Društvo

Pretraga

Indian Wells: Ljubičić dobio Nadala i izborio finale
I
van Ljubičić plasirao se u finale ATP turnira iz serije Masters 1000 u Indian Wellsu. U polufinalu je porazio branitelja naslova i trećeg nositelja turnira Rafaela Nadala sa 3:6, 6:4, 7:6 (1) za dva i pol sata igre. Bio je to njihov sedmi međusobni okršaj i druga pobjeda Banjalučanina.

Ljubičić je loše otvorio, u prvom setu dva je puta gubio svoj servis. Preokret je najavio u 11. gemu drugoga seta kad je oduzeo Nadalov servis i izjednačio na 1:1 u setovima. I treći je set počeo Ljubičićevim breakom. Nadal je odmah uzvratio i odlučujući set je otišao do tie-breaka. U njemu je Ljubičić izgubio prvi poen, a zatim dobio sedam zaredom i slavio veliku pobjedu.

U finalu hrvatski predstavnik čeka boljega iz dvoboja Šveđanina Robina Soderlinga i Amerikanca Andya Roddicka.