Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.04.2012, 13:35   #1
sinisa35
Drugar foruma
 
sinisa35's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2006
Mjesto: banjaluka
Postovi: 76
Downloads: 790
Uploads: 32
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: klavijatura,harmonika,gitara
Interesi: racunari,studija,audio programi,vst,itd itd
sinisa35 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard extract zvukova iz pcg fajla

pozdrav ljudi.dobio sam nesto semplova u m3 pcg fajlu oko 20 MB je taj pcg fajl.ali bi to da otvorim i extraktujem kao wav slicno kao u awave sto tritonov kmp otvorim i izbaci mi desno sve Wav iz njega ili kad otvorim kurz krz ili k26 sve mi awave raspakuje desno sve wavove iz njega.nema cim nisam probao awave ne cita taj format.ima li ikakav program ili editor da mogu izvuci iz tog PCG fajla uzorke tj semplove?posto su od m3 a ja bi njih mapirao i uvukao u svoj k2661 poslije.zanci nisam dobio nikakav KMP fajl niti KSF semplove nego je sve spakovano u PCG fajl postavke i semplovi samo sad to treba nekim programom ako postoji otvoriti i izvuci semplove.hitno mi je .pozdrav
sinisa35 je offline   Reply With Quote
Star 07.04.2012, 14:31   #2
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

To ti moze uraditi Wave extractor rogram je oko 20 eura da ga kupis .Ako se ne snadjes drugacije posalji meni taj fajl ja cu ti ga raspakovati i vratiti.Imas moju adresu u profilu.
fico je offline   Reply With Quote
Star 07.04.2012, 17:12   #3
sinisa35
Drugar foruma
 
sinisa35's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2006
Mjesto: banjaluka
Postovi: 76
Downloads: 790
Uploads: 32
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: klavijatura,harmonika,gitara
Interesi: racunari,studija,audio programi,vst,itd itd
sinisa35 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

jesi li siguran da moze i korg m3 :-) imam taj program ali on extraktuje samo pa 800 pa 1,2 i 3 korgove ,yamahu tyros i sf2 .pokusao sam kad ubacim kaze mi da nije pcg od pa serije i nista ne otvori .
sinisa35 je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2012, 16:05   #4
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 508
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS2, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

u pcg fajlu nisu samplovi. tu su zapisane samo boje odnosno programi, kombinacije i global postavke. u tom fajlu su jos i patern postavke, karma i arpeggio zato izadje oko 20 MB. Samplovi za m3 su standardnom korg formatu (KSC, KMP, KSF) pa mi nije jasno kako ste zakljucili da su u pcg fajlu samplovi.
Postovano sa mobilnog uređaja
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2012, 23:19   #5
sinisa35
Drugar foruma
 
sinisa35's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2006
Mjesto: banjaluka
Postovi: 76
Downloads: 790
Uploads: 32
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: klavijatura,harmonika,gitara
Interesi: racunari,studija,audio programi,vst,itd itd
sinisa35 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tomy meni je sve jasno oko toga ali me zbunilo jer sam pitao covjeka za bas jel semplovan na koji sviras ili je fabricka uradjena boja .kaze sempl i poslacu ti cijeli set svoj sa m3 pa biraj sta ti valja.i ja kontao extraktovati wavove sto mi se svidi od uzoraka i ubaciti u kurzweil i mapirati za sebe.i poslao mi ksc skriptu mali fajl ,sng,kge sve mali i taj pcg jedini nesto veci 22mb ali opet mi bilo cudno kako samo toliki a sav set semplova.kaze to je to ja na to sviram...e sad ja sam od prije znao da je pcg samo postavke efekti itd itd da u tom fajlu nema uzoraka sirovih semplova nego je svaki korg koji cita multisempl imao jos jedan folder u kome su smjestene mape KMP i sami semplovi KSF.ali to nisam dobio.sad mi se samo 2 odgovora namecu.1.ili nije poslao to sto fali (mada mi rece da je to to i nema nista vise) ili 2.mozda kad sam ga pitao jel ti bas sempl i fabricka boja je sempl u stvari :-) vjerovatno onda svira na samo njegove fabricke farbe ali uradjene i editovane:-) mada mi je i to cudno jer kad sam taj PCG sto mi je poslao ubacio u M3 editor on je meni uredno izbacio nazive user boja i tamo ima izmedju ostalog ibo_guerini ibo_sopran itd a cisto sumnjam da m3 ima takve harmonike guerini president da joj ne trebaju semplovi dobri.
Dodato:
u svakom slucaju hvala ti na odgovoru bar mi je jasno zasto je taj PCG toliki da ne razbijam glavu i pokusavam nesto traziti u njemu jer me to bunilo znam da su PCG bili obicno puno manji :-)

Promijenjeno od sinisa35 (08.04.2012 u 23:21 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
sinisa35 je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2012, 14:21   #6
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 508
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS2, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nema na čemu. Ako si pregledavao boje u editoru, odabereš boju ibo_guerini ili već neku za koju misliš da koristi samplove, uđeš u edit mode i tamo gdje su opcije za OSC, trebalo bi pokraj OSC imena pisati RAM ili ROM. U slučaju da je u toj boji isprogramirano da koristi sample onda bi bila odabrana opcija RAM. Uz PCG i ostale fajlove koje si nabrojio bi trebao biti KSC fajl i mapa sa samplovima kao što imaju setovi za ostale Korg klavijature TR, LE, Extreme...
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2012, 19:49   #7
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

U pravu si greskom sam procitao PCM .
fico je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:07


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije