja sviram sam sam skinuo uz malu pomoc oca...
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!
skoricnik je offline   Reply With Quote
Star 10.07.2008, 14:13   #9
zsimonovic
Odomaćeni član
 
zsimonovic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.08.2007
Mjesto: gornji milanovac
Godina: 45
Postovi: 509
Downloads: 6502
Uploads: 39
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 26 puta u 24 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: racunari,lepe devojke
zsimonovic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
zsimonovic pošalji poruku preko MSN messengera zsimonovic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Lächeln Takmicenje

Legendo,koje takmicenje je u pitanju,sokobanjsko,Siwino,Krnjevcevo ili je neko lokalno takmicenje u pitanju?Kad se odrzava?Ja sam bio na ova tri takmicenja od 1994 god. pa nekoliko godina zaredom.Imam drugu nagradu,ostalo cetvrta mesta zato sto sam hteo na posteno.Da znas da pojedini podmazuju parama za prva tri mesta u svim kategorijama.Svega sam se nagledao,razocarao i prestao da idem.Meni su trazili od 16-19 oblasti muzike:sumadijsko kolo lagano,sumadijsko kolo brzo,rumunsko oro,bugarsko horo,makedonsko oro,srpska pesma rubato,srpska pesma u ritmu,bosanska pesma rubato,bosanska pesma u ritmu,makedonska pesma rubato,makedonska pesma u ritmu,cigansko kolo,tehnicko kolo,starogradska pesma ili romansa,valcer ili mazurka,tango,zabavna kompozicija ili nesto od dzeza,bluza,akordina (kompozicija odsvirana u akordima),preznojavanje a dodje Vladica Miljkovic (brat Viki Miljkovic) odsvira jedan deo jednog kola i jedan deo drugog kola posle cega ziri kaze da ga je slusao kod njih u sobi predhodno vece i sta dalje komentarisati.Sve sam ti rekao.Znaci bilo je preznojavanje a ja mlad tremaros samo takav.Treba da odes na takmicenje zbog sebe da bi uporedio svoju svirku sa drugim takmicarima i video gde se nalazis u svoj toj prici,da li treba jos da vezbas ili si prevezbao.Od pesama sviraj samo izvorne pesme sto svira Ljubisa Pavkovic na TV,narodna kola priznatih harmonikasa,stara ne ova moderna.Trudi se da sviras sto tacnije,dinamicki,osecajno,povedi racuna kako istezes meh,nemoj na pola dela da otvaras ili zatvaras meh,da seckas.Popij rakicu pre takmicenja protiv treme i polako,opusteno.Zelim ti,brate uspeh pa kad prodje da javis sta si uradio i kako je bilo!Pozdrav!
zsimonovic je offline   Reply With Quote
Star 10.07.2008, 14:22   #10
Igorčina
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2008
Mjesto: Nekad Priština, sada Aranđelovac
Godina: 47
Postovi: 148
Downloads: 1051
Uploads: 12
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Guerrini superior 2, Korg Pa2xpro
Interesi: Pecanje
Igorčina befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Igorčina pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Bravo za zsimonovic, e baš si sve lepo ispričao, to je onako prava slika i prilika svih takmičenja počev od ovih harmonikaških.
Vidiš 1993.god sam svirao u Aranđelovcu na 'Siwa' takmičenju, nisam im platio pa nisam ušao u finale,hehe...uostalom nije ni bitno...to je bilo neko čudno vreme...

Ali...Nidža Škorić je mlad i razbiće ih sve!!! Ima potencijala,znanja i volje...ma to moramo da gledamo...ko bude raspoložen možemo da se dogovorimo pa da idemo da navijamo!!!
Igorčina je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
harmonikasa, staparu, takmicenje


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:18


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije