PDA

Pokaži Full Verziju : Dell - Demo snimci


Strane : 1 2 [3] 4

daca91
28.11.2012, 18:48
Samo cepaj kolega....
Dobro je ovo...Svidja mi se ;)

Dell
28.11.2012, 20:10
hvala, hvala, trudimo se ;)

ibanez
29.11.2012, 00:06
Sve OK druze, sv.c.(svaka cast).Vidi se da Yamaha definitivno nije kineska.
Medjutim, mikrofon mi je sumnjiv!Baca me u dilemu ono "ja zivim na
SLEHEPOM koloseku"???Salu na stranu, dobro ti zvuci masina i svidja
mi se izbor pesama i svirka u retro fazonu.

Dell
29.11.2012, 15:00
hahahahahahahaha hvala, to je inace nesto sto sam naucio u muzickoj na zboru, kad je neki samoglasnik dug, da se podebljava sa H da ton ne "klizi" :D

Sejox
30.11.2012, 00:44
A ja Dell mislio,da si ti to "turanje" slova H u pjevanju "podjonio" od Lose iz "Plavog orkestra".;)

Ono iz njihove pjesme "Odlazim" na primjer:

Hot kad si otisla,
sav sam u suzama,
hopet boli stara rahana

Dell
30.11.2012, 01:33
Jebiga da sam iz zapadnijih krajeva, kratio bi ja slova H i F, znas i sam jeo bi krenovke, hodao po tepiKu i imao prijatelja Pilipa :lol: :lol: :lol:

midza23
04.12.2012, 10:29
Dell majstore :D

Dell
12.12.2012, 00:23
http://www.youtube.com/watch?v=4HoHmS5fr5U&feature=youtu.be Snimao glas sa akg, pa mu slaba baterija, pa se mozda u tisim dionicama losije cuje.

Sejox
12.12.2012, 04:44
Samo "Dell-uj" mostarac,i ovako saraj.Kulturno....
Cini mi se da si prestao mutirati.;)
Nisi za "sorca" vise nikako.:)

zeljko
12.12.2012, 07:50
Dobro je to Dell druze napredujes strasno za tvoje godine u svemu...Pozz

Dell
12.12.2012, 16:06
Hvala momci na rijecima pohvale ;) Doslo vrijeme da se sprema za svatove uvecer sa bandom, pa ne moze samo Sumadija :D

smuchac
12.12.2012, 21:43
Pazi vamo sad... :D
Malo si solo zapetljao al ne uzimam za zlo kao Dalmatinac, štoviše svaka čast na pothvatu još 3 puta max. i pjesma je za na ploču. Onda dalje. Ovo je nisko. Ne moraš sad iz C ko čika Oliver al neki A je skroz O.K i na kraju da ti mlatnem po meni jedini minus na ritam. Izgleda kao neki tupavi i mršavi ritam iz samih početaka Korga. Jedan najprostiji 8 beat (fabrički) iz Yamahe je pitomiji i dosta topliji od ovoga. Za ovu pjesmu njega obavezno uzmi i nema greške.
Eto, ne zamjeri, ništa loše nisam htio s ovim komentarom. Slušam te od kad sam došao ovdje kao i mnoge druge i vidim da si mačak tako da tu nema diskusije.
Odo sad... ;)

Dell
13.12.2012, 00:49
Hvala, jebiga on je tvoj komsija, tako da si kompetentan :D Samo mi reci kako se tocno zove yamahin tvornicki ritam na koji mislis da ga preradim?

smuchac
13.12.2012, 16:14
Kod mene se zove 8beat ali sam mu ja neke dijelove maknuo kako je meni odgovaralo. Vrni se u download u ritmove za Yamahu pa skini šta sam postavio. Krije se pod imenom "Zora bila". ;)

Vex
13.12.2012, 16:32
Lepo pevas,lepa boja glasa! Odlicno!

Jedina sugestija- zamenio bih dobos (Dmx Sonor DK ?) zvuci kao tacka-rim shot... stavio bih neki prirodniji... Moje misljenje- ne mora da se uvazi ,naravno :)

Pozdrav! :)

casper
13.12.2012, 18:25
Imaš ugodan glas, još malo ispeglati dijelove i bit će super. Meni ne smeta što je niži tonalitet od originala jer u svim lagama zvuči dobro.
Primjedba ide na ritam s kojim sviraš. Postoje vrlo male oscilacije u aranžmanu ritma između kitica i refrena. Recimo, čuje se puni doboš tijekom cijele pjesme. Zato izvedba nema dinamike. U setu koji sam postavio za T3 i T4 imaš originalan ritam za Cesaricu, zove se Croatia1. Postoje i registracije u tom setu baš za tu pjesmu i mislim da ćeš uz ovo zvučati mnogo bolje.

Dell
14.12.2012, 04:08
Hvala momci na sugestijama, Vex, u pravu si za taj dmx sonor, dobos je malo cudan, ali je jak i konkretan sto mi je najbitnije, ali svakako cu to mijenjat. Casper, nisam ni znao da si stavio set, moracu to vidit ;)

zeljko
14.12.2012, 08:16
Druze Dell kao sto sam vec jednom rekao svidja mi se kod tebe sto si talentovan i za sviranje i pjevanje.Vjeruj mi to ce ti pomoc da nadmasis sve svoje sposobnosti,jer to ti je dar od boga i iskoristi to,to nije od boga dobio svako,vec samo izabrani kao sto smo ja i ti:lol:Ti si jos mlad i dobro si vec do sada napredovao i sve si bolji i bolji,nadam se da ce tako i ostati,da vjezbas dalje,a ne da ti se desi kao meni...Cim sam poceo da radim,a jos gore kad sam upoznao ovu moju,visio na njoj non stop kao da ce da pobjegne:lol:, bacio muziku u 3 plan i sve vise manje i manje vjezbao..A znas onu staru poslovocu.Pitace starost gdje je bila mladost hehe.Super druze samo nastavi tako dalje pravo dobro ti radi yamaha..pozz

casper
14.12.2012, 11:00
Nisam ga ja pravio, samo sam ga postavio na download. Između ostalog ima registracija i style za Cesaricu, a set je napravljen od strane Yamahe i dolazi uz kupovinu klavijature.

Dell
14.12.2012, 15:32
Aha, jel mozes postavit link do fajla?
Zeljko, ti si onda ko Zikin pokojni deda Ludi Milojko, kad su ga ozenili za Djurdjicu, tri dana nije silazio s nje :lol: Hvala na pohvalama ;)

zeljko
14.12.2012, 16:22
Meni se cini da sam bio jos gori od tog ludog Milojka:)A ni danas jos se nemam sta pozalit po tem pitanju;)

casper
15.12.2012, 00:29
http://www.yu-midi.org/forum/downloads.php?do=file&id=12637#axzz2F4H5gIVq

Dell
05.01.2013, 23:21
Evo kolo sto ga svira Borko Radivojevic i ostala ekipa, iako je jos prevelik zalogaj za mene, odlucio sam ipak da snimim i postavim


http://www.youtube.com/watch?v=_-5EvyvEfUo

bokivelik
06.01.2013, 00:05
Dell svaki cara ne poznava (narodna izreka) tako da je kolo ok.;) Tu i tamo po neki ukras pogresan ali je ok.:D Srecna nova i da si ziv i zdrav!;)

nele1
06.01.2013, 00:14
Ok je Dell samo pokusaj da sviras ceo stepen trilere a ne polustepenske dobije se mnogo veca mud.... ili jajca,sve u svemu nije lose a znam da mozes bolje.

Dell
06.01.2013, 04:29
hvala puno obojici, Nele, na to cu obratit pozornost, hvala mnogo ;)

harepa50
06.01.2013, 05:12
Ala si ga odsvirao, svaka ti čast. Vidi se ko zna ;)

nesaband
06.01.2013, 14:57
Dell,lepo tebi to ide,sve si bolji i kvalitetniji harmonikas,imas meku ruku i to je jako bitno za jednog harmonikasa.
Mislim da jos uvek nemas ovo kolo u tom tempu koji si svirao.Moj ti je savet da ga vezbas u 30% sporijem tempu pa da polako dodajes gas kada budes tehnicki sigurniji svaki od delova.Znam da je to dosadan postupak ali je to jedini ispravan put do savrsenstva.

Samo napred ,odlican si.

Dell
06.01.2013, 14:59
Hvala vam puno na komentarima ;)

Neso, u pravu si i tako cu i vjezbat, jer kad sam snimao u jos sam ga brzem tempu vjezbao pa sam smanjio na ovo, a smanjicu i vise, jer nije to svirao svako nego Borko, a za to treba pure jest :)

nesaband
06.01.2013, 15:15
Nemoj da preteras sa jedenjem pure da budes ko Borko,ko loptica.=))

Samo treba strpljenja za taj nacin vezbanja i rezultat ce se cuti ubrzo,videces.E i ja sam nekad tako vezbao,mozda cu pod stare dane ponovo da pocnem da vezbam.Mozda jednog dana postanem i neki Kemis kako su me nekad zvali.:lol:

sale_band
06.01.2013, 15:29
Hmm... Ne bih rekao da se Borko bas od pure "uloptao" :)))

Dell
06.01.2013, 18:01
Ja uvijek kazem, prsti ko cevapi, a onako prebire po dirkama. Jbt, kako se znoji na svirkama, zamislite kakav bi bio da ne svira :lol:

sale_band
07.01.2013, 00:51
Kako se tek znoji izmedju prstiju :))

Dell
31.01.2013, 03:07
http://www.youtube.com/watch?v=q4oKWTDnkyE&feature=youtu.be


Pjesma je zahtijevna, tako da ima i falseva, a i jedna greska na pocetku desnoj ruci.

Milan$
31.01.2013, 03:17
pa gde mu nestade ono "ce" na kraju iz "nece"? :) taman cekam da cujem kako si zavrsio,kad ono nema:D..lepo si otpeao svidja mi se...

gagan
31.01.2013, 06:38
Sve je ok , svaka ti cast , veliki pozdrav od mene . ocena 20+

zeljko
31.01.2013, 07:07
Dell bravo majstore:)Evo ovako..Super i pravo dobar snimak prvo mi je to zapalo za uvo:DKvalitetan i sve super podeseno po mom misljenju i vokal takodje sve cisto izlazi.Efekti i sve ostalo pravo dobro nastimani..Tvoje sviranje zna se odlicno kao i uvijek,jedino pjevanje nije kao Sabanovo hehehe ali i ovako dosta dobro zvuci kad se pogleda realno i znamo svi da Sabanove pjesme nisu ni malo lagane za pjevanje...Prema tome svaka cast i nastavi tako dalje da nas iznenadjujes..POzz

romario
31.01.2013, 08:57
Dell ,odlično je ovo ,Pogotovo pjevanje .
samo naprijed ...

nele1
31.01.2013, 10:43
Dell ma mani se istrumenta,brate poradi na trilerima makar godinu dana i zavrsio si posao,
nema leba od sviranja sto i sam znas,a glas tije do koske ,e sad jos da legnu trileri na mesto
i nema dalje poslusaj me,ja mislim da imas veliku perspektivu u pevanju,ali moras da zapnes iz sve snage da vezbas,odlican si mislim da ces da me poslusas, jer polako muzicare gledaju ko 2 klasu.Cepaj batooooooooo.

makl
31.01.2013, 11:51
Prije svega pozdrav svim kolegama...poslusao sam snimke i dosta je dobro, mislim da je nele najbolje rekao sve dobar si :D

i imam jednu molbu, ako mi moze netko objasniti kako da snimim ovakav demo?

Dell
31.01.2013, 16:12
Hvala svim kolegama na komentarima, inace sve je snimano sa recorderom u Tyros3 i onda sklopljeno u Windows Movie Maker, jedna slika, jedan title i vozi. Nele, sto se tice i muzike i sviranja, to mi je hobi i uvijek ce tako ostat, jer ne planiram da zivim od muzike. Studiram informatiku i time se planiram bavit, a svirke kako sta uleti sa strane. Hvala jos jednom svima ;)

formula95
01.02.2013, 01:03
Dell a jesi ovo odradio svaka ti cast!!! Skidam kapu :D Sto kaze moj imenjak cika zeljko, jako lepo snimljeno, cist zvuk.

Dell
01.02.2013, 02:16
Hvala prijatelju, trudim se. Yamaha je Yamaha ;)

nele1
01.02.2013, 13:50
Dell steta sto tako mislis u tebi lezi ogroman potencijal,a ja sam naveo samo de imas vece sanse u pevanju sto ne znaci da nemas potencijal u muzici ,i tu si veoma talentovan nego
muzicar ne moze tako dobro da prosperira kao pevac nazalost, teraj tako i nedaj se,
veliki pozdrav.

dmmacak
01.02.2013, 21:07
Bravo Dell majstore. Ti pevas bolje nego neki pevaci sto rade vec ko zna kolko dugo, samo napred. A sto se tice klavijature malo mi zvuci ne prirodno, ovde na snimku. Imam i ja taj set i te semplove ali ako imas vremena napakuj ritmove sa fabrickim drum setom, cuces kako prirodnije izlazi ipak je to tyros 3 nisu ti potrebni semplovi bubnja, bar ne ovi. Pozdrav

NordX
01.02.2013, 21:54
Ti decko bolje pevas od pole estrade,ali bukvalno. Moze Tyros da se nabudzi da radi kao zmaj,ipak je ovde cini mi se onaj d....set? Isao si kod nekog na casove pevanja,pevas tehnikom disanja ili?

smuchac
01.02.2013, 22:07
Ima milimikronskih falševa al *ebeš njih. Ti možeš pjevat pun gas jer čuje se da možeš i znaš. Malo se manje prestrašiš kod mikrofona i tu si 1000%. :P

Dell
02.02.2013, 00:08
Bojim se mikrofona samo tako, jos kad mi je non stop na usnama, kao pilot u ovom slucaju :lol: Inace pjevam na sm58, ali kod kuce mi sluzi akg pilot. Hvala momci na komentarima, ipak mislim da dosta bolje mogu pjevat, pogotovo u donjim lagama gdje najcesce falsam, nisam isao na sate pjevanja. Naucio sam prvo pravilno disat uz pomoc dijafragme, pa se tako dosta jace i cisce pjeva.

tranzit
02.02.2013, 00:32
Hvala prijatelju, trudim se. Yamaha je Yamaha ;)Ama jok Dell, nego Dell je Dell, ko zna, zna, pa ako treba i na tarabi ce to da se cuje kako treba. Imas i odlican osjecaj za miks, pa se sve to skupa cuje vrlo "okruglo". Jednostavno, "ti cujes", o tome smo prije neki dan diskutovali. Sto se tice pjevanja... tja... samo kad bi ti htio i odvojio malo vremena a i odmorio sivu masu od brojeva i formula, pa uzeo samo desetak casova kod veoma dabrog profesora pjevanja, mislim da bi pjevao bolje od 4/5 aktuelnih estradnih zvijezda (padavica). I ovako pjevas bolje bar od 2/3. Nemoj da ti kasnije u zivotu bude zao sto se nisi za toliko malo potrudio. Fenomenalna dikcija, vrlo posebna boja (timbr) glasa, koji je smjesten negdje izmedju gornjeg baritona i donjeg tenora, akcent bez mane (kako bi inace bilo drugacije kod jednog Hercegovca), znaci imas sve a neces. Treba te dobro izmaltiti. Te rijetke sitne nesigurnosti u intonaciji su iskljucivo posljedica nekonstantnog pjevanja. Poslusaj me, tako ti Boga i tvoga i moga, steta bi velika bila da takav talenat istruli medju brojevima i formulama.

smuchac
02.02.2013, 01:05
Jesi mu reko? :D

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

tranzit
02.02.2013, 01:08
E vala i jesam i da znas da mi je po mjeri... tako mu i treba. =))=))=))=))

nele1
02.02.2013, 01:08
E vala bas,upravu si tranzit,mlad je ima velike sanse da postane veliki pevac.Pred njim je buducnost.

smuchac
02.02.2013, 01:12
Pred njim je monitor sunce mu informatičko... Batali kompjutere,ostat ćeš bez očiju ko ja a uši nećeš iskoristit ko ni ja. :D

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

tranzit
02.02.2013, 01:33
Pred njim je buducnost.Ama jok, pred njim je dva kila pecenja, litar loze i dobra zenska... jebes buducnost.:lol::lol::lol::lol:

zeljko
02.02.2013, 09:45
Dell samo ti prvo zavrsi dobru skolu to je najvaznije a uz to vjezbaj i muziku koliko stignes..Ne pjevas lose to stoji i uz malo vise rada ces biti broj 1 na estradi hehe..Svaka tebi cast stvarno si talenat veliki to sam vec davno rekao.Dakle prvo sredi skolu koju si poceo a onda gdje bude vise para to ces raditi i bas te briga malo tamo malo ovamo i samo kupis lovu;)Pozz

Dell
02.02.2013, 14:17
Bas tako. Hvala momci, narocito Tranzitu, jer kad moj zemljak to kaze, to je onda to ;) Pravo da ti kazem Tranzit, ovdje kod nas u Mostaru me je rijetko ko pohvalio sto se pjevanja tice, sto se svirke tice vec jesu. Sto se pjevanja tice, mogao bih na ljeto uzet sate pjevanja, ali pitanje je postoje li u Mostaru strucnjaci za to. A kazem vam sto se tice ambicija da mi je da radim u IT-u, ali to ama nikako ne znaci da zapostavljam muziku. Svaki, ali bas svaki dan sviram i harmoniku i klavijaturu, tako da se za to ne treba sekirat, sta mislis sto sam razvuk'o sa faksom toliko :lol: Veliko hvala jos jednom ;)

tranzit
03.02.2013, 18:43
Ne daj da te obeshrabri cinjenica da jos niko nije pohvalio tvoje pjevanje, to je vrlo relativno i nije nikakva referenca, ljudi ne cuju to sto bi trebalo da cuju (opet te podsjecam na ono sto smo ti i Vaxter i ja potpuno nezavisno rekli u vezi sa zvukom uopste). Siguran sam da ces u Mostaru naci dobrog profesora pjevanja, a ako bas budes imao problema sa tim, javi mi se, da pokusam da pokrenem svoje "veze". Mozes cak i da izaberes lijevu ili desnu stranu Mostara ..:lol::lol::lol::lol:

Dell
22.02.2013, 00:56
Jos stogod



http://www.youtube.com/watch?v=CzsKMv-qBSM

cule125
22.02.2013, 01:08
to bato,odlicno je

VUNIMRAV
22.02.2013, 01:19
Ma nisi vise Satriani sad treba da pise Boban Prodanovic>Ne salim se!!Bravo!=D>

gagan
22.02.2013, 03:31
Odlicno odsvirano , profesionalno , bravo majstore

Dell
22.02.2013, 12:59
Hvala vam momci ;)

Dell
07.03.2013, 17:09
Evo i Tomicinog Laganog prepleta, koji je sve samo ne lagan, tako da ima dosta gresaka, no ispravice se ;)



http://www.youtube.com/watch?v=6b9elfwwT1Y

nesaband
07.03.2013, 17:20
Steta sto nemas bolju harmoniku,ruka ti je jako mekana,sto je odlicno,mnogo si napredovao i krajnje je vreme da pocnes da skupljas eurice za neku ozbiljnu harmoniku.;)

Dell
07.03.2013, 18:26
Hvala puno Neso, otres'o me Tyros k'o medo krusku, ali bice nadam se na ljeto para :)

gagan
07.03.2013, 19:55
Odlicno odsvirano , hm , dali bi to mogo odsvirati na tyrosu , pa ga sacuvati kao mid . Svaka cast marnele kamoli srece da i ja imam tako lepe trilere stvarno lepo sviras , a sto se tice tyrosa sto te otreso ko medo krusku , i mene ce uskoro hahaha , a mog kolegu je bas posteno otreso tyros 4 al,,,,,, za takvim spravama netreba zaliti , ,,, pozdrav

Dell
07.03.2013, 21:25
Evo snimio sam, ali ne da mi prebacit na usb, ne znam zasto, znas li kako cu prebacit?

romario
07.03.2013, 22:13
Copy - paste.
To ti je jedna od glavnih funkcija na tyrosu.
Nadam se da si sejvao midi koji si odsvirao.
Postovano sa mobilnog uređaja

Dell
07.03.2013, 22:50
Jesam, i probao sam copy-paste, ali mi paste zaledjen na usb tabu.

romario
07.03.2013, 22:55
Jesi probao nesto drugo kopirati na usb?neki ritam?
Mozes li kopirati na hdd ?
Kada promjenis funkciju od tipke paste,dali ta radi?
Mozda je mehanicki problem...
Postovano sa mobilnog uređaja

Dell
07.03.2013, 23:12
Na HD hoce, na USB nece, probacu drugi USB.

ЂолеПФК
08.03.2013, 02:37
Svaka čast brate. Koliko košta jedna ovakva harmonika? Razmišljam da pazarim jednu da razvlačim kući :D

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 990 using Tapatalk 2

Dell
08.03.2013, 10:18
Hvala puno, ovako jedna ne puno, mozes je naci ispod 1000 eura.

Ace
08.03.2013, 17:25
Dell majstore, gledao sam ti snimak juce, ali evo i ovde da ti pohvalim rad, nastavi tako i dalje ;)
Postovano sa mobilnog uređaja

Dell
08.03.2013, 17:55
Hvala Ace brate ;) Gagane imas pp, ubacio sam drugi usb, jer sam probao prebacit preko zoom h1 snimaca.

Dell
09.03.2013, 18:27
Evo moje kompozicije, dosta necisto odsvirano jer je sve od prve preko tyrosovog recordera.


http://www.youtube.com/watch?v=qmziuE3hosI&feature=youtu.be

Nautica
09.03.2013, 20:00
svaka cast majstore meni je ovo super :)

gagan
09.03.2013, 22:20
Veoma mi se dopada kako ti radi tyros a posebno tema koju si odsviro bas fantasticno , perfektno , svaka cast marnele . Pozdrav

Dell
10.03.2013, 00:08
Hvala momci na komentarima, gagane jel midi file ok?

gagan
10.03.2013, 03:03
Jeste ok , hvala kolega . pozdrav

Dell
15.03.2013, 20:36
Trudio sam se, mada grlo je naceto

http://www.youtube.com/watch?v=fCompyQzEVs&feature=youtu.be

nele1
16.03.2013, 00:09
Dell saund ti je odlican samo simi sve ovo odradio zabavnjacki od sviranja do pevanja e sad neznam jesili namerno tako zeleo ?
veliki pozdrav

Dell
16.03.2013, 00:35
Otprilike, mogao sam da sam htio to malo zaviti, samo u mom kraju to ne gotive previse, nemaju ukusa, hvala ti ;)

nele1
16.03.2013, 01:04
HAHAHAHA tisi legenda pa znam da vole te obrnute trilere skoro svi ,ja sam nekada radio sa Salemom Sihirlicem on je opasno to dobro radio.On jje tvoj Mostarac.

smuchac
16.03.2013, 16:49
Kako bilo,meni se sviđa jer ne preferiram pretjerivanje s zavijanje. :D

Dell
16.03.2013, 20:26
Hahahah hvala vam momci, poznajem Salema Sihirlica, on je iz predgradja iz Bijelog Polja, sin Eko mu je registriran na forumu samo nije odavno aktivan.

Dell
24.03.2013, 11:19
Evo nesto iscupano iz naftalina, jos tamo iz 2008. kad sam tek pocinjao da sviram harmoniku, ja i moj veeeliki prijatelj Yamahapassion smo uradili ovaj snimak. Zacudicete se na cemu je radjeno. Ja upalio neku dvojku s midi filea i nasnimavao prvi glas i tercu u programu Goldwave sa mojom Weltmeister Consonom pa poslao Yamahapassionu, a on nasnimio bas i kontru sa VSamplera ako se ne varam, svirajuci na nekoj djecijoj klavijaturi sa MIDI izlazom.


http://www.youtube.com/watch?v=PdMGPgrkIbU

yamahapassion
24.03.2013, 13:19
jooooj zemljo indijo :lol: gde ovo iskopa.... koji smo indijanci bili

al bundy
29.04.2013, 19:41
hehe...nemgu se suzdrzat a da neprokomentarisem grandijin komentarr....


mogu vec da si zamislim ovu kompoziciju kao video-spot ... zeljko seta kroz vocar a marnel sa armonikce i bendom (kontra, violine ...) iza njega ... s druge strane neka lepa pevacica ... ma idi begaj bre, to bi bio hit :lol:

vec mi isto kroz glavu proleti neki kadar...s druge strane neka lepa pevacica...a kasno poslijepodne je...zalazak sunca...roj pcela se vraca sa maslacaka...seljak prodje sa konjskim kolima dizuci laganu prasinu sa drumskog putica...stado ovaca bleji tuzno iz daljine...a zeljko sa nakrivljenim sesirem na glavi i brcicima ko sekula pjeva...e onda uleti ekrem jevric pa vam ga osine po terci .....
grandia,nabavi kameru i roj pcela....ja cu da se pobrinem o pjevacici :))

dell koliko godina imas ako se smije znat?
i koliko dugo sviras?
....mslim,da netrebam komentarisat sviranje,nemam ti ja staza za to dovoljno :)

Dell
29.04.2013, 21:09
Majka mi je alergicna na pcele, ako je genetika to prenijela na mene, nosi roj pcela iz spota ako boga znas :lol:

Inace, godina imam 21-nu, tesko je reci koliko sviram. U principu od neke tamo 8. godine kad sam posao u glazbenu, ali konkretno od 2008. sviram.

al bundy
29.04.2013, 21:34
znaci prstici su razgibani...tamam kakvi trebaju
odlicna svirka...a ni inspiracije ti nemanjka .
svaka cast!!

onda se ti u spotu muvaj oko pjevaljke...a zeljo nek se snalazi sa pcelama.
(ima da izgleda ko onaj pcelar iz kamijondzija kad su pcele prevozili :lol:)

zeljko
29.04.2013, 21:55
Gdje nadje taj spot?To je bio pocetak moje pjevacke karijere,sad bi to ja i Dell mnogo bolje odradili sigurno:confused:Samo vi zezajte ti i Granadija a vidjece te vi jos,samo polahko:-SS

al bundy
29.04.2013, 21:57
ma zeljko...nesumnjam ja u vas dvojicu...mene brine dali ce pcele odratit svoj poso...:D

Dell
30.04.2013, 20:39
Evo s krstenja u nedjelju nesto kratko


http://www.youtube.com/watch?v=6rEc0v3PVzc&feature=youtu.be

zeljko
30.04.2013, 20:55
Koga si ti krstavao=))=))=))Salim se druze svaka cast,samo me zeza malo YouTube prekida snimak jedva sam nesto malo cuo..Pozz

bokivelik
01.05.2013, 07:54
Dell mogu da izjavim da si usao medju profesionalce svaka cast. Da zanas da u buducnosti moras sve vise opravdavati profesiu muzicara. Znaci greske vise ne postoje. Veliki pozdrav za tebe.:D;)

yamahapassion
01.05.2013, 09:33
Svaka cast mladi kolega! Ovaj zadnji snimak pokazuje koliko si munjevito uznapredovao za neverovatno kratko vreme, mislim da mozes biti uzor svim mladjim muzicarima, i onima koji pocinju da se bave muzikom. Jedino ti zameram na duzini snimka, stavi brate nesto duze ako imas sa tog krstenja pa da se nauzivamo.

Dell
01.05.2013, 19:47
Hvala vam momci puno na pozitivnim komentarima :) Snimaka nema vise, ovo me je ortak snimao koji se tu zatekao.

Dell
06.05.2013, 21:23
Evo jedan autorski rad


http://www.youtube.com/watch?v=1d5kpFODaWk

zeljko
06.05.2013, 23:20
Nije lose druze:)Meni se svidja ovo.Nastavi samo tako dalje pa mozda i napravimo neki dil ja i ti jednog dana.ti meni tekst ja tebi par stotina eurica:lol:Pozz

yamahapassion
07.05.2013, 07:03
joj, gde videh burek ovako rano ujutro :D
nego Dell, jel to malo Boban Rajovic fazon, ha ;)

Dell
07.05.2013, 10:34
Hvala momci, pa da malo komercijala ne bi li se koji picic nahvatao :D

romario
07.05.2013, 10:38
Super je Dell...
nemoj sada da je ne prijaviš u ZAMP ...

zeljko
07.05.2013, 10:47
Dell jesi opasan:lol:To druze ja mislim sad se picici tope kad te vide.Pazi se kad ides putem da te ne bi koja negdje gurnula u zbun i to bi to,operacija glavica:)

Dell
07.05.2013, 12:40
Koji ZAMP Romario, Hercegovina je nedodirljiva i od ovih iz Zagreba, a i Sarajeva :lol: :lol:

Zeljko, tebi cu visak prebacit picica :D

romario
07.05.2013, 12:41
Samo se ti raspitaj ...;)

zeljko
07.05.2013, 13:08
Uvijek spreman da se borim sa tim bozanstvenim darom:lol:
Dodato:
Sto hoda ovom nasom zemlja planetom

romario
07.05.2013, 13:33
jesi to već počeo pisati tekstove ;)

Dell
28.05.2013, 23:08
Evo nesto novo, Ja, AKG D7 i Tyros3

https://soundcloud.com/marnel-agolj/marnel-tebe-da-zaboravim

zeljko
28.05.2013, 23:13
Toooooooooooo samo veselo druze moj..Pozz

Dell
28.05.2013, 23:35
Hvala Zeljkara brate moj :)

zeljko
28.05.2013, 23:50
Malo ti zavidim na kvalitetu snimka posebno.Meni zvuci kao studijski da je snimano,sve cisto i lijepo..kako snimas majstore?:)
Dodato:
Posalji bratu snimak da i ja probam malo Saban da imitiram:D

Dell
28.05.2013, 23:54
To je Tyrosov interni snimac, snima direkt u Wave. Koji snimak da ti posaljem?

zeljko
28.05.2013, 23:55
Pa taj zadnji:D
Dodato:
Jos samo da si odsvirao neki stings kao prelaze u pozadini i kad die pjesma bilo bi do jajcad hehe
Dodato:
I u forspilu zajedno sa harmonikom

Dell
29.05.2013, 23:50
Nemam ti bez glasa, jer sam u isto vrijeme pjevao i svirao, mogu ti ako hoces nasnimit ponovo. Evo jedne od Dzeja stare, malo brljavljenja u sviranju i tako to :)

http://www.youtube.com/watch?v=FMepCi4QAXM

romario
01.06.2013, 11:55
like

harepa50
02.06.2013, 03:17
Odličan Mado, odličan :)

nesaband
02.06.2013, 12:02
Odlicno odsvirano,pevanje dobro,sve u svemu odlicno.

ЂолеПФК
02.06.2013, 12:24
Super brate :)

tranzit
02.06.2013, 13:22
Evo jedne od Dzeja stare, malo brljavljenja u sviranju i tako toI pored tog "brljavljenja" se to cuje vrlo dobro, pogotovo nacin sviranja kojim oponasas realnu harmoniku. Miks ritma je dobro odmjeren, sve je "okruglo" i kompaktno. Snimke vas trojice-cetvorice sa foruma i necu vise da komentarisem, stavicu vas na "ignore", dosadilo mi da vas hvalim. Tako se to radi, a pogotovo sto u isto vrijeme i sviras i pjevas, niko ko to ne radi, ne moze ni da sanja koliko je to naporno.

Dell
03.06.2013, 12:28
Hvala na komentarima momci (i Tranzit spada u grupu momci :D ), trudimo se i radimo dalje ;)

tranzit
03.06.2013, 12:31
Momci, momci, nego sta... nema diskriminacije... mozda ja mogu da pljunem dalje nego ti, na primjer.

Dell
19.06.2013, 12:30
Evo nesto novo od mene, malo ciganjenja u forspilu sa dx frulom


http://www.youtube.com/watch?v=tKWMkfyVf0M

sale_band
19.06.2013, 12:36
E... Bravo!

namrgodjen
19.06.2013, 13:05
Kvalitet snimaka ti je odlican, mnogo dobro snima ta "Jamaka" ;)

nele1
19.06.2013, 14:36
Sve si bolji pevacki samo obrati paznju u donjoj lagi imas distoniranja malo sve ostalo je ok.

Dell
19.06.2013, 18:29
Hvala puno na komentarima momci, Nele, u pravu si, donje lage su mi malo klimave, poradicu na tome, pozdrav ;)

ЂолеПФК
19.06.2013, 21:24
Super brate, ti i Skoric ste mi uzori pošto smo približnih godina :)

Dell
19.06.2013, 22:11
Hvala Djole, vrlo je lijepo cuti to i dosta imponira, ali ne moras puno vjezbat mene da stignes :) Za Skorica moras vec muda otegnut da ga stignes :D

ЂолеПФК
19.06.2013, 22:32
Razbijate obojica, dovoljno je baciti pogled na komentare :)

skoricnik
21.06.2013, 17:51
Moram i ja da se zahvalim :D Sto se tice muda, nema tu puno mudrosti, treba samo da imas dve stvari na umu, a to su vezba i vezba.

tranzit
21.06.2013, 18:58
To si ti upao u nekakav "paralapsus" jer muda i mudrost zaista nemaju nista zajednicko... =))=))=))=))

Dell
27.06.2013, 16:06
Evo momcovi neko malo zajebavanje, malo zbrljao harmoniku iz glave


https://soundcloud.com/marnel-agolj/rabbit-loves-cabbage

sale_band
27.06.2013, 16:27
Braća bez gaća... ;)

Sent from my HTC One XL using Tapatalk 2

zeljko
27.06.2013, 18:21
Tooo druze Dell samo opleti sve se trazi na estradi,tako da samo tako nastavi super..Pozz

namrgodjen
27.06.2013, 18:29
Super majstore, jel ovo vokoder ili si nasnimavao pratece vokale :)

Dell
27.06.2013, 19:51
Hvala momci, Romario, nasnimavao na Tyorosu :)

namrgodjen
27.06.2013, 20:01
Dobar ;)

albin korg
27.06.2013, 22:25
Dell hoću da mi tvoja harmonika svira kad se budim ujutro :), svaka ti dala majstore ....

zeljko
27.06.2013, 22:31
E za to druze treba da nadjes neku zensku koja dobro svira harmoniku kao drug Dell,pa nek te ona budi a usput prije posla mozes i s njom da se malo onako ljudski opustis u krevetu:)

nele1
27.06.2013, 23:36
E za to druze treba da nadjes neku zensku koja dobro svira harmoniku kao drug Dell,pa nek te ona budi a usput prije posla mozes i s njom da se malo onako ljudski opustis u krevetu:)



hahahaahahahaha Zeljko tisi carrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr majkemi,

Dell legendo ode ti nama u pevace,samo napred,pokusavaj sve sto znas da odsviras da mozes i da odpevas svaki triler toje umetnost,na odlicnom si putu.

Dell
28.06.2013, 11:29
Hvala momci puno vjezbamo i dalje i trudimo se

romario
28.06.2013, 12:29
Hvala momci, Romario, nasnimavao na Tyorosu :)

Jeli ti ...
zasto ja nisam u momcima ,nego sam ?
Ko trinaesto prase ;)

tranzit
28.06.2013, 12:32
Valjda sto si prestar za momke, pa spadas u seniore.

romario
28.06.2013, 14:35
Bitno je da tebi piše da si omladinac;)

tranzit
28.06.2013, 14:46
Puknite od zavisti :D:D:D:D

zeljko
28.06.2013, 14:58
@Romario ako budes dobar bices i ti ukljucen u omladinu;)Moze lako Vaxter da te ukljuci i napise "omladinac br.2" npr.:)

romario
28.06.2013, 15:14
Neka,neka.Moze i ovako .
Mada sam ja omladincu spomeuo na koga me podsjeca sa svojom pricom
i stavom .
Na jednog starog omladinca ;)

Dell
28.06.2013, 15:26
Ti si Romario ispod 18, ti si momcic :lol: :lol: :lol:

romario
28.06.2013, 15:29
hvala decko :p

smuchac
28.06.2013, 17:19
Ludnica ti je ovaj zec. :D

zeljko
01.07.2013, 02:31
Opasan je Dell skroz.Mislim u pozitivnom smislu;)Nego Dell kad ce neki novi hit tj.tvoja neka Nova pjesma:)

tranzit
01.07.2013, 02:58
Nije on opasan Zeljko, to je deminutiv za njega, on je kao hercegovacki poskok, miran i otegnut na mostarskom suncu, ama munjevito brz kad treba... cudni su Hercegovci... ko ih ne zna skupo bi ih platio.=))=))=))=))

zeljko
01.07.2013, 03:01
Pa ja..Ja se bas pitam nesto kad ce neku novu pjesmu da smisli i napise tekst i muziku..Odavno nije a ja Imam neki osjecaj da radi oko Toga vec hehe.

tranzit
01.07.2013, 03:04
One ce sigurno. Bicu mu producent samo ako mu zatreba i to badava i miks i mastering sve ima od mene.
Nego Zeljko, ti jos nisi iskljucio taj Rechschreibung na kompjuteru,

zeljko
01.07.2013, 03:09
Nisam druze..Trazio i nisam mogao da nadjem gdje se to iskljucuje:lol:Sve drugo nadjem a to nisam hehe

tranzit
01.07.2013, 03:13
Spamujemo Dellovu temu ali jos samo ovo. Koji Windows imas ?

Dell
01.07.2013, 14:23
Ja kad spremam pjesmu, ja to ko trkopish, napisem i tekst i uradim muziku kroz par sati. Nista ne spremam za sada, spremam se za Pforzheim, kum mi se zeni u subotu, pa krecem u cetvrta, a sviracu sa Antom Filipovicem malo pa se ne smijem obrukat tu :D

zeljko
01.07.2013, 15:40
Pa ja lako je tebi mlad,zdrav zaljubljive prirode.Prosetas se malo mostarom neka ti zenska nesto dobaci i eto pjesme,vec imas u glavi prestavu sta da napises:lol:

Dell
02.07.2013, 20:36
Vidi se da nisi imao kontakt s mostarkama, posto su to tako ufurane guske, tako da se rijetko dogodi da ti koja nesto dobaci :D
Evo snimio sam jednu 'ajmo rec zavicajnu pjesmu o Hercegovini u sumadijskom fazonu, ali me zajebao Tyros prilikom normalizacije pa sam nekako iznivelirao sve i onda vokal jak i instrumenti negdje glasni negdje tihi, a na kraju glupi vibrato od aftertoucha, ali evo da vidimo.

https://soundcloud.com/marnel-agolj/bez-moje-hercegovine

tranzit
02.07.2013, 21:16
Na takve pjesme sam davnih godina izvlacio i zadnju marku pijanim gastarbajterima po zadimljenim krcmama Evrope, od Pariza do Stokholma. Dobra vremena bila. Zakasnio si sa temom bar trideset godina.=))=))=))=))

nesaband
02.07.2013, 21:24
Goran Bradica je dugo svirao u Hamburgu,e ta lepa vremena kada su saneri i kockari imali para pa nas punili po zadimljenim Njemackim kafanama.Meni je Berlin ostao u lepom secanju.Nadam se ca ce bar Dell i njegova generacija bar malo nekada osetiti tu draz kafane koja je nekada bila rudnik para.

gitar
02.07.2013, 22:11
Šteta što takvih kafana više nema ... Ovi mladi naraštaji samo mogu da slušaju priče od nas starijih kako je nekad bilo, ali šta ćeš, sve u svoje vreme:?

Dell
02.07.2013, 22:35
Osjetio sam 'ajmo rec makar dio takvih kafana prosle i pretprosle godine u Kolnu u restoranu koji drze nasi gastarbajteri. To je bio fazon svirke pocnemo u 8 uvecer, ujutro u 7 taman pijemo kavu kad zavrsimo i ubijemo se od para. Takvim smo ih gadjali :D

zeljko
03.07.2013, 15:42
Toooooooooooooooooooo.Super hocemo jos.poz

harepa50
05.07.2013, 10:26
Vidi se da nisi imao kontakt s mostarkama, posto su to tako ufurane guske...

Jesu fakat jarane, sjećam se davno u Mostaru, drug i ja se sudarimo s neke dvije mostarke ono, kad ova jedna: "Pazi kud džonjaš kretenu!". Ama umal' joj šamar ne zalijepih tad. Znam da smo ih poslije nešto za*ebavali, al ne mogu da se sjetim šta.

gagan
05.07.2013, 15:47
Sve moje cestitke koleg dell , 20+ 10 za vokal , 10 za svirku

Jaki
07.07.2013, 10:02
Lijepa pjesma i sve je dobro odradjeno.Svaka cast majstore.

mirandess
07.07.2013, 10:13
Tooooooooo, ovo nekad u 5-6 ujutro poslje svatova zadat za one zadnje sto su ostali u sali :D Dobar dobar pajdo :)

Dell
26.07.2013, 02:01
Hvala momci na komentarima :) Inace, pazario sam danas Presonus Audiobox 22VSL i malo smo snimali s mojim bandom. Malo je gdjegod bubanj jaci i ponegdje smo fulali, ali sta cete :) U bandu ja sviram bas i solo na tyrosu, tu su jos gitarista i bubnjar. Prvu pjevam ja, drugu pjevac.

https://soundcloud.com/marnel-agolj/mediteran-ucini-mi-pravu-stvar

https://soundcloud.com/marnel-agolj/mediteran-da-me-nije

ЂолеПФК
26.07.2013, 02:45
Svaka čast, brate, čestitam i na novoj spravi, pa da je zameniš boljom. (ako postoji, pošto nisam znao šta je to tačno, proguglao sam juče ja mislim da je bilo kad si objavio na fb-u :D )

Сент фром мy АЛЦАТЕЛ ОНЕ ТОУЦХ 990 усинг Тапаталк

zeljko
26.07.2013, 03:03
Previse zategnuta ona kozica na dobosu samo to a ostalo sve za 10:lol:Bravo Dell posebno mi se svidja ova druga pjesma kako si otpjevao a orkestar je orkestar odmah drugi Sound nema dalje..Poz

mirandess
26.07.2013, 05:53
Odlicno! Jesi li ovo sa miksete snimao pa slao signal u zvucnu ili??? Malo smanji hall i sebe pojacaj, glas uvijek treba nekih 20-30 posto biti jaci. Kick od bubnja, nema ga nikako u pjesmi da me nije, ode ja danas na more pa hajde kad se vratim zvrcnem te pa da ti namjestimo miksetu. Vidim tj. cujem i kompresor si koristio :D jel to sa one mayahe? :) Sve u svemu drama!
Dodato:
Pardon u ucini mi pravu stvar nema kicka, zajeb :D

romario
26.07.2013, 08:23
Dobro je ovo,standardno .

Jedan prijedlog za tebe ,moje mišljenje .
Imaš ideju za svirati bas gitaru,to je odlično .
Probaj ići u smjeru da sviraš malo dublje tonove,kad god možeš.Navikni se na to.
Daj malo "sounda" toj bas gitari .Malo je "tanka" .
Čini mi se da sviraš Neki interni Bas sa Yamahe?
Nađi dobar sempl bas gitare,pogotovo za zabavnjak ,za te laganice ...

Dell
26.07.2013, 12:04
Sto je najgore kompresora nema i nije na yamahi, nego bubanj je na behringeru koji koristi bubnjarev stari i s behringera je iz main outa u stereo kanal u yamahu. Inace, moj glas je na tyrosu direkt, pojacao bi ga ja, nego ja mal prostor pa kad bubnjar krene da lupa odmah mikrofonija, a to je i razlog zasto je malo jaci od nas, jer i hvata na ostale mikrofone. Bas noga se itekako odlicno cula na razglas, a i kad smo pustali snimak na razglas, zasto se ovdje cuje pojma nemam.
Sto se bas gitare tice, sampl nije interni, nego mi ga je dao Maricm, neki Fender jazz i u pravu si Romario, treba premjestit malo oktavu dole, hvala inace svima na komentarima ;)

harepa50
26.07.2013, 12:06
Dobra svirka, odlično...Koje si mikrofone koristio za bubnjeve i kako si ih snimao? Trebalo bi dosta miks popravljati, ali je sve u svemu ok.

romario
26.07.2013, 12:13
Tebe da zaboravim ,baš onako smekerski si odradio.
Svaka cast .

Ace
26.07.2013, 12:53
O tehnicke stvari smo juce pricali, ovde samo cu da te pohvalim za dominacija u bendu.... bass + solo + vocal, to je taj Derek Dellboy Troter ;)

Dell
26.07.2013, 13:14
Hvala momci na komentarima :)
Hare, mislim da su 4 mikrofona bila za bubnjeve, e sad koji, pojma nemam, pitacu bubnjara.

smuchac
27.07.2013, 01:05
Svirka je u globalu jako dobra. Pjevač je korektno otpjevao i po vokalu kojeg sam čuo,može on to i bolje garant. Tebe je na Merlinu kao školski primjer odvukla svirka. Jaako je teško nešto zahtjevnije svirati poput basa i sola i pjevati istovremeno a da sve bude dobro. Tako je kod tebe nastradalo pjevanje. Ne kažem da je loše već se čuje da te je toliko toga "ubilo" da svo troje ispadne super pa nisi otpjevao kako inače znaš. One way or another, jasno se vidi da će i to doći u normalu skoro. Svaka čast. ;)

Dell
27.07.2013, 14:51
Vjezbom da savrsenstva :) Prije 3 mjeseca kad smo tek poceli ovako raditi nisam mogao glavu dignut od klavijature, stalno sam morao gledat u nju, ko noj sam bio. Hvala na komentarima ;)

smuchac
27.07.2013, 15:33
Ti misliš da ja ne znam da ćeš ti to dovesti do savršenstva? :p
Nisi ti da misliš. :D

Dell
02.08.2013, 19:44
Naravno Smuchac, pokusacemo :D :D :D
E, evo sad mojeg prvog iole ozbiljnog pokusaja da snimim nesto u Cubaseu sa midi trakama i vst instrumentima. Kolo je Meljacki orijent i sve sam instrumente kucao sa midi kontrolerom Korg K49 zato nije bas sve ritmicki tocno. Za sve solo instrumente sam koristio Kontakt5, za bubanj Battery3. Gitara malo para usi, jer sam isuvise ciganisao, cesto i netocno.
E sad me zanima narocito od onih iskusnijih. Jesam li dobro poredao instrumente u panorami?
Otprilike sam prvi glas i tercu smjestao na suprotne strane, prvi glas recimo 44 L, a tercu 44 R, bas otprilike na 61 L, tu otprilike i nogu od bubnja, na 61L je isla kontra gitara i dobos. E sad, posavjetujte me sto najbolje znate :)

https://soundcloud.com/marnel-agolj/mado-meljacki-orijent

Dell
04.08.2013, 22:34
Evo mog najnovijeg autorskog rada. Balada u stilu Hakale/Pedje Medenice. Sve uradio u Cubase5, uglavnom uz Kontakt, Embracer i Battery.

http://www.youtube.com/watch?v=MujXxXOAv10&feature=youtu.be

zeljko
05.08.2013, 05:36
Pa nije lose druze Dell,samo imm utisak da ti je malo visoko ovo ili mi se samo cini.Mogu zamisliti kako bi ovo ispalo kad bi Ljuba Alicic otpjevao ili ovakvi kao ja mozda:lol:

Nije ti lako vjerujem ti,jer sve su dobre teme tj.tekstove potrosili ovakvi kao sto je Tranzit pa sad ti moras nove da smisljas heheh..Svaka cast nije lose i sve si bolji i bolji i po Tom pitanju.Poz
Dodato:
A ja zaboravih da Kazem.Zar ne bi bilo bolje ako bi refren pocinjao malo prije da pjevas tj.odprilike u 1:08 minuti ondje kad prelaz jos die tu negdje?A mozda bi cak ovo bilo bolje da je neki drugi ritam.Jesi probao?

Dell
05.08.2013, 11:36
Mogu ti rec da je mnogo zajebano bilo, posto sam sve sto cujes morao odsvirat ili preko midi controllera ili preko tyrosa na midi, pa cak i bubanj sam morao kucat, tako da ponegdje fali i crash cinela jer mi se nije dalo :D Da je visoko, pa i nije, nego sam se trebao malo vise raspjevat i taman. To mi je ono kao jedan od prvih pokusaja nekog ae da kazemo studijskog rada i mogu ti rec nije lako, citav dan mi je skoro trebao :)

yamahapassion
05.08.2013, 12:29
Aaaaaaa, strofe tu i tamo, ali na refren sam se najezio.... mogao bi dobro da unovcis ovo bar sto se refrena tice.

Dell
05.08.2013, 13:10
Hvala Bozo brate, mozda neko tipa Pedja Medenica ili Gile, al pusti snovi :D :D :D

nesaband
05.08.2013, 13:19
Tvoj napredak je evidentan.Samo nastavi da nam postavljas ovako dobre demo snimke.
Gde se seti Meljackog orijenta,to kolo nisam cuo 100 godina.Odlicno odsvirano.

Dell
05.08.2013, 14:51
Hvala Neso majstore, Meljacki orijent cesto sviram, bas mi je gotivno kolo :)

romario
05.08.2013, 15:09
pjesma,sama ideja je odlična.
e sad ,meni je sve osim vokala,onako dosta kao da svira stroj .
Nema efekta na dobošu,pjesma je lagana,mislim da ima prostora za to...
Opet ću reći,laganica pjesma,dobra bas gitara,onako duboka i polapjesme dobiveno gotovo .
Vjerujem da ako imaš stvar u midiju ,može se uz malo preinaka dobiti dobra ,žestoka laganica ...
naravno ,obratiti se omladincu za konačni savjet :)
u svakom slučaju pohvale za pjesmu...

Dell
05.08.2013, 15:57
Hvala, jebiga to i jest to sto se midia tice, moracu nauciti dodavat "duse" midi instrumentima da se tako izrazim, tek smo na pocetku tih voda, ucimo dalje :)

zeljko
05.08.2013, 19:10
Samo nastavi bice to jos bolje.svaka cast.Poz

Dell
01.09.2013, 23:46
Evo i ja isprobao foru kameru na stalak i snimaj, malo je muljav snimak, cuje se sto se cuje :)


http://www.youtube.com/watch?v=3AYNTLskZ2I

smuchac
02.09.2013, 01:22
Jel ovo neki narodni bumbarov let? :D

zeljko
02.09.2013, 02:17
Ja bih rekao prstolet heheh..Svaka cast Dell odlicno sviras ubijas..POz

nele1
02.09.2013, 05:47
Del druze samo tako dalje,jel znas one reci iz filma,svakoga dana sve vise napredujem,i znas sta mi se doplo jos te zelene lampice bas lepo za oci,jer nesecam se kod ranijih serija kao daje bilo 10 najruznijih boja,a sa zelenom su to konacno popravili,pozdrav druze.

Dell
02.09.2013, 13:09
Hvala momci, to je neko oro od Ferusa Mustafova. Nele, kod T2 i T3 su zelene lampice, kod T4 su sada plave.

sale_band
02.09.2013, 13:47
Bravo Dell!

Interesantno kako većina harmonikaša uvek bira sample harmonike na aranžeru. I ja to uvek radim :)

@Nele meni se nikako ne svidjaju lampice na tyrosu, bez obzira koje su boje....

Sent from my HTC One XL using Tapatalk 2

tranzit
02.09.2013, 15:19
Evo i ja isprobao foru kameru na stalak i snimaj, malo je muljav snimak, cuje se sto se cuje...Snimaj ton posebno, na Laptopu ili na nekom od Recordera, a onda montiraj sliku i ton na miru kod kuce i sve bude kao iz Hollywooda.

Dell
02.09.2013, 15:51
Znas da su nam Crnogorci susjedi, pa sam neke karakteristike od njih pokupio, zato nisam montirao :D

zeljko
02.09.2013, 17:05
:lol:

zeljko_mo
02.09.2013, 20:41
marnele, javi jedan dan kad budes slobodan, da i ja nesto snimim... nemam ja opremu za to :((
:D

mladenkom
02.09.2013, 21:04
Bravo Dell silo!

skoricnik
03.09.2013, 00:14
Dellash ti to dobro. Kao sto rekoh sinoc, mora da te je neko kvalitetno iznervirao :D

Dell
03.09.2013, 00:24
Hvala momci, nije me niko nervirao, doslo samo :D

tranzit
03.09.2013, 03:47
Znas da su nam Crnogorci susjedi, pa sam neke karakteristike od njih pokupio, zato nisam montirao :DA sto bas te osobine da pokupis... doduse nije ni Hercegovcima mane kada je (ne)rad u pitanju. =))=))=))=))

zeljko
03.09.2013, 05:17
:lol:Ma citava bivsa juga neradnici hehe

Dell
11.10.2013, 22:48
Evo jos jedan autorski rad kojem se realno moze naci dosta zamjerki. U pitanju je duet sa jednim mojim prijateljem. On pjeva drugi dio strofe i refrena i namjerno je to uradio u Alen Ademovic fazonu. Ritam gitaru, solo i bas gitaru je svirao moj kolega sa faksa koji svira u nekoliko bandova, malo ima falsa u solu, ali zato sto je na prvu svirano. Ostalo sam sve ja radio u nekoliko vst-ova. Tekst, muzika sve sam ja radio, udrite po kritikama pa da ispravljamo ;)

http://www.youtube.com/watch?v=Bt_riXxO6ak&feature=youtu.be

Ace
12.10.2013, 13:15
Zanimljivo, lepo je sto imas volju za komponiranje. Jel se skupilo dovoljno autorskih radova za CD ? Mislim da jeste kolko sam te pratio :)

Dell
12.10.2013, 13:18
Hvala brate, pa ima ih sigurno sad preko 10-ak, ali tek ova i mozda 2 zadnje su radjene vst-ovima malo ozbiljnije, ono ranije je paf :)

tranzit
12.10.2013, 13:55
Pjesma je vrlo zanimljiva, aranzman takodje. Ipak bi bilo bolje da si ti otpjevao cijelu pjesmu, bolje to radis nego taj tvoj kolega. Pjevas sa boljom dikcijom, sa boljim vokalima, sa vise dinamike. Jednom rijecju, odlican si pjevac i to treba potencirati. Miks je prica za sebe. Trebalo bi malo vise poraditi na njemu. Odnos instrumenata je sasvim uredu ali je sve ostalo nekako neubjedljivo. Steta bi bila to to ostane tako jer je pjesma zaista dobra i mogla bi imati "svijetlu" buducnost. Ima nekoliko gresaka u miksu koje treba ispraviti a jedna od vecih je zadnji dio pjesme gdje pjevate "falcet", tu treba upotrijebiti posebne alate da se postigne efekat koji si imao na umu da dobijes. Ako imate nekog profesionalca da Vam to smiksa kako valja, bilo bi dobro. Ako nemate, rado cu ti pomoci, jednostavno podigni kompletan projekat (vjerovatno si radio u Cubaseu) osnosno Folder, koji ces predhodno komprimirati RARom i posalji mi link. Odradicu miks, sto podrazumijeva i ispravljanje tih sitnih gresaka, cak i tog falsiranja u soliranju gitare i ponovo ti vratiti kompletan projekat. Ponavljam, velika bi steta bila za tako dobru pjesmu da ostane nedorecena.

romario
12.10.2013, 16:11
like :)
Dodato:
slušam je i stalno mi vuče ako je"ljubit ću je" B dur ,na g mol u tekstu poslije ...
nenam instrument pri ruci pa ciljam akorde,ali mislim da me razumiješ ...

Dell
12.10.2013, 20:27
Hvala na komentarima, nemam uopce dobre monitore kod kuce, moracu i u to ulagat poslije harmonike, tek kad sam na tyrosove zvucnike pustio skontao sam koliko sam gresaka uradio u cjelokupnom snimku. Tranzite, hvala ti na ponudi, zipovacu waveove i projekt pa cu ti poslat ;)

tranzit
12.10.2013, 20:31
Ne zipuj nista posebno, vec kompletan Folder gdje se nalazi pjesma. U tom Folderu su i svi audio fileovi. Samo na taj nacin mogu ovdje otvoriti pjesmu onako kako je i ti imas.

sale_band
13.10.2013, 14:09
Kao sto rece Tranzit, pesma je vrlo zanimljiva i trebalo bi to nekako "pogurati"...
Sto se tvog pevanja tice, kad sam pustio snimak, pita me zena "ko to peva, jel' neko od zvezda Granda?" :D

Meni licno se dopada uvod i pocetak. U refrenu bih malo "udaljio" distorziju a mislim da bi dobar zenski "Ahhh" hor podigao refren na visi nivo. Takodje bih u refrenu ubacio npr. neke perkusije da se linija bubnja malo odvoji od teme.

Solo (gitara) mi se nikako ne dopada i mislim da je totalno pogresan izbor instrumenta. Tu bi trebalo kombinovati (eksperimentisati) pa pronaci pravu kombinaciju, trenutno mi se u glavi mota Alto sax :confused:


To je, eto, moje misljenje... Srecno!

yamahapassion
13.10.2013, 19:12
Da se pohvalim da sam ja cuo prvu verziju pesme dok jos nije bila smiksovana i sredjena za pustanje u javnost... i dao sam istu primedbu kao sto je gosn. Tranzit dao: po meni bi ovo mnogo bolje zvucalo da je kolega Dell otpevao pesmu sam, ali poznati su mi razlozi zbog cega je to duet, pa necu puno da trazim dlaku u jajetu :D inace sto se svega ostalog tice, perfekt.

P.S: post sam napisao tek sad, posto u zadnja tri dana nisam mogao da se ulogujem na yu midi, cak ni sa telefona

Dell
13.10.2013, 22:45
Hvala puno na komentarima. Spakovacu to pa da Tranzit to sredi koliko moze. E pa sad... Zvezda Granda, e moram za to da tjeram kosu na spic, da potrosim na nju kantu gela, da nosim sakoe 5 broja vece i cipele na spic i sto kaze Nesa Bridzis, jel mi dobro ovako? Joj do jaja mi je, izgledam ko kreten :lol:

EmirTotic
21.10.2013, 21:39
Svaka cast za snimke, totalno mi se svidjaju. :) Za Upalite za mnom svece imas baksis od mene! Tyros skockan super!

Narodnjak300
22.10.2013, 11:32
Lepu ste pesmu odradili ti i tvoj drug, lep tekst, lepo otpevano s' tim sto bi trebalo da se donesu neke odluke u vezi sa mixom. Bitno je da pesma kao pesma ima neku pricu a ima je i muzicki i tekstualno. Ako bih se nadovezao na savete kolega predlozio bih ti da jednu verziju pesme samo ti odpevas, naravno ako se drug ne ljuti. Posto je balada u pitanju manje-vise zna se koji je izbor instrumenata, bass, ritam gitara akusticna (u pozadini), klavir malo ispred gitare ali iza glasa (uklonis mu eq-om 200-500 hz da napravi mesta za vokal i malo mu smanjis visoke da dobijes taj neki mekan zvuk) ili mozes neku kombinaciju klavir i elektricni klavir. String tako neki nenapadan u pozadini (trudi se da se vise oseti taj string nego da se cuje) i malo manje reverba na bubnju pogotovo na kicku, na dobosu moze malo vise jer je balada u pitanju, cak sta vise pozeljan je neki reverb sa duzim repom. Isto i na vokalu, kad budes cuo reverb jasno smanji ga za 2-3db i bitno je da se podesi predelay u zavisnjosti tempa pesme. Pisem ti ovo sve druze jer je pesma super i mogao bi ponovo da se vratis na nju i poboljsas je.

Dell
25.10.2013, 00:02
Hvala Emire i Narodnjak, eto vidis nisam se bakcao oko eq-a i tih fazona u Cubaseu. Mnogo toga jos moram naucit, jer od dosadasnjih aranzmana sto sam radio, ovaj mi je najgori do sada :D

Dell
14.11.2013, 23:23
Primijetio sam da sam oslabio na harmonici jer sam vise vjezbao na klavijaturi bas+solo, jedna vaspitna za mene iza uha i vracanje pravoj vjezbi :)


http://www.youtube.com/watch?v=MR6mcj-pd8o

skoricnik
15.11.2013, 17:01
Odlicno, rekoh ti na fejsu. Tebi treba bolja harmonika, to je cinjenica, ali nije stvar sad u tome, nego o ovome sto si odsvirao.

Obrati paznju na zavrsetke trilera, na pojedinim mestima su "zbrzani", treba da ih odsviras odsecno i jasno. I ja sam imao problem sa tim, nisam ih izdrzavao do kraja, pa je zvucalo kao da pocetak reci kazes kako treba, a na kraju smuljas.

Fali ti i mala regulacija dinamike mehom kod trilera da bi dobio onaj mini decrescendo i crescendo da bi zvucalo "meraklijski", ovde je sve ravno i zvuci mi kao da je na klavijaturi odsvirano :) Ne mogu ti puno objasniti recima, nisam strucan, ali ti uvek mogu odsvirati i shvatices odmah na sta mislim :)

Dell
15.11.2013, 18:34
Takav sam savjet i trazio! Kao sto sam ti i rekao kako sve bolje cujem opcenito, tako sve bolje cujem da mi nesto fali u svirci, a najbolji si za takve savjete ;)

ЂолеПФК
18.11.2013, 18:24
Dell, možeš li da mi pošalješ link sa originalom onog devet/osminskog Ferusovog čočeka? Svirku sam komentarisao puno puta, a harmonikaš nisam pa da ti dajem savete kao Nikola za ovaj poslednji snimak.

Dell
18.11.2013, 22:31
Ja sam skidao odavde http://www.youtube.com/watch?v=xpwFT3mf_c8

Dell
30.11.2013, 17:27
Evo kupio sam mikrofon za harmoniku AKG C516ML i reciever isto pa rekoh malo da ga isprobam, nadosnimavao na tyrosu zato je patos malo preglasan, dosta greski i u terci, ali ae :)

https://soundcloud.com/marnel-agolj/mado-neko-lagano-kolo

makl
30.11.2013, 21:29
Lijepo ti ovo zvuci...inace ovaj mic imam i ja, sa bazom koja je isto od akg-a, i mogu ti rec da sam zadovoljan s njim, radi odlicno...nego reci mi samo kako si snimio ovo odvojeno, harmoniku i klavijaturu pratnju??

rolandx
30.11.2013, 23:28
Koja je harmonika u pitanju?

Dell
01.12.2013, 04:37
Makl, snimao na Tyros3 u record modu, upalio ritam i svirao prvi glas u isto vrijeme, pa onda ima opcija nadosnimavanja, pa je tako isla i terca i bas kontra.
Rolandx, u pitanju je Hohner Atlantic IV koju sam skupio skoro pa novu i najradje bi je bacio u potok. Inace slove kao glasne sto se ne bi po ovoj moglo rec. Starije mozda, ali ove nove... Imam trip da ima ugradjen kompresor u nju, ja sto jace rastezem ona se sve vise gusi. Od registara za narodnjake su upotrebljiva citava 2 i to flute i clarinet. Ostalo je odlicno za polke, sad kucam pare da bi do ljeta mogao kupit neku postenu guerrini ili dallape harmonike da se nasviram ko covjek.

tranzit
01.12.2013, 04:50
Nije taj Pad preglasan, taman je tamo gdje mu je mjesto jer je prilicno taman, zatvoren, kakav uostalom i treba da bude. Mozda te vara slusanje. Sasvim pristojan snimak i miks. Jedina zamjerka bi bila nesto glasniji HiHat nego sto bi treblo da bude, pogotovu kada naidje otvoreni. Njega generalno smanji za 15% i bice snimak kao bomba. Obrati paznju na nekoliko Bass tonova koji su toliko slabasni da se skoro i ne cuju, pa kao da nastane pauza u Bassu. ovo je inace poznata osobina Bass sounda jer nas sluh pojedine tonove u tom frekventnom opsegu dosta slabije cuje. Tu pomaze ili rucno podizanje Velocityja, a ko ni to ne pomogne, onda obavezna kompresija dok se ti tisi tonovi ne izjednace sa ostalima. Svirka standardno dobra, konkretna i sigurna.

rolandx
01.12.2013, 07:36
DELL, s obzirom da ubijas kako sviras, za moj pojam, cudi me da davno nisi kupio neku zverku od harmonike. Nisam neki poznavalac harmoniki , ali tonski me je odusevila Scandali... Kolega je ima,klavirna. Platio je blizu 4 hiljade. Ali samo nju i ima. Lako je njemu. Nju i letvu da ozvuci. Nadam se da ces uskoro kupiti nesto bolje, steta da tako ubijas sa muzikom a da nemas neku zverku sa mehom. Sto me podseti, da otpadam po svadbama za po 150 do 200 evrica, kad se ubode, a harmonikas uzme 300 za sat vremena, dok odsvira ispred crkve i opstine i ode kuci. Ko zna, zna. Ja sam se sa basovima nikada nisam druzio, a trebao sam. Zato kupuj neku ako ne bolju onda glasniju za siroke narodne mase :-D .

harepa50
01.12.2013, 18:51
Tvoju svirku druže nema potrebe komentarisati, trileri, svirka, sve je na mjestu. Obavezno čim mogneš, nova harmonika ;)

Dell
01.12.2013, 22:03
Hvala momci na komentarima. Tranzit, snimao sam sve u Tyrosov recorder i to preko playback record, znaci poslije svakog snimka sve je tise i tise, pa onda tek normalize. Taj ritam cu sredit.
Rolandx, uvijek nesto prece od kupovine harmonike, a zapravo nicega ne bi smjelo bit prece. Zadnje 2 harmonike medju kojima je i ova Hohner su iz Njemacke i nisam ih ja ni probao, a kupio ih. To sam tad uradio i vise nikada, znaci od sada cu harmoniku probat i prebrat je naopako da vidim jel joj sta fali.
K'o se o vrelo mlijeko opece i u jogurt puse ;)

yamahapassion
04.12.2013, 23:06
A kad ce ona moja, davno narucena???

Dell
05.12.2013, 00:19
Racunaj negdje sutra za oporavak ;)

Dell
29.12.2013, 23:21
Evo i ja pomalo naucio svirat klavir, sto sam trebao jos u muzickoj, ali sta cete... Uz koji fals u pjevanju.


http://www.youtube.com/watch?v=XXuNX3My02E&feature=youtu.be

yamahapassion
30.12.2013, 04:04
E ovo je da covek slusa i da se jezi.... svaka cast, nemam sta vise da kazem, najbolje tvoje izdanje do sada ubedljivo!!!!!

Dell
30.12.2013, 14:03
Hvala puno brate ;)

Dell
12.01.2014, 22:41
Evo donje terce G i D-dur za Tyros, od G-dura je harmonika u terci, na D-duru je frula, napravio sam i za A-dur saksofon, ali mi se ne svidja to, ako hocete uplodacu ovaj D-dur, G ima vec u downloadu
https://soundcloud.com/marnel-agolj/tyros3-donje-terce-g-i-d-dur

velja87
12.01.2014, 22:48
Svaka cast! Jako mi se svidja kako pevas! Imas lepu boju glasa, ma supeeeeer! :D

Dell
13.01.2014, 03:40
Hvala brate, bice toga jos u buducnosti ;)

maricm
13.01.2014, 09:06
Dell extra,svidja mi se kako pjevas.
Imaš onako moćnu boju glasa

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2

Dell
13.01.2014, 20:49
Hvala brate, iako ja nisam zadovoljan svojim glasom :)

Jaki
20.01.2014, 10:02
Sve je ekstra,kolce mi se posebno dopada
Vp

Dell
27.02.2014, 01:40
Evo nesto sam snimio, malo su stringsi preglasni i po neki fals i povrh svega ruzna harmonika hohnerica, ali skupljamo pare za bolje...

https://soundcloud.com/marnel-agolj/rado-lepa-rado

gagan
27.02.2014, 05:23
Ekstra pevanje , i sviranje , a kolce prelepo zvuci , svaka cast kolega dell

Narodnjak300
27.02.2014, 05:37
Majstorski odradjeno, ma super je harmonika sta joj fali. Koja ti je ovo kontra? dobro izlazi.

Dell
27.02.2014, 13:40
Hvala momci, Harmonika je Hohner Atlantic IV i zajebao sam se sto sam je ikako uzimao, lose dihtuje i ima 2 upotrebljiva registra. Sto se kontre tice, to je moja SX gitara i nju sam ja svirao :)

nele1
27.02.2014, 14:32
Dell meni nece da otvori da mogu da preslusam pise ovako:Sorry! Something went wrong