Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.03.2009, 12:32   #191
mikikg
Vredan član društva
 
mikikg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2005
Postovi: 103
Downloads: 6359
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
mikikg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

no comment
mikikg je offline   Reply With Quote
Star 04.03.2009, 14:17   #192
2809gogi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.02.2008
Postovi: 25
Downloads: 73
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
2809gogi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Takvi komentari mi ne trebaju ako vec ne mozes pomoci onda uzivaj i nemoj druge izazivat!
2809gogi je offline   Reply With Quote
Star 04.03.2009, 14:28   #193
mikikg
Vredan član društva
 
mikikg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2005
Postovi: 103
Downloads: 6359
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
mikikg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ne izazivam te prijatelju,sprzio si kontroler..pomogao sam ti,sad znas sta je u pitanju

Promijenjeno od mikikg (04.03.2009 u 14:31 sati)
mikikg je offline   Reply With Quote
Star 04.03.2009, 17:13   #194
2809gogi
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.02.2008
Postovi: 25
Downloads: 73
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
2809gogi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Eto vidis kako fino mozes pomoc jebiga nervozan sam nadam se da me razumijes!

Jos kad bi mi reko koji kontroler to bi bilo super i zasto se to desilo!

Znas meni nije problem dat tih 150 eura al je problem sto mi se ne salje iz njemacke za srbiju!
A radim u firmi gjde letujem cijeli dan i sve dijelove isto mogu nabavit.
Nego imam ja prijedlog da ti meni sve objasnis preko msn ili tako nesto a ja bi ti prije objasnjenja uplatio odavde lovu pa da to rijesim.
Eto ako si zainteresovan javi se pozdrav!
2809gogi je offline   Reply With Quote
Star 05.03.2009, 15:15   #195
KORGX5D
Drugar foruma
 
KORGX5D's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2006
Mjesto: Njemacka i naravno Bosna u srcu
Postovi: 62
Downloads: 1697
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 105 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korgovi razni, gitare, saz...
Interesi: Razne sfere kroz koje covjek ucenjem postize napredak
KORGX5D befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Blinzeln Eh, sad je stvarno dosta...

Nakon druge uspjesne ugradnje HD u Pa50.

