Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.09.2015, 07:15   #61
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Lijepo receno i ja se slazem ali kod nas oni koji se bave SAMO glazbom i od nje zive su sretni ako si mogu priustiti novi bk5. Da ne pricam o tome kako zive i sto voze. Ja sam sretan sto mi je glazba dodatni posao pa onda lakse disem.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2015, 09:24   #62
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svako sebi kupuje šta želi i šta može da priušti....nema tu puno mudrolije...
splendid je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2015, 10:59   #63
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Alen P - Nemoj donositi generalni sud na osnovu par ljudi koje poznaš. I "kod nas" ima profesionalaca (aranžerista) koji sasvim solidno žive samo od tog posla. I ne štede na prvoj i osnovnoj stvari do koje drži svaki dobar majstor, u našoj branši je to dobar instrument.

@keyboards - Iskustva i znanje koje nesebično podijeliš na forumima su svakakao za pohvalu. Kamo sreće da ima više tako dobromnamjernih ljudi kao ti koji su spremni pomoći drugima. Uz to, i na sreću, živiš u zemlji koja poštuje prava potrošača gdje je moguće naručiti neki proizvod i bez imalo obaveze vratiti isti u nekom razumnom roku. Predpostavljam da Alen P nije znao tu činjenicu pa je zbog toga njegova reakcija bila pomalo sarkastična.

Međutim, malo si me zaintrigirao s tvojim sudom da je Korg "skoro idelana klavijatura". S obzirom da PA4x nismo probali, ne znamo mnogo o soundu i imamo samo neke šturo napisane karakteristike, za polemiku nam (za sada) ostaju samo iskustva sa PA3x. Koliko se ja sjećam, a pisano je dosta i na ovom forumu, bugovi koje su pratili ovaj model su se dugo vremena pokušavali riješiti nadogradnjama OS. Mislim da neki do danas nisu otklonjeni. Hardware problem s baterijom je ozbiljna greška proizvođača koja se nikako nije smjela dogoditi. Iskreno se nadam će novi PA4x barem u ovom segmentu opravdati tvoju tvrdnju o idealnom aranžeru i da mu se neće dogoditi isti "razvojni put" kao i njegovom prethodniku.
casper je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2015, 14:29   #64
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 647
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

jbt meni do juce za 13 godina sviranja rolanda g-1000 bilo sator lokal ili sta vec nikad niko nije dosao iz publike ili gazda da kaze ej sto ti nisi u trendu, nemas najnoviju klavijaturu i nemozes vise radit kod mene!!! naprotiv, svi bili zadovoljni, jos prilaze klinci i kazu tebi jbt bolje radi roland od mog pa800 5x!!
samo ga morao promenuti jer je dotrajao nije mi se dalo sredjivati dugmice. a posla imao uvek

vi i trend!!

ja sad da mogu spakovati ovo sto imam u pa3x u neki manji model odma bih uzeo, iste pare zaradjujem isto sve, nista se ne menja. sa pa3x nad g1000 , samo meni lepse neke stvari zvuce, a neke losije.
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2015, 14:36   #65
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Korg PA2, PA3, PA4 - skoro pa Idealni aranzer keyboard
Pokusacu u sledeci par recenica reci zasto mislim da je korg skoro idealni aranzer.
Izgled
Klavijatura izgleda elegantno i profesionalno.. Dimenzije su joj odlicne tako da sve na njoj izgleda pravilno rasporedjeo bez viska nepotrebnog prostora. Nije preteska niti preglomazn. Izgradjena je od kvalitetnog materijala koji osigurava dugotrajnu upotrebu i bezbjedan transport.
Uporebljivost 1
Na samoj klavijaturi jasno su rasporedjene funkcije na pristupacnim pozicijama za brzu upotrebu. Lijevo je ritam sekcija, slajderi za brzo miksanje, komande za ritmove, izbor za MODE u kome se svira. Na desnoj strani su zvukovi, kontrola voice procesora, sacuvanih boja iz ritma, transpose, tempo. U centralnom djelu je veliki i dobro organiziran i touch screen koji daje mogucnost brzog navodjenja kros klavijaturu u nocnim i mracnim uslovima sviranja. U samom centru su play komande koje omogucavaju brzu upotrebu sa desnom ili lijevom rukom. Sve u svemu stvari su jako vidljive i dostupne za brzu upotrebu.
Upotrebljivost 2
Na klavijaturi se nalazi veliki broj ritmova iz svih muzickih zanrova i sto je najvaznije masa prostora za sacuvati i dobro organizirati user ritmove. Jako brzo su ti ritmovi dostupni zbog vidljivosti gdje ih stavimo po pozicijama tako da cak mozemo i imenovati Favorit sekcije po nasim zeljama. Sve ritmove mozemo jako brzo miksati i editirati.pored ritmova tu su boje/sound svih glavnih instrumenata koji su potrebni za svirku i te boje zvuce sasvim pristojno i upotrebljivo. Posto je korg arranger i workstation to daje mogucnosti da se moze uraditi maksimalno editiranje zvukova. Broj zvukova i praznih mjesta za nove je impresivno veliki. RAM memorija za semplove i mogucnost editiranja semplova su sasvim pristojni i iskoristljivi.
Dva playera i njihove mogucnosti su vise nego dovoljni za muzicare koji koriste MIDI fajlove.
Mikrofon
Na klavijaturi se nalazi vokal procesor sa kojim se moze dobiti sasvim pristojan zvuk glasa sa svim potrebnim efektima i harmonizerom. Taj zvuk je najbolji od svih konkurentskih firmi i to znatno a dovoljno dobar da nas zadovolji. (Svakako da nas ima onih koji uvjek tese najvisem nivou kao sto sam ja naprimjer odlucio se da imam svoj digitalni mixer i TC helicon voice live3 na svakoj svirci za moj set klavijatura ali bi mogao odraditi posao i sa Korgom).
Ostalo
Klavijatura moze snimati zivu svirku da bi se kasnije moglo preslusati kako je posao odradjen i na osnovu toga uraditi korekcije u zvuku i radu samog muzicara. Klavijatur ima ribon, pitch kontrolu i assignable prekidace za dodatnu manipulaciju zvuka. Instrument je fantastican MIDI kontroler koji daje mogucnost potpunog integriranja u zivu svirku MODULE drugih firmi kao sto su Roland Integra 7 modul i Yamaha Motif modul. Njihova kontrola je potpina kako u ritam sekciji tako i u solo pa i u MIDI fajl upotrebi uz mogucnost da sve parametre sacuvas kao da su integralni dio samog instrumenta. I to se sve memorise na ravnopravnoj osnovi sa integralnim zvukom. To je vazno jer misljenja sam da visoko zahtjevni i profesionalni svirac treba pored jedne Marke klavijatura imati jos jednu drugu klavijaturu ili modul koji ce mu dati drugi pristup zvuka/boja.
Zakljucak
Idealno ne postoji i nece nikad biti ali blizu idealnog je onda kad ispred sebe imas instrument koji moze 90% onoga sto zamislis odraditi a plus taj instrument je lijep i Elegantan.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od branoy Pokaži Post
jbt meni do juce za 13 godina sviranja rolanda g-1000 bilo sator lokal ili sta vec nikad niko nije dosao iz publike ili gazda da kaze ej sto ti nisi u trendu, nemas najnoviju klavijaturu i nemozes vise radit kod mene!!! naprotiv, svi bili zadovoljni, jos prilaze klinci i kazu tebi jbt bolje radi roland od mog pa800 5x!!
samo ga morao promenuti jer je dotrajao nije mi se dalo sredjivati dugmice. a posla imao uvek

vi i trend!!

ja sad da mogu spakovati ovo sto imam u pa3x u neki manji model odma bih uzeo, iste pare zaradjujem isto sve, nista se ne menja. sa pa3x nad g1000 , samo meni lepse neke stvari zvuce, a neke losije.
G1000 je dobar instrument. U svoje vrijeme je bio na vrlo visokom nivou. Ja posjedujem i danas Yamahu DX7 i Korg M1 koji su u svoje vrijeme bili klasa instrumenti. Idanas su dobri mogu se cak kupiti kao software versije za iPad. Ali tu postoji ono ALI. Muzicar koji ima dobru violinu ili harmoniku moze je zadrzati jer akustici vrijeme nemoze nista. Za razliku od akustike, elektroniku a posebno klavijature vrijeme gazi. Gazi po funkcijama a i po zvuku. Nove tehnologije, iskustva, mogucnosti sempliranja i editiranja daju moderniji i kvalitetniji zvuk. Problem je kad neko navikne na nesto i sve sto mu je novo ili drugacije zvuci ne prihvata. Kao profesionalac i kao covjek koji tezi boljemu moras pratiti tehniku i biti u tom trndu. Moras se mjenjati i prilagodjavati. Moras uvjek biti drugaciji i ponovo interesantan. Tebi tvoj gazda ne zamjeri jer boli ga briga na sta ti sviras ionako svi gledaju pjevacicu koja redovno mora voditi racuna o svojoj odjeci da nebi dosadila izgledu koji je zahtjevniji nego kvaliteta glasa.
Dodato:
Ja cu kupiti PA4 samo zbog toga sto sam spreman na izazove u novom stimanju aranzera, samozbog toga sto zelim promjenu, samo zbog toga sto zelim biti u toku sa novim mogucnostima koje ce doci sa promjenama OS i samo zbog toga sto ne zelim sebi dopustiti da je moje vrijeme stalo sam PA3 kao sto je tvoje stalo prije 15 godina za G1000. Tebi i danas u usima zuji proslost.
Zelim ti podvuci da te cijenim i kao covjeka i kao muzicara. Zelim ti reci da ti zelim sve najbolje u zivotu i karijeri. Isto tako zelim te napomenuti ako si muzicar a znam da jesi ne dozvoli sebi da tapkas u mjestu. Istrazuj, mjenjaj, probaj i idi dalje. Mi muzicari a posebno klavijaturisti smo uvjek gladni novoga i promjene. Nikada nam nije dosta i ta nasa bolest za napretkom i promjenom nS najvise kosta.

Promijenjeno od keyboards (11.09.2015 u 14:57 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
keyboards je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, keyboards, za koristan post:
Vex (12.09.2015), Yo-L-Kan (14.09.2015)
Star 11.09.2015, 15:28   #66
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard


@branoy - nisi shvatio, ne radi se o trendu niti o tome da te netko tapša po ramenima hvaleći tvoj novi stroj, radi se tehnološkom napretku kojem teži svako od nas i o onom osjećaju užitka kada zvučiš dobro na bini


@keyboards - nakon što si iznio svoj pogled o tome zašto misliš da je Korg "blizu savršenog", neke su mi stvari jasnije. Zato ne bih polemizirao o tome jer svatko od nas glazbenika ima svoje potrebe i pogled na to što mu treba, što mu je prioritet i što na kraju krajeva želi kupiti.

Meni je izgled klavijature na zadnjem mjestu, a za razliku od tebe, pouzdanost je na prvom. Đaba tebi najbrži auto kad se pokvari na pola utrke.

Ne bih namjerno širio temu ali vidim da u svakom svom postu spominješ Tyros5, izgleda da te on nešto "žulja". Zanima me na što si mislio kada si rekao da bi kupio Tyros5 kada bi imao "iskoristljivu RAM memoriju"?

Promijenjeno od casper (11.09.2015 u 15:29 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
acesaki (13.01.2016)
Star 11.09.2015, 17:26   #67
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mene zulja svaki arranzer i svaka marka i oduvjek su me zuljali upravo zbog teznje da idem naprijed. Iako sam rekao da je Korg skoro idealan, pri cemu ostajem ima neki stvari u koje mi fale i sa vremena na vrijeme testiram druge modele i pokusavam naci u njima ono sto mi treba a usput staviti se u poziciju vlasnika tih modela i dokuciti zasto ih oni sviraju ili vole. Pored korga najcesce sam navracao u Tyros vode jer tu ima mnogo toga interesantnog. Kad sam pomenuo prelazak na Tyros, napomenuo sam da bi to se desilo kada bi to bio Tyros sound module a ne RAM memorija. Pored toga kad god pricam o jednom aranzeru onda povlacim paralelu sa drugom Markom u istom rangu. tyros 5 i Korg PA3 su definitivno rame uz rame i dva vodeca aranzera i nevidim tu treceg igraca u igri.
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2015, 17:27   #68
Dj_Daffy
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.07.2008
Postovi: 3
Downloads: 235
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Dj_Daffy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Aj da vidimo i to cudo...
Ceo zivot koristim samo Korg-ove (nista drugo) i mogu samo da kazem lijepe stvari... Ali najbitna stvar e da znas sva i svasta sta se tice oko klavijature!
Nije stvar samo uzmi klavijaturu i sviraj!
Dj_Daffy je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2015, 17:35   #69
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma da to je potpuno tacno. Sviraj je na prvom mjestu. Dobro zvuci je na drugom mjestu. Napravi dobar poso da su ljudi zadovoljni a instrument na kojem si to uspio je dovoljno dobar.
Ljudi da se vratimo malo na temu. Ovdje je rijec o Korgu PA4. Ovdje se treba pricati o argumentima dali ga kupiti ili ne, sta mu fali i sta je novo i dobro. Ovdje niko nikome ne zeli reci kupi korga jer ako ne kupis neznas svirati i lose ces zvucati. Tema treba li nam novi instrumet bi bila za to. Poredjenja sa drugim firmama su tu, ne da se svadjamo i hvalimo ko je u pravu nego da se povuce paralela u ponudi. Mislim da bi se trebao sav akcenat dati na razloge zasto kupiti PA4 i dali ga ne kupiti.
Dodato:
Taman posla da bi neko sad trebo kupiti Korga i da ce zbog toga poso krenuti i svi ce traziti sada njega jerima PA4.
Dodato:
Argumenti za i argumeti protiv.
Niko se ne fali
Niko nikog ne nagovara kupi ili ne kupi.
Debata zvana PA4. Izasao je i vrijeme je za to.

Promijenjeno od keyboards (11.09.2015 u 17:39 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2015, 18:59   #70
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislio sam na ovaj boldani dio rečenice ...
Citat:
Originalno postovano od keyboards Pokaži Post
....
76 drzim u studiu a 61 nosam Naokolo. Ako bi Tyros izdao sound modul arranzera isti dan bi presao na Tyros da svakako ima touch screen i iskoristljivu RAM memoriju.
...
Izgleda si se krivo izrazio ili nisam dobro shvatio.


Usporedba svakako ali s modelima iste generacije. Mislim da ovo ne stoji.

Citat:
tyros 5 i Korg PA3 su definitivno rame uz rame
Ja bih radije dodao broj više iza PA
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:53


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije