PDA

Pokaži Full Verziju : Zeljko-Demo snimci


Strane : [1] 2 3 4 5

zeljko
06.11.2011, 14:43
Evo me ponovo posto mi je odobreno ponovo da postavim svoju temu sa demo snimcima:)

Postavicu prvo par pjesmi koje sam pjevao ja licno uz neke matrice ili midi fajlove narocito kad se radi o zabavnim pjesmama posto nikad ne sviram zabavnu muziku a volim po nekad da pjevam;)
[/URL]
<embed src="http://www.*******.com/embed/915366111/a5b58a40" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always"></embed>

<embed src="http://www.*******.com/embed/915377319/2d3698c9" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always"></embed> (http://www.*******.com/audio/FO-ZadKI/Zeljko-Nemoj_da_ides_mojom_uli.html)


A ovo je moram da napomenem jedna pjesma od mog dragog kolege Hajre kojeg svi jako poznaju...Svidila mi se pjesma pa reko da probam,mada nisam je dobro ni uvjezbao i nisam u tajmingu bio bas kako treba kao i kod ostalih pjesmi ali nema veze sve se moze vjezbom dalje usavrsavat

<embed src="http://www.*******.com/embed/915384317/5a6b8df1" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always"></embed>

Sledeca pjesma je odsvirana od mene i takodje odpjevana
[URL="http://www.*******.com/audio/BN5NBbrj/Zeljko-Sve_behara_i_sve_cjeta.html"]
<embed src="http://www.*******.com/embed/915371211/7442510" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always"></embed>

Pozdrav svima i hvala unaprijed na komentarima ako ih bidne:lol:

Zaboravi da se zahvalim drugu Waxteru posebno koji mi je omogucio da ponovo smijem postaviti temu sa demo snimcima...Hvala mu i gdje cuo i gdje ne cuo heheh

dejantb15
06.11.2011, 15:36
Pozdrav Zeljko kralju,prijatno je za slusanje,....samo stavljaj snimke
jel jos uvijek ketron i hohner ?

zeljko
07.11.2011, 12:17
Hvala druze...evo je jos jedna zabavna upravo sad ovako rano snimao :D

jest druze jos uvijek imam ketron i hohner...pozz

<embed src="http://www.*******.com/embed/918861629/13cbee8e" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always"></embed>

nesaband
07.11.2011, 12:40
Nemoj opet kad se naljutis da obrises sve snimke.
Povedi racuna malo i o tvojim obozavaocima;)

Sretan ti povratak na DEMO SNIMKE!!!!!

yamahapassion
07.11.2011, 19:06
Srecan povratak druze, i samo da prokomentarisem pevanje: Glas 5+

zeljko
07.11.2011, 19:10
Ne boj se druze ovaj put necu iznevjerit svoje slusaoce i gledaoce tj obozavaoce koji su me vjerno pratili i slusali do zadnjeg momenta:lol:Bice snimaka vise no ikad pre=))Vazno je da se cuva ova nasa tradicionalna muzika i prenosi s koljena na koljeno :)

Ne moze me nista vise izbacit iz takta a kamoli losi ili provokativni komentari narocito sada kada sam obecao drugu Vaxteru da nece biti vise problema na mojoj demo stranici sa moje strane...Inace kako si ti stari dobri druze?


auuuu tek sad vidjeh komentar druga yamahapaisona pa da dodam hvala druze puno...pozzz
Dodato:
Ovaj ritam sam sam od nule pokusao da napravim na ovom ketronu SD3

<embed src="http://www.*******.com/embed/920637155/3a92dabf" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always"></embed>

Ovo je konvertovana dvojka koju sam nekako malo uspio da poboljsam da bih i donekle zvucala na ketronu koju sam prvo pretvorio u midi fajl po variacijama i poslije iz cubase snimao dio po dio ritam u ketron pomocu midi kabla u pattern midi rekord

<embed src="http://www.*******.com/embed/920639987/8ffee355" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always"></embed>

Dodato:
A ovu pjesmu sam na zahtjev nekih pjevaca sa drugog foruma odsvirao i inprovizovao kad je bio prosli bajram pa im trebalo i ispalo je kako je ispalo jer sam to prvi put svirao u zivotu tada a mislim da bih sada mogao i bolje to da odradim..

<embed src="http://www.*******.com/embed/920702739/dad114e7" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always"></embed>

Dodato:
I jos jedna pjesmica:D

<embed src="http://www.*******.com/embed/924122295/7795e6c3" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always"></embed>

romario
08.11.2011, 16:08
Ovo je bas ugodno za slusati druze ...
Ritmovi su ti odlicni ,po mome ukusu .

kakva je ono gitara sa zadnjeg snimka ?

VUNIMRAV
08.11.2011, 19:27
Opaaa,kolega,koje prijatno iznenadjenje!Prvi put da te cujem(one prve nisam imao prilike cuti),ali ovi snimci Bogami zasluzuju paznju.Bravo i samo napred!

mirandess
09.11.2011, 01:54
Sta reci?! Koju posluku porati, poslati?! :) Zelja, odlicno, sretan ti povratak Demo snimaka :) Prva pjesmica savrsena, bas u stilu, poklopio si dinamiku "pozadine"(Ritam sekcija,instrumenti...) sa glasom tj. kompletan ton je savrsen kao i pjevanje.
Moj savjet, drz se narodnih, leze ti savrseno(a ni rock nije los, samo malo treba žestine glasa uvesti)!!! SVAKA CAST!!! :)
Ketron ti je savrsen!!! Samo naprijed.
Veliki pozdrav. Miran. :)

tranzit
09.11.2011, 03:18
Dobro je to Zeljko. Komentarisacu samo pjevanje jer i sam kazes da je tu bilo i matrica i midi fajlova. Toniras dosta sigiurno, omakne ti se po koji sitni fals ali ne drastican tako da ne smeta previse. Imas odlican akcent i poneke pjesme koje si postavio pjevas akcentualno i stilski tacnije nego sto su u originalu. Dikcija ti je takodje dobra, sibilanti nisu prenaglaseni, ne suskas, konsonanti su jasni, znaci sa te strane je sve u najboljem redu sto dalje opet znaci da imas dosta dobrog materijala na raspolaganju. Ritmicki si malo setao ali opet u granicama razumnog i to samo u pojedinim pjesmama pa mislim da je to posljedica slabe koncentracije u tom momentu ili nedovoljna upjevanost tih pjesama a ne generalna mana ili nedostatak kod tebe. I patetike ima u tvom pjevanju, dakle nije samo puko pogadjanje tonova nego se trudis i da doneses pjesmu na svoj nacin. Moras poraditi malo na vokalima, tacnije receno na vibratu kod duzih vokala, koji je kod tebe malo prenaglasen i za dlaku brzi no sto treba, pa tezi nesto vise tremolu nego vibratu. I amplitude vibrata su malo jace pa bi trebalo da proredis taj vibrato i da ga malo smiris, sto mislim, da uz malo rada nece biti nikakav problem za tebe. U jednoj od pjesama si pokusao da u jednom dijelu pjevas falset i donekle si uspio mada ne perfektno jer nedostaje samo jos malo topline ali se primjecuje da i tu uz nesto rada mozes postici daleko bolje rezultate. Falset pjevanje je inace vrlo teska rabota. Prijatno si me iznenadio.

nesaband
09.11.2011, 15:49
Satri novi Zeljko;),sve si bolji pevac i prosirio si repertoar.Ritmovi ti sada zvuce puno bolje nego ranije,vidi se da si dosta napredovao.
Pozdrav i samo cepaj.
Dodato:
pardon sad vidim da sam permutovao slova mislio sam da napisem STARI NOVI Zeljko

spasoje88
09.11.2011, 20:40
Pitanje vezano za poslednji snimak?! Kakva je ovo gitara?! Jel to sempl neki ili je el. gitara?! Pitao je i kolega Romario al ne dobismo odgovor!
I zamerka na isti snimak, zasto je aranzer tako siromasan?! Bubanj monoton, basa nigde, samo osnova i malo stringa... Nista vise!!!
Sto se pevanja tice! Cista petica... Pozz i sve najbolje... Ova zamerka je bila za tvoje dobro...

zeljko
09.11.2011, 21:45
Hvala svima na komentarima posebno Nesi i Transitu;) Druze transit svaka vam cast na konkretnim odgovorima i komentarima....vidi se da puno sto sta znate u vezi muzike i bas me raduje kad cujem takve rijeci od jednog majstora kao sto ste vi...E da je jos takvih clanova kao sto ste vi koji su konkretni i uvijek spremni da daju pravi odgovor i savjet bilo bih sve drugacije i lakse za nas nejake muzicare tj.muzicare koji se bave samo iz hobija muzikom i bez dana muzicke skole....Hvala jos jednom i samo tako nastavite bicu vam jako zahvalan za svaku pomoc koju nam pruzate..:)

@spasoje da samo kazem posto sam zaboravio da napisem a da si se malo potrudio da procitas pocetak vidio bih da sam vec tamo napisao da zabavnu muziku nisam jos nikada ni pokusao da sviram i mogao bih zakljuciti da je rijec(sad ne znam ni ja tacno da li je midi ili neka matrica u pitanju...Ljudi postavljaju svasta na youtube a ja konvertovao u mp3 i dosnimio samo pjevanje)Dakle ako mislis na ovaj zadnji snimak "Kada padne noc" onda je odgovor na tvoje pitanje da ja nisam to odsvirao i ne mogu da znam o kojoj se gitari radi niti me zanima;)

mirandess
10.11.2011, 18:49
Zaboravih te pitat, de nam malo jos koju narodnu zadaj :)

zeljko
10.11.2011, 18:55
Bice druze cim uspem da napravim ritam kako treba za onu tominu pjesmu Pusti te me d azivim svoj zivot...Danas sam bas ganjao tu i vjezbao ali me zeza ritam jos pa kad naucim odmah postavljam;)A sad cu postaviti jednu opet pjesmu koju sam uz matricu pjevao,samo za mekskance :lol:Hvala druze na predlogu bice...Pozzz

I ova ima malo narodnjackih trilera iako je zabavna hehe

<embed src="http://www.*******.com/embed/933686935/50f560f6" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always"></embed>

tranzit
11.11.2011, 02:32
Druze transit svaka vam cast na konkretnim odgovorima i komentarima...Moj Zeljko, ja drugacije i ne znam nego tako, mada bas to, nekima ne odgovara ali... sto ljudi, sto cudi. Najvaznije je da je tebi taj komentar pomogao.

zeljko
11.11.2011, 05:23
Ma citao sam ja tvoje postove i vidim da dosta znas i mogao sam puno sto sta i da naucim iz njih,pa zato i kazem..Prema takvim clanovima kao sto si ti treba se odnosit sa postovanjem i prihvatit svaku kritiku,jer sigurno nece nikome odmoci,vec moze samo pomoci:)

Nego druze ne rece nista u vezi kvaliteta snimaka!Bas me zanima kako ti se svidjaju snimci posto u zadnje vrijeme se trudim sto vise mogu i umijem,a i puno sam slusao na youtube u vezi vokala i podesavanja parametara u cubase(Ekvilajzeri,Compresori,Efekti itd)Kupio sam na pijaci i neki studijski mikrofon beringerov B-1 posto je trazio covjek 40 eura...Znam d anije bog zna nesto ali mislim za te pare je ok i za moje potrebe.....Nisam jos snimao njime nista ali imam u planu da sledeci put probam snimat pjevanje sa tim mikrofonom....Ovo do sada sto sam snimio je snimano sa Sennheisser 835 S dinamickim...Po neke snimke sam snimao pustenom muzikom pa se u vokalu cuje i muzika jer se sve vraca u mikrofon,a ovaj zadnji sam snimao koristeci slusalice mada mi je neobicno i nemam osjecaja kad snimam tako dok pjevam heheh...valjda cu naucit i to...Eto druze ako imas volje prokomentarisi malo i oko snimaka kako ti se cini i ´kako je ispao mix bas me zanima..Poozz i hvala jos jednom

Boban010
17.11.2011, 14:25
Toooooo Zeljko,cuje se napredak u svemu,samo napred,vezbaj,budi uporan i sigurno ce biti nesto,za bilo sta dobro u zivotu treba vremena,nema nista na brzinu.Ovog puta imas i bolji pristup,vezbaj prvo sa laganim pesmicama koje nisu preterano zahtevne pa onda idu na red "skupe" pesme.:lol:
Pozdrav druze,cepaaaajjjjj!

zeljko
17.11.2011, 22:13
Hvala Bobane

Sad postavljam jednu pjesmicu posto sam danas napravio sam dvojkicu...nije jos skroz po mom ukusu fale tu jos i prelazi..Postavicu istu pjesmu dva puta jer je jedan snimak pjevan cini mi se da je iz orginala ako se ne varam i tako kako sam svirao a drugi sam transponovao u cubase za ton nize radi probe pjevanja..Pozzz

<embed src="http://www.*******.com/embed/962396499/284eead7" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always"></embed>


<embed src="http://www.*******.com/embed/962395417/159ae236" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always"></embed>

dejantb15
17.11.2011, 22:34
Forspil nije bas najracniji...pjevanje na nekim mjestima ''nesigurno'' :) ..Kontra u ritmu malo preglasna (za moj ukus)....moze ovo proci ali nije to to :) samo vjezbaj bice bolje ;)

zeljko
17.11.2011, 23:09
Hvala druze na komentaru znam i ja da nije tacno i d anije uvjezbano ali to sam danas napravio ritam pa probao onako na brzinu...Nije da se pravdam jer po meni i ne mora da bude kao orginal i nisam ja Novica Negovanovic :lol:Dobro bih bilo kad bi covjek to skono i da bude kao orginal,samo nemam ja vremena za svirke a ni volje kao nekad,pa mi je i ovako ok...Pozdrav i hvala ti na iskrenosti
Dodato:
Jos jedna zabavna ima malo gresaka u tajmingu a i na mjestima gdje treba da se proderem...Mogu ja ali nisam smijo toliko da se derem u stanu a i matrica je nekakva probija ko luda kad pojacam heheh ali ipak da postavim ovo

<embed src="http://www.*******.com/embed/966107768/d6bcf8db" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always"></embed>

tranzit
23.11.2011, 04:22
MNego druze ne rece nista u vezi kvaliteta snimaka!Bas me zanima kako ti se svidjaju snimci posto u zadnje vrijeme se trudim sto vise mogu i umijem,a i puno sam slusao na youtube u vezi vokala i podesavanja parametara u cubase(Ekvilajzeri,Compresori,Efekti itd)Preslusao sam malo pazljivije tvoje demo snimke i obratio posebnu paznju na vokal. Generalno miks je uredu i tu i tamo bi se mogle uraditi poneke ispravke ali nista drasticno. Ovo vazi za matrice, odnosno muziku. Miks vokala nije dobar i tu se moras malo vise potruditi. Kao prvo upotrebljavas skoro uvijek vrlo neumjesni reverb, odnosno ambient, koji nema sta da trazi na vokalu. Taj reverb skoro da nema predelay time tako da ti "udaljava" glas u miksu i cini ga neubjedljivim. Previse se cuje Erst Reflection, znaci prve refleksije su prejake tako da se dobija utisak da si snimao u povecem kupatilu. Ovo ces popraviti ako upotrijebis reverb sa predelay time u rangu od 50 pa i vise milisekundi i bez previse udjela tih prvih refleksija (Erst Reflection). Ovo vazi kada upotrebljavas duzi reverb koji bi bio tipican za balade. Gledaj da on ne bude previse dignut na Aux-u (smanji malo reverb). Kada upotrebljavas kraci reverb (room ili ambient) trudi se da bude kompaktan, dosta kratak i tamniji sa predelay time od nekih 20 - 30ms. I u jednom i u drugom slucaju ces ovom metodom "gurnuti" glas nesto naprijed u miksu ali ne po jacini vec po probojnosti. Sto se tice odnosa glasa prema instrumentali, tu si sasvim OK. Ne pretjeruj sa visokim u ekvilajzeru, nema potrebe jer u par pjesama si malo pretjerao pa su sibilanti (s,sh,z...) preostri. Vjerovatno si dizao frekvencije oko 3kHz a nisi upotrijebio deesser. Moras raditi sa pop filterom jer ti se cuju vrlo prljavo i vrlo cesto eksplozivni suglasnici (p, b...). Ovdje imas par rjesenja ili nabavi pop filter ili ako ne mozes onda razapni najlon carapu ispred mikrofona na desetak cm ili upotrijebi trik sa olovkom tik ispred membrane mikrofona vertikalno postavljenom po sredini membrane. Sve ovo ce ukloniti te eksplozivne suglasnike koji pod reverbom dobijaju jos vise na snazi. Gledaj da nikada ne pretjerujes sa ekvilajzerom jer sve sto je iznad 5dB (nebitno da li - ili +) je znak da sam snimak nije dobar. Znaci sto manje ekvilajzera a sto pazljivije snimati. Ima raznih tehnika u vezi sa upotrebom kompresora a ja dajem prednost snimanju bez kompresora (eventualno samo limiter na -1dB Tresholda) a poslije u miksu ima vremena i mjesta za kompresor, Njega nikad pretjerano u miksu, Trudi se da Ratio ne prelazi 4:1. Osnovno je da pri samom snimanju podesis nivo signala vokala najbolje sto moze jer ce ti kasnije u miksu biti daleko lakse. Kada snimas sa dinamickim mikrofonom trudi se da nisi preblizu membrane i da zadrzis sto konstantnije odstojanje tokom cijele pjesme jer dinamicki mikrofoni drasticno mijenjaju boju (sound je dosta tamniji sto si blizi membrani) u zavisnosti od udaljenosti, sto je kasnije u miksu nemoguce ispraviti. Generalno, sto manje efekata to bolje kada je u pitanju miks vokala. Taj problem sa monitoringom sa zvucnih kutija mozes takodje rijesiti jednim trikom tako da ti se na vokal traci ne cuje muzika sa matrice. Snimi jednu traku gdje ces snimati i glas a onda snimi jos jednu gdje ces stajati cijelu pjesmu na istom mjestu pred mikrofonom ali neces pjevati. Obrni fazu toj drugoj traci na mikseru i upotrijebi sve iste EQ i efekte (Insert i Send) kao i na traci gdje si pjevao. Doci ce do potiranja one muzike koja se cuje iza glasa na vokal traci. Ovo je jednostavni zakon akustike gdje se isti signali sa suprotnom fazom potiru. Ostace ti znaci, cisti vokal, bez ikakvih smetnji.

mladenkom
23.11.2011, 04:43
Postovano sa mobilnog uređaja

tranzit
23.11.2011, 04:54
Ti postova sa mobilnog uredjaja ama ne napisa nista, izgleda da je bilo previse mobilno. 'Ajd postuj sa fiksnog uredjaja mozda ce biti bolje.

zeljko
23.11.2011, 05:33
Snimam sve u programu cubase 5..Znaci matrica ide na stereo traku sto je mislim i normalno i nista ne dodajem efekte,vec tako kako je odsvirana.

Mikrofon sam koristio ode sennheisser 835 S koji sam ustekao u in 1 na kanalu na mikseti marke alesis multimix 8 usb...Na mikseti je sve na 12 h i pazim da ne ide u peak koliko je to moguce i bez efekata.

zatim pocnem sa pjevanjem i snimanjem vokala na posebnu traku u mono u cubase na koju poslije dodajem efekt na send u mikseru koji se zove Duth Concert hall 1 a heheh..tako sam nastimao u projektu meni se nekako najvise svidio i tako koristim za svaku pjesmu,samo ponekad malo vise ili manje sam dodavao po ukusu.

najvjerovatnije sam pogrijesio odmah na pocetku sa izborom halla kao sto si i rekao,pa bih te zamolio ako mozes da mi tasno napises naziv hala koji treba da se koristi za vokale.

Sledece sta sam uradio ubacio sam na insert ekvilajzer Fabfilter Pro-Q i njime po ukusu podesavao za svaku pjesmu drugacije onako kako je meni zvucalo najbolje ali nisam nikad bio zadovoljan skroz sa snimcima ali sta da radim kad nemam pojma oko tih stvari i tek se ucim tj.vec duze vrijeme se trudim onako kako znam i umijem heheh.

Poslije dodam compresor neki D2 nekako mi on najlaksi i isto tako sve po sluhu pa kad vidim da je priblizno ok tako i ostavim podeseno.

Na kraju dodam na mikseru na outputu u cubase samo jos Maximizer i podesim da ne ide u peak i to je sve..

Jos jednom hvala ti puno na objasnjenu,samo malo je komplikovano za mene to kako si objasnio,pa ako mozes da mi kazes tacno samo prvenstveno za hall koji je...kako se zove u cubase i da li treba deleya da se posebno ubacuje na vokal itd...Ovo u vezi ekvilajzera mislim da sam te razumeo kolko toliko..

Sta me jos zanima da li ispravno radim to kad koristim hall sa send efekte u cubase..Kako se zove tacno najbolji efekat za vokal sto ima u cubase,jer ih ima vise a ja nemam pojma za sta se koji koristi...Eto toliko kolko ja mogu momentalno da to ovako na amaterski nacin objasnim heheh....Hvala na svakom savjetu i svaka cast tebi...pozzz
Dodato:
Spremam se da snimam sa jednom dobrom pjevacicom jednu pjesmu koju sam upoznao ovako preko interneta pa bih htio da sto bolje smiksam i nju i sebe pjevanje i da se ne obrukam :lol:Zato druze pomagaj ili da saljemo tebi pa miksaj ti hehehe

tranzit
23.11.2011, 14:48
Zeljko, nije to komplikovano samo pazljivije procitaj to sto sam pisao. Sve parametre koje sam pomenuo ces pronaci kod efekata Cubasea bez problema. Svaki i malo ozbiljniji reverb efekat ima taj Predelay Time o kome sam pisao. Od reverba veoma zavisi miks vokala jer je on bitna karakteristika na koju je nas sluh navikao posto jedan zvuk uvijek cujemo u nekakvom prostoru i nikada izolovano a taj prostor definise u velikoj mjeri taj zvuk. Za vokal u pravilu treba odabrati neki Plate Hall medjutim to nije uvijek pravilo jer sve zavisi i od doticnog miksa pa ne postoji neki univerzalni reverb koji ce moci uvijek da se upotrijebi. Reverb je uvijek Send efekat, isto kao Delay i to si ispravno uradio. Delay mozes takodje staviti na glas a pronadji neki delay koji se sinhronizuje sa tempom pjesme i kao jedinicu sinhronizacije postavi 1/8 note. Ne pretjeruj sa tim Delayom. I za Reverb i za Delay vazi zlatno pravilo da onog momenta kada ih jasno cujes u miksu, vec ih je previse. Znam da bi ti najradije da ti popisem sve efekte i sve vrijednosti za njihove parametre koje treba podesiti ali to, ne da ne mogu ja uraditi, nego niko na ovoj planeti a onaj ko krene da ti daje neka univerzalna rjesenja laze, petlja i nema pojma, niti blage veze o cemu pise i prica. Takve zaobilazi u sirokom luku. Svaki miks ima svoju "dusu" i svaki miks trazi svoja podesavanja. Medjutim, mogu ti dati neke osnovne smjernice po pitanju efekata u Cubaseu. Taj Cubase se bas i ne razmece posebno kvalitetnim efektima ali nekoliko njih se moze naci da odrade kako-tako posao. Za Reverb (Send) odaberi REVerence i preset Plate at 3sec pa tu se poigraj malo sa Pre Delay recimo na nekih 40ms. Zaboravi taj Fabfilter, nije on podoban za vokal i uzmi StudioEQ (Insert) i preset Lead Vox Male. Tu su vec namjestene sve bitne frekvencije za vokal a na tebi je da to podesis onako kako ti u odredjenom miksu odgovara. Ne pretjeruj sa podizanjem i spustanjem levela pojedinih EQ-bandova. Kao Delay (Send) uvedi Stereo Delay i postavi Delay Time na oba kanala na 1/8, Feedback na 40 i Mix na maksimum. Kao kompresor uzmi Cubaseov Compressor (Insert) i pozovi preset Light Jazz Vocals. Tu je vec sve odradjeno a tvoje je da podesis ulazni signal mikrofona na mikseru najbolje sto moze sto znaci da se samo pri najacim Peakovima jedva upali ona Led lapica za Level Gaina. Samo tada ce i kompresor u Cubaseu da radi kako treba. Ovo bi ti bili osnovni efekti kada je u pitanju vokal. Ima tu jos efekata koji bi dosli u obzir, pogotovo dinamickih, pa ako te interesuje reci da ne pisem za badava.

zeljko
23.11.2011, 22:41
Hvala druze puno...Evo sad cu postavit jednu od Bijelog dugmenata koju sam danas probao snimiti na slusalice i ubacio kako si rekao neki plate verb...Pozzz

<embed src="http://www.*******.com/embed/975941159/4fe1864e" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always"></embed>

tranzit
24.11.2011, 02:06
Nadam se da cujes i sam drasticnu razliku. To je nebo i zemlja momce. Cujes i da tvoji sibilanti sasvim mekano izlaze, to jest da nema onih cijepajucih s, sh, z, c.... Jedina zamjerka bi bila da podignes nivo vokala za malo ali pazi da ne pretjeras jer si na samoj granici. Inace, mix vokala nemjerljivo bolji u poredjenju sa proslim snimcima. Znaci ne diraj nista drugo izuzev nivoa vokala, po onoj staroj: "nahrani majmuna i lezi da spavas". Sto se tice matrice na ovom zadnjem snimku, imas tu dobos i HiHat koji dosta zvece i prljaju mix. Probaj da zamjenis taj dobos nekim konkretnijim bez mnogo snara ako mozes jer ne znam da li se radi o audio ili midi matrici.

zeljko
24.11.2011, 05:07
Tranzit sta me jos zanima,a to je kad pocinjem da pjevam...Da li trebam te compresore odmah na pocetku snimanja postavit u mikseru u cubase na ulaz isto posto mi je kad snimam samo sa miksete kako god pojacam slab signal a mislim da nije ni dobro da se odvcu gaini na mikseti do daske heheh..

Ovu zadnju pjesmu sam u mikseru na ulaz za mikrofon postavio limiter i tako pojacao mikrofon dok je na mikseti bilo sve odprilike na 12 h kako kazu...Da li je to tako dobro i ispravno ako imas volje da odgovoris...I jos nesto napisao si u predhodnom postu negdje u vezi monitora kad se cuje u vokal traci muzíka da treba jednu traku snimit normalno pjevanje a posluje jos jednu traku stat samo pored mikrofona i nista ne pjevat,pa poslije obrnut to hehehh i ja to nista nisam svatio sta si htio reci,pa ako mozes da objasnis to malo bolje jer ne svacam nikako kako ce tada nestati sumovi ili muzika sa pozadine vokala koja je tokom snimanja se usnimila zajedno sa vokalom preko mikrofona...Izvinjavam se unaprijed ako sam malo dosadan sa ovim pitanjima ali reko da iskoritim dok imam od koga i da naucim stogod,jer tebe smatram jednim od jedinih ovdje na forumu koji svasta zna i da je majstorcina za te stvari oko miksanja i muzike.Hvala i lijep pozdrav

tranzit
24.11.2011, 05:51
Napisao sam ti u jednom od postova da preferiram snimanje bez kompresora i eventualno samo sa limiterom. Znaci, spadam u tzv. puriste koji hoce da imaju potpuno "nedirnut" snimak na traci, koji poslije mozes po potrebi i zelji obraditi dinamickim i ostalim efektima. Veliki broj kolega snima sa kompresorom, sto nije nikakva greska. Stvar je navike. Slobodno postavi na traku kompresor dok snimas on svakako nece biti u snimku ali pazi, na traku ne na Input Bus. Ne moras cak ni kompresor, mozes i Leveler, pa podesi kako ti odgovara. Sve ti mozes pri snimanju da imas na toj traci ukljuceno i EQ i Reverb i Delay, nista to nece uci u snimak. To sto si postavio kako kazes sve na 12h na mikseru pri snimanju je uredu a to na 12h vazi za EQ jer onda je on linearno postavljen, znaci bez utjecaja EQ-a na snimak. Gain sam ti objasnio kako treba podesiti, to obavezno uradi na taj nacin, znaci ne odvrci gain samo da bi glasnije cuo glas pri snimanju, to ne radi nikako. Ono o "obrtanju" trake, da ti ponovim. Kada si snimio te dvije trake koje pominjes onda na onoj traci gdje si samo stajao pred mikrofonom (ne smijes cackati nos, cesati se, pusiti i slicne budalastine raditi) obrni fazu. Taster za obrtanje faze imas na svakom kanalu Cubase miksera, samo ga stisni i sve je vec uradjeno. Pazi, sve efekte koje stavljas na jednu moras i na drugu traku, ama bas u bobu sve isto. Pitas kako se to potiru trake i kako nestane muzika koja se cuje u pozadini na vokal traci. Objasnio sam ti i to ali evo jos jednom. Obrtanjem faze na jednoj traci, stavljas je u protufazu u odnosu na drugu i ako su trake potpuno iste neces cuti nista iako na obje postoje snimljeni signali. U tvom slucaju je razlika samo u vokalu izmedju te dvije trake i samo on ce se cuti kao rezultat iz te dvije trake koje se nalaze u protufazi jer samo je on razlicit na te dvije trake. Ovo moras uraditi precizno sto znaci da sve mora biti isto i kada si snimao sa vokalom i kada si snimao bez vokala, inace neces dobiti "tisinu". Ne boj se tu sam ja zdravlje me jos dobro sluzi i ako sta zapne samo ti pitaj, jedino ako ne odapnem neplanirano a onda ces valjda doci da odpjevas jednu za ispracaj.

zeljko
25.11.2011, 09:05
:lol: Druze tranzit ne daj boze nisam to ni mislio da odapnes:(Vec reko treba iskoristit svaku sansu od takvih ljudi od koga mozemo nesto i da naucimo..sto slabo ko praktikuje ovako preko foruma i dzabe da daje instrukcije profesionalno....Hvala tebi druze u ime mene i ostalih clanova i da nam zivis jos dugo duuugo..pozzz

Jedna tomina opet na matricu a cim budem imao volje odsviracu i nesto sam...hebiga mrskoradnik sam postao veliki i nista mi se ne radi heheh

<embed src="http://www.*******.com/embed/978694136/d6cbdbcf" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always"></embed>

[/URL]Dodato:
Zaboravih da kazem da sam ovaj put probao opet da ubacim u cubase i drugi glas koji sam kopirao ovaj moj prvi i igrao se sa pravljenjem terce ako je uopste uspjelo ovo:)
Dodato:
I jos jedna na brzinu pa na spavanje:)

<embed src="http://www.*******.com/embed/978832320/70e6bdd8" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always"></embed>
[URL="http://www.*******.com/audio/yI4l3JDV/Zeljko-Kopriva.html"] (http://www.*******.com/audio/hRijv882/Zeljko-Tamburasi.html)

romario
25.11.2011, 18:11
zeljko ,

malo si falio sa tercama ...

u koprivi ,i opcenito probaj da pjevas tocno.bez falsa .

i ne svidja mi se taj vibrato na kraju ...

inace standardno dobro i ugodno ...

tranzit
25.11.2011, 19:42
Divota, imamo dva snimka iste pjesme (Kopriva), jedan ovdje a jedan kod romaria. I matrice su cini mi se iste. Nema bolje osnove za analizu. Romario je to odpjevao majstorski, zestoko i sa mnogo duse (to sam cini mi se napisao i kao kritiku u njegovoj temi). Zeljko treba jos malo da poradi na toj pjesmi. Medjutim, miks glasa kod Zeljkovog snimka je u odnosu na romariov miks, bomba. Nema nista lakse, pomoci obojici, romario nek poslusa kako je Zeljko smiksao vokal a Zeljko nek poslusa kako je romario pjevao i svi zadovoljni i srecni. Za poredjenje:
http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=18545&highlight=romario&page=2

zeljko
25.11.2011, 21:53
jasta sam grijesio jbg jutros sam to snimao na slusalice i ucinilo mi se da nema nekih velikih greski a zatim kad sam poslusao na zvucnike uocio sam i sam da pogotovu na pocetku sam grijesio i u drugom refrenu sam se prodero bez veze hahahha....Nisam se jos ustelio kad snimam na slusalice kako treba a i ova mikseta ne podrzava onaj direktni monitoring pa ima i latencije tako da mi je tesko da se kocentrisem...Iz prve sam to i snimio a kod mene uvijek razlicito ispadnu snimci i nikad ne gledam kako je to bas odpjevano u orginalu i tezim da ubacim ponesto i svoga u toku pjesmi i zato nekad uspe bolje nekad se zeznem u izvedbi.....Snimicu ja to ponovo pa ce mo da vidimo;)Druze transit bas mi je drago da ti se miks dopao...sto znaci da sam dobro ukapirao na sta si mislio dok si mi objasnjavao...ok po meni jos je moglo tu da se malo popravi ali ja nisam nista drugo radio osim postavke halla kako si ti rekao i sve iz prve odpjevao i znaci nista nisam vise dotezao tako kako je ispalo..tako i postavio ovdje,a znam da je moglo i bolje sto se tice pjevanja...poslusaj npr.u drugoj strofi kako sam odpjevao e tako sam trebao i prvu ali jbg zezno sam se i poceo glasnije da pjevam i ne ravnomjern....mozda sam se u tom momentu odaljijo od mikrofona i nesto drugo radio dok je svirala muzika(Pio kafu i pusio)Pa sam kasno svatio da trebam da pocnem sa pjevanjem i uletio ko sivonja u pjesmu hahahha i tako bi....Neka ga nek cuje narod greske jer tako se i uci a i dobicu prije komentar nego da je sve prefektno i kako to Al Dino pjeva...pozzz

romario
25.11.2011, 22:25
kao zemlja kise ZEdna .
ovaj slog malo poslusaj ( ZE ) ,na takve stvari mislim ...
Takav fals je primjetan i nepotreban .
i tebi neprimjeen:)

zeljko
25.11.2011, 22:32
Znam druze hehehhe ispravicu ja to lako u nekim od drugih snimaka hvala na savjetu.

Evo jos jedan ali stariji snimak sa onim prijasnjim hallom a da kazem odmah da ove pjesme ja nikad nisam prije ni slusao vec kad vidim da je matrica kolkio toliko ok ja i snimim iz prve malo poslusam odprilike da znam kako i gdje se pocinje sa pjevanjem i to je to a vjerujem da ako se uvjezba da moze i bolje...sad postvaljam ovu od Al dine i samo je jedna strofa ne znam ni ja sad posto imam taj snimak vec duze zasto sam snimio samo jednu strofu..

Romario hajde brate snimi ovu koprivu citavu a ne samo strofe,jer steta je da nije citava a znas dobro da to pjevas..pozz

<embed src="http://www.*******.com/embed/980096808/8310e9d9" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always"></embed>

tranzit
26.11.2011, 02:46
Cujes i sam sta znaci podesiti samo reverb pristojno. Odmah se to cuje "skupo" i debelo. Zamisli da jos imas neki od boljih reverb Pluginova, sta bi tek onda bilo, a zamisli da si odradio sve ono sto sam ti savjetovao, a tek zamisli... e... to ne mozes ni da zamislis, sta bi bilo da si upotirjebio i dodatne Pluginove, o kojima ti doduse nisam jos pisao (na primjer deesser, pa onda jedan dosta specijalni trik za dobijanje halla na sibilantima gdje recimo glasovi "s" ili "sh" se mekano rasprshe i odu negdje u daljinu, taman kao da si snimao i kanjonu rijeke Colorado ali samo na tim glasovima, na svim ostalim ostaje normalni hall itd... itd...). Nego, daj razapni bar najlon carapu pred taj mikrofon ako bas nemas Pop filter, ubi taj "p" i "b". Bice od tebe nesto momak, bice nesto...

zeljko
26.11.2011, 03:30
Druze napisi mi na mail ili ovdje ako se smije za te pluginove mozda cak i imam a ne znam heheh....Pa kako da razapnem carapu ako snimam na dinamicki mikrofon...vecinom su snimci sa dinamcikog mikrofona,a razmisljam da nabavim neki popfilter za ovaj studijski mikrofon sto imam samo nekako mi se ne svidja izlazi glas iz njega sasvim drugaciji nego sto ja imam i sve ostro ili je to zbog toga sto treba taj pop filter,a ima i neki prekidac na njemu koji moze da se prebacuje na 3 funkcije slabije malo jace u sredinu i najace skroz desno..

Ma druze moze se i bolje pjevat jasno je i meni kad bih ja uvjezbavao te pjesme sve u detalje i ne bih pusio 3 kutije cigara dnevno pa mi nestane vazduha bas kad trebam da ispjevavam pa zato ode glas u tremolo kosto si rekao a ne vibrato:lol:

Sve se moze jer kad bih znao pjesmu napamet i dobro uvjezbao kad sta se tacno pjeva i da ne msilim e sad moram pjevat ne bih ni gubio toliko glasa i onda bih i bolje ispao vibrat...to je to jbg nisam vise ni ja najnoviji=))Kad se sjetim kad sam bio mladji imao sam glas mogao sam sve da pjevam sto se zabavne muzike tice

tranzit
26.11.2011, 04:05
Pluginove cu ti navesti malo kasnije... a sta ima veze da li je dinamicki ili kondenzatorski mikrofon. Pop filter radi isti posao i kod jednog i kod drugog.
Pazi samo kakav Pop filter uzimas, ne onaj sto izgleda kao kondom za glavu mikrofona nego profesionalni pop filter gdje je razapeta jedna mreza odnosno sinteticki stof preko jednog obruca koji se moze montirati na stalak za mikrofon. Ta mreza kod nekih Pop filtera moze biti i od metala. Kvalitativne razlike nema. Navedi koji je taj kondenzatorski mikrofon pa cu ti napisati sta je taj prekidac, to jest koja mu je namjena. Mislim da bi trebalo ipak na njemu da snimas. To sto ti se cini da je sve mnogo "ostrije" je karakteristika kondenzatorskih mikrofona jer im je i frekventni opseg siri a i ravnomjerniji to jest linearniji nego kod dinamickih sto ti poslije u miksu olaksava rad jer je obrada ekvilajzerom minimalna.

zeljko
26.11.2011, 07:25
Aha ok a ja mislio da se taj pop filter koristi samo za studijske mikrofone:)Budi bog s nama nista ne znam a uplicem se u rad u studiju:lol:

Evo ovako mada sam naveo u jednom od postova...setajuci pijacom naletim na Beringa B-1 mikrofon za 30 eura i kupim,a tek poslije kad sam dosao kuci pogledam koliko kosta nov a mislim ako me pamcenje ne vara da je od prilike 90-tak eura nov..Ako nista ima bar lijep kofer u kome je dosao taj mikrofon i mogu ga iskoristit za sarafcigere i sl.=))

albin korg
26.11.2011, 11:33
Zelja ti si Car,,hehe kofer od mikrofona za sarafcigere,,hehe,,,sta tek da imas rack od kljave,,busilice ,flekserice,sve u njega,,dobar si nema sta,,legendo !!!!! ;)

nesaband
26.11.2011, 15:15
Ja kad god vidim tvoju sliku na yu-midi odmah ozednim.Ti bi trebao da pocnes da reklamiras neko od piva u Nemackoj.;)

snimci su ti sve bolji i bolji.Gresaka ima ali to je odraz toga sto nisi dovoljno uvezbao vokal za odredjene pesme.

Prijatno sam iznenadjen tvojim nacinom izvodjenja zabavne muzike.
odlican 5

zeljko
27.11.2011, 12:03
Jasta druze Neso to bih najbolje radio:)A sada jedan duet sa jednom od mojih koleginica koja ima svega 16-tak godina.

Da napomenem ovo sam danas prvi put cuo i jutros odpjevao:)


<embed src="http://www.*******.com/embed/982864209/aa159087" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always"></embed> (http://www.*******.com/audio/yhohkFiK/Natasa_i_Zeljko-Duet.html)

albin korg
28.11.2011, 13:21
dobar duet, popravljas se na ocigled,samo tako nastavi.Pozdrav kolega !!!

zeljko
28.11.2011, 17:46
Auu druze Albin zezno sam ja ovu pjesmu heheh tek poslije kad sam ponovo slusao orginal i uporedio cujem da sam pjevao oktavu nize a i refren nije najbolje i tu sam trebao podic jos...polomicu ove slusalice...Nista moram ponovo ovo snimat da ispostujem ovu pjevacicu koja je to prilicno dobro tj.po meni super odpjevala skoro kao i ceca...bice bolje kad ponovo snimim...Pozz i hvala ipak na komentaru

Dell
28.11.2011, 19:29
I ja bih ti preporucio da ponovo snimis, poslusaj pjesmu bolje, imas nekoliko dijelova gdje iskaces iz intonacije i pogresne tonove pjevas, isto tako ne zuri dok pjevas, posto iskaces malo iz ritma i sve ce bit ok. Mala pjeva fantasticno :D

ninkovic
30.11.2011, 16:27
Bravo Zeljko samo tako nastavi...
pozdrav iz hladnog Valjeva ....

zeljko
30.11.2011, 17:08
Hvala...Bas upravo probao cubase 6 demo verziju i snimao malo,pa da postavim i ovo mada je od midija ali moze se malo zezati ovako po kuci heheh..Pozzz svima

<embed src="http://www.*******.com/embed/988920048/af340c07" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always"></embed> (http://www.*******.com/audio/3tm-gDad/Zeljko-Danka.html)

Dell
30.11.2011, 18:31
Odlicno otpjevano, iako mi se midi fajl ne svidja, bubanj roka ko kalasnjikov :D Samo pazi na ritmiku dok pjevas onaj dio kad si ti zivot moj. Postavi onu sevdalinku sto smo radili ja i ti, imas na youtube :)

nesaband
01.12.2011, 11:13
=D>

steta sto nemas volju da se bavis profi sa pevanjem.Imas veliki potencijal.
uvek pesme koje su ti poznate mnogo bolje otpevas.

dmmacak
01.12.2011, 20:06
druze al si skinuo Tomu, saka cast^:)^

zeljko
01.12.2011, 21:31
Hvala drugovi...ja nisam nikad zadovoljan bas sa snimcima i sa svojim glasom a to je valjda normalno da svakom njegov sopstveni glas se ne svidja heheh...

Evo nesto malo starije kad sam vjezbao radit u cubase pa probao svasta pa ispadne kako ispadne sto se pjevanja tice sve iz prve snimim..Pozz

<embed src="http://www.*******.com/embed/991356761/8e732543" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always"></embed>



<embed src="http://www.*******.com/embed/991360280/3f7dfbc" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always"></embed>

ninkovic
01.12.2011, 23:45
Bravo Zeljko.....leze ti Tomine pesme :D

zeljko
07.12.2011, 03:29
Hvala svima na komentarima bice toga jos samo da se uvatim zaleta:lol:A sad postavljam jedan snimak koji sam svirao sve ja sam na ketronu Sd3 i stari snimak koji je vec bio u prijasnjoj temi demo snimci...Moja zena pjeva a ja imitiram kao fol luisa..nije ispalo bog zna kako ali meni je i ovako dobro za pocetak a cim imam volje snimam to ponovo..Pozz

najvise mi se svidja u ritmu ono kad bas na prelazu kaze vuuuuum:lol:

<embed src="http://www.*******.com/embed/1002623347/d787a19f" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always"></embed>
Dodato:
Ovo sam isto odsvirao na ketronu sam i probao da odpjevam mada nisam neki bas sto se tice narodne muzike a pogotovu sevdalinki,ali volim sve da vjezbam:)

http://www.*******.com/audio/Mi2Os5Mf/Zeljko-Od_sarajeva_do_mostara.html

Sesirdzija
11.12.2011, 20:12
Stvarno dobar vuuuum... :D

zeljko
15.12.2011, 18:21
<embed src="http://www.*******.com/embed/1020417938/555ef5c7" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always"></embed>

:confused:

aamerrrr
16.12.2011, 22:50
svaka cast,vrhunski :))

zeljko
16.12.2011, 23:01
:B=))
Dodato:
Evo i ovo sam iz prve danas probao posto sam se igrao malo sa efektima,pa kazi te valjal ista ili da kvarim karijeru tonca:lol:

http://www.*******.com/mp3/nKLIJdSP/Zeljko-Jedina__Divlje_jagode_.html

VUNIMRAV
23.12.2011, 22:14
Pa majkane moj ovo je vrlo vrlo dobro,samo mi reci jesu li ovo nemjenski ritmovi ili fajlovi.Ako su ritmovi a mislim da jesu onda bi mogao i svom drugu poslati koji!

zeljko
24.12.2011, 01:57
Nije druze ritam i nisam ja svirao ali sam zato pjevao heheh...Sta ima veze vazno je da se veseli;)Bice uskoro kad imam volje i nesto sto cu i sam odsvirat i odpjevat...nemam u zadnje vrijeme volje nesto za snimanjem...obecavam bice dobio sam od kolege sa foruma neke ritmove a i ja sam neke naso na nekom turskom sajtu.

A sad ide jos jedna uz neku matricu malo sam je povisio cini mi se bilo je davno pa se ne sjecam vise kad sam to snimao,a svidila mi se muzika.

Zeljko i u pozadini Silvana:D

<embed src="http://www.*******.com/embed/1037755276/acfd0d0" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always" height="250" width="420">
Dodato:
Postavljam ponovo ovu pjesmu od Halida rajske ptice posto mi se cini da sam malo bolje sredio sa efektima...pa bih molio moderatore ako je to moguce da ovaj prije isti snimak izbrisu a ovaj da ostave...hvala
http://www.youtube.com/watch?v=jQaZkUT2c7k

zeljko
31.12.2011, 19:01
Jos jedan snimak iste pjesme ali malo jace vocal i visina pa kazi te koji je bolji...Hvala Vaxteru na postavljanju snimaka..legenda je

http://www.youtube.com/watch?v=iY_BNICJErY

mladenkom
31.12.2011, 19:17
Auuu,bravo Zeljo za ovaj poslednji snimak,skoro kao studijski,svaka cast,mnogo prijatno za slusati
Postovano sa mobilnog uređaja

mirandess
07.01.2012, 15:03
Zeljko meni pise this video is private :S ovaj snimak rajske ptice.... :S

zeljko
15.01.2012, 14:02
Evo jedna odsvirana od mene danas prvi put,posto sam nasao ovaj ritam pa probao,vise odsvirano po mome malo iz zezanja uzivo..pozz


<embed src="http://www.*******.com/embed/1079764188/43c03753" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always"></embed>

zeljko
25.01.2012, 15:00
http://www.youtube.com/watch?v=XbPwnAjMpBs


:D

agrimo
25.01.2012, 21:03
Predobro :D

spasoje88
25.01.2012, 23:32
:) Bravo legendo... Pesma je vrh! Na prvo slusanje ekstra! Svaka cast... pozz

zeljko
25.01.2012, 23:56
Nije to nista cuj pa sad:lol:Jos jedna na neku izguzvanu matricu do daljnjega heheh...hvala drug

<embed src="http://www.*******.com/embed/1099015054/fc09f6fd" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always"></embed>

Jaki
26.01.2012, 12:26
Svaka cast Majstore :)

albin korg
26.01.2012, 13:20
Hvataj se ti mikrofona , a klavijature u ormar :) ;)

nesaband
26.01.2012, 14:39
Fato Fato ,moje zlato.dobra ti je matrica i dobro si se snasao sa pratecim glasovima.^:)^

pesma je onako na prvo slushanje zanimljiva a aranzman je kao sto je zlaja pravio devedesetih za mnoge folk pevace u srbiji.Najezim se na samu pomisao na to ludo vreme.

zeljko
26.01.2012, 21:23
@albin korg nije valjda da nevalja nista sto sviram?Bice bolje i svirka druze cim se ustelim sa midi harmonikom i ketronom...nije bas jednostavno kako neki misle.

Hvala svima na komentarima...evo jos jedna mada moze i bolje da se odpjeva ali nemam volje da vjezbam a zavisi sve i od miksa u snimku kako ispadne posto kad miksam slusam na velike zvucnike koji su od linije nekadasnje i na slusalice,pa mikako da smiksam kako treba posto kad slusam na zvucnike glas preglasan,a kad na slusalice pretih,pa sve to radim odprilike da kad slusam na slusalice da se cuje tek toliko da se cuje...nadjem neku sredinu miksa da zvuci na zvucnike dobro,jer mislim da kad se cuje na ove zvucnike kako treba da je onda ok

I ovo sam odpjevao u stanu pa sam morao malo da spustim matricu da ne bih morao da puno pojacavm muziku a mikrofon uvijek iskljucim na mikseti da ne ide preko zvucnika dok pjevam ...znaci samo muzika se cuje a ja na suvo pjevam i malo je zeznuto uskladit da bude visina kako treba dok pjevam,ali se nadam da je i ovako ok i da se vjezbom sve moze jos bolje usavrsiti.

Jos da kazem i ovo posto je kolega albinkorg rekao da je bolje da se bavim pjevanjem...moj odgovor je da se necu nikada baviti ni jednim niti drugim profesionalno,nego samo ovako iz hobija...Pozz

http://www.*******.com/mp3/7JjZ1jdn/Zeljko-Neke_ptice_nikad_ne_pol.html

albin korg
26.01.2012, 21:55
Ma nemoj me krivo shvatiti ,nisam komentirao svirku nego tvoje pjevanje,kad se budem drugi put zenio znaj da pjevas .Tomu razvaljujes.Svaka ti dala ;)

Mladenbp
26.01.2012, 22:04
pozzz .. super ti je ovo ... ako sam dobro ovo je ketron ? lijepo radi

hajro
27.01.2012, 05:18
:) Bravo legendo... Pesma je vrh! Na prvo slusanje ekstra! Svaka cast... pozz

oo Zeljko pa sta sad, ode moja Fata kod tebe jel hehheheh,drago mi je da si to otpjevao ali nemoj jos i neke druge moje otpjevati konkurencija malo zavidna hheh,pozzz drug i brez zamjere ,
Dodato:
oo Zeljko pa sta sad, ode moja Fata kod tebe jel hehheheh,drago mi je da si to otpjevao ali nemoj jos i neke druge moje otpjevati konkurencija malo zavidna hheh,pozzz drug i brez zamjere , samo da napomenem da sam preslusao jos nekih tvojih demo snimaka i konstatujem da ima kruha u tebi jos Bogme, pa sretno za naprijed jarane

davorbn
27.01.2012, 09:53
Svaka cast samo napred !!!

zeljko
30.01.2012, 17:26
@albinkorg uredu je druze,samo sam pitao jer tako ispade heheh...hvala

@Hajro druze volim Fate:D

Hvala svima od srca,a sad cu da postavim jednu koju sam ponovo snimao sa drugim efektima sa ketrona direktno mikrofon i samo sam u cubase malo izostrio ekvilajzerom jer sam morao da podesim uz matricu koliko sam mogao da pase,pa poslusaj te...pozz


http://www.youtube.com/watch?v=rAbQHuW6WHw

Boban010
30.01.2012, 20:06
Aaaaa Zeljko druze,dobar si,napredujes i sa produkcijom i sa pevanjem,sto se pevanja tice od mene si bolji ihaaajjj....
Samo nagari malo i sviranje,nikad se ne zna kad ce da zatreba....
Pozdrav druze,sve najbolje i samo napred!

romario
30.01.2012, 21:39
Druze Željko ,

ovo si bas dobro smiksao i otpjevao !

Bravo !

makso68
30.01.2012, 22:16
Lijepo druže,ima duše u pjevanju,a to je najvažnije.Tehnika se da naučiti,ali duša NIKAD.S obzirom da se amaterski baviš muzikom,ovo je extra.Veliki Pozdrav za pravog Merakliju(vidi se da voliš meraklijske pjesme,posebno sevdah).

Dell
30.01.2012, 23:35
Zelja care, ovom si odrao!!!

Jaki
31.01.2012, 01:02
Imajuci u vidu misljenje pojedinih kolega u smislu da se latis mikrofona i batalis sviranje ja zaista mislim da ovo sveukupno prelijepo zvuci.Ritam,boje,glas-sve je tako pitomo,prijatno za uho i odmor za dusu.
Svaka cast.

albin korg
31.01.2012, 01:18
Brate jel treba nesto komentirati, rasturas i tocka ;)

zeljko
31.01.2012, 19:19
Hvala svima puno....A sad postavljam novi ritam koji sam napravio za ketron SD3/Sd5 koji sam takodje postavio i u download;takodje pjevam i sviram ja ,samo fali jos jedan puta refren na kraju jer nisam znao da treba da se treci put odsvira samo refren nego sam 3 puta snimao strofu heheh i tek poslije kad sam pogledao orginal vidim pa sam zbog toga skratio,ali se dobro cuje....trebao sam malo jos podic visinu za mene kao da mi je malo jos nisko ali ok uradi cu to jos jednom...Pozz

<embed src="http://www.*******.com/embed/1109619861/3de653c4" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always"></embed>

Boban010
01.02.2012, 14:52
Bravo Zeljko,odlicno je ovo,mozda treba kontru da pojacas imam utisak kao da je nema...
Pozdrav druze!

zeljko
01.02.2012, 19:11
Hvala Bobane...evo je malo visocije i malo doradjen ritam panorama instrumenata itd...Pa ako moze da kazes jel sad bolje


<embed src="http://www.*******.com/embed/1111421298/feaccfb4" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always" type="application/x-shockwave-flash"></embed>

Boban010
01.02.2012, 23:19
Bolje je mada si mogo neku drugu boju da stavis za kontru da bude vise slicnija gitari,cini mi se da si i bubanj malo pojacao,a na refrenu bi bas legla terca...
Samo napred druze,pozdrav!

nesaband
01.02.2012, 23:32
svidja mi se kako si otpevao strofu,u refrenu bi stvarno mogla da legne terca.Produkcija ti je sve bolja i bolja druze.
pozdrav i samo cepaj

zeljko
02.02.2012, 05:01
Ne razumijem na sta mislite kad kazete tercu..Vokal ili?Hvala svakako na komentaru mojim drugovima koji su uvijek uz mene sto se tice druzenja na ovom forumu i komentarisanja moji demoa...To mi toliko puno znaci inace bih davno sve batalio mozda,a ovako mi daje motivaciju za daljnjim usavrsavanjem i vjezbanjem...Tako da jos jednom hvala vam svima najljepsa i bili mi zivi i zdravi..Pozz
Dodato:
Bobane upravu si mislim da sam malo i bubanj pojacao,a kontra je neka truba heheh.

nesaband
02.02.2012, 11:59
Da Zeljko mislili smo na vokal u refrenu.

zeljko
02.02.2012, 15:01
Znaci moram pocet ucit i da tercam:-"Probacu i to drugovi,samo onda kad i to sve naucim mogao bih pravo na tezgu:?:happy:Dankeschön meine Freunde:winking:

smuchac
02.02.2012, 17:14
Da sam u dojčlandu,došo bih kod tebe da te izvučem s tercom,ovako se misli sam... :p

zeljko
02.02.2012, 18:36
Tja!.. sta da kazem osim evo je ponovo sa novim pokusajem i nazovi tercom:DKoju sam na brzinu dosnimio na slusalice da ne bih smetao puno komsiluku bar nisu culi muziku ako su mene dok sam se dernao heheh...Necu vise da ponavljam snimanje pa kako je tako je LOL

I naravno hvala svima unaprijed na komentarima ako ih bidne..Pozz


<embed src="http://www.*******.com/embed/1113167747/cacf1705" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always" type="application/x-shockwave-flash"></embed>

Dell
02.02.2012, 20:10
Pa nije ti ovo terca Zeljko. Terca je razmak od tri tona. Tipa u C-duru donja terca na ton C je ton A iliti gornja E. Ovo sto si ti uradio je, moze se rec Prima-ponovljeni ton. Istu si melodiju prepjevao preko refrena. Primjer terce ti je ovo. http://www.youtube.com/watch?v=nt1r_9vdoSQ u refrenu. Cujes u pozadini da nije ista melodija.

aleksakorgpa500
02.02.2012, 21:40
Dobar si samo nastavi da vezbas! :)

nesaband
02.02.2012, 22:01
nisi otpevao tercu vec isti glas koji je vec pevan.Napravio si dupleks i to ne zvuci tako lose,cak sta vise meni se dopada.
Nemoj to da te brine druze,to nije tako lako da se otpeva ali uz vezbu i slusanje nekih pesama koje su snimljene sa tercom nauci ces ti i to.

Mnogi nasi poznati pevaci ne mogu da ubodu tercu tako da to ne treba da te brine.

samo ti i dalje radi na tvom glasu i produkciji.

pozdrav.

yamahapassion
03.02.2012, 00:06
Ne sekiraj se Zeljo, nije ni Ilda Saulic naucila tercu od prve :D:D:D

zeljko
03.02.2012, 00:23
@Dell znam ja sta je terca,samo treba to odpjevat...Sad cu opet da postavim kad sam poceo,pa ako ne valja onda ces mi ti odpjevat tercu...Brate ako ovo bolje izbrisi one prije snimke i postavi ovaj ako moze:D

@yamahapaisonu nisam ja tercaros=))A i ne pjevam dugo kao nesa heheheh

A niko ne kaze za svirku nista:(


<embed src="http://www.*******.com/embed/1113654842/f9e94131" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always" type="application/x-shockwave-flash"></embed>

mirandess
03.02.2012, 00:46
Zelja, bo'me si se popravio i to pravo!!!!!
Odlicno! Samo guraj naprijed, fina boja glasa svidja mi se jako!!!
P.s. sa sevdahom si me UBIO(ODLICNO)!!! :) SVAKA CAST!

zeljko
03.02.2012, 00:50
Toooooooooooo druze evo jedan thanks,a ostalima nista=))Uhvatili se terce ko pijan plota=))=))

Kojim sevdahom?
Dodato:
Ovo nije sevdah ovo je medeni mesec:lol:

Dell
03.02.2012, 01:49
Evo jel moze meni jedan thanks, posto si sad tercu otpjevao kako treba? :) Sviranje si popravio 100%, kako si prije brljavio ovo je vrh.

zeljko
03.02.2012, 01:55
Cuj brljavio=))Jbt uvijek sam ja dobro svirao ali snimci nisu valjali a i nisam bio navikao na aranzer da sviram,pa cak i nogama na one pedalice....Volio bih tebe vidit da sviras midi harmoniku i sve da upravljas...Nemoj da me svatis pogresno sad ali tako je...Evo ti jedan thanks naravno,jer si legenda i uvijek mi pomazes kad zapne:)Hvala druze puno...kad ce onaj snimak?
Dodato:
I ako moze da izbrises ova 3 snimka prije ovog ako je ovaj zadnji kako kazes bolje...Hvala

Dell
03.02.2012, 02:07
Mislio sam na snimak onog povodjanskog kola davno. Znas i sam kako si ga odsvirao, zato ti kazem da si se popravio od tada :) Sto se snimka tice, vidicemo kad cu odradit, sad mi ispiti na fakultetu, a brisat ti snimke ne mogu, jer tema nema smisla kad se pobrisu. Znas da su ti zabranili bili zbog toga da postavljas snimke. Tako da ne moze.

zeljko
03.02.2012, 02:16
Aaaaa ok druze onda ne brisi heheheh...mislio sam da je jedan dovoljan posto je bilo sve kao proba i nagadjanje radi te pislj...e terce :lol:Neka ih meni svakako ne smetaju,a nek vide i clanovi da se moze uvijek bolje i bolje,samo kad se hoce i zna hehehe...Hvala

A to za povodjankso kolo nisam ni sada bas neki,jer ne sviram puno kola,niti vjezbam,a i tesko je to kolo za sluh,mada treba vise vjezbe pa da i to razvalim heheh...Pozzz
Dodato:
Malo doradjivao ovaj ritam 7/8 pa probao malo a uskoro ce i citava pjesma kad jos bolje napravim sve ako budem umio,Pozz


<embed src="http://www.*******.com/embed/1119112143/e8a1dcc2" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always" type="application/x-shockwave-flash"></embed>

zeljko
18.02.2012, 22:04
Jedna proba novog ritma bilo malo kasno pa sam pjesmu zbraljavio na brzinu


<embed src="http://www.*******.com/embed/1144163233/860d208d" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always" type="application/x-shockwave-flash"></embed>

Dell
18.02.2012, 22:23
Odlicno ti je ovo, samo mozda da podignes za stupanj dva intonaciju, to i ne mora, ali moras obavezno da ubrzas malo ritam, ostalo do jaja ;)

harepa50
19.02.2012, 01:35
Bravo Željko, vokal fino izlazi, ne pretjeruješ sa reverbom. Onako kako treba. :)

zeljko
19.02.2012, 15:51
Hvala Dell i Harepa jbg nisam obracao paznju na brzinu odsvirao tako kako je bio ritam nastiman i nism ni mislio na te sitnice hehhe....Evo je ponovo pola tona visocije posto je danas nedelja i ne smijem da pjevam jace,pa kazi te valjal ista sad ili je jos gore:)Malo sam trecu strofu usitnio nisam pustio glasa a trebao sam al sta cu tako ti je kad se ne smije da pjeva kao u svojoj kuci ..Pozz


<embed src="http://www.*******.com/embed/1145503216/76f70a82" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always" type="application/x-shockwave-flash"></embed>

daca91
19.02.2012, 20:37
Ma sevdah je zakon ;)
Dobro je kolega ;)
Samo napred !!!

zeljko
19.02.2012, 21:32
Hvala daca druze...Zaboravi da kazem da je ovo ritam koji sam nasao ovdje u downloadu i nisam znao da se moze lijepo konvertovat od rolanda g 70 za ovaj ketron i da prilicno dobro zvuci uz malu prepravku na ketronu;)samo sam zaboravio koliko cujem malo jos da pojacam bass

stoickov
21.02.2012, 13:56
Odlično zvuči. A koj ketron koristiš, mrzi me da čitam ranije postove?

zeljko
21.02.2012, 14:54
Jedna Tomina pjesma za moju dusu:)


http://www.*******.com/mp3/DeawqNnJ/Zeljko-Tuzno_moje_leto.html?refurl=d1url

VUNIMRAV
21.02.2012, 16:09
Zeljko,iskreno,ovo me je odusevilo!Boze,kako ti "lezi"Toma!
Bravo druze,uzivam slusajuci!!:)

aleksakorgpa500
22.02.2012, 15:26
Bravo majstore,odlicno odpevano.Jel to na ketronu odsvirano lepo zvuci.

zeljko
22.02.2012, 22:10
Hvala kad tako mislite bas mi je drago cuti takve rijeci,jer obozavam Tomine pjesme.

aleksa nisam ovo ja svirao imao sam ovu muziku,a nisam nikad ni probao ovo da odsviram i izgleda da ne bih mogao lako ni da odsviram ovako,mada ni ovo nije kako je orginal ali moze posluziti meni ovako za zezanciju i dok ucim malo da pjevam...Pozz

zeljko
05.03.2012, 13:44
http://www.*******.com/mp3/f1iNg_8F/Zeljko-Slike_u_oku.html?refurl=d1url

nesaband
05.03.2012, 13:51
gde si luis?

prosirujes repertoar,lepo lepo

zeljko
05.03.2012, 19:32
Hehehe hvala neso mada nije ispalo bas najbolje jer sam snimao rano jutros i na slusalice pa sam milslio da cu biti preglasan,pa sam zezno na par mjesta nisam pustio glasa kako treba ,ali nema veze moze proc i veci pa grijese

Evo sad jos jedna od Dzinovica da popunim repertoar:)Da napomenem ove dvije nisam ja svirao...nasao sam muziku na internetu..valjda je besplatno=))

<embed src="http://www.*******.com/embed/1205918362/1f7d6e9e" width="420" height="250" allowfullscreen="false" allowscriptaccess="always" type="application/x-shockwave-flash"></embed>

harepa50
06.03.2012, 01:55
Moj Željko, ostavi se cigara jadan ne bio, imaš super trilere i ukrase, i lijepo pjevaš. Al čujem na par mjesta posljedice cigara. Sve super. Savjet: stavi na vokal Low Cut, znači srežeš na EQ sve ispod 100Hz da se riješiš pop tonova tj. ovih praskavih suglasnika (B,P,T i sl.).

tayros2
06.03.2012, 02:07
ne znam ko je pevao tercu ali optevana je vrh... pozz

zeljko
06.03.2012, 02:19
Nisam ja ovo ganjao sa miksanjem a ni nesto posebno vjezbao....Evo sad cu postaviti ponovo ovaj od Dzinovica malo sam sada na brzinu pojacao jos vokal i malo sa ekvilajzerom kako si rekao uradio i ubacio deeser,pa kazi jel ista bolje sad,mada sam na slusalice sve sad smiksavao a varju pa se sad bojim da nije i gore jos hehehe...Hvala na savjetima

@tayros2 odakle da znam ko je pjevao tercu valjda neke macke:lol:


http://www.*******.com/mp3/RgX_b-Go/Zeljko-Rano_je_za_tugu_Dzinovi.html?refurl=d1url
Dodato:
Probao sam ovo da odpjevam sa tisom muzikom tako da nisam glasno pjevao pa mozda mi je zbog toga zapinjalo u grlu hahahhaha

tayros2
06.03.2012, 02:27
dobro je da se nije pojavio neki mis,osta ti bez terce hahahaha

aleksakorgpa500
06.03.2012, 02:29
Odlicno ;)

zeljko
06.03.2012, 02:29
=))=))

@aleksa nemoj da ne istinu govoris i da mi samo podizes moral,a vidi sta ovi kazu d ane valja,jer pusim puno=))Majstori su to sve cuju jbg. heheh Slobodno kazi i ti ako ne valja nesta
Dodato:
nema ljutnje nisam ja taki:Dslobodno ozezi sa kritikama

cule125
06.03.2012, 03:59
sedi 5 :D

nesaband
06.03.2012, 08:52
Batali bre cigare,predji na nesto jace:D

meni ova pesma zvuci kao da je otpevana na "ala" Halid Beslic nacin.

Cinjenica je da nisi pesmu odslusao dovoljno i da ti dikcija i ukrasi nisu bas na pravim mestim,trudio si se da ti "time" bude tacan,sve pevas bas na prvu sto
i ne zvuci bas najbolje.
Tesko je skidati Harisa,on je bas specifican pevac koji ima odlican vokal i sve u svemu nije ovo lose otpevano ali tebi vise lezi Haled Beslic.

aleksakorgpa500
06.03.2012, 19:17
Zeljko ja nemam sta da dodam,ima par greskica ali tesko ko moze da skine Harisa u originalu
i zato nemam tu sta da filozofiram,mislim da je tvoja interpretacija bila dosta dobra.Meni licno se svidja tvoj vokal,imas lepu boju glasa i super ti leze pesme. Pozdrav ;)

zeljko
06.03.2012, 20:51
Ma jasta da je tesko odpjevati kao orginal,a i ne mora da bude kao orginal po meni i sve zavisi kako se snima jbg ja i ne mogu nesto kvalitetno da snimim jer kad snimam snimam na zvucnike pa odjekuje i muzika a i ne mogu da se skocentrisem...Nekad ovako nekad onako kako ispadne hehe....Ipak hvala na kritikama treba tako reci sta valja a sta ne..

Evo sada sto sam danas pokusao jednu tominu ali ovaj put na sa studijskim mikrofonom i slusalice...jest da se nisam navikao ovako da pjevam i nemam osjecaja..da li sto ne valja mikseta ili sta ja znam pa napamet pjevam i ne znam koliko glasno treba..tek na kraju kad vidim da je najbolje ispalo ostavim tako....Poslusajte pa kazite kako vam zvuci snimak i miks..Pozz

http://www.*******.com/mp3/97MJvvxd/Zeljko-Dva_smo_sveta-1.html?refurl=d1url

Dell
06.03.2012, 21:46
Odlicno si Harisa otpjevao, jbg znam da se ne smijes drat zbog nachbaren ;)

zeljko
06.03.2012, 22:31
Evo ista pjesma samo vokal jos pojacan...Zanima me da kazete koji je miks bolji,a naravno ima greski u pjevanju to je normalno kod mene jer se stidim sam svog glasa pa ne puscam kako treba heh:lol:Bice bolje kad naucim bolje hehe..pozz


http://www.*******.com/mp3/SL2Zlk7q/Zeljko-Dva_smo_sveta-.html?refurl=d1url

Jaki
07.03.2012, 11:35
Sve je na mjestu.Ketron odlicno zvuci,glas pitom.
Istina,tesko je kopirati Harisa i Tomu ali ti to i ne radis.Jednostavno nema potrebe.
Svaka cast.

zeljko
07.03.2012, 14:50
Hvala drugovi moji uvijek moze bolje;)A evo sad sto sam danas na brzinu odpjevao od zeljka samardzica tj.mog imenjaka:lol:Prvi put znaci danas poslusao pjesmu ali posto nije nesto narocito teska ja je odpjevam iz prve pa kako bidne..ubacio sam i svoj glas kao tercu a u forspilu sam odsvirao neki etik instrument jer je bio forspil malo nekako los a radi se valjda o nekom midiju.

Ne znam zasto na karju prekide tako bez veze muzika,a kod mene je mp3 do kraja:(Ovo mi se jos jednom desilo kad uplodujem na shared 4

Poslusajte pa bacite koji komentar ako moze hvala..Pozz


http://www.*******.com/mp3/fZLAP2sy/Zeljko-Dajte_neku_losu.html?refurl=d1url

spasoje88
07.03.2012, 16:07
Lepo ovo zvuci druze! A reci mi jel ovo neki vokoder u refrenu ili je to na matrici?

kabi
07.03.2012, 20:45
Odlicno kolega

aleksakorgpa500
07.03.2012, 20:45
Dobro je :)

kabi
07.03.2012, 20:46
Odlicno kolega

zeljko
08.03.2012, 16:16
Lepo ovo zvuci druze! A reci mi jel ovo neki vokoder u refrenu ili je to na matrici?Kopirao vokal traku koju sam snimio i isjekao refrene i u cubase na traci u pith&Warp podigao tonove i ispalo je kako je i ispalo;)Od mog glasa nikakav vokoder:)Samo mala tajna ton majstora:lol:

Hvala vam na lijepim komentarima i bas mi je drago kad vam se svidja...Pozz

hajro
09.03.2012, 00:09
Pa Zeljko zaista poceo ozbiljno raditi,cestitke Zeljko

zeljko
14.03.2012, 12:57
Hvala Hajro

A evo sada ponovo ovdje kod mene pjesma...Odsvirao kolega kabi a ja pokusao ponovo pa mozda je sada bolje,mada i snimak matrice je bio po los i jedva sam sve ustelio da koliko toliko zvuci i da se uklopi u vokal.

Da se ovom prilikom jos jednom zahvalim Kabiju na izvrsnoj svirci i da mu kazem svaka cast...Pozdrav za sve kolege na Yu-midi


http://www.*******.com/mp3/UIvjfk7o/Zeljko_i_Kabi-Jelena.html?refurl=d1url

kabi
14.03.2012, 13:37
Bravooo kolega Zeljko hehe vidis da moze,, ja sam zato i one turske violine ubacio namerno da ne bio mogao da ispadnes,, sad si je odpevao extra majkemi,, evo i cale moj Chombe velike pohvale ti salje i rekao je da vernije pevas od tominog brata novice,, svaka cast,,,,

Pozz Zeljko,kabi hehehe

Da,, da te pitam kako si proshao kod zubara??

zeljko
14.03.2012, 20:13
Kabi druze hvala na takvim rijecima...Ima tu jos par greskica koje sam mogao da ispravim ali bilo mi mrsko da ponovo pjevam,a moglo je i puno bolje jos,samo necu ici na takmicenja meni je i ovako dovoljno ok...A kako bih to i zvucalo kad je ovako super odsvirano i bili ste upravu da sam kasno uleteo u refren...svaka vam cast i ja sam se poslije tj.danas pitao kako da u onoj prvoj nisam to primjetio da sam fulao i to cak 1 sec. ako se ne varam hehehhe.

Druze pozdravi caleta i cijelu familiju,pa kad uradis jos sta mozemo da probamo opet..bice i meni drago kad ucim uz takvog majstora da pjevam kao sto si ti...Kapa dole i kao sto sam rekao pogledaj samo malo oko kvaliteta snimaka da to sredis i bices nenadmasiv u svemu...Pozz kabi..Zeljko

A ja zavboravi da kazem pa dobro sam prosao kod zubara nije bila injekcija samo malo brusenja i blombiranja tako da sam mogao odmah da pjevam i da snimam:lol:

zeljko
26.03.2012, 21:46
Sad jedna sto sam jucer odsvirao na ketronu sve..Ovaj ritam sam skinuo sa ketron stranice koje sam takodje ovdje postavio...Cak sam i zenu natjerao da pjeva samnom:lol:Cuje se malo u pozadini heheh


http://www.*******.com/mp3/A1QW5ApB/file.html?refurl=d1url
Dodato:
Evo zbog ovog snimka me zezaju na youtube...malo sam prepravio snimak posto mi se nije svidio ovaj prije sto sam postavio,pa evo mozete i vi cuti...Uopste ne lici na Halidovu pjesmu..Mislim tekst je isti ali nije svirka:lol:a ni pjevanje...Pozz


http://www.*******.com/mp3/3La0Pb3g/Zeljko-Malo_je_malo_dana.html?refurl=d1url

VUNIMRAV
29.03.2012, 22:12
Stari lopove[-(,nisi mi rekao da si napravio duet sa kabijem!?
Druze ,otkida,majke mi!=D>

zeljko
29.03.2012, 22:22
A ne rece nista za ovu zadnju valjal to ista?OK ima gresaka jer sam to prvi put snimao radi toga sto mi se svidio ritam:D

Druze napravicu ja i stobom ako hoces imam ideja uvijek heheh Pun sam ideja pogotovu kad popijem koju pivkaru onda mi naumpadne svaka pjesma:D

VUNIMRAV
29.03.2012, 22:42
Aaa,zato si ti promijenio avatar:-w,pa sta reci,a da vec nisam rekao!?

zeljko
29.03.2012, 22:44
Ma ne zato avatar sam promijenio namjerno halidu jer su mi dali opomenu zbog ove pjesme na youtube a vidis da nije orginal vec moje remeg djelo:lol:

Interesuje me kako vam se snimak svidja kao kvalitet najvise jer se zadnje vrijeme najvise kocentrisem oko toga hocu da postignem studio kvalitet :lol:

ЂолеПФК
29.03.2012, 22:58
Svaka cast druze!Meni se svidja pevanje, razbijas, a ovo oko kvaliteta snimka se ne razumem to ce presuditi iskusniji :D

danijel011
29.03.2012, 23:32
Nije ni čudo što ti ne daju da postaviš snimak, pevaš bre isto k'o Halid ;)

zeljko
29.03.2012, 23:59
Hvala druze ako tako mislis...Ja obozavam Halida i njegovo pjevanje,pa se nadam da me nece vise kaznjavati na youtube...evo postavio sam i njegovu sliku da vidi koliko sam njegov fan i da ga slusam duuugo dugo i da sam puno kaseta prije kupovao dok sam bio mladji i nosao kasetofon na ramenu gradom dok sam isao u skolu slusao ga:)

danijel011
30.03.2012, 00:26
Hahhahha mogu da zamislim sliku, k'o u američkim filmovima samo što umesto nekog Hip Hop-a cepa Jabuke su bile slatke =))

Sad ozbiljno, odlično si otpevao, u strofi boja glasa je skoro identična Halidu.

roki
31.03.2012, 19:56
Bravo Majstore Zeljo!
Evo dugo nisam bio prisutan, ali sada vidim da si dosta napredovao.svidja mi se izmedju ostalih jako ona pjesma sto si uradio sa kolegom kabi,pravo vodi na zivu svirku ;)
veliki pozdrav od rokija

zeljko
08.04.2012, 20:35
Hvala...Da probam ovaj drugi player da vidim kako ce ici,pa postavljam jos jednom ovu od halida koju sam sam svirao..malo visocije,mada nisam opet zadovoljan ali neka moze proci jer sam sluhista i amater da veci ne moze biti :lol:

http://kiwi6.com/file/jel4xql1pa


evo i ovaj link posto ne znam koji ce trebat

http://k004.kiwi6.com/hotlink/jel4xql1pa/zeljko_malo_je_malo_dana_uzivo_halid_beslic.mp3

ЂолеПФК
08.04.2012, 22:03
Svaka cast majstore!

Boban010
10.04.2012, 13:05
Odlicno Zeljko,mnogo si napredovao,kad krenes sa pevanjem u ovoj pesmi rekao bi da to sam Halid Beslic peva!
Jos malo vezbe ti treba da naucis da kontrolises brzinu vibrata u glasu i pravilno ocenis momenat kad se zavrsava ravna linija glasa a pocinje odmereni vibrato ili triler.
Pozdrav druze i samo "vedzbaj"!:lol:

zeljko
10.04.2012, 20:22
:D http://kiwi6.com/file/ojch21866d

:lol:http://k004.kiwi6.com/hotlink/ojch21866d/zeljko_moja_mala_nema_mane.mp3

matejas87
10.04.2012, 22:21
Svaka cast majstore reci mi samo ako nije tajna jel je ovo semple mislim tamburice ili mp3 karaoke

kabi
10.04.2012, 23:26
bravo kolega,, super zvuci.... samo napred

zeljko
10.04.2012, 23:58
Nisam ja svirao nasao ovaj hit muziku,a pjesma mi se svidja pa sam je danas ne naslusan snimio i falsirao kao i uvijek,a moglo je puno bolje da se odpjeva znam sad i gdje sam se izgrijesio heheh...Poslusao zenu posto je iz tih krajeva mislio da ona zna kako se to izgovara i zezno se,a poslije kad cujem orginal tek vidim a bilo mi mrsko a i kasno da ponovo snimam:)Snimice to Zeljko drugom prilikom malo bolje ako bog da:confused:Hvala ipak mojim dragim drugovima na komentarima i lijep pozdrav iz minkena

hajro
11.04.2012, 02:51
ooo pa cestitam Zeljko ne prestaje da na s iznenadjuje pa evo i vojvodjanske uspjesno otpjeva, sad pa ocekujem malo romanse i kompletan si , al ako naucis jos i medjugradske heh, Zeljko osvajas polako i to je odlicno sto si raznovrstan muzicar.

mirandess
11.04.2012, 08:44
Zeljko, imas jako lijep vibrato u glasu, dapace za pozelit! Sto se tice ostaloga, super je! Jedina stvar je kad trebas ono" Neema nema nema ona nikoga", na ovo "nema" jos mrvicu trebas gore glas pogurat :) Znam da je visoko, ali mozes :) Inace ostalo je sve za 10 kao sto rekoh. Pozdrav :)

zeljko
11.04.2012, 13:01
Hvala hvala molicu lijepo:)Evo jos jedna od mog druga Tome,kad sam poceo da falsiram da i nastavim:lol:Valjda ce se nekome i ovo svidit...Pozz


http://kiwi6.com/file/3l507ni2nf

http://k004.kiwi6.com/hotlink/3l507ni2nf/zeljko_hej_branka_branka.mp3 :D

daca91
12.04.2012, 10:45
Dobro je kolega :)
Samo cepaj ;)

gitar
12.04.2012, 20:38
Još malo pa k'o Toma ;)

zeljko
15.04.2012, 23:23
Imas pravo:)Trebalo je da pjevam iz orginala jer ovako djeluje malo kilavo :lol:A ja sam spustio intonaciju za jedan ton dole i snimao da ne bih morao bas puno glasno da pjevam a ova pjesma zahtjeva da se pusti glas i da bih to izgledalo priblizno kako moj drug Toma pjeva....Bice bolje jednog dana kad se ustelim nadam se ako bude srece i zdravlja....Hvala ti ipak puno mi znaci i to da sam bar 100 metara blizu Tome ako ne vise,jer to je LEGENDA bio i ostao i nece se lako rodit niko kao on....Covjek koji je bio ljudina a i pjevac kojeg majka tesko radja...Slava Tomi mom idolu:)
Dodato:
Jedna dvojkica kratko odsvirano koju sam nasao...A ovaj put sam ukljucio na harmonici balg dinamiku na desnu ruku,mada mi je tako jos teze da sviram akorde na bass strani jer kad hocu da razvucem a mjenjam akorde onda nemam osjecaja koliko sam razvuko pa po nekad pretjeram i nije ravnomjerno svirano...Stvarno zeznuto na harmonici svirat aranzer al jbg treba vjezbe pa cu valjda i to savladat..Ipak bolje zvuci kad ima malo i dinamike na instrumentima a kod mene nije kao kod klavijatura dinamicke tipke vec je to ugradjeno u mehu tako kad razvucem jace jace se cuje kad manje manje heheh...Poslusaj te pa kazite kako vam se cini ovaj demo...pozz


http://kiwi6.com/file/2pmdq84mb6


http://k003.kiwi6.com/hotlink/2pmdq84mb6/proba_dvojka.mp3

ЂолеПФК
20.04.2012, 22:20
Preslusao sam druze, Audya mi se vise svidja, videcemo sta ce reci iskusniji od mene.
I da, mogu da kazem da polako dobijamo pravog naslednika mog zemljaka Tome. ;)
Cekam jos nesto od njega. :)

zeljko
21.04.2012, 21:48
Hvala djole,trudim se za sada koliko znam te pjesme....Sad postavljam ponovo onu od Zvonka Bogdana samo za Mirana a i ostalo drustvo...Valjda sam malo ispravio na onom mjestu kad ide Nema nema ona nikoga,mda mi se jos ne svidja bas najbolje..kao da sam se sad malo i previse izdero hehhe,ali ima razlike u odnosu na prvi snimak,pa poslusaj te ako imate vremena i moze ocjena od 0 do 10 naravno :D

http://kiwi6.com/file/o46e62oi3s


http://k003.kiwi6.com/hotlink/o46e62oi3s/zeljko_moja_mala_nema_mane_2.mp3

ЂолеПФК
21.04.2012, 23:14
Svaka cast druze, svaki komentar je suvisan.Koji mikrofon imas?
I voleo bih da ako mozes nekad da mi otpevas Suze moje(Dodji moja tugo) od Tome. :D

albin korg
22.04.2012, 10:34
Frende, Branku si skinuo za 10+ , koji vokoder koristis, fino radi terca ??? ;)

zeljko
22.04.2012, 20:12
Djole ako znas to dobro da odsviras nema problema naucicu i to pa da odpjevam heheh..hvala

Albin korg mogao sam i bolje odpjevati branku ali otom po tom drugi put cu to odradit iz malo visocijeg tonaliteta,pa se nadam da ce biti bolje....A to za vokalist da kazem ja nemam vokalist vec je to bilo u muzici koju sam nasao prije na jednom sajtu gdje postavljaju matrice,a nemam pojma kako to rade...Meni je cak i smetao taj prateci vokal da ti pravo kazem,a ni u orginalu nema...ne mogu da svatim da ljudi bez veze samo pokvare matrice time...Nije to mozda lose samo ako ne treba terca onda ne treba,a jos kad se dere bez veze u pozadini samo te dekocentrise time hehehhe...Ok kad se vjezba pjevanje nije lose malo i na matrice,samo kad bih to radio s nekim i kako meni odgovara da se snimi bilo bih i puno bolje sigurno,ali svako svira drugacije i ima neku svoju tehniku pjevanja...Uskoro cu ja snimiti jos nesto i sam odsvirati mada ovaj ketron sto imam nisam jos ni sredio kako treba i kako bih ja to volio da zvuci,ali bice...Hvala i tebi na komentaru...Pozz
Dodato:
Evo jedna od Bijele Sljoke na brzinu odpjevana iz prve pusten midi sa ketrona,a ja pjevam i nista nije puno doradjivano u cubase,osim sto sam malo jos pojacao snimak

http://kiwi6.com/file/ktdq7k2097


http://k004.kiwi6.com/hotlink/ktdq7k2097/zeljko_djurdjevdan.mp3

ЂолеПФК
28.04.2012, 10:56
Brate, verujes li mi da sam se sav najezio?Kao Tomu da slusam covece! :D Samo napred! Pozz!

A sto se tice pesme Suze moje, iskombinovacemo nekako :D

kabi
29.04.2012, 03:16
bravo kolega samo napred

zeljko
02.05.2012, 11:51
Hvala..Sad postavljam jednu dvojkicu koju sam jutros sve sam odkucao na ketronu,jer nisam mogao da spavam,Svirao sam bez veze sta mi je naumpalo dok sam probao i snimao,pa poslusaj te i kazi te slobodno valjal ista ili ne...Uradio sam samo jednu varicaiju i nista vise za sada heheh.

http://kiwi6.com/file/lia2h17zsr


http://k004.kiwi6.com/hotlink/lia2h17zsr/dvojka_proba.mp3

zeljko
09.05.2012, 14:48
Jedno kratko kolce isprobavao harmoniku preko mikrofona...Pozz


http://kiwi6.com/file/3jn2xak2xf



http://k003.kiwi6.com/hotlink/3jn2xak2xf/kolo_mala_proba.mp3

daca91
09.05.2012, 16:26
Zeljko druze,samo napred ;)

zeljko
11.05.2012, 15:07
hvala druze a sad ide simsir list :DTo sam danas odsvirao sve sam i odpjevao kako sam znao slusajuci sabana :)A ja odoh na pivce:)



http://kiwi6.com/file/5fna21pd36


http://k004.kiwi6.com/hotlink/5fna21pd36/zeljko_razbolje_se_simsir_list.mp3

romario
11.05.2012, 16:41
Pivce za živce :))

Živio kolega !
Postovano sa mobilnog uređaja

Boban010
13.05.2012, 15:15
Bravo Zeljko,vise mi se svidja ovaj ritam za kolo nego onaj pre njega a pesma je super,samo napred,ceeepaj!
Pozdrav druze!

zeljko
13.05.2012, 15:41
Hvala Bobane..Ovaj ritam sto sam malo svirao kolo je sa rolanda a ja sam ga konvertirao za ketron:)A sto se pjesme tice moglo je i bolje i da se odsvira a i odpjeva ali jbg tako ispade heheh...Trebao sam na onom mjestu kad pjeva AaAaAaA podic jos malo tek poslije cujem kad sam snimio,a bilo mi mrsko da ponovo pjevam i vjezbam trilere :rolleyes:Bice bolje jednom..Pozdrav i hvala jos jednom na komentaru
Dodato:
Evo je i na youtube:D


http://www.youtube.com/watch?v=avk3EXEqG2o&feature=relmfu

nesaband
24.05.2012, 12:18
gde nadje ovu tuznu,daj nesto veselije ;);)

zeljko
24.05.2012, 16:05
Evo nesto i malo veselije;)Odsvirano na Ketronu SD3 i harmonika Hohner morino v bs,a odpjevao jedan amater pjevac:rolleyes:


http://www.youtube.com/watch?v=hM7J9NtB-yc
Dodato:
http://www.youtube.com/watch?v=9tLLqtwE5O8
Dodato:
Jedna zabavna koju sam ponovo odradio.Rijec je o nekoj losoj zujavoj matrici koju sam nasao..Ova pjesma je bila vec jednom ali postavljam ponovo,jer vjezbam miksanje pa reci te valjal ista..meni kao da ima opet previse efekta i nikako da se ustelim :(

http://www.youtube.com/watch?v=tF8cgSWOedY
Dodato:
Hbg zahebo sam zadnji link pa postavljam jos jednom isti snimak samo sam malo smanjio glas jos...Pozz


http://www.youtube.com/watch?v=_lGpYJi8G2U

zeljko
25.06.2012, 22:41
Ritam koji sam neki dan kad sam imao vremena pokusao da napravim sam na ketronu,a veceras nabrzinu odsvirao uz harmoniku Hohner Morino preko studijskog mikrofona i na slusalice..Dakle prvi put probao tako da snimam i odsvirao sta mi je na pamet palo prvo,ali kratko..Kazite imal smisla a ako nevalja isto nema veze vazno je da se trenira koliko se moze i ima vremena:D

http://kiwi6.com/file/63m0fos8r0


http://k005.kiwi6.com/hotlink/63m0fos8r0/ritam_proba_i_hohner_morino.mp3

marko87
25.06.2012, 23:48
Carsija mi se bas svidela. Nekako vokal kao da pobegao u pozadinu.

p.s. Subscribed

VUNIMRAV
26.06.2012, 18:29
Ziv je moj drug!!!
Druze,vec sam ti rekao a i ponovicu ako treba i stotinu puta,imas dusu,a to je ono!!!
Ova zadnja sabanova,ajde jos nabaci na nju par instrumenata(nylon gitaru u valjda 5/6 taktu kao sto je na orig i koji string i to ce biti zbilja fenomenalo.Lepo,toplo,osecajno bez onog profesaionalnog automatizma gde sve lici kao jaje jajetu.....
Samo napred i ajde,kako je na poslu?Zale li se pacijenti na tebe?Kazu li: samo da nas onaj muzicar ne vozi[-O<.
Druze,naravno salim se malo,ne zameri!!!

zeljko
26.06.2012, 20:48
Hvala na odgovorima..Ma to sam sam napravio ritam bezveze isprobavao,a i te forspile nisam slusao ima 20 godina nego po sjecanju od prije kad sam slusao samo Sabana,jer je bio moj idol kako ono kazu jos od malih nogu sam ga volio da slusam.

@Vuni druze na sta mislis kad kazes da ubacim malo jos instrumenata i kakav 5/6?Jel mislis u ritam ili sta?Ja sam to nabrzinu odsvirao kasno navece jer sam htio da probam kako ce zvucat harmonika kad snimam studijskim mikrofonom,pa mi se ucinilo fino i reko da postavim pa da iskusniji kazu valjal cemu.

A sta da kazem za posao!Isto kao i uvijek valja radit nema zahebancije...Sto se posla tice nije fizicki bog zna koliko tesko,ali je odgovoran posao i treba puno misliti i znati,a ja sad kako starim sve manje i manje kapiram i brzo zaboravim ono sto mi pokazu :))Nadam se da nece biti tako za jedno 2 mjeseca dok se ne uhodam..Tek je samo 10 dana od kako radim jbg, nikad nisam radio u medicini pa trebam naucit puno nepoznatih stvari u vezi tog posla to je to...Za sada su zadovoljini cuo sam heheh..Pozz

VUNIMRAV
26.06.2012, 22:37
Pa vidi,druze mislio sam na solo (melodijski) deo u forspilu,mislio sam kad je vec ovako prelepo ispalo,ajde dodaj-nasnimi i gitaru koja cini mi se negde u petom taktu svira solo i popuni sa stringovima,mislim da bi zvucalo do j..a.
Bas me interesira jer ovo do sad mi se bas,bas dopada,(tvoj nacin i tvoji ukrasi),malo sam se zamorio od "klasike".

zeljko
29.06.2012, 22:50
Evo uhvati malo vremena,pa probah to sto si rekao ubaciti neku gitaru i strings


http://kiwi6.com/file/2js6x327si

http://k004.kiwi6.com/hotlink/2js6x327si/ritam_proba_i_hohner_morino_2.mp3

Boban010
30.06.2012, 09:52
Opa druze,ode ti u profesionalce!Malo produkcija,malo ovo,ono,.....
Sto rece onaj,"svakoga dana u svakom pogledu sve vise napredujes" i na bizmis planu i na shou-bizmis planu.Sve najbolje druze,samo napred i pozdravi mi Minken!:lol:

dtracy
01.07.2012, 01:18
Hehe :) dobro zvuci Riblja Corba ,skroz ti lezi ;)

zeljko
08.07.2012, 21:38
Hvala majstori;)A sad postavljam jednu dvojkicu koju sam napravio sve sam,pa i odsvirao jedan duet,ali nemam pjevacice pa sam sam odpjevao malo...Tjerao zenu da pjeva pa nezna ovo,a da pravo kazem i ja sam ovo tek neki dan cuo pa mi se svidjela pjesma..Pozz


http://kiwi6.com/file/0v9uintn7x


http://k005.kiwi6.com/hotlink/0v9uintn7x/ritam_proba_i_hohner_morino_dvojka.mp3

sale_band
13.07.2012, 16:06
Meni se svidja... ;)

zeljko
13.07.2012, 22:15
Nije bas ispalo pjevanje ali hvala u svakom slucaju.

Evo isti ritam i Bembasa kratko..Pozz


http://kiwi6.com/file/v5i04rucvx


http://k005.kiwi6.com/hotlink/v5i04rucvx/zeljko_bembasa.mp3

djbak3
17.07.2012, 02:13
Ovo je bas ugodno za slusati druze ...
Ritmovi su ti odlicni ,po mome ukusu .


Slazem se

b.o.Y.c.h. ČK
17.07.2012, 09:52
De si Željac, kako si? :)
U nekim slučajevima bi rađe slušao tebe na ploči nego neke od naših PRO pjevača :)

zeljko
22.07.2012, 19:37
Pa evo radnicki...Radim kao crnac a zivim kao polubjelac:)Kakav ja i ploca..Ja se zezam malo sviruckam kad imam volje a i pjevam onako ponekad kad mi se pjeva da smirim zivce:DHvala druze na lijepim rijecima i to puno znaci,pa kako bilo bilo znam da uvijek sve moze bolje

Evo jos jedna kratko samo jedna strofa posto sam danas to prvi put skidao i ponovo pravio ritam posto mi svaki put se izbrise kad god hocu drugi ritam da pravim neznam zasto..Pozz

http://kiwi6.com/file/7uls4kq2m2

http://k005.kiwi6.com/hotlink/7uls4kq2m2/zeljko_oj_jeseni_tugo_moja.mp3

gitar
22.07.2012, 20:31
Radim kao crnac

Željko, brate, isti si kao ovaj ;)

http://www.youtube.com/watch?v=-N9-iBvpU5A&feature=colike

SasaIlic
29.07.2012, 20:36
Super pjevas Zeljko, bravo! Bas nekako lici na Halida malo...:)

zeljko
06.08.2012, 00:09
Dankeschön:D

Nesto sa danasnje vjezbe tj.pravio jos jednu dvojkicu,pa svirao bezveze isprobavao i snimao:DPoslusajte malo i samoukog momka mene:)


http://kiwi6.com/file/1ui9tw6c34


http://k004.kiwi6.com/hotlink/1ui9tw6c34/mix_dvojkica.mp3

nesaband
06.08.2012, 09:12
ulepsao si mi jutro ovim miksom.odavno nisam cuo ovaj forspil od Lepe lukic.

Jaki
06.08.2012, 09:48
Ja manje slusam ove starije pjesme ali kada cujem kako ih ti Zeljko i jos pojedine kolege na forumu odsvirate pitomo i sa merakom sto bi rekli u Bosni,onda vidim koliko ove nove ma kako dobro zvucale ipak djeluju nekako "robusno" .Ali sta ces takav je trend .No moracu i ove stvari da malo vise vjezbam.
Pozdrav druze.

zeljko
06.08.2012, 19:50
Auuuu druze Neso hvala puno,pa gdje si ti?

Jaki hvala druze

Evo ga sada novi ritam 7/8 koji sam danas napravio,pa malo opet zasvirao uzivo uz harmonicicu i odpjevao ispod palme jednu strofu u mom stilu:)Pozz

Recite kako vam se ritam svidja

http://kiwi6.com/file/cjw11y149k


http://k004.kiwi6.com/hotlink/cjw11y149k/7_8_ritam.mp3

nesaband
06.08.2012, 21:42
tu sam u Nemackoj,na syltu,zahebavam bogate svabe=)) i kupam se u severnom moru kada ne pada kisa.sutra cu da slusam nove demo snimke pre podne posto sad sestrina deca spavaju pa da ne pravim buku.

zeljko
10.08.2012, 13:46
Ako prolazis kroz minhen navrati na janjetinu:D

Danas probao ponovo ovo isto malo blaze da pjevam i miksao,pa me zanima koji je bolji snimak i zvuk...Ja nikad nisam zadovoljan odma da kazem heheh..Pozz



http://kiwi6.com/file/5362nd68e3


http://k004.kiwi6.com/hotlink/5362nd68e3/7_8_ritam_novi_3.mp3

tranzit
10.08.2012, 14:35
Postajes sve ozbiljniji... valjda godine... sta li. Probaj da kombinujes oba nacina pjevanja, u strofi falcet a u refrenu punim glasom. Pazi samo da se na vrijeme udaljis od mikrofona... inace belaj.

spasoje88
13.08.2012, 14:10
Sto ti rece jednom meni, ja se ne razumem bas mnogo u pevanje al ovo ekstra zvuci! Prijatno za slusanje! Svaka cast... pozdrav

zeljko
23.08.2012, 14:26
Hvala svima na komentaru...Evo sad postavljam onaj ritam begin sto je kolega marko 87 uplodovao..Ja sam ga konvertovao kako sam znao i nabrzinu ubacio samo kontra gitaru isto kako sam mislio da najbolje zvuci,mada mislim da moze i bolje da se usnimi ali nisam nesto bio raspolozen da ganjam to snimanje,pa poslusajte kratko improvizaciju odsvirano kako mi je naumpalo heheh


http://kiwi6.com/file/v1a3jo6zgi



http://k002.kiwi6.com/hotlink/v1a3jo6zgi/begin-proba.mp3

kabi
23.08.2012, 23:59
Bravo zeljko dobar je begin,,pozz

negovan90
24.08.2012, 12:41
I begin i 7/8 zvuce ludo, svaka cast kolega. Pozdrav

zeljko
24.08.2012, 20:30
Hvala...Jedna pjesmica sad za Yu-midi drugove i ostalo drustvo:D


http://kiwi6.com/file/6bj076ez4d


http://k003.kiwi6.com/hotlink/6bj076ez4d/zeljko-zaljubljen_sam_stara_majko.mp3

kabi
25.08.2012, 03:48
bravo kolega,,lepo zvuci samo malo da si pojacao strings inace je odlicno :)
pozz,kabi
hehe

Jaki
25.08.2012, 13:50
Mašina ti Željko stvarno extra radi.Svidja mi se,jedino možda si malo još trebao pojačati vokal.

zeljko
03.09.2012, 21:22
Hvala!Hvala!....Sad jedan fabricki ritam sa Ketrona SD3 kratko:)Kraj je najvazniji kad ustima odsviram takodje :lol:Poslusajte taj sample nema niko samo ja hehehhe


http://kiwi6.com/file/9uijns867h


http://k006.kiwi6.com/hotlink/9uijns867h/fabricki_ritam_sa_ketrona.mp3

gagan
03.09.2012, 21:59
Odlicno ti radi ketron , sredio si ga nema sta , a za solo svirku nema sta da se prica ,,,, majstor je majstor 10+

Bokikorg
03.09.2012, 22:07
Ubija kako radi znaci nema sta dosta si ga dobro sredio.. Svaka cast :)

Jaki
03.09.2012, 22:13
Ritam i uopste svirka je super.Pjevanje bi bilo jos bolje ako bi mogao izvuci to malo visocije.Ma kao i uvijek-pitomo i osjecajno.

zeljko
11.09.2012, 06:53
Hvala..hbg.zahebo sam miksanje:lol:


I opet moj drug Kabi i Zeljko zajednicki hit i nas duet uzivo 2012. Sve odsvirao majstor kabi a ja odpjevao kako sam u tom momentu znao i umeo;)



http://www.youtube.com/watch?v=aJqKOgY9B5U&feature=relmfu

VUNIMRAV
11.09.2012, 08:33
Komentar sam stavio na YT=D>

Boban010
11.09.2012, 20:58
Zeljko zvani Toma Zdravkovic!Bravo druze samo napred,vezbaj,vezbaj i samo vezbaj!
Svaka cast za saradnju sa kolegom,lepo ste odradili posao,veliki pozdrav i za kolegu Kabija.

zeljko
13.09.2012, 21:25
Evo ga jedan snimak bas sad malo prije probao da snimim upalio ketron i pustio midi i pjevao preko ovog novog boxa presonus koji sam kupio uz koji je dosao i program...Nisam imao drugo nista bolje i kvalitetnije snimljeno posto sam brisao komp,pa probao midijem,a bilo mi mrsko da sviram,a i opet su mi svi ritmovi se pogubili neznam sta da radim cim hocu novi ritam koji pravim da zapamtim u ketronu izbrise stare.pff.

Poslusajte da li je ista bolji zvuk vokala i efekti..Snimao sam na slusalice vokal pa ima greski nemogu da se kocentrisem kad tako snimam ali nema veze naucicu..Pozz

http://kiwi6.com/file/tvoru3m90c


http://k006.kiwi6.com/hotlink/tvoru3m90c/zeljko-prolaze_godine.mp3

hajro
16.09.2012, 15:08
Meni se ovdje svidja vokal jer mi djeluje dobro sa ovim efektima , ali naravno muzika posto je midi potanko mi zvuci

zeljko
16.09.2012, 15:12
Heheheh hvala druze hajro,a de mi reci kakav ce ovaj snimak biti sto cu sad postaviti.

Postavljam jedan novi snimak pjesmu samo malo pocetak posto tek skidam i jos nisam stigao do forspila,pa recite kako vam se svidja snimak,posto to me najvise zanima,jer sam nabavio novi box za snimanje na Tranzitov predlog..


http://kiwi6.com/file/cg82ml1cr4


http://k006.kiwi6.com/hotlink/cg82ml1cr4/proba-3.mp3

Boban010
16.09.2012, 16:34
Opaaa,jos malo i ode u profecionalce!To oko kvaliteta snimka najbolje ume kolega Tranzit,pa frekvencije pa hercaza pa bitrate,kad on oplete....:lol:
Verovatno jos nije preslusao,najbolje da sacekamo da se on javi!
Pozdrav druze!

yamahapassion
16.09.2012, 18:55
Zeljo majstore, mislim da je jako dobra stvar sto si pokupovao ove stvarcice na predlog kolege Tranzita, sad ti je tek glas dosao do punog izrazaja, eto kad ja cujem drasticnu razliku koji nisam neki profesionalac, onda mogu misliti kako to zvuci onome ko je strucan za te stvari... Nego sve hocu a nikako ne uspem da te pitam, kako ti je na novom poslu, jesi se navikao, jesi zadovoljan? Pozz i izbacuj nove snimke!

tranzit
16.09.2012, 19:02
Sta bih jos trebalo da dodam, Yamahapassion (skrati taj nick inace...) je napisao sta je trebalo. Uostalom, samo treba uporediti Zeljkove ranije snimke sa ovim posljednjim i... sve je jasno. Naravno da mu treba malo vremena da se upozna sa novim uredjajem ali i bez toga je razlika u kvalitetu ogromna iako je snimao u globalu po default projektu (sa EQ, kompresorima, Hallom i Delayom) koji sam mu poslao a koji sam podesio ne znajuci ni kako zvuci taj njegov aranzer a ni koji mikrofon koristi. No kako vidimo i cujemo i to je bilo dovoljno za odlican kvalitet.

nesaband
16.09.2012, 20:33
=D>bravo za Zeljka i =D> bravo za @Tranzita.Ovo je vec nesto mnogo ozbiljniji tonski zapis.Pevanje necu da komentarisem,vec sam sve lepe stvari napisao o Zeljkovoj boji glas i ostalom.Jos jednom =D>

yamahapassion
16.09.2012, 20:38
Hahahaa Tranzit, nasmeja me sad posteno.... Skratio bih ja, ali nekako sam se navikao na ovaj nick :lol:

tranzit
16.09.2012, 20:42
Ama skracuj to, ti si se navikao ali ja nikako ne mogu. Poslusaj me, bice mi lakse:lol: Vidis kako me Zeljko poslusao i gledaj sta uradi. Zamisli i ti da me poslusas sa tim nickom... kud bi ti kraj bio.=))=))=))=))

Dell
16.09.2012, 20:46
Strastven covjek, pa turio passion :lol:

yamahapassion
16.09.2012, 20:49
eto, lepo dell rece... strast prema yamahi (bar je bila u startu) hahaha... kad sam se malo navikao na nju, onda je preslo u ravnodusnost, doduse, da imam t3 kao dell, moguce da bi i ono passion duze trajalo :">

Dell
16.09.2012, 21:07
Tada bi bilo yamahaerotic :lol:

yamahapassion
16.09.2012, 21:26
@dell : =))=))=)) eee, ovde ima i dece =))

zeljko
16.09.2012, 23:34
Hvala Bobane,hvala Yamahapaisson i Neso...Posebno se zahvaljujem nasem dragom kolegi tranzitu na pomoci koju mi pruza kad to zatreba i nesebicno iskustva dijeli...On mi je sve nastimao za pocetak i tako neznajuci sta koristim i kako radim,uspio fino to napamet da odradi sto se podesavanja programa tice,a ostalo sam ja sve sam bas danas prvi put da probam ovu pjesmu da odsviram heheh malo sam svirao iz druge visine,ali blizu orginala ako se ne varam,posto iz tih visina odakle ide orginal sam slabo vjezbao,a malo mi se cini da sam trebao jos bar pola tona gore i jos vise opustit glas kad treba,samo zahebano ovdje u stanu u njemackoj i ovako sam sigurno dosadio ovim svabama heheh...Nista ovih dana skidam i forspil i trebam jos i ritam mozda malo da obradim ako uspijem,jer nema takvih prelaza kao u orginal verziji...A pjesma mi se svidja nema dalje...Naso sam priblizno ritam koji je na ketronu fabricki i svirao,samo pocetak...Uradicu ja to kompletno i ponovo postavljam samo kad imam volje jbg ja to sve na brzinu radim i tako i zeznem nekad sve.

A ja da odgovorim Yamahapaissonu!Druze idi u temu hajde da se zalimo i tamo stoji sve o mom poslu da nepisem ovdje:lol:Hvala jos jednom svima...Pozz

kabi
16.09.2012, 23:51
Super je kolega,,samo napred!!

yamahapassion
17.09.2012, 01:55
A bre Zeljo, ja prelista celu temu od 2011 god. do danas a ne nadjoh nista... Pa nije valjda do zaljenja doslo? Mada, znaju svabe biti zajebane, pogotovo prema nama, ja se jednom zaposlio u lageru sira, toliko sam imao problema sa blesavim sefom da sam izdrzao 4 meseca i dao otkaz... moguce da je i tebe snaslo nesto kao i mene :mad:

zeljko
25.09.2012, 16:19
http://kiwi6.com/file/9vjnlnrph1


http://k006.kiwi6.com/hotlink/9vjnlnrph1/zeljko-i_sad_me_po_tebi_poznaju.mp3

kabi
25.09.2012, 16:38
Odlicno kolega bravos....
pozz,kabi
hehe

Jaki
25.09.2012, 20:12
Odlično

zeljko
26.09.2012, 15:54
Vjezbam i uzivam:lol:Hvala mada moze bolje...Otom potom:lol:Evo ga sada jos jedna na midi fajl ja pjevam takodje.Poslusajte pazljivo na onom mjestu u drugoj strofi kad pjevam i ovaj zivot snjom kad naglasim to ni Dzej nebih znao tako :lol:..Pozz


http://kiwi6.com/file/56v5654tjc


http://k006.kiwi6.com/hotlink/56v5654tjc/zeljko-uspeo_sam_u_zivotu.mp3

Dell
26.09.2012, 16:56
Dobar ti ovaj Dzej skroz, mozda mozes 1 stupanj - 1 i po stupanj vise?

bracinaccar
27.09.2012, 10:57
super kolega

aleksandar031
27.09.2012, 14:44
Samo pevaj Zeka super;)

zeljko
01.10.2012, 21:20
Hvala....Evo jos jedna od legende Tome...Pozz


http://kiwi6.com/file/l2ccbqy05x


http://k006.kiwi6.com/hotlink/l2ccbqy05x/zeljko-ostao_sam_sam.mp3

zeljko
11.10.2012, 21:17
http://kiwi6.com/file/cazpd9r7bb :D


http://k006.kiwi6.com/hotlink/cazpd9r7bb/zeljko-ljubav_mi_srce_mori.mp3

romario
11.10.2012, 21:25
Ove sto sviraju melodiju koju ti pjevas ugasi ...
Standardno dobro ...
Postovano sa mobilnog uređaja

sasha93
11.10.2012, 23:29
Svaka cast kolega,pravi narodnjak,po mom ukusu... :D

kabi
18.10.2012, 01:34
bravo kolega,,samo napred :)

zeljko
18.10.2012, 03:55
@mario ne mogu da smanjim,a znam nevalja miks nikako heheh...Evo je ponovo jedna zabavna skinuo muziku sa interneta a ja ponovo probao da usnimim vokal,malo vjezbe pjevanja dok ne odsviram nesto sam kako treba,pa cu naravno i to postaviti ..Hvala na komentarima i pozdrav.

http://kiwi6.com/file/5399ut73lo

http://k006.kiwi6.com/hotlink/5399ut73lo/zeljko-kada_padne_noc.mp3

nesaband
18.10.2012, 08:17
Svaka ti cast Zeljko,pevas zabavnu muziku sa stilom.lepo si sve odradio.

zeljko
24.10.2012, 04:45
Moglo bih to i bolje naravno,samo ne kod mene:lol:Ipak hvala tebi na jedinom komentaru koji si mi ti urucio..Valjda se ovo samo tebi svidjelo ili ti nevaljaju monitori pa pogresan zvuk izbacili i mix heheh...Pozz
Dodato:
Evo upravo bas sada za nekih pola sata probao da napravim jednu rumbu i za pocetak sam zadovoljan jos fale neki prelazi da skuckam,pa cu mozda ponovo postavit..ovo je samo proba i nisam ni uvjezbavao ovaj forspil nesto posebno,a i nema veze...Mene zanima kako vam se ritam svidja,ako je ovo uopste rumba hehehe ili bar slicno rumbi.Sve sam odradio na slusalice posto je kasno i nemam pojma kako zvuci na zvucnike

http://kiwi6.com/file/n09q9fh1he


http://k006.kiwi6.com/hotlink/n09q9fh1he/proba-rumba.mp3

tranzit
25.10.2012, 03:50
Ukloni Hall sa bubnja i smiri malo onaj Open HiHat, dosadan je i ne mora na svaku prvu u taktu da se cuje. Strings Pad pojede kompletan aranzman, stisaj ga toliko da ga jedva cujes, tad je dobar. Promijeni malo frazu dobosa po taktovima jer je stalno ista, cuje se isuvise "masinski". Imas tamo u Studio One "Humanize Less" funkciju, primjeni je na dobos posto odradis ove fraze. Isto mozes uraditi i za HiHat. Probaj umjesto E-Guitar da stavis neku Acoustic Steel gitaru pa kvantizuj akorde na traci a onda pomjeraj note po akordima da ne budu sve u istom momentu jer tako ne svira nijedna gitara. Kasnjenje jedne note u odnosu na predhodnu ne smije da bude vece od 3 ili 4 milisekunde. Znam da je filigranski posao ali ako hoces da ritam bude kako valja onda moras da zagrijes guzu. U slucaju da ne znas kako to ide, da ti ukratko objasnim. Posto kvantizujes akorde gitare, sve note krecu u istom momentu. Tako ne moze da svira nijedna gitara pa zato treba napraviti prirodno kasnjenje tonova pojedinih zica. Uzmimo da si odsvirao Cmaj7 akord u prvom obrtaju. Notu C ne diraj, neka ostane tamo gdje je, a onda notu E pomjeri naprijed za 3 ms, pa notu G za 5 ms i notu H za 7ms. Ovo moras uraditi na svakom akordu. Tek tada se taj akord cuje "gitarski". Generalno smanji Hall efekat na instrumentima jer se previse "kupaju" u njemu a time i kompletan aranzman gubi na probojnosti.

zeljko
25.10.2012, 04:05
A jel to pomjeranje nota mogu da uradim u klavijaturi ili mora u programima...U ketronu ima ta opcija "val-Quant i tu mogu da podesim Real,2,4,4t,8,8t,16.Kod mene uvijek stoji default 16..Jel to to i ima ispod gdjhe se valjda kvantizuje hehe...To jos nisam nikad dirao,samo sam usnimavao akorde kako mislim da prati gitara.

A da li valja bubanj?I da li tako treba da udara u rumbi?