Vjerujte, namjerno nisam postavio sve sto treba, odmah direktno na forum, ali sam obecao da cu ovo izvesti do kraja i tako ce i biti, pa sam malo pustio da vidim kako ce se sitacija odvijati.
Nisam vidio vasa pitanja da ste postavili, pa sam bio postao skeptican da ste stvarno zainteresovani za ovaj poduhvat, to je prvi razlog.
Drugi razlog je sto neki izgleda od ovoga hoce samo da naprave mali biznis, ali mene to ne zanima, neka izvole, jer ja sam ovo uradio sebi jer sam imao volju da to uradim sam sebi, posto mi je elektronika i muzika samo HOBY.
Treci razlog je sto sam htio da vidim reakciju gosp.CIKE, jer sam i ja imao kontakte sa njim, ali me nije shvatio izgleda da meni nije vazan HD u mome Pa50, koliko mi je vazno da ja to uradim sam sebi (a da mi novac ne predstavlja granice pokazuje i to da sad imam sve tri klavijature, dakle Pa50 x2, Pa60 i Pa80 je u dostavi). A te smo reakcije vidjeli (ljudi na ovom forumu bivaju banovani za bezazlene stvari, a on moze da svojim kratkim upadicama vrijedja mnoge ovdje kao naprimjer Aliksa koji je mozda vise pomogao ljudima na ovom forumu od njega -naziva "inzinjerom" ali ja ne znam mozda covjek i jeste inzinjer, meni pise "pozdravljam" kao da je on jedini magionicar (ili je on mozda marsovac) koji je u stanju da to uradi, ali eto nije, pa onda Gogiju koji se uspanicio i unervozio pise "no koment", pa ako nemas komentar onda suti, i t.d...)
GOGI ne brini nista (mi smo na MSN), a ako bude trebalo poslaces mi svoju plocu i ja cu ti to za dzaba odraditi, jer ti si tu u Njemackoj kao i ja, pa nije rizik poslati postom kao sto je rizicno slati je u exJu, a osiguranje je skupo i ne isplati se.
Ja sam na ovom zaista najboljem muzickom forumu vec oko 3 godine, ali toliko toga sam procitao i nisam vidio da je gosp.CIKA nekome nesto pomogao, ali sam stekao utisak da je ovdje i to bas na ovoj temi stalno samo da bi se reklamirao. Opet kazem nisam mogao sve procitati, ali ja tu njegovu pomoc nisam nigdje vidio.
Dakle on ne biva banovan, a npr. ljudi su bili banovani samo zato sto su kritikovali setove na ovom forumu kao "nevaljaju nista", a niko se nije sjetio ili htio sjetiti da covjeku pomogne i objasni da kad skine set i stavi ga na svoje klavijature mora da podesi sve prema svojim performansama i t.d. Ja nisam htio do sada da kritikujem nista, ali i sam sam skidao setove ovdje pa neke i po nekoliko puta (zato mi je downloads ovoliko velik) dok nisam sam skontao u cemu je problem. Setovi su odlicni ali moras ih sam srediti za svoje klavijature.
A da se vratim na temu, a to je da nisam postavio namjerno sve komponente i objasnjenja, da vidim hoceli doticni gospodin ili neko drugi reagovati i pokazati tu svoju dobru volju da pomogne nekome ovdje. Ali smo te reakcije vidjeli i mozemo ih protumaciti.
Ali nema veze, uostalom mozda cu vam ovdje (ali vidjecu ima li potrebe) postaviti i fotografije tog njegovog majstorluka koji ja mogu nazvati ne bih znao reci kako, ali obicni kupus od tehnike i jos ljudima uvaljuje stare 3.5 incne hard diskove (da, moguce je) koji osim sto su teski u vec dosad preteskim za transport klavijaturama, nego nisu ni adekvatno pricvrscenji unutra, pa onako mogu da setaju kao "jaje mucak", a lemljenje izgleda kao kad covjek prvi put u zivotu uzme lemilicu u ruke. I onda uslovljava i plasi ljude nekakvom garancijom, kako ne bi postavili fotografije tog majstorluka ovdje na forum (kao sto je skoro neko odustao od toga-ne znam sad kako se zvao). Pa ako se ne plasi svoga djela, neka nam sam postavi fotografije i pomogne ljudima, ili se plasi da ce neko "snimiti fazon" i umanjiti mu prihod. Navodno on za ovaj zahvat treba oko 8 sati vremena (ili je to patka da prikrije stvarnu vrijednost posla). Dobrom elektronicaru koji ima mirnu ruku, dobar alat i dobro vidi, ne treba vise od 3 sata.
Naravno, ne podcjenjujem niti precjenjujem nikoga, ali moram da naglasim da se u ovaj zahvat ne moze upustiti svako, jer ipak je potreban odredjen nivo znanja koji se samo radom i vremenom stice. S toga evo i nakon ovih kritika, ipak, ja licno stavljam do znanja i porucujem: "gsp. Miki, uzivate moj puni respekt za vase umjece i sposobnost".

Eto toliko u ovom postu, a sada ocekujem vasa pitanja i komentare, prije nego krenem da postavljam ostatak fotografija sa tacnim vrijednostima i nazivima svih komponenti (dijelova) potrebnih za ovaj posao, a kako bih mogao tacno da prilagodim objasnjenja i odgovore, a izbjegao trosenje vremena sa direktnim objasnjenjima putem privatne poste. Ali vjerujte bit cu tu do kraja i iznaci nacin kako da pomognem svakome od vas.
Jos da kazem da sam ja ugradjivao (testirao) 2.5 incne HD od 10, 20 i 40 giga, iako nema potrebe za vecim (nikad ga necete moci napuniti do kraja), a cijena novog od 20 GB je negdje oko 20 eura i ja ga preporucujem, a cijene ostalih dijelova su sve u centima ili par eura, dakle kompletan materijal ne moze da predje ukupnu vrijednost od 30 eura, pa sami racunajte koliko ostaje kao vrijednost napravljenog posla. I takodje, bit cu tu da ako zatreba nekome, pomognem i oko nabavke dijelova (gdje, kako i sta vec).
KORGX5D je offline   Reply With Quote
Ćlan 6 Vam se zahvalio, KORGX5D, za koristan post:
calevh (22.09.2011), dejong (18.03.2011), Mimi* (28.11.2011), pianoman (12.01.2010), unjke (28.02.2011), x3meSRB (10.03.2009)
Star 05.03.2009, 16:59   #196
mikikg
Vredan član društva
 
mikikg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2005
Postovi: 103
Downloads: 6359
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
mikikg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prijatelju Korgx5d iskljucujem se sa ove teme i foruma..slobodno pljuj,mozda ce ti biti lakse..))
mikikg je offline   Reply With Quote
Star 05.03.2009, 18:52   #197
zorke
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.02.2009
Mjesto: Osijek Hr
Postovi: 21
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Korg Pa50
Interesi: Muzika
zorke befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prijatelju KORGX5D imas moju punu podrsku i samo naprijed.Da li je kljava poslije ugradnje stabilna?
zorke je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2009, 00:34   #198
KORGX5D
Drugar foruma
 
KORGX5D's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2006
Mjesto: Njemacka i naravno Bosna u srcu
Postovi: 62
Downloads: 1697
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 105 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korgovi razni, gitare, saz...
Interesi: Razne sfere kroz koje covjek ucenjem postize napredak
KORGX5D befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Daumen hoch Evo jos jedno izvinjenje

Ja nastojim biti civilozovan covjek, pa se povodom toga jos jednom izvinjavam kolegi Mikiju.
Zaista ne pljujem po tebi i napominjem jos jednom da veoma respektujem tvoje znanje i sposobnost, te obzirom da sam i sam samokritican i da prihvatam kritike, usudjujem se da i uputim koju kritiku nekome. Jer da sam htio da budem drzak i brezobrazan ili da vrijedjam, onda bi se koristio privatnom porukom, ali evo zato kazem, jos se jednom ispricavam i molim da ne odustajes od ovog foruma, buduci da ja ne mogu da znam koliko si ljudi ovdje pomogao i kojima i dalje trebas.
Stoga ti se vise necu obracati kako ne bih izazvao bespotreban konflikt, osim ako prihvatis i kritiku i izvinjenje, te se ukljucis samostalno u normalnu diskusiju. Toliko za tebe.


A sada da odgovorim na neka pitanja sa foruma i jos neka iz privatnih poruka.

Obzirom da ovaj posao zahtjeva pored svega sto sam naveo, prilicno visoku koncentraciju, dosta vremena, stoga i ovo objasnjenje procesa iziskuje vise vremena, pa zato ne mogu putem privatne poste da odgovorim svima. Ali kako sam obecao nastojacu to obaviti u narednih nekoliko dana obzirom da i sam imam i drugih obaveza i posla. Dakle max 5 dana.

Ja ne znam stvarno, ko to i kako radi u Sky music u BG, pa tako necu ni da se upustam u kritiku bilo pozitivne bilo negativne prirode. Ali ukoliko niste spremni odnosno ukoliko nisu spremni oni koji bi vam to radili, da se upuste u rad sa minijaturnom SMD tehnikom, onda vam je sigurno bolja opcija da se obratite u BG ili KG. Ja to vjerujte ne bih radio za taj novac obzirom da sam u Njemackoj (radio sam samo za svoj cejf i da zadovoljim svoje Ja), ali sam kritikovao cijene obzirom gdje se to radi i jos bitnije kome se to radi (mislim na prostor nase ex YU i ljude koji jos zive tamo). Ali vjerujte da to nje nimalo lak poduhvat.

Jos odgovor na par pitanja, a to je da je klavijatura stoprocentno stabilna nakon ugradnje 2.5 incnog HD-a, na nacin kojim to ja radim, jer vi dogradjujete nesto za sto je fabricki ostavljena i predvidjena mogucnost. Na ovaj nacin se HD napaja direktno sa meinboard ploce kako je i predvidjeno.
Cak je stabilna i sa ugradnjom 3.5 incnog HD-a (to ja nisam radio ali znam da je izvodljivo i znam kako se to radi), s tim da onda morate da prepravljate kabal za konektor HD-a, zatim morate da povlacite dva napajanja od 12V i 5V za ovaj HD, dok 2.5 incni treba samo 5V i vec ih ima predvidjeno na ploci. Naravno, treba ga i lijepo fiksirati, a i nesto je bucniji od malog 2.5 incnog. Ekstremno za duzu upotrebu klavijature bez gasenja, ja bih jos malo modifikovao ispravljac napajanja ili bih ugradio drugi prilagodjeniji za tu namjenu, ali vjerujte da i sa postojecim ne bi smjelo biti nekih problema. Naravno moram se ispricati i za kritiku ovog zahvata, jer ovisno od toga sa cime ljudi raspolazu i do cega mogu doci odnosno sta mogu nabaviti i gdje, zavisice i vrsta materijala koji ce koristiti. Ja naravno ovdje u Njemackoj, lako i jeftino dolazim do kvalitetnih i originalnih dijelova, pa samim tim onda i koristim originalno.

Fotografije koje sam postavio pokazuju potreban materijal (nedostaju jos dvije male konponente koje cu narednih dana postaviti) i pokazuju dvije pozicije na kojima se zahvat vrsi (takodje nedostaju jos dvije manje pozicije koje cu postaviti narednih dana).
Nisam bio postavio sve iz vec ranije navedenih razloga, a smatrao sam da i iz posljednje dvije fotografije znaci 9. i 10. (ili vec koje brojeve imaju sad ne znam) na kojima je glavnina posla u ovom zahvatu, ce ljudima da oslikaju tezinu ovog posla i time se mogu odluciti da li da se upuste u to. Oni koji su otvarali klavijature Pa50 i gledali meinbord plocu (a ima negdje i fotografija te ploce ovdje na downloadu), lako mogu vidjeti otprilike sta nedostaje, a mogu vidjeti i da je predvidjena mogucnost dogradnje toga sto nedostaje...

Dakle, narednih dan cete dobiti nazive i vrijednosti komponenti(dijelova), nedostajajuce fotografije i naravno pojasnjenja, a i odgovore na pitanja, s tim da cu neke odgovore iz privatne poste napisati ovdje, pa da se ne ljute oni kojima ne odgovorim na privatnu poruku, ali opet kazem spreman sam naci vremena da odgovorim i na privatne poruke, ne samo po pitanju ovog zahvata nego i po drugim pitanjima o hardverskim problemima na klavijaturama, dok za softverske imate i puno vecih strucnjaka od mene na ovom najboljem muzickom forumu.

Do tad, lijepi pozdravi!
KORGX5D je offline   Reply With Quote
Ćlan 4 Vam se zahvalio, KORGX5D, za koristan post:
afo15 (06.03.2009), djboko (12.03.2013), Mimi* (28.11.2011), pianoman (12.01.2010)
Star 09.03.2009, 13:03   #199
KORGX5D
Drugar foruma
 
KORGX5D's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2006
Mjesto: Njemacka i naravno Bosna u srcu
Postovi: 62
Downloads: 1697
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 105 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korgovi razni, gitare, saz...
Interesi: Razne sfere kroz koje covjek ucenjem postize napredak
KORGX5D befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Idemo dalje

kako sam obecao, idemo dalje:

danas cu vam postaviti jose ostatak fotografija, te podatke za chipove, kao i neka objasnjenja, a nadam se da cu sutra naci vremena jos i dopuniti detaljna objasnjenja, odnosno odgovoriti na vasa pitanja koja uslijede.
Dakle evo jos nekoliko fotografija:
Grafički Fajlovi
File Type: jpg 13.jpg (94,4 KB, 101x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 14.jpg (60,9 KB, 86x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 15.jpg (65,7 KB, 80x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 16.jpg (92,3 KB, 78x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg 17.jpg (90,9 KB, 80x skinuto)
Highslide JS
KORGX5D je offline   Reply With Quote
Ćlan 4 Vam se zahvalio, KORGX5D, za koristan post:
afo15 (10.03.2009), esoes (18.01.2011), Jaki (14.03.2009), Mimi* (28.11.2011)
Star 09.03.2009, 13:06   #200
KORGX5D
Drugar foruma
 
KORGX5D's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2006
Mjesto: Njemacka i naravno Bosna u srcu
Postovi: 62
Downloads: 1697
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 105 puta u 22 Postova
Instrumenti: Korgovi razni, gitare, saz...
Interesi: Razne sfere kroz koje covjek ucenjem postize napredak
KORGX5D befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Idemo dalje

Evo jos nekoliko:
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Pa60dole.jpg (94,1 KB, 89x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg Pa60gore.jpg (92,6 KB, 88x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg SO-14.jpg (8,8 KB, 74x skinuto)
Highslide JS
KORGX5D je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio KORGX5D za ovaj koristan post:
afo15 (10.03.2009)
Odgovor

Favoriti

Oznake
korg, pa50, usb


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:53


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije