Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.05.2011, 11:03   #1
martinez
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.05.2006
Postovi: 77
Downloads: 305
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
martinez befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard pomoć za korg pa 80

ljudi nekontam kako da iješim ovo korgove aranžerre do sad niasm imao pa bi zamolio za pomoć nabavio sam jako povoljno pa 80 sa karticom i hardom
sad dali je problem softverski il ne
kad hoću nešto da očitam ritmove sa flopija izbaci mi STYLE SELECT EAILED PRESS EXIT
mada mi pokaže da su rotmovi na disketi a kad idem putem da pritisnem dugme disk i odem na flopi onda set pokaže da je tu i otvorim ga i pokaže mi (global performanc program i style)i kad tu želim dalje da otvorim ili ubacim u klavijaturu pokazuje mi (not a pa series or corrupted file)znaći nije za pa seriju to sam dobio sve od prijatelja i on sa tim radi e sad u koji bi bio problem pokušao sam pronaći na forumu nešto o tome ali nisam uspio

usput klavijatura je očuvana za jaku četvorku i platio sam je 4300 kuna negdje oko 600 € znači
martinez je offline   Reply With Quote
Star 02.05.2011, 13:56   #2
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Najverojatno nisu ti ritmovi ispravni. Probaj opet da ih nabacis na floppy sa racunara. Pa iz pocetak ucitati.
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 02.05.2011, 15:40   #3
martinez
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.05.2006
Postovi: 77
Downloads: 305
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
martinez befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ma probao milon puta i provjerene ritmove na drugoj klavijaturi neide preko flopija sve se očita da je tu ali neide sa hd ide bez problema
Dodato:
e sad sam ga zaglavio pravo
po savjetu kolege koji ima korga pa 80 smo pokušali učitati os ponovo išlo je bez problema ali opet ista greška e onda smo pokušali vratiti klavijaturu na fabričke postavke i tu je tek nastao problem nemožemo ništa naptaviti i dobijamo samo poruku ERROR READING BOOTSUS
(a nije valjda da sam nasjeo i kupio sebi problem ili je ipak moje neznanje u pitanju)
znači kad mi traži sad da učita os pritisnem dugme enter i dobijem tu poruku da je prekid u čitanju flopi je ispravan to znam e sad ako je dalje šta u klavijeturi ali kako je onda prvi put učitalo os

Promijenjeno od martinez (02.05.2011 u 16:56 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
martinez je offline   Reply With Quote
Star 02.05.2011, 22:04   #4
Teodor
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.02.2011
Postovi: 69
Downloads: 128
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 13 puta u 10 Postova
Teodor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Druze to sto ti je izbacivalo style select failed moze da znaci ili da su ti neispravni ritmovi ili da ti je neispravan flopi(mislim na disk ne na drajv) Desava se da se ostete pojedini sektori na njoj pa onda klavijatura nema pristup cjelokupnom sadrzaju diskete. Ne vidim na koji nacin bi to moglo biti povezano sa OS. Sad to sto si radio sa OS, ispravljaj kako znas, ti znas bolje sta si radio. Imas ja mislim i na forumu kompletno uputstvo za reinstaliranje OS i ucitavanje resursa, cak mislim da ima i u download sekciji sve sto ti treba a sto se tice ritmova reci tom drugu da ti snimi set na drugu, ispravnu disketu koju ces prethodno da formatiras i trebalo bi da radi ako radi i kod njega.
Mozda i nisam u pravu ali imam pa80 vec 5 godina i desavalo mi se to nebrojeno mnogo puta. Snimim svoj set sa klavijature na disketu, isprobavam nesto novo i posle recimo 7 dana pokusam da vratim moj stari set u klavijaturu i on ne radi. Diskete su jako ''kilave'' i osjetljive pa ja uvijek sve sa disketa presnimavam u komp..Trudi se i ti ako si u mogucnosti, da posle ne bi cupao kosu sa glave
Pozdrav!
Teodor je offline   Reply With Quote
Star 03.05.2011, 07:29   #5
martinez
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.05.2006
Postovi: 77
Downloads: 305
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
martinez befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

sad nemogu trenutno ništa da radim jer kad sam pokušao vratiti na fabričke postavke zapelo je i neide dalje nemogu to da napravim kad sam krenuo sa dugme faade in-out samo krene i pojavi se error i neide sad imam samo kantu praznu pa ako neko nešto zna
martinez je offline   Reply With Quote
Star 03.05.2011, 07:49   #6
panovicdragan
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 26.01.2009
Postovi: 27
Downloads: 381
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
panovicdragan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

imao sam isti problem pre dve godine(otprilike)i resio sam ga tako sto sam morao da odnesem klavijaturu kod majstora-ne secam se staje tacno uradio ali znam da me je kostala popravka 15 eura!pre toga sam pokusavao sve sto i ti ali nije uspelo!potrazi nekog servisera i bice sve ok!
panovicdragan je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio panovicdragan za ovaj koristan post:
martinez (03.05.2011)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:54


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije