Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.01.2012, 20:23   #1
nikolic025
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 17.08.2009
Mjesto: Odzaci/Subotica
Postovi: 50
Downloads: 189
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: gitara,harmonika,bubanj
nikolic025 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Pomoc oko izbora kutija

Pozdrav,na prvom mestu bih zeleo da vam cestitam praznike,a onda bih vas molio da mi pomognete pri izboru kutija za razglas.

Trazim plasticne kutije,12" ili 15",samo kao pomocni par,posto vec imam Behringer B215XL kojima su svi odusevljeni kako rade sa Martin Wisman PM1200...Nikad ne bih rekao da tako mogu da rade...Ali je problem sto ih nema vise...Razmisljao sam da uzmem B212XL,ali se bojim da su slabe...Imao sam Martin Wisman neke sa 12-kama,ali mi je jako tup bio,visokotonac nije bio nikakav,cak je i riknuo...

Sad se dvoumim da li 12 ili 15...Imao sam neke matore americke 12-ice u drvenim kutijama,cak bez drajvera,samo piezo i to je tako dobro radilo,sad mi zao sto sam ih dao,ali su mi bile nezgodne,nisu mogle da budu monitori.Bojim se da su sve jeftinije 12-ice mutave.

Sad imam u ponudi te Behringer 12" za oko 250E par novih,Audio Lab 12" za slicne pare,Audio Lab 15-ice za oko 320E,Martin Wisman,koje ne bih bas uzimao u obzir bez probe,jer nije taj model sto sam ja imao.Onda one rucne radove Cisum Pro,ali mi ni one ne odgovaraju jer je par jako mali i tacno u kolena biju kad se obore.
Onda sto se tice polovnih,Wizard 12-ice za oko 190E par,koje mi se isto cine da nisu bas za monitor,iako vlasnik tvrdi suprotno,Behringer B215 (stariji model,ja imam XL koji je noviji,malo poboljsan itd),par za oko 220E,s tim sto su na njih pustali tehno i basovi su izleteli iz lezista pa su cesali,to je vraceno u normalu,i nisu premotavani.

Ne znam sta mi je ciniti...Da li vredi rizikovati kod takve robe i uzeti polovno ili da se malo stisnem i uzmem novo?

Hvala u napred.
nikolic025 je offline   Reply With Quote
Star 07.01.2012, 20:34   #2
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Samo da pitam, koliko si ti spreman izdvojiti novca za jos 2 kutije? jer mozda mozemo dati bolju ponudu od behringera i ostalih brand-ova... Pozzz.
Kad su takve stvari u pitanju bolje stisni se jos malo pa dodaj koji dinar i kupi novo, jer tko zna jel ista radjeno na njima kad je polovno u pitanju, jos pri tome behringer.... itd itd... (ne pljujem behringera) vlasnik sam jedne aktivne pmp5000 miksete s kojom sam pre pre prezadovoljan.
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno

Promijenjeno od mirandess (07.01.2012 u 20:35 sati)
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 07.01.2012, 22:28   #3
nikolic025
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 17.08.2009
Mjesto: Odzaci/Subotica
Postovi: 50
Downloads: 189
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: gitara,harmonika,bubanj
nikolic025 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pravo da ti kazem razmisljao sam da nedjem nesto do 200E,cak i do 150E,tipa Pro 12N ili slicne,samo da nisu radjene,ali kad dodam 20-30E dobijem malo bolje,pa jos toliko,jos bolje i tako u nedogled...
nikolic025 je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2012, 01:17   #4
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Peavey PR12 ili PR15?
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2012, 03:44   #5
nikolic025
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 17.08.2009
Mjesto: Odzaci/Subotica
Postovi: 50
Downloads: 189
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: gitara,harmonika,bubanj
nikolic025 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Koliko sam ja video,u oglasima,polovan komplet od 2 PR12 i 2 PR15 je 800E,sto mi je mnogo...
nikolic025 je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2012, 10:30   #6
bosko
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.12.2011
Postovi: 18
Downloads: 16
Uploads: 24
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR S900
bosko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mislim da sam skoro video u jednoj radnji Behringer B215XL, javljam ti na PP
bosko je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2012, 12:18   #7
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

haaa, prijatelju ne znam sta mozes za te novce uzeti...Mozda da probas potraziti isto Behringera Eurolive Performer E1520... Nova je 190€ sad sigurno polovno se moze naci do 250€....... 15-ka im je u basu... A sta ti mislis o aktivnoj kutiji???? o 1 aktivnoj???! Ili ti treba striktno par kutija??
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2012, 13:26   #8
deki
Početnik forumacije!
 
deki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.06.2005
Mjesto: Pečuj, Mađarska
Postovi: 32
Downloads: 436
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6
deki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako ti treba samo kao pomocna kutija, stvarno bi vredelo pogledati neke aktivce, i to one jeftinije.
Verovatno bi sad mogli da preporucimo jako dobre i skupe kutije (JBL, RCF, Dyna itd.) ali ako mora da se nadje kompromis ja misllim da bi trebao pogledati malo wharfdale kutije. za male pare dobijas relativno dobar kvalitet. Ja bih glasao za titan seriju, no ako je puno za budzet onda progledaj one manje.
No ako je i to puno...krajnje resenje moze biti behringer
deki je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2012, 13:57   #9
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

drug,ako hoces pasivne kutije,uzmi beringer eurolive ali 1220, bass 12 incha...posteno ja sam se bas iznenadio kako radi ta kutija...kasnije sam slusao i 1520,ali je dosta losije radila od 1220...ova 1220 je bas fino,meko radila,ama nisam mogo da verujem da se lepo cuje od begingera,pa jos za te pare...imas taman para za 2 komada...tako da sa njima neces da pogresis sigurno...1520 po meni daleko losije rade i oseca se taj "behringer" zvuk...isto tako ako skupis para-od beringera aktivne kutije b315a,isto nema greske,dosta zadovoljavajuce rade...eto,to su po meni jedine dve serije od behfgingera koje daju po meni dosta a vrlo su jeftine..ako i uspes da ih nadjes polovne,posto ih ljudi retko prodaju,jer su ok,a dosta su jeftine...mada vidi i po prodavnicama,mozda ima jos po neka nova na zalihama...pozdrav
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2012, 15:11   #10
nikolic025
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 17.08.2009
Mjesto: Odzaci/Subotica
Postovi: 50
Downloads: 189
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: gitara,harmonika,bubanj
nikolic025 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Te s i e 1220 su drvene,zar ne,to mi ne odgovara,em nemaju pad za monitore,em ne mogu da stanu u golfa sa plinskom bocom....

A aktivne mi ne trebaju,jer imam dva razglasa i to sa snagom,pa kad prikacim 4 kutije dobijem i vise snage i bolji sound....

E,a da na jednu aktivnu moze da se prikaci jedna pasivna,bilo bi extra,onda bih je nosio i kad ne sviram na svom razglasu.
nikolic025 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:00


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije