PDA

Pokaži Full Verziju : Zeljko-Demo snimci


Strane : 1 2 3 [4] 5

zeljko
10.08.2013, 11:40
Pa to sam na brzinu nasao neki midi i ptpjevao posto si ti spomenuo u onoj temi tu pjesmu,pa hajd reko da probam a nisam to ni uvjezbavao nesto posebno i ispalo je kako je ispalo a moze i bolje sigurno.Pozdrav imenjace i hvala

tranzit
10.08.2013, 11:42
Evo saljem ti ovu od Al Dine samo da uplodujem na Server...Posalji mi Link kad zavrsi upload na PP.

zeljko
10.08.2013, 11:44
Ok majstore mada sam mozda jos bolje mogao ovo otpjevati da sam vise vjezbao i mozda pola tona jos podigao da bi mogao da odvrnem glas hehehe

tranzit
10.08.2013, 11:48
Ostavi tako kako je, sve je to uredu. Podigni isti onaj projekat ciji si demo postavio.

zeljko
10.08.2013, 11:50
Evo tek 60%ide polako ali Imam ja zivaca da sacekam pa ti saljem link

tranzit
10.08.2013, 14:05
Evo je Zeljko:

<a href="http://kiwi6.com/file/7u44z6iw14">http://kiwi6.com/file/7u44z6iw14</a>

Svi leveli i efekti su ostali onako kako si ih ti postavio. Dodao sam Deesser na vokal da bih ubio predominantne sibilante, a upotrijebio sam jos strmiji Low Cut da bih se oslobodio "mulja" iz vokala i na kraju sam na vokal dodao tzv. Sibilant Ambient. Ovo je poseban trik u miksu gdje se samo na sibilante (S, C, Z, C...) dodaje jedan ogroman prostor (Hall) dok na samom vokalu ostaje normalni hall. Obrati paznju na Hall kada odpjevas bilo koji sibilant i sta se desi, to jest, koliko je sirok ali pri svemu tome ne opterecuje sam vokal. Ovo dodaje vokalu, pogotovu u baladama, "mekocu" i tzv. "Air efekat". Poslije eksportovanja sam kompletan miks provukao kroz jedan jako vrijedni i skupi hardvare uredjaj (Trans Audio Tube Master, koji inace sam pravim a kojem je cijena preko 6.500 eura). Ovaj hardverski uredjaj je u sustini jedno cijevno (Tube) Mastering predpojacalo koje kompletnom snimku dodaje toplinu koju uostalom mozes i da cujes na snimku.
Poslacu ti na PP Studio One Song koji ces kopirati u vec postojeci folder te pjesme i samo ga pozvati. Ovako ces moci da vidis sta sam radio u projektu. Nisam upotrijebio nijedan VST efekat osim onih iz Studio One, pa tako mozes da vidis koliko je Studio One u sustini mocan DAW.

zeljko_mo
10.08.2013, 14:12
ovo predobro zvuci... divna balada... imenjace, kad ce taj album vise?
tranzit, odlicno uradjeno!

tranzit
10.08.2013, 14:36
Cudo je Zeljko, cudo !!!!!

zeljko_mo
10.08.2013, 14:53
hvala tranzit, hahaha =)) =)) =))
imenjače, kad ti vec balade tako fino idu, ajd probaj Letnju dragu od Samardžića :p :D

tranzit
10.08.2013, 15:02
hvala tranzit... Nema na cemu i drugi put :lol::lol::lol::lol:

zeljko
10.08.2013, 16:22
Evo kako je ispao kod meine sa tvojim projektom snimak.malo sam ja na slusalice probao da izbacim omaj sum iz vokala sa C1 gate od Wave:)I malo podesio jacinu vokala po svom ukusu ,pa me zanima kako je ovo.Da li valja ili sam opet zasrao:-SS:lol:

nele1
10.08.2013, 16:28
Lepo drug moj,samo nadjime sa pesmom ovaj stil pesama nije za mene.

tranzit
10.08.2013, 17:12
Sve je to dobro Zeljko, samo jedno nije dobro, taj C1 Gate nema sta da trazi na vokalu. Toliko si ubio sum da si ubio i uzimanje zraka, pa je vokal kao da ga pjeva robot kome ne treba zrak. Dalje, taj C1 utice i zvucno na vokal i oduzima mu veliki dio visoko frekventnog spektra i harmonika a i prirodnosti samim tim, tako da je ostao sterilan. Uporedi snimak koji sam postavio maloprije i ovaj sada. Sve je tu, sve je uredu, sibilanti su OK, donji frekventni opseg vokala je uredu jer si zadrzao sve postavke, za nijansu si cak i bolje odpjevao ali je i pored toga vokal ostao neubjedljiv i kao opran. Protiv suma se "bori" drugacijim oruzjem, a prije svega kod samog snimanja i tek nesto malo pri miksu. Gateom svakako nikada.

zeljko
10.08.2013, 17:19
Nisam ponovo pjevao hehe.To je isti vokal a tacno je da tvoj miks puno bolji ali me nerviralo ono zujanje pa reko da probam izbaciti.Trazio sam plugine kojim bi to mogao izbaciti pa naletio na C1 gate:D

tranzit
10.08.2013, 17:54
Nemoj to da radis, Gate nije alat kojim se uklanja sum iz vokala. Za to postoje sasvim drugaciji toolovi. Oni kao prvo analiziraju konstantni sum kada nema vokala a onda primjenjuju taj algoritam na cijelu vokal traku, tako da uklanjaju iz nje samo taj "stojeci" sum, ne dirajuci vokal i njegove harmonike. Naravno da ni ovo nije u potpunosti bez posljedica, pa se i ovo izbjegava u najvecoj mjeri. Protiv suma se bori prilikom snimanja. Vec tu treba uraditi sve da se minimizira sum a za to postoji nacin. Kazes zujanje, to ce biti da potice od kablova, pa tu treba da pogledas sta nije u redu. Posto znam da imas dobar audio interface, do njega sigurno nije, tako da ostaje samo mikrofon ili kabl. Taj senheiser nije bas predestiniran za studijsko snimanje, ne zato sto je dinamicki (jer i dinamickim mikrofonima se snimaju ponekad vokali) vec zato sto mu kvalitet nije bas na nivou koji zahtjeva studisjko snimanje. No ne vjerujuem da "zujanje" potice od njega. Ostaje kao posljednji krivac, mikrofonski kabl ukljucujuci tu i dzekove. Tu lezi crna ovca i nju treba da prikoljes. Vjerovatno ni prostorija u kojoj snimas nije bas po PSu ali i to se da rijesiti sa par razapetih jorgana ili duseka ako nemas nista drugo. Inace, velika pomoc moze da bude neki mini Apsorber koji se da kupiti za male pare:
http://www.kirstein.de/out/pictures/master/product/2/cca6d116e502b756071f6314a647343d_2.jpg
Cilj je da koliko god vise uklonis sobu iz snimka a samim tim ce i sum biti manji. To su mjere koje treba da preduzmes za uklanjanje suma a nikako Gate ili slicne efekte. Oni samo mogu da nacine vise stete.

zeljko
10.08.2013, 19:52
Jos bih trebao i jorgane da razapnem po kuci,pa da me zena istrese iz gaca=))=))=))Druze Tranzit tvoji savjeti su za pohvaliti tu nema dalje,samo ponekad mogu biti smrtonosni,od zavisnosti kakvu covjek zenu ima pored sebe=))=))=))

Hvala na savjetima druze;)Nesto cu vec izmislit hehe

tranzit
10.08.2013, 20:26
Vrlo cesto je izbor, umjetnost ili zena... zene su rijetko dobijale ovu bitku =))=))=))=))

Dell
10.08.2013, 21:56
Tranzit, kako sam od starijih cuo, i izdrzati sa zenskom je umjetnost, tako da se umjetnosti u principu nikad ne odrices :lol: :lol:

tranzit
10.08.2013, 22:02
Da znas da je velika umjetnost, pogotovo sa jednom zenom cijeli vijek. #:S#:S#:S#:S

nesaband
11.08.2013, 01:02
Evo je Zeljko:

<a href="http://kiwi6.com/file/7u44z6iw14">http://kiwi6.com/file/7u44z6iw14</a>

Svi leveli i efekti su ostali onako kako si ih ti postavio. Dodao sam Deesser na vokal da bih ubio predominantne sibilante, a upotrijebio sam jos strmiji Low Cut da bih se oslobodio "mulja" iz vokala i na kraju sam na vokal dodao tzv. Sibilant Ambient. Ovo je poseban trik u miksu gdje se samo na sibilante (S, C, Z, C...) dodaje jedan ogroman prostor (Hall) dok na samom vokalu ostaje normalni hall. Obrati paznju na Hall kada odpjevas bilo koji sibilant i sta se desi, to jest, koliko je sirok ali pri svemu tome ne opterecuje sam vokal. Ovo dodaje vokalu, pogotovu u baladama, "mekocu" i tzv. "Air efekat". Poslije eksportovanja sam kompletan miks provukao kroz jedan jako vrijedni i skupi hardvare uredjaj (Trans Audio Tube Master, koji inace sam pravim a kojem je cijena preko 6.500 eura). Ovaj hardverski uredjaj je u sustini jedno cijevno (Tube) Mastering predpojacalo koje kompletnom snimku dodaje toplinu koju uostalom mozes i da cujes na snimku.
Poslacu ti na PP Studio One Song koji ces kopirati u vec postojeci folder te pjesme i samo ga pozvati. Ovako ces moci da vidis sta sam radio u projektu. Nisam upotrijebio nijedan VST efekat osim onih iz Studio One, pa tako mozes da vidis koliko je Studio One u sustini mocan DAW.

@Doktore Tranzit,ja tu nebi nista menjao,mix ti je savrsen,a Zeljko peva,brate ubija kako peva>ovaj miks cu pustati na svirkama u pauzi.

zeljko
11.08.2013, 07:49
Neso druze moras pitat Al Dinu da li smijes pustat njegove pjesme na tezgama,posto je to njegova autorska pjesma:lol:

Vex
11.08.2013, 10:56
Naravno da sme da je pušta jer dok je slusa dozivljava drugacije autorski izraz pa iako dodju ovi iz Sokoja moze slobodno da kaze da je on tu pesmu doživeo kao skroz neku drugu jer si joj ti dao drugu dimenziju :D i to već toliko menja stvari da nema sta da brine :D

Sent from S⁴

tranzit
11.08.2013, 10:57
@Doktore Tranzit,ja tu nebi nista menjao,mix ti je savrsen,a Zeljko peva,brate ubija kako peva>ovaj miks cu pustati na svirkama u pauzi.Ama vidis koliko mi treba da ga ubijedim da ne prcka sa tim Gateom po vokalu. Zapeo za Gate, pa za Gate. Uvijek mu treba malo duze dok ukapira, al' kad ukapira onda je k'o zakovano.=))=))=))=)) Nego vec sam poceo da razmisljam kako bih mu napravio nekakav materijal, steta da mu se pjevanje udavi u pivu, a da ne snimi nesto i ostavi iza sebe.

ЂолеПФК
11.08.2013, 12:18
Željkara dominator!

romario
11.08.2013, 12:36
sta reci ...
željko,nemoj više pričati kako si amater ...;)

tranzit
11.08.2013, 12:55
Ma on nas sve vrijeme folira, garant svako vece pjeva za gastarbajtere u nekom zadimljenom bircuzu. Meni je najblizi, moracu da ga iznenadim posjetom, a onda cemo znati pravo stanje stvari. [-X:)>-L-)%-(

zeljko
11.08.2013, 15:29
@Vex zahebana situacija,ne bih da ja odgovaram sto nesa slusa Al Dinu:lol:

Ma ljudi kakav ja i pjevanje..To se ja samo zezam ko fol ono ja pjevam.Dosadno mi posto nista ne radim pa moram imati neki hobi da ne izludim:rolleyes:


@tranzit druze samo ti navrati ima da pukne najmanje jedan janjeci but a i kistra pive ako volis da cugnes:)Ti si uvijek dobro dosao..Poz
Dodato:
@romario amatercina i to ona sto se folira pjevanjem po kuci i to kad ima volje hahahaha

zeljko
12.08.2013, 14:04
Jos jedna proba sad kako mi je Tranzit podesio ponovo program.Jedna pjesma kratko od Zeljka Samardzica:DIma jedna greska koliko sam mogao da cujem u tajmingu ali jbg.nisam jos naucio pjesmu:mad:Ovaj put nisam pjevao na slusalice vec pjevao uzivo preko zvucnika=P~

Mislim da se radi o nekom otrcanom midi fajlu,pa koliko para toliko muzike:lol:

nesaband
12.08.2013, 15:23
Jel ovo autobiografska pesma.Volim ovu pesmu.Ako nije tvoja autobiografska pesma onda je moja siguno !!!!:">

zeljko
12.08.2013, 15:30
:confused:Nemam pojma sta to znaci i na koju pjesmu si mislio,ja Imam doooosta hitova ovdje ne mogu ni sam da prebrojim niti znam sta sam sve producirao:lol:
Dodato:
A ja da Kazem i ovo.Dosta sam dzabe pjevao sad samo za lovu=))=))=))

nesaband
12.08.2013, 16:12
Ode ti u surove profesionalce Zeljko =))=D>
Mislio sam na poslednju pesmu koju nisi uvezbao od Zeljka samardzica.

zeljko
12.08.2013, 16:29
Ma druze Neso ovo je pi..n dim za meine za otpjevati:lol:Nego ja cekam onu sto si mi ti obecao,to je umjetnost hehe

nesaband
12.08.2013, 16:55
bice i to za koji dan.

zeljko
12.08.2013, 18:44
Ama vidis koliko mi treba da ga ubijedim da ne prcka sa tim Gateom po vokalu. Zapeo za Gate, pa za Gate. Uvijek mu treba malo duze dok ukapira, al' kad ukapira onda je k'o zakovano.=))=))=))=)) Nego vec sam poceo da razmisljam kako bih mu napravio nekakav materijal, steta da mu se pjevanje udavi u pivu, a da ne snimi nesto i ostavi iza sebe.Ne bilo kakav materijal,to moraju samo da budu hitovi ne pjevam ja svasta:)

tranzit
12.08.2013, 20:02
Ni ja ne pravim svasta :mad::mad::mad::mad:

zeljko
12.08.2013, 20:10
:lol:Ne sumnjam ja u vas gospodine Tranzit,samo kazem:DPozdrav i hvala za projekat za Studio One tj.Sound

tranzit
12.08.2013, 20:13
Nemas potrebe da se zahvaljujes, kad god znam i imam vremena, pomoci cu koliko mogu.

zeljko
12.08.2013, 20:14
Ma^:)^

nele1
12.08.2013, 21:56
To Zeljko ova je na mestu,svaka ti dala.

zeljko
13.08.2013, 12:38
A sad jedna pjesmica ekstra za moje drugove Neleta i Nesu,njihova omiljena pjesma posebno Nele obozava ovu pjesmu:lol:A mozda budne i za druga Mladju interesantna:D

zeljko
13.08.2013, 12:40
Isto ne uvjezbana.Uzeo samo mikrofon i razvalio Usta:lol:

mladenkom
13.08.2013, 15:56
Eheeeej Zeljkane,ovo mi je bila prva kraiska pesma koju sam naucio da sviram.
Dobro si otpevao ali mislim da ti bolje leze Toma I Halid nego krajisnici.

Sent from my R800x using Tapatalk 2

nele1
13.08.2013, 20:14
Drug moj jedino sto mi se svidja u toj pesmi je ono,iz Beograda sve ostalo mozes da zaboravis hehehehehehe ,pevaj ti nama hitove ostavi Boru da peva te SUmarske pesme.Veliki pozdrav drug moj.

zeljko
13.08.2013, 20:21
Ma ti znas zasto sam postavio:lol:Spremam ja od Toseta onu Nesanica hehe..Danas malo probao i sto se tice visine i ostalog nije mi Problem nego ne znam kad sta tacno treba pjevati jer nisam to slusao svaki dan da bi mi uslo u uho a lijepa pjesma.I da je jos da Imam one pratece glasove kao kod njega ali nema jbg.Ljudi prave valjda od midija matrice itd.Poz

nele1
13.08.2013, 20:26
Ma tisi CAR i kraj.

zeljko
13.08.2013, 20:30
Ma dobro da sam car i nisam heheh.Eeeeee kad bih ja otisao do Tranzita u njegov Studio pa zu njegovu pomoc npr.snimio nesto naravno da bi to sve imalo i drugu dimenziju ali ovako je meni tesko ovdje u stanu da pravim buku i da vjezbam i to sve ganjam dok ne ustelim sve da nema greski.Hvala Nele na lijepim rijecima.Ti si car za harmoniku nema ti ravna.

nele1
15.08.2013, 11:13
Ma Zeljko je cudo videcete sad cu ovih dana na napravimo sa Zeljkom jednu pesmicu onako live odsirano i odpevano ima samo da puca.

zeljko
18.08.2013, 15:24
Jedna Proba tek skino malo pa zato nije bas ispalo kako sam zamisljao hehe:D:confused:

zeljko
19.08.2013, 14:56
Jos jedna proba..Danas skinuo i odsvirao na korgu jednu strofu;)

tranzit
19.08.2013, 15:04
Probaj da zamijenis taj dobos, previse Snara ima, a radi poveceg Release Time je dosta nekonkretan. Probaj sa nekim dublje stimovanim dobosom. Mozda bi Bass trebalo dici za neka 2dB, a vokal eventualno spustiti za toliko. Jos si malo nesiguran kod duzih vokala u toj pjesmi. Doci ce to na svoje.

maricm
19.08.2013, 16:01
Zeljko ja nema primjedbi meni je tvoj glas extra ali bas extra.
pozdrav

nesaband
19.08.2013, 16:44
@Tranzit,znajuci Zeljka on je ovo snimio iz prve i jos mu pesma nije legla.

zeljko
19.08.2013, 19:52
Pa dobro i nisam ja Svemocan ipak:lol:Upravu si Neso ovo sam danas iz prve i odsvirao i otpjevao.Svirao sam iz c dura kako je orginal ako se ne varam ali sam u programu transponovao -2 i mozda je zbog Toga se malo izmjenio kvalitet muzike.Htjeo sam malo nize ovo da pjevam a sutra cu probati iz orginala jer mislim da cu moci i odatle samo ne znam da li ce moja zena moci visoko da pjeva a i onako ne zna ni ona sta je terca i kako se prati.Vidicu sutra ili ovih dana da odsviram kompletnu pjesmu pa da snimim..Poz i hvala u svakom slucaju na komentarima,i treba da se kaze istina a ne samo "svaka cast"a mozda ne valja nista
Dodato:
Zaboravi da Kazem sve i sviranje i pjevanje sam odradio kako se sjecam iz glave i kako mi je ostao forspil i harmonija u sjecanju,dakle nisam vjezbao odmah odsvirao posto nije tesko
Dodato:
A nasao sam i gdje se smanjuju instrumenti u ritmu u klavijaturi,nisam do sada znao,pa sam vec smnajio cinelu

nesaband
19.08.2013, 20:00
Zeljko,samo ti pevaj i uzivaj,ti si dokazao da mozes sve da otpevas kada hoces.Nije svaka pesma ista i ne lezi svakome sve.

Pevaj druze i uzivaj.

nele1
19.08.2013, 20:38
Zeljko druze u obe pesme ja bih malo hal skinuo za nijansu i malo eq ispravio da kazem da si vecinski dobro odradio,1 pesma po mom ukusu 2 nije losa,veliki pozdrav.

zeljko
19.08.2013, 21:31
Ma nisam ja madjionicar=))=))=))Idemo dalje za iste pare;).Poz

nele1
20.08.2013, 10:19
Moze terajjjjjjjjjjj.

Jovan4e
21.08.2013, 01:04
auuUUUU ... Zeljkoooo .... stvarno sam se zaljubio u tvoj glas .... Sto se tice sounda na Lavanda meni se mnogo svidja a drugo ne zelim da komentiram jer i ne znam tu pjesmu! Video sam da si to uradio iz prve ali ja ipak da kazem svoje mislenje. Kao sto sam cuo Nesanicu cini mi se da na drugu strofu nesto nije u redu, mislim da se harmonja ne uklapa sa tvoje pjevanje, ne mislim da ti intonaciski gresno pjevas nego mislim da ti je pjesma "pobegla" unaprijed za 1 takt... to je moje mislenje, ali veruj mi, sutra tvoju nesanicu stavljam u auto :D .... ova tvoja verzija je bas onako kako ja volim .... SVAKA CAST!

nele1
21.08.2013, 01:07
Pozdrav za zemljaka iz Prilepa,ma Zeljko je cudo steta sto nije prosao makar nizu muzicku skolu jer je veoma talentovan,ali nadoknadice on to cudo je on.

tranzit
21.08.2013, 01:09
... nego mislim da ti je pjesma "pobegla" unaprijed za 1 takt...Ma *ebes jedan takt, sta je to prema vjecnosti.

zeljko
21.08.2013, 01:18
Ma zaserem ja vise puta:lol:Evo sada ponovo odsvirao Lavandu iz orginalnog tonaliteta i pokusao da otpjevam a ovaj mix mi je Tranzit koliko je mogao odradio i popravio:)Hvala mu od srca za sve sto mi pomaze a ja vjezbam kad Imam volje i valjda cu biti sve bolji ako prije Toga ne ostarim i budem hodao pomocu stapa ili ne daj boze ogluvavio:lol:


Jbg.ne moj te samo slusati kako pjevam reci te malo kako vam se svidja ovo sto sam odsvirao:rolleyes:

nele1
21.08.2013, 01:20
Zeljko jesi opet preko midija svirao mislim midi harmonike.

zeljko
21.08.2013, 01:25
Nisam druze ovaj put sam svirao na klavijaturi.Zasto pitas?sigurno ima greski u akordima ili? hehehe

Jovan4e
21.08.2013, 01:26
i valjda cu biti sve bolji

Pa sta moze da bude jos bolje od ovoga Zeljko :D .... za mene si ti profesionalac :)

zeljko
21.08.2013, 01:30
Jel me sad zezas ili stvarno mislis tako:D

nele1
21.08.2013, 01:36
E moram da ispricam jedan istinit dogadjaj,
slusaj Zeljko odnosno citaj,bila neka svirka u teskoj sumadiji selo neko do koske,jedan dedica ode u wc onako grbav gledajuci dole kaze doticnim osobama u wc ,e gle kako cu jebem muziku za 100 banke,a oni mu odgovorise pa deda mismo muzika,a on ooooo saleo sam se.

zeljko
21.08.2013, 01:40
Nista ja nisam svatio sta si htio reci hehehe:)

tranzit
21.08.2013, 01:43
a on ooooo saleo sam se.Dzukela matora.

nele1
21.08.2013, 01:43
Ma bre drug moj samo jedan dozivljaj sta su muzicari doziveli .
Dodato:
Vidis date covek hvali a timu neverujes breeeeee.

zeljko
21.08.2013, 01:47
Ma ja te pitao zasto si me pitao da li sam svirao harmoniku i ja ti rekao da sam svirao ovaj put na klavijaturi,pa zbog Toga te nisam svatio sta si htio reci heheh.Umjesto odgovora ti pises Price hahaha

nele1
21.08.2013, 01:55
Pa mora malo da se nasmejemo po malo drug moj,skim cu dase smejem ako ne sa tobom
kad pocinje biznis sa cevapima,brate moj stvarno izgledaju do koske,pa jebote ti sta god dovatis ono strava dobro,ti pod hitno da otvoris restorance i da pevas i sviras a u pauzi da pravis one lepinjice i cudotvorne cevape,i bice love lele lele i normalno ja sviram sa tobom i dok ja sviram kolo timu das po cevapima,krajjjjjjjjjjjj posle toga samo pauza i udri po klopi.

zeljko
21.08.2013, 02:01
Toooooooooooooooooo:lol:Da znas da i bi otvorio neki lokal ali jbg nemam para,sirotinja sam ja druze.Eeeeee jedino ako me Lotto obraduje jer igram redovno,onda ce mo da uzivamo i negdje na moru na jahtici ti ces da mi sviras i onaj Makso sa svojim malim akusticnim orkestricem hehe

Jovan4e
21.08.2013, 02:07
E onda ja idem za kelner ..... slusacu vas ceo dan i nikad mi ne bi dosadio posao :D 24/7 :DDD

nele1
21.08.2013, 02:19
Moze druze ostaje jos samo jedna sitnica da dobijes na loto,oces dati kazem brojeve hahahahahaha.

zeljko
21.08.2013, 02:25
Jbt.Niko da kaze za ovaj moj hit nesto i Tranzitov miks.Svi bi cevape kao da jedino cevape znam napraviti:lol:Poslije se muzicari zale kako nemaju posla a cevabdzinice pune:lol:
Dodato:
Tako im i treba kad samo misle na klopu hehe
Dodato:
Nema meni izgleda bez motike hljeba:lol:
Dodato:
i lopate:lol:

Jovan4e
21.08.2013, 03:23
HahAhahah .. naravno da ima hljeba Zeljko ... samo lepo ides u prodavnicu i kupis sebi leb ... meni nikad ne traze motiku da bi kuipo hleb, samo pare :D ... salim se :) ....
Nego interesuje me kako si odradio ove pratece vokale ? dali je preko vokalizera ili si ti otpjevao na tvoj glas? Mislim da bi zvucilo mnogo bolje kada bi bilo otpjevano u donjoj terci :)
Dodato:
Mislim na onaj deo " Ej svima divna meni predivna " to je deo gde mi malo strci taj prateci, nekako mi se ne uklapa :"> Sve je drugo PERFEKTNO ... nema sta da se prica vise :D

zeljko
21.08.2013, 14:53
Nemam pojma druze kako se to desilo da terca ne prati na nekim mjestima kako treba..A nema ni veze necu ici na takmicenje u Grand kod Sase Popovica jer tamo idu samo talentovani i pjevaci bez da grijese heheh.Poz i hvala na svemu


Nego jedno pitanje za Tranzita.Sta mislis za ovo da li je ovo dobro kad snimam vokal da kupim a kosta samo 75 eura

nele1
21.08.2013, 18:02
Zeljko toje dobro dase prikrije date komsije nevide kad udaras neku trebu onako u pauzi izmedju snimanja hhahahahahaha,care moj mora malo dase salim, nije to lose druze
samo neznam sta ces da dobijes dok ne nabavis onaj mikro sto sam ti rekao.

tranzit
21.08.2013, 18:46
...Sta mislis za ovo da li je ovo dobro kad snimam vokal da kupim a kosta samo 75 euraVec sam to negdje nekome preporucio na forumu, cak sam i sliku stavio koliko se sjecam. Dobro je imati taj apsorber jer u uslovima u kojima ti snimas, moze dosta da pomogne. Ima ih raznih a preporucio bih ti ovaj, koji ces dobiti po istoj cijeni:

http://www.kirstein.de/out/pictures/master/product/1/cca6d116e502b756071f6314a647343d_1.jpg

zeljko
21.08.2013, 18:57
Hehehe pa preporucio si ovdje u mojoj temi meni,samo ne ovaj za koji ja pitam.nego meine zanima jel to sto sam postavio i ovaj sto si ti postavio die skroz od poda i stiti tako ili je na nekom stalku pa samo u visini mikrofona..koliko vidim ovaj sto sam ja postavio moze da se sklopi kad mi vise ne treba,pa zbog Toga i pitam za ovaj model.Poz
Dodato:
@Nele legendo:lol:

tranzit
21.08.2013, 19:01
U sustini nije velika razlika ali je kod drugog bitan ovalni oblik, koji se efektivnije bori protiv refleksija. Oba se kace na stalak za mikrofon i ne idu do poda vec su u visini mikrofona a pokrivaju nekih 30cm u tom predjelu.

zeljko
21.08.2013, 19:03
Aha Hvala.Znaci ipak bolje zakaciti 4 jorgana svaki od njih na po 2.kukice za plafon i napraviti jorgan kabinu za snimanje:lol:

tranzit
21.08.2013, 19:08
I to sam vec nekom preporucio, mozda bas tebi, ne sjecam se. Uzgred, bolji bi bili duseci.

zeljko
21.08.2013, 19:12
Pa ja i kad podjem lec samo skinem sa plafona i eto mi jorgan ili dusek,zauzima manje prostora a obavlja dvije radnje=))=))=))

nele1
21.08.2013, 20:04
Tisi definitovno carrrrrrrrrrr.

bogy
21.08.2013, 22:24
Zeljko ja bas prodasem jedan absorber za mikrofon ako si zainteresovan javi mi se na pn.

nesaband
21.08.2013, 23:50
I to sam vec nekom preporucio, mozda bas tebi, ne sjecam se. Uzgred, bolji bi bili duseci.

=)) Meni i Miletu si preporucio da se ognemo jorganima kada je ovde bilo 40 stepeni u hladu.

tranzit
22.08.2013, 00:37
Hahahahaha... sve za rad umjetnosti. I poslije kazu: lako je vama muzicarima.

zeljko
22.08.2013, 00:47
E drugovi moji bas mi je drago kad se ovako malo nasalimo u mojoj temi demo snimaka i to me raduje:)Pozdrav svima i sve najbolje od srca vam zelim
Dodato:
A bice muzike i pjesme samo da smo mi zivi i zdravi

nele1
22.08.2013, 13:46
Bas tako Zeljko da smo zivi i zdravi i dasu nam pravi.

bogy
22.08.2013, 14:30
Bas Tako :D :D :D

nele1
22.08.2013, 23:44
Jeste brate ali neko i ima problema sa onim damu stoji pravo,hahahahaha
pazi kad me Zeljko iznenadi sa nekom pesmicom.

zeljko
22.08.2013, 23:48
Ja nemam problema s tim,u mene se dize cak i kad spavam jos uvijek,da izvinu Dame ako koja ima na yu-midiju:lol:
Dodato:
A ovo je stari hit koji smo ja i moj cijenjeni drug Dell odradili.On odsvirao majstorski a ja onako probao da otpjevam.Inace ako neko nije znao ovo je Dellova pjesma i njegov autorski rad teksta i muzike.To sam odpjevao jos kad sam pocinjao sa pjevanjem a mislim da bih to danas mogao jos bolje da odradim.

Bas sam ovo sad poslusao a odavno nisam cuo i mogu da Kazem da je Dell ovo pravo dobro odsvirao..Svaka cast Dellu,pa reko da postavim i ovdje da se nadje hehe..Poz


http://www.youtube.com/watch?v=0Ol9ndn3dtY

Jovan4e
23.08.2013, 02:38
Lek za dusu i raj za usi! predivnoooo :) svaka vam cast majstori ....

LAsER
25.08.2013, 01:06
Bravo Željko, čuje se da sa srcem radiš svoj posao!

nele1
26.08.2013, 02:14
Pa Zeljko legendo cak i sevdah pevas,svaka ti dala.

zeljko
30.08.2013, 19:20
Evo probao jednu dvojicu da napravim na pa 600.Tj.nije jos do kraja uradjena,poceo i sad se razmisljam kako dalje:lol:Ne znam kakav prelaz i break da napravim jos razmisljam heheh

VUNIMRAV
31.08.2013, 13:41
I ne treba ti nista drugo,prava "starinska' dvojka,za ovu pesmu "ubila"se.Ovu ostaviovako a na istoj napravi da imas bas prelaz na "&" i stavis u drugu varijaciju i odlicno-cepaj!!!

zeljko
31.08.2013, 17:45
Pa meni i trebaju takve dvojke kao npr.da zvuci sto slicnije kao kad svira onaj orkestar pavkovica,kao kad sviraju od Lepe lukic pjesme itd.A na sta si mislio kad kazes da na istoj napravim bass prelaz na &?Zar ne idu prelazi na Fill i break?

sale_band
01.09.2013, 14:52
Imas jednu dobru dvojku za to sto hoces, zove se "dvojka RTS"
Ako nemas, poslacu ti cim raspakujem sint

zeljko
01.09.2013, 16:06
Ne treba.Pravim jos jednu i meni je ok..Poz
Dodato:
Dok ne snimim nesto novo a vec sam na putu i vjebam neke stvari da se podsjetimo ponovo sa dva moja hita koju smo zajedno snimili ja i moj drug Kabi i jos jedan sa drugom Nesom:)


http://www.youtube.com/watch?v=aJqKOgY9B5U&feature=c4-overview&list=UUiJiJWW0ybgKW1EuUsyeeHw




http://www.youtube.com/watch?v=_PvB2Ac9ZwM

nele1
02.09.2013, 05:37
Bravo druze svaka cast.

romario
02.09.2013, 08:18
Like .
Jako dobre snimci,drugi ritam,opasan ...
fino odsvirano,otpjevano .

Radi ti vokal svjetski,(vjerovatno imaš neki dobar mikrofon ;) )...

zeljko
02.09.2013, 19:14
Evo je jedna na brzinu otpjevana onako uzivo preko pojacala i zvucnika i midi fajla:DKome se ne dopada to da ponekad nesto otpjevam na midi ne mora ni da kaze nista,niti da komentarise:lol:Pozz

zeljko_mo
02.09.2013, 19:40
auu, sto mi obradu imamo na tu pjesmu =)) ... "sjedi na moga tebi sviram ja... " ...

zeljko
02.09.2013, 19:44
Jbt.Ja se sturi pjevajuci ovo a ti nista da kazes da li bar malo valja,nego pricas gluposti:lol:

zeljko_mo
02.09.2013, 19:55
Jbt.Ja se sturi pjevajuci ovo a ti nista da kazes da li bar malo valja,nego pricas gluposti:lol:

o tvome pjevanju sam ja davno govorio, tako da nemoram vise to komentirat... ;) sve pohvale prijatelju jos jednom, evo :D
"djevojko u sukobu s kitom, pokraj rijeke što ga bacaš,
s ružnom flekom na licu svom..."
=))

zeljko
02.09.2013, 20:01
Vidis da neki kazu da nemam pojma o pjevanju pa zato pitam=))

velja87
02.09.2013, 20:04
Zeljko mogu ti reci samo svaka cast! Slusao sam tvoje snimke na YT i ono je milina za slusati. Narocito ti lezi Tozovac, njega otpevas za cistu 10-ku! To ludo srce moje si pokidao i sviranjem harmonike i pevanjem...Prosto moram da popijem koji vinjak uz te pesme. Uzdravlje!!! :)

zeljko_mo
02.09.2013, 20:05
ma kolega pusti ljubomorne duše.. mislim svaki glas je zaseban, ti imas svoj i dobar je upravo onakav kakav jest, i to što pjevaš dobro zvuči (u općem smislu, ne uzimajući u obzir onih 0.25% profesionalaca koji će svakome manu neku naći... uvijek može bolje, ali ovo što ti radiš je više nego dobro) ^:)^

zeljko
02.09.2013, 20:22
Hvala na lijepim rijecima ma kako bilo pjevanje,vazno je da se pjeva i Veseli heheh.Poz

rolandx
02.09.2013, 22:03
...."Jedina moja",.... Slusam i neverujem kako si odsvirao harmond u bocu,... na polovini pročitah da je fajl,... xaxaxa ala si me bacio u rebus. Ja veoma cesto kada mi dodje da se raspevam pustam sta mi se svidja pijuckam i bedacim se ... Ako razmisljam o sviranju ode svo uzivanje nizbrdo.... Crnogorska škola. Lepo otpevano, od srca ( emotivac :D). Bravo majstore

nele1
02.09.2013, 22:33
Ma zna on i da odsvira nego lenstina jedna nece nikako da vezba vec pravi ona cudesa od cevapa i onih lepinja i pravi mi zazubice tu dok citam.

rolandx
03.09.2013, 06:23
Naravno da zna, slusao sam njegove demo snimke,odlican je. Sada znamo da zna onako momacki da zapeva. Samo da je jos snimaka...

zeljko
03.09.2013, 21:39
Uh al me nafaliste ovaj put hvala vam.Moram priznati da godi kad te neko pohvali pa taman i da ne valja nista heheh.Ma znam ja puno sto sta svirati,ponekad malo improvizujem itd.ali mi mrsko da ganjam ta snimanja i podesavanja na klavijaturi a nece samo heheh i svaki put kad nesto snimim nije to to.Ja bih volio kad nesto snimim da to zvuci kao pravi orkestar samo izgleda tesko je to postici.Bice uskoro nesto i od mene odsvirano.

nele1
04.09.2013, 10:36
Ajde bre iscepigi sto bi rekli sa juga srbije.Ocemo Zeljka ajde breeeeeeee.

zeljko
04.09.2013, 20:41
Evo jos jedna proba od Al Dine,probao sa sto manje efekata da snimim glas:)

bogy
04.09.2013, 22:10
Ma idi bre Zeljko neznam vise sta da kazem.

rolandx
04.09.2013, 22:15
Auuuuuuuuu Željko,... jedva sam čekao refren da pustiš glas a onda BAM BAM BAM ... pokidao si je. Od početka do kraja prava uzivancija slušati. Stvarno vrhunski. Molim te,.. snimaj cele pesme... znam znam.. sve što je lepo kratko traje, al daj cele već kada snimaš. Nemoj nas ovako mučiti na kašičicu. Tek sada se čuje savršena boja glasa i tačni tonovi ,.. ma ekstra. Voleo bih da pročitan neki negativan komentar pa da se slatko nasmejem..... :D. Nema mesta za ravnosušnost a ne za ostalo ... Baš je... baš....

zeljko
04.09.2013, 22:52
@bogy druze kazi nesto:(

@rolandx jbg.imam dobar mikrofon kosta cak 80 eura,jedino sto nemam tube cijevi,one sto Tranzit spominje:lol:

nele1
05.09.2013, 02:22
Ma ko zna njemu sve izlazi i na mikrofonu od tih 80e,bravo carko.

tranzit
05.09.2013, 03:15
Postaje vec pomalo i dosadan, je l' da ? =))=))=))=)) Stalno ocekujem da negdje debelo za'ere, ama badava cekam. Zaista me ponekad iznenadis, mada po defaultu ocekujem od tebe prilicno visok kvalitet, opet uspijevas, sve cesce, da premasis i samog sebe. Nego mani se velikog mucenja s miksanjem, mani se i sviranja... pjevaj i samo pjevaj, imas dudu k'o Mount Everest.
Dodato:
Ispade "duda" od duse... hahahahaha, nije namjerno, mladosti mi, ama mozda mu je i duda ko Mount Everest. =))=))=))=))

zeljko
05.09.2013, 03:52
:confused:Sta dosadan?Ma lako je danas pjevat kad covjek ima kompijuter,kako je bilo onima prije bez kompa i tehnike pa rasturali:lol:Jbg.polako se i ja kuzim u tehniku,kao sto neko rece jednom negdje,danas sve komijuter pjeva,od nikakvog pjevaca napravis ko fol pjevacinu a ne zna se hljeba najest a kamoli da zna sta je nota,tako i ja pjevam a program sve ispravi:lol:

Nego Tranzit zasto da se manim sviranja i miksanja:(Poz
Dodato:
@Nele druze treba imati dobar mnikrofon sigurno.Ja nisam jos nikada probao na nekim skupljim da pjevam,prvi put od kako probam pjevanje snimam uvijek sa ovim Sennheisserom e835 S dinamickim
Dodato:
A ja Tranzit ko ti je taj Mount Everest. Neka planina ili sta:DJa nadjoh planinu na Google pod tim imenom hahahaha.Pa dobro i duda je ok nije da se hvalim ali jbg.dobro me sluzi ,ja zadovoljan:lol:

tranzit
05.09.2013, 04:05
...Nego Tranzit zasto da se manim sviranja i miksanja...Da bi se maksimalno skoncentrisao na pjevanje i ne gubio vrijeme na sporedne stvari za tebe.



...od kako probam pjevanje snimam uvijek sa ovim Sennheisserom e835 S dinamickim...Obavezno se potrudi da sto prije nabavis nekakav kondenzatorski sudijski mikrofon sa velikom membranom. Ako ne znas sta bi uzeo, pisi mi, naci ce se nesto dobro i povoljno. U svakom slucaju ce svaki od tih mikrofona biti par klasa bolji nego taj tvoj Senheiser.

zeljko
05.09.2013, 04:09
Ma Imam ja i onaj studijski Beringer B-1 ali mi bude mrsko sklapat stalak i postavljanje mikrofona hehe,ovako ustekam samo kabal i ovaj dinamicki mikrofon pa pjevam..A ja zaboravi reci ovo sam pjevao isto preko slusalica kad sam snimao.
Dodato:
Polako ucim pjevanje na slusalice hehe
Dodato:
Jbg.ne mogu da nadjem matrice a da su sve ovog kvaliteta bar.Imam puno matrica ali sve bez veze odsvirano a i kvalitet sranje tako da nema sanse da se uklopim sa glasom a da bar malo valja

tranzit
05.09.2013, 04:40
Ti si zaista cudan momak, tesko ti da montiras mikrofon, da bi dobio bar tri puta kvalitetniji snimak (cak i sa tim B-1), to jos nisam cuo. A sto se cuje tvoje premetanje mikrofona iz ruke u ruku ili trljanje po korpusu, pa sto level varira kao da skaces na trambulinu dok pjevas, pa sto fali metar visokog spektra, pa sto je sound u momentima kao da iz bureta pjevas... to nije vazno. Zamisli kako bi se cuo na tom B-1, na disciplinovanom odstojanju i sa jednim Pop Filterom, kad se i sa tim smecem cujes k'o grom. Evo ja necu vise da komentarisem tvoje snimke sa tim Senheiserom, ama necu ni da ih slusam, prva dva takta i cim skontam koji je mikrofon, na "Stop" tastu.
Dodato:
I uopste me ne interesuju matrice, slusam samo vokal.

zeljko
05.09.2013, 04:49
Ma probao sam i njime i cuje se u pozadini muzika iako pjevam na slusalice hahah,koliko je jak fata sve cak i auta kad prodju ovom blesavom ulicom gdje zivim a prozori zatvoreni hehe.

Hocu od sada snimam beringerom B-1 mikrofonom,nemoj da se ljutis jbg malo se i zezam.

A kako mislis sa pristojnim rastojanjem i da li ne smem da se odmicem kad treba refren jace da pjevam?
Dodato:
I koliko smijem pojacati na ovom presonus mobile boxu,imal tu neko pravilo ili samo onako kao sto si objasnjavao da trebam gledati u onu lampicu da se ne upali kad se najace proderem,mada se ja ne derem previse kad pjevam i gledam da bez dernjave otpjevam i kad je visoko?
Dodato:
I jos nesto ovaj beringer ima neki salter i moze da se prebacuje skroz lijevo ,sredina i skroz desno.Gdje ja treba da postavim`?

tranzit
05.09.2013, 05:20
Obavezno postavi taj salter lijevo, to je LowCut, o kojem sam pisao par puta na forumu, pa ako si zaboravio sta je to, pogledaj tamo gdje je bilo rijeci o ekvilajzerima. Mozes ti da se odaljis od mikrofona kada pjevas glasnije dionice ali ne pretjerano. Podesi Gain na Presonusu onako kako sam opisao, postavi u Studio One jedan Limiter ali na Input kanal (imas dole lijevo u konzoli, polje za odabiranje Inputa). Da ne bih mnogo mudrovao oko Limitera, kada ga uvedes, postavi vec uradjeni preset pod nazivom "-1dB Limiting" i sve je OK. Da bi se sto manje cula muzika iz slusalica, smanji malo level monitoringa. Pristojno rastojanje je 10 do 15cm od membrane mikrofona, obavezno stavi Pop Filter i pokusaj da ne pjevas tacno u centar membrane vec za dlaku u stranu. Kod pasaza kod kojih hoces da dobijes "dramaticniji" vokal, priblizi se maksimalno do Pop Filtera. Tada dobijas signal koji je bogatiji nizim frekventnim spektrom ali si i u opasnosti da usni suglasnici (P i B) budu pretjerano eksplozivni, pa pripazi kad ih izgovaras, smeksaj ih malo. Misli na to, da sa vece udaljenosti vokal postaje "tanji", da ne bi doslo do velikih razlika u timbru (boji) glasa u toku jedne pjesme. Ovo bi ti bile osnovne smjernice, a toga ima dosta, pa kad se pojavi pokoji problem, ukazacu ti i na preostale sitne "trikove".

zeljko
05.09.2013, 06:11
Ok.Pa ti si mi podesio neke limitere na kanale na in u programu kad si onu pjesmu popravljao sto sam prije pjevao.A de mi reci onaj ekvilajzer kako si ti podesio jel mogu da tako ostavim ili mi ne treba ako snimam studijskim mikrofonom?Taj lovcut na mikrofonu jel ima on veze sa lovcutom u programu na ekvilajzeru i da li treba i tamo da bude ukljuceno?Ako sam te dobro razumio na sta mislis.Ja kad snimam samo izaberem onaj Sound sto si ti sve podesio i tako snimam,jedino malo pojacavam ili smanjim vokal ako treba i efekte
Dodato:
Vidi kako ovi snimaju hehe..A sta ce im dva mikrofona?


http://www.youtube.com/watch?v=Lq5-EQcUlMY

nele1
05.09.2013, 08:25
Zeljko poslusaj tranzita ovo sto si postavio su sve tehnike ton inzinjera kako ce da usnimi glas doticne osobe ,postoje vise postavki mikrofona ali veruj za to prvo moras da imas dobre mikrofone recimo Neuman U 87 ili Braun mikro koj odkidaju usi kolko kostaju a najbolji su.Zato bih ti predlozio da poslusas tranzita i da ti kazem moje iskustvo ako hoces odlican mikrofon za malo para onda je to Rodr NT2 njega sam uporedjivao sa Neuman U 87 razlika je veoma mala samo se doda malo srednih tonova na eq ovo je provereno 100%,jer smo tri nasa inzinjera na tome radili celo jedno snimanje,pocev od pricanja pa do pevanja.Sto je najveca fora Neuman kosta u kompletu skoro 3000e, a Rode u jompletu 250e.

romario
05.09.2013, 08:27
Evo jos jedna proba od Al Dine,probao sa sto manje efekata da snimim glas:)

Najvažnije za jednog pjevača je unijeti emociju,osjećaj, u pjesmu koju pjeva .
A mislim da si to dao u ovoj pjesmi druže .
Da si mi bliže zvao bi te na kavu jer si mi uljepšao jutro
sa ovim tvojim cover-om ...

tranzit
05.09.2013, 09:20
Cuj na kafu, 'ebes kafu, zovi ga na pivu.

romario
05.09.2013, 09:43
Pa i curu zoveš na kavu ...
Sad ,nekome piva,a nekome ...;)

nesaband
05.09.2013, 09:47
Zeljko,sva tehnika ovog sveta ne moze da zameni ljudsku dusu.Tvoje pevanje je toplo i perfektno.Da li je ovaj ili onaj mikrofon to nije bitno.Ti da pevas i u kantu i u oluk to ce da se oseti.Dusa je najbitnija i tvoj talenat za pevanje.
Steta,steta sto ne ulozis malo u sebe i ne snimis nesto svoje.

Nadji dobar tekst,neka ti neko uradi dobar aranzman i snimi bar neki singl.Malo to poguraj na neku televiziju i postani muzicka zvezda.

zeljko
05.09.2013, 17:09
Gdje da nadjem tekstove i muziku a da bi se to meni svidilo?Drugo.Zar nisam vec star za karijeru itd?Trece.Ne znam ni sam i kad bih mogao da budem zvijezda,da li bih mogao da se bavim pjevanjem i da idem negdje da pjevam po tezgama i sl.Cetvrto.I nisam bog zna kakav pjevac,meni se moj glas bas i ne svidja nesto i nekako sam sebi sam smijesan kad se slusam hehehe.

Hvala vam na lijepim rijecima i bas mi je drago kad se nekome svidja iako se pjevanjem bavim iz hobija i ljubavi prema muzici..Poz
Dodato:
@romario kakav kafa?Piva zakon ali samo hladna ko zmijce da bude:lol:Naravno druze u svaka doba ako si slucajno negdje u minhenu u prolazu javi pa da popijemo nesto..POz

nele1
05.09.2013, 19:50
Ma Zeljko tisi cudo bre nemoj ti meni moj glas mise nesvidja,nego vezbaj sa slusalicama da pevas da izvezbas pa cemo dase dogovorimo jos o nekim stvarima.

zeljko
05.09.2013, 20:27
Ja sam sretan i zadovoljan kad me ovako pohvali neko i ovdje na yu-midi,ne trebam da izigravam neke zvijezde po televiziji:)

@nele druze sta nije valjda da ti imas koji tekstic i novi hit:D

ЂолеПФК
05.09.2013, 20:38
Željkane, previše si skroman, samo ću to da kažem, pevanje neću da komentarišem, sve je rečeno tu.

AcaG600
05.09.2013, 20:41
Neznam za ostale, ali ja evo sad mozda po prvi put slusam ove neke pesme iz tvojih demo-a i SVE SE NAJEZIH znaci!!! Svaka cast!!! Pevas vrhunski!!! Malo je reci da sam odusevljen!!! Samo napred, i sto rece neko gore, kada bi mogao da snimis bar neki singl ako ne ceo album od par pesmica, procuo bi se i te kako :) Razmisli malo o tome, jer sigurno da prevazilazis nivo dosta pevaca koji se danas "muvaju" po sceni i zaradjuju pare, a ti zivis kao "neotkriveni talenat" kuci i cekas da to dodje samo od sebe, a to nikako nece da ide (da ne kazem da pola od njih ne pevaju kao ti naprimer, a ipak se probili na neki nacin). Sigurno da ne zasluzujes onaj tezgaroski nivo pevanja, gde sviras ili pevas sa nekim za neke "smesne pare", a takav glas se mora sigurno iskoristiti u nesto mnogo mnogo vise od tezgaroskog nacina rada. Razmisli malo o tome da li to zasluzujes. Ovo je moj licni komentar i stav prema tvom pevanju i tebi uopste, i ne mora da znaci da sam u pravu, ali pricam u svoje ime. Pozdrav i sve najbolje :)

zeljko
05.09.2013, 21:03
Pa bas iz tog razloga sam poceo i ja da malo pjevam i snimam da vide te neznalice Koje plate parama i naprave karijeru koja po mom razmisljanju nece dugo trajati,da ja koji nikada nisam pjevao prije Osim vjezbajuci harmoniku i zu nju pjevusio radi lakseg skidanja melodije i tako vjezbao,mozda mogu da bar kao i oni pjevam ili cak ponesto i bolje a puno je talenata za Koje Niko ne zna sto smijem da se kladim a rade druge poslove,dok mi slusamo svakojake majmune po televiziji..Kad sam ja ljut zbog Toga mogu zamisliti kako je onda jedan Saban ili sta znam ko jos od tih vrhunskih pjevaca.

Hvala svima na lijepim rijecima bas me raduje ako tako mislite.Poz

nele1
05.09.2013, 22:55
Ma Zeljko je cudo prirode.TATA RODITELJ STARATELJ.

zeljko
06.09.2013, 00:20
De Nele nemoj da me toliko falis.Evo me sad gledam skromno u pod,kao sto rece onaj Djura u jednim od emisija i sad se crvenim koliko me stid i ne znam sta da Kazem :lol:Jest da je lijep osjecaj,samo se bojim da se sta ne dogodi,jer ne valja puno hvaliti heheh
Dodato:
Jbg.nije ovo teska pjesma,ovo bi mogla da otpjeva i moja pokojna baba:lol:Poz

Vex
08.09.2013, 13:40
Evo jos jedna proba od Al Dine,probao sa sto manje efekata da snimim glas:)

Jel vidis kako moze da bude kako treba i bez onih pećinskih efekata :-) ovo ti je sad stvarno odlično ;-)

Sent from S⁴

tranzit
08.09.2013, 16:35
Vidi kako ovi snimaju hehe..A sta ce im dva mikrofona?Ako si pazljivo pregledao snimak od Delamara i pazljivo citao moje postove i privatne poruke u kojima sam pisao o snimanju vokala, lako ces zakljuciti da smo i taj Delamarov tip i ja, rekli potpuno istu stvar. Naravno, on je to na snimku dosta pojednostavio i skratio jer tu ima mogo, mnogo vise da se isprica ali je veoma dobro kao jedna zdrava osnova od koje treba krenuti u izucavanju Recordinga. Pitas sta ce mu dva mikrofona... i tu je bio skroman... licno koristim osam razlicitih mikrofona, naravno ne sve istovremeno ali ponekad i dva ili tri odjednom. Radi se o tome, da su pojedini mikrofoni predestinirani za snimanje odredjenih vokala (ili instrumenata), pa tako se desava da je neki od mikrofona bolje upotirjebiti za zenski vokal, recimo alt, a opet neki drugi za malo visi sopran. Jednostavno vise odgovara i snimak je bolji. Ponekad je to veoma ostro na granici pa se onda praktikuje istovremeno snimanje vokala preko dva mikrofona, na dvije trake a kasnije ce se odluciti (u miksu) koji snimak vise odgovara odnosno, koji se bolje cuje u aranzmanu. Tip je pomenuo i par sitnih "trikova" koje on koristi, kao sto je bilo da mikrofon postavlja u sredinu sobe ili da ga pod manjim uglom nagne prema podu. I o tome sam ti pisao, kada sam ti savjetovao da pjevac nikada ne pjeva direktno u centar membrane odnosno, pod pravim uglom u odnosu na membranu vec da ga za dlaku pomjeris u jednu stranu. To je moj nacin snimanja koji mi daje najbolje rezultate ali samo sa odredjenim vokalima. Za neke naginjem mikrofon, kao i on, prema podu, a za neke i u suprotnom smjeru. Zavisi sve od toga kakav je vokal u pitanju. Snimanje vokala je jos i najednostavnije, sta se sve radi kada se treba snimati recimo, akusticka gitara. Kako vidis, jedno ogromno polje za koje treba dosta, dosta vremena da se upozna kako valja.

sale_band
08.09.2013, 16:56
Rode je zaista dobar mikrofon, ne zato sto ga trenutno imam vec zato sto sam izmenjao nekolicinu niskobudzetnih mikrofona I od kad sam uzeo Rode, ne pomisljam na drugo...

tranzit
08.09.2013, 16:58
Taj Rode koji ti imas, je zaista sasvim pristojan mikrofon za novac za koji se da nabaviti. Rekao bih, jedan od visoko kotiranih "best buy" mikrofona.

sale_band
08.09.2013, 17:03
Nije mi se ukazala prilika da probam neki od ovih "high end" mikrofona a mozda I nece u skorijoj buducnosti pa se ne razumem u njih osim u slike I cene na njima :confused:, ali sa ovim sam prezadovoljan

Pozz

zeljko
08.09.2013, 18:22
Nasao sam na internetu jedan prodaje Rode Mikrofon NT1-A komplet za 75 eura pa me zanima kad smo vec kod mikrofona kakav je taj i da li vrijedi te pare?

tranzit
08.09.2013, 23:27
Ukoliko daje pauka i Pop Filter uz NT1-A, uzimaj odmah i ne pitaj nista.

zeljko
08.09.2013, 23:44
Evo bas sam sad dobio mail..neka zenska prodaje:DI posto sam joj ja napisao da bih odmah kupio za 50 eura ako da a ona mi sad odgovori i kaze posto nije cijena bila za cjenkanje sta mislim za 60 eura.napisacu joj poruku ako to sve dodje zu mikrofon da moze.

A de mi reci jel bolji ovaj N1 rode od ovog moga beringer B1?
Dodato:
Izgleda samo dodje mikrofon,pauk i neka torbica sad sam bolje procitao..Nema veze ja Imam Pop filter
Dodato:
i garancija karta 10 godina

tranzit
09.09.2013, 00:17
Uzimaj to za 60 eura odmah i ne razmisljaj. Bolji je od Behringera i to debelo bolji. Rode NT1-A je pomalo i kult mikrofon radi svog veoma niskog suma.

zeljko
09.09.2013, 08:38
Prodala vec nekom drugom sinoc:(Hoce Zeljko da se cjenka eto mu sad a nije bio skup ni za 75 eura:lol:
Dodato:
Sigurno bio bolji frajer od mene i tracao na vece a ne kao ja cekam da prvo svane hehehe
Dodato:
Mozda je i dzaba dobio boga pitaj:lol:

sale_band
09.09.2013, 12:57
Vidi lepotana. ;)

Sent from my HTC One XL using Tapatalk 2

sale_band
09.09.2013, 13:00
Sent from my HTC One XL using Tapatalk 2

nele1
09.09.2013, 18:40
Zeljko cuo sam i za taj Rode nt1 ali ga nisam probao,ali ako ti kaze tranzit daje ok onda ga uzmi,pozdrav.

bogy
09.09.2013, 20:51
Mikrofon je sasvim ok ipak bolji nego beringer ja sam ga imao jedno vreme, jedina mu mana da mreza (Spinne) nije tako kvlitetna ako se puno upotrebjuje skidanje stavjanje onda se olabavi brso ali Mikrofon je dobar do 100€ bi dao ako se nadje komplet i u dobrom stanju.

zeljko
10.09.2013, 10:05
Evo jos jedna Nova dvojkica sto sam poceo da pravim i hohner morino Harmonika i snimano preko ovog Beringovog B-1 mikrofona.Snimao sad na brzinu samo malo da cujete kako zvuci i dvojka i ova moja Harmonika,koristio sam samo dva registra posto su mi skoro svi pokvareni pa ne mogu da mijenjam a i na nekim mjestima mi zapinju tonovi kad meh vucem nazad:)Mora na popravak cim budem imao para za to:rolleyes:

nele1
10.09.2013, 23:44
Lepo radi harmonika,samo moras da je sredis pa da uzivas.

tranzit
11.09.2013, 04:10
I mene je zacudila... ili je on stvarno poslusao one silne moje savjete u vezi sa snimanjem, pa se to tako zato cuje ili je ta harmonika zista dobra. Koji je to Hohner Zeljko i iz koje godine ?

zeljko
11.09.2013, 05:21
Prvo-Normalno da sam saslusao tvoje savjete:)Drugo.Gdje da vidim Koje je godiste Harmonika?Ja pojma sad nemam koje bi godiste mogla da bude.Znam samo da se zove "Hohner Morino V Bs"koja ima jos 3 reda solo basova koje ja nikad ne koristim,niti bih znao to da sviram:lol:A kupio sam je prije,pa ima i 18 godina odprilike i platio tada 10.000 maraka.Harmonika je bila inace Vorfhürmodell.Sto znaci koliko ja znam da je bila u izlogu i kao probna Harmonika pa je zbog Toga bila jeftinija a inace su nove i po 15.000 eura.
Dodato:
15000 maraka sam mislio hehehe

zeljko
11.09.2013, 05:42
Evo je

nele1
11.09.2013, 09:01
Lepo parce ali pod hitno da sredis te registre.

nesaband
11.09.2013, 09:59
Sto pre da prodas tu harmoniku za lepe pare i da kupis neku Guerini prezident harmoniku i da uzivas u tonu.Em je laksa em je za nasu muziku a verovatno ce ti i preteci para od te prodaje.Ta harmonika je odlicna ali je teska mada verujem da su tonovi u njoj Italijanski pa zato tako dobro zvuci.

nele1
11.09.2013, 18:44
Zeljko ako ikad zelis drugu harmoniku samo ganjaj sve stare harmonike tamo do 1980,posle toga ima po koja ali veoma veoma retko,znaci nebitno guerrini,dallape,sonola,naravno ako naletis na skandali ili artist6 kod nekog nemca a da nezna sta ima u rukama,ali ako nemenjas odma sredi registre nebi trebalo skupa investicija da bude,pozdrav druze.

tranzit
11.09.2013, 21:12
... samo ganjaj sve stare harmonike tamo do 1980...Susta istina. Toliko se smeca napravilo od tada pa do danas i prodalo po debele pare, da je to sramota. Licno nisam naisao ama bas ni na jednu harmoniku mladju od trideset godina a da necemu valja. Ne kazem da nema izuzetaka ali takvi mi nisu pali pod ruke. Cak i kod onih najskupljih i sa najzescim pedigreom, kao sto su Beltuna ili Borsini, nije bilo izuzetaka. Da li su zaboravili kako se to radi ili jednostavno nece da rade, ko ce znati.

nesaband
11.09.2013, 22:44
Ja sam imao prezident,kupio sam je novu 1987 godine,u Trstu sam je kupio.Bio je to odlican primerak Presidenta.Probao sam je samo par minuta i kupio.Naravno imaos sa i Guerini superior II iz 1978 godine koja je takodje bila sjajna,a na primer moj kum je kupio 1980. godine superior II koja nije bila ni blizu po kalitetu mojih harmonika.

Sve zavisi od kaliteta tonova i drveta kod harmonike,ostalo je samo sminka.

nele1
12.09.2013, 01:15
Neso probao sam obe tvoja dvojka iz 78 je bila opasna harmonika ali president je bio 2 klase gori stosta je bilo razlicito sa recimo harmonikom Zorana Markovica koj je imao president dase smrznes,kod novog presidenta su promenili dirke za bradu registar tonovi su svi 2-3 klase nazalost i toje uzelo dusu svim tim novim harmonikama sto je najtuznije guse samo tako sve nove,recimo svirao sam minimum jedno 10 bulgari harmonika,sve imaju prelep ton ali guseeeeeeeeee samo tako,tako da do dan danas nisam probao nesto novo a da valja.

tranzit
12.09.2013, 02:52
Neki dan sam imao u rukama jednog Bugarija, odlican ton, fenomenalan, mekana kabina i mala i velika, ostar sopran i pikolo, ama sve na mjestu ali... davi se... i to kako se davi. I kod tebe i kod mene se desava ista stvar sa Bugarijem. Nije slucajno. Cini se da im je to serijska mana ili greska. Oni i tu izgleda, hoce da ustede. Zatim, pakuju lose fasene, sirovo drvo a tek klavijature su uzas kod mase novijih harmonika. Kod nekih imam utisak da sviram jeftini aranzer a ne harmoniku visokog ranga. Nisu daleko odmakli od kineskih harmonika koje su preplavile trziste. Kod pojedinih "kineza" sam naisao na bolje klavijature nego kod "italijana". Ako negdje naletis, probaj "Cantabile" kinesku harmoniku. Garantujem da ces i sam donijeti isti zakljucak u vezi sa klavijaturom.

zeljko
12.09.2013, 07:04
Ma naucice i Zeljko svirati jednog danan samo polako jos sam mlad i Imam vremena:lol:

nele1
12.09.2013, 09:59
Ma ima da sviras i da PEVAS.

zeljko
12.09.2013, 10:03
Ma jast cu drugo.Pjesma lijeci stare rane i odrzava covjeka mladjim:lol:

nele1
12.09.2013, 10:17
Tranzit pogledaj tamo kod mene u demo kako svira ucenik Gorana bradice decko ima da razvali sve.

gitar
12.09.2013, 10:34
Ili nisi postavio snimak, ili se kod mene ne vidi :confused:

nele1
12.09.2013, 16:12
Sad ima ,moja greska.

tranzit
12.09.2013, 19:27
...Gdje da vidim Koje je godiste Harmonika?Ja pojma sad nemam koje bi godiste mogla da bude.Znam samo da se zove "Hohner Morino V Bs" koja ima jos 3 reda solo basova koje ja nikad ne koristim,niti bih znao to da sviram... Ta harmonika koju imas je 1987. godiste. Jedan od najkvalitetnijih Hohnera uopste. Trenutno im je cijena na e-bayu oko 5.500 eura. Ima 185 basova (sa ta tri reda basova koje ti ne koristis), sto je karakteristicno za koncertne harmonike. Sada mi je jasno zasto se tako cula na snimku. Steta bi bilo da je ne dovedes u red. Isuvise je vrijedna da bi je zapustio.

zeljko
12.09.2013, 19:42
Hvala na informaciji majstore Tranzit;)Najaci si i najbolji covjek na ovom forumu sto se tice poznavanja muzike i uopste..Ja htjedaoh da je prodam i za 3.000 i to sa ugradjenim midijem..E ako je tako onda nece moci,nego cu je prvo popraviti i onda razmisliti da li da prodam ili ne prodam hehe.Pozdrav majstor

nele1
12.09.2013, 20:27
Ma Tranzit za PRESEDNIKA.

zeljko
12.09.2013, 20:29
A Nele za zamjenika;)A ja cu biti vasa sluga ako moze hahahaha

nele1
12.09.2013, 20:34
Hahahahahahah deme nadje nisam ja za te funkcije,nista neznam sem muzike i sporta nazalost.

nemanja 1982
12.09.2013, 22:02
Bravo Zeljkoo. Svaka cast :)

nesaband
12.09.2013, 23:54
Zeljko,jel mogu ja u tom drustvu da budem knjigovodja ili blagajnik?=))

zeljko
13.09.2013, 00:10
Moze druze kako da ne ima mjesta koliko hoces ali samo za pravu gospodu i drugove:)

tranzit
13.09.2013, 00:18
...Ja htjedaoh da je prodam i za 3.000 i to sa ugradjenim midijem...Ni slucajno, da te nije guja ujela. Cijene Morino V BS idu od 4.500 pa i do 8.000. Tvoja bi bila blize ovoj drugoj cifri radi ugradjenog Midi sistema, koji je najvjerovatnije od Limexa ili slicne firme, a sam Midi sistem moze da kosta i preko 2.000 eura u zavisnosti od toga koliko kompleksno je odradjen (broj midi kanala, odnosno multitibralitet, zatim dinamika, pa PCG itd...). Sve u svemu, ne prodaji to, ako bas ne moras jer to je odlican instrument, koji uz sav svoj sound kvalitet, moze da posluzi i kao izvanredan midi kontroler. Steta bi bila, velika steta.

zeljko
13.09.2013, 00:43
Pa, ovo zadnje sam i odsvirao iz prve preko harmonike.Na korgu smanjio desnu stranu i samo ostavio aranzer i mjenjao akorde u bassovima harmonike a pravi zvuk hohnera snimao na onaj Kanal u Studio one gdje je vokal preko B-1 mikrofona a ritam je i pratnja sa korga snimana na stero traku.znaci posebno ali sve odjednom i nisam dosnimavao..Tako mogu uvijek svirati,samo kod kuce kad vjezbam sviram bez mikrofona a ja cujem hohner i ostalo preko zvucnika sto svira sa korga:)

tranzit
13.09.2013, 01:24
"Ja u klin, ti u plocu"... razgovaraju lijeva patika i desno plucno krilo, izgleda. Pisem ti o vrijednosti tvoje harmonike a sta mi ti odgovaras ? Da nisi "srknuo" malo preko mjere =))=))=))=))

zeljko
13.09.2013, 01:33
=))Ma necu je tek tako prdati..odgovorio sam jer si napisao da moze da posluzi kao midi kontorler pa zato i da se zna kako sam snimio pratnju sa korga a kako hohner harmoniku zvuk..Jbg.nisam nista popio ali cu zato sutra otici malo Imam u planu,posto je prosao evo vec mjesec i vise od kako se nisam bas ono pravo naletvao a moram malo=))
Dodato:
Hvala na informaciiji jos jednom dobro ce mi doc da znam trenutne cijene.Poz

nele1
13.09.2013, 01:46
Zeljko je pravo cudo,prosto mi nije jasno kako do sada nije postao muzicar koj tezgari jer sa obzirom sta sam do sada cuo ko i kako svira i peva on to 100% zasluzuje.

tranzit
13.09.2013, 01:50
Ima samo jedna dijagnoza: neozbiljan je... ama ce me natjerati da ga pozovem k' sebi i snimim mu materijal potpuno gratis, da se i sam uvjeri, kako se cuje to sto on pjeva kada se odradi u studisjkom standardu i da to treba da forsira dok jos moze i dok je jos dovoljno mlad da eventualno krene sa nekom karijerom.

zeljko
13.09.2013, 10:49
;)

nesaband
13.09.2013, 11:21
Sredi malo snimak,sve je onako napumpano pa snimak prasti.Sredi malo matricu pa onda snimi ponovo majstore.

zeljko
13.09.2013, 11:29
jel da?I ja sam primjetio da ne valja matrica al jbg.nemam bolju a ovo mi se pjevalo hehehe.Ne mogu je ispraviti takva je probija i kod mene,jedva sam i ovo uspio da uklopim vokal.Hvala i pozdrav
Dodato:
@Tranzit druze kakav ja i moja karijera.Ja se zezam malo pa snimam za svoju dusu ponesto i vjezbam pjevanje.Imas ovdje na forumu boljih od meine koliko hoces pa vidi s njima.Meni mozes poslati ako hoces neki aranzman ovako da probam,cisto jer volim muziku itd.A da sanjam o nekim karijerama to je vec preveliko za mene i ne bih se smio usuditi.Poz
Dodato:
A i star sam i ja vec za Toga.U gujici vec 39. hahahaha
Dodato:
Evo jedna proba kratko samo da cujete kako sam napravio tercu tj.napravio sam za sve tonalitete pa ce biti uskoro kad sredim jos snimaka..Poz

zeljko
15.09.2013, 15:00
Evo jedna proba kratko samo da cujete kako sam napravio tercu tj.napravio sam za sve tonalitete pa ce biti uskoro kad sredim jos snimaka..Poz[/quote]

nele1
16.09.2013, 20:04
To Lave.

zeljko
24.09.2013, 10:51
Hvala druze..Poz

Evo jedna koju sam davno odsvirao na ketronu dok sam imao,i prvi i drugi glas otpjevao ja,znaci nista vokalizer:):lol:

smuchac
24.09.2013, 13:33
Gdje je drugi glas? Nekako mi se tvoj raspon glasa čini uzak ako smijem primjetiti. To mislim jer ti je par tonova nisko a one najviše uz dosta truda izvučeš...

nele1
24.09.2013, 14:32
Ma ima Zeljko sve nego mora daje zaglavio negde u neko restorance do jutra pa zato nije mogao dase koncentrise,Zeljko je veruj cudo kad hoce i moze,veliki pozdrav za mog druga.

gitar
24.09.2013, 15:14
Ovde mi uopšte nije jasna definicija drugog glasa. Ako ćemo da brojimo glasove, postoje dva glasa (ovaj drugi za oktavu viši od prvog, ako dobro čujem), a ako se misli na drugi glas (tercu) ona ne postoji... Pozz

nele1
24.09.2013, 17:06
Tako je oktava je u pitanju mislim daje Zeljko hteo da kaze dasu dva razlicita glasa u pitanju.

romario
24.09.2013, 20:51
Ma ima Zeljko sve nego mora daje zaglavio negde u neko restorance do jutra pa zato nije mogao dase koncentrise,Zeljko je veruj cudo kad hoce i moze,veliki pozdrav za mog druga.

kad hoće željko,onda i može .
a kad neće ,onda i ne može :)

samo napred druže ,ovo je jedan od starijih snimaka,
ima razlike u odnosu na nove :)...

smuchac
24.09.2013, 23:14
Ovde mi uopšte nije jasna definicija drugog glasa. Ako ćemo da brojimo glasove, postoje dva glasa (ovaj drugi za oktavu viši od prvog, ako dobro čujem), a ako se misli na drugi glas (tercu) ona ne postoji... Pozz

To sam i mislio. ;)

zeljko
29.09.2013, 14:16
Hvala:)

zeljko
29.09.2013, 19:44
Malo visocije:D

nele1
29.09.2013, 19:50
Hahahahaha bas je opisna ova pesma to Zeljko.

Boban010
02.10.2013, 01:34
Ja bi rekao bi da je ovu pesmu Zeljko namenio sebi i Neletu kao svom najboljem drugu!:lol:
Pozdrav drugari!
p.s.Vise mi se svidja "visocija" verzija,nekako deluje veselije.

nesaband
02.10.2013, 12:18
Veoma popularna pesma 80-tih godina proslog veka,a mozda je snimljena i ranije.Skoro da sam je i zaboravio.
Prava kafanska pesma na koju se dobijao lep baksis.Nekad bilo sad se spominjalo.

Otpevano sasvim korektno.

gitar
02.10.2013, 12:29
Tako je , Nešo...Inače, pesma je objavljena daleke 1973. godine

zeljko
03.10.2013, 20:58
Nije Zeljko bio jos ni rodjen,tek bio u tatinim mosnjicama=))=))=))


Evo malo sa danasnje vjezbe nesto snimio uzivo,mada nisam slusao ovu pjesmu dugo ali mi naumpala kad sam probao ovaj SaSa ritam.Ima sigurno greski milion i u sviranju i pjevanju.Sad sam tek cuo da sam i tekst pogrijesio,umjesto da Kazem "Pusti te me da je prebolim"Ja Kazem "Pusti te je":lol:Odsvirano i otpjevano uzivo bez dosnimavanja pa zato i ne valja:D

nele1
03.10.2013, 22:55
E odakle si iz JAJCA,Zeljko tisi carrrrrrrrrrr.

zeljko
18.10.2013, 23:33
Evo nove dvojke tek zavrsio jednu variaciju:)Samo zeza me ova klavijatura dok sviram na njoj,tipke kao da po federima sviram.Odskacu mi prsti dok sviram:lol:Mozda je preglasna ova Neletova Harmonika sto mi je poslao ne znam posto sam snimao preko slusalica pa nisam slusao na zvucnike:)

VUNIMRAV
18.10.2013, 23:39
Pa stari,jesi li ti ziv,nije te bilo neko vreme?

zeljko
19.10.2013, 00:05
Druze ziv sam ne boj se.Ako umrem javicu ti:lol:

nele1
23.10.2013, 01:51
Zeljko tisi Carrrrrrr.

tranzit
23.10.2013, 03:46
Druze ziv sam ne boj se.Ako umrem javicu ti:lol:Nemoj ni slucajno da ne javis. A i tebe Nele nema bas nesto cesto... i za tebe se ponekad isprepadam, da nisi otegao papke.=))=))=))=))

zeljko
23.10.2013, 08:09
Pogledam ja ponekad sta se desava na forumu ali se ne logujem posto u zadnje vrijeme nemam potrebe za tim,pa zato mislite da me nema.

Tranzit druze obavezno javljam pogotovu tebi ti si sad moj najbolji drug a prije je bio Grandija,samo ga nema nesto...A ja i Nesa i nele takodje..Pozdravljam vas ovom prilikom

zeljko
23.10.2013, 09:16
Evo jedna gotova matrica odsvirana od meine pa ako neko moze da otpjeva ili ako nekom treba nek skine i nek koristi..Jest da ima greski i nije mi ispalo kako sam bio zamislio ali bolje nekad ista nego nista:)Svirao na klavijaturi sve pa zato mozda fali koji akord a nadam se da je ok hehe.Jbg.ne svirtam dugo klavijature.Poz

zeljko
23.10.2013, 09:22
Jos jedna:)

nesaband
23.10.2013, 09:30
Buket belih ruza si odlicno odsvirao druze.To je jako tuzna pesma koju je Toma posvetio svojo velikoj ljubavi.To je Tomina najtuznija pesma koju je snimio.Za mene jako potresna prica.

zeljko
25.10.2013, 03:15
Hvala druze:)Evo je ponovo samo za tebe jedna:D

nele1
28.10.2013, 21:18
Odlicma pesma svaka cast.

nesaband
28.10.2013, 22:19
E bas si me nasao,hvala druze

zeljko
29.10.2013, 13:40
Nema na cemu.Hvala i vama na komentaru.A sad probao onu "Buket belih ruza"Zahebana pjesma do jaja heheh,pa sam snizio tonalitet u programu..Pozz

zeljko
01.11.2013, 14:30
Jos jedna od meine odsvirana:)

ЂолеПФК
01.11.2013, 15:32
Sehr gut, Željkane :)

zeljko
01.11.2013, 18:10
Aaaaaaaaaaaaauuuu naucio si njemacki aaaaa? heheh.Ma zahebo sam malo ali mi bilo mrsko da ponovo snimam i da ubacujem pravu harmoniku a nisam nesto vjest na klavijaturi,pogotovo kad ima ovakve tipke kao da po federima sviram hahah.Oskacu mi prsti dok sviram hehe
Dodato:
Hvala u svakom slucaju.

mladenkom
01.11.2013, 18:13
Zeljkane nisu ti najtacniji akordi u poslednjem snimku,ne znam kako si snimao,sve odjednom ili prvo muziku pa si otpevao posle?

zeljko
01.11.2013, 18:17
Ma i ja sam vidio da nije najtacnije jbg.zeza me klavijatura heheh.Naucicu Imam vremena.Ovo sam snimio onako u programu samo jednu strofu i povezao ostalo od te jedne strofe heheh.Cujes kako prekine a poslije probao da pjevam.Malo se i snimak zezno posto sam mislio da ce mi iz C dura biti taman,pa sam povisio u programu citav snimak i tu se nekako uvrne sve hehe.Poz

gitar
01.11.2013, 23:55
Zeljkane nisu ti najtacniji akordi u poslednjem snimku

http://www.yu-midi.org/forum/showpost.php?p=257041&postcount=4

zeljko
02.11.2013, 00:01
Hvala samo mislim da si i ti izostavio na jednom mjestu jedan A 7 ako se ne varam.Tamo kad se pjeva "za pesmu sprema"pa onda D koji si dobro napisao.Poz

gitar
02.11.2013, 00:15
Ipak mislim da nema A7, samo čist D-dur...

zeljko
03.11.2013, 12:16
Evo sad nasao original matricu od Halida i probao na brzinu da otpjevam,samo budale ubacili neko prica nesto na nekim mjestima valjda zbog kopija:)

zeljko
03.11.2013, 13:58
Jos jedna:rolleyes:

Krstic991
03.11.2013, 15:45
Pravo dobra! :) Pozdrav

nele1
09.11.2013, 05:26
Bravo Zeljko legendo.

nesaband
09.11.2013, 10:19
Super druze,sve je lepo otpevano,bravo majstore...Samo da znas, onu pesmu "I sad me po tebi poznaju"i dalje pustam u pauzi na svirkama i stalno pricam da to peva moj drug svim kolegama na svirkama....

zeljko
09.11.2013, 12:47
Pa dobro mozes pustiti Al Dinu pa ga slusaj,on je to otpjevao jos bolje a i njegova je to pjesma,nije moja:lol:

Hvala svima jos jednom na lijepim komentarima;)

nesaband
09.11.2013, 12:49
Mogu,ali Al dino nije moj drug nego Zeljko ....;)

zeljko
09.11.2013, 12:50
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa sad mi je jasno.Hvala hehe.Veliki pozdrav za mog druga Nesu

nele1
12.11.2013, 14:34
Idemo dalje Zeljko nesto sa puno duse neka pesma.

zeljko
12.11.2013, 16:03
Evo druze frisko snimljena i prvi put probao ovo zu hajmo rec orginal matricu.Malo sam promukao od hladne pive ali ne cuje se mnogo:DE sad kakav je miks ne znam.Probao sam malo sa ekvilajzerom i eksperimentisao da bude slicno orginalu vokal:rolleyes:

romario
12.11.2013, 16:43
Ovaj puta si se potrudio ,svaka čast .
Jedna od boljih izvedbi na forumu .

zeljko
12.11.2013, 20:08
Hvala druze..Evo jos jedan mix sa malo jacim za zeru vokalom i efekta a i ispravio sam na kraju malo,posto se nesto culo i malo sam kasnio mada ima jos gresaka ali to onda moram ponovo pjevat a mrsko mi da ponavljam hehe:)

mladenkom
12.11.2013, 21:16
Bravo Zeljko,mnogo lepo zvuci.

Sent from my R800x using Tapatalk 2

nesaband
13.11.2013, 00:53
Ovo je matrica koja bolje zvuci nego original,verovatno si je ti malo sredio.Tvoje pevanje,malo je reci da i sam halid moze da ti pozavidi druze....nekada je i on ovako dobro pevao kao sto ti pevas sada..Steta sto je onaj glas na nekoliko mesta ubacen i kvari matricu...

odlicno majstore,svaka ti cast.

zeljko
13.11.2013, 19:41
Uh bolje od Halida?Nije lose ispalo ali da je bolje od Halidove izvedeb nije sigurno.Halid je majstori stara Kuka za pjevanje a ja samo probam posto volim njegove pjesme i nacin pjevanja..Hvala u svakom slucaju svima na lijepim rijecima.Poz
Dodato:
@Neso druze to je valjda ubacio neko od ovih sto prodaju matrice reklamu da smeta,samo ja mu nikad ne bi platio jer i on sigurno nije a prodaje a i to je Halidova pjesma i nije ni moja ni njegova...Mada sam cuo u jednoj od emisija kad Halid kaze da ce napraviti ekstra CD.sa matricama i dati ovim sto se takmice.To je rekao kad ga je jedan pitao u emisiji,pa valjda je to to neznam

nele1
17.11.2013, 17:19
A bre Zeljko pevas ki slavuj.

zeljko
19.11.2013, 04:51
Samo da napomenem za ove kvalitetne snimke mogu samo da se zahvalim Tranzitu,njegovoj pomoci i njegovim upustvima;)Nadam se da ce biti jos bolje..Hvala jos jednom na komentarima.Poz

tranzit
19.11.2013, 09:01
Toliko si prisao Halidu po boji glasa, da cak i "krcis" ponekad, kao i on, kada prepije proslu noc. Pjevanje za pohvalu. Matrica je mogla biti malo "zatvorenija" jer taj koji je radio matricu, digao je do besvjesti frekvencije izmedju 5 i 7kHz a nije trebalo. Radi toga je ostalo sve pomalo tanko. Vokal si miksao dosta dobro s tim da i kod njega nije trebalo otimati "stomak" ili "guzu", to jest frekvencije od oko 250Hz i one na 600Hz. Ovo su zaista sitnice i nemaju posebnu tezinu ali sam stroziji prema tebi i bicu jos stroziji, posto ucis i napredujes, pa od takvog ocekujem uvijek bolje i svarsenije snimke.

zeljko
19.11.2013, 13:37
Cuo od Halida pa mislio da tako treba da ponekad krckam=))=))=))Ja kao papagaj imitiram sve oko sebe heheh
Dodato:
A jest tacno taj neko izostrijo matricu i zato sam i ja vokal podesavao prema njoj,pa je najvjerovatnije tako ispalo a gledao sam da vokal bude odprilike kao na orginalu podesen ekvilajzerom.Poz

zeljko
21.11.2013, 04:11
Cuo od Halida pa mislio da tako treba da ponekad krckam=))=))=))Ja kao papagaj imitiram sve oko sebe heheh
Dodato:
A jest tacno taj neko izostrijo matricu i zato sam i ja vokal podesavao prema njoj,pa je najvjerovatnije tako ispalo a gledao sam da vokal bude odprilike kao na orginalu podesen ekvilajzerom.Poz


Opet ja hehe..Jucer probao neka Nova podesavanja na sistemu pa otpjevao ponovo od Al Dine ali ovaj put malo visocije nego sto je orginal pa poslusaj te.Pjevano je uzivo preko zvucnika zu matricu i iz prve i nista nisam doradjivao itzd,pa je mozda malo snimak losiji:)

zeljko
21.11.2013, 17:05
Evomene i Pavkovica:lol: