Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.12.2006, 22:00   #1
amko_NP
Drugar foruma
 
amko_NP's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2006
Mjesto: Novi Pazar
Godina: 36
Postovi: 67
Downloads: 822
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA800, Triton Studio + MOSS
amko_NP befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
amko_NP pošalji poruku preko ICQ messengera amko_NP pošalji poruku preko MSN messengera
Standard ZX5 ili CP 15-3

Pozdrav Kolege. Sta je bolje za nasu (narodnu) Muziku, Electro Voice ZX5 ili Dynacord CP 15-3? Sta je Razlika izmedju njima? I sta je Razlika izmedju ZX5 90B i ZX5 60B?....HVALA UNAPRED......POZ

_______________________________
Premeshteno iz Style Works u Razglase i Ozvuchenja

Kakve ovo ima veze sa Style Worksom???

Vaxter
amko_NP je offline   Reply With Quote
Star 28.12.2006, 23:11   #2
blatusan
Suludi Moderator
 
blatusan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2005
Mjesto: Stuttgart
Godina: 36
Postovi: 612
Downloads: 631
Uploads: 13
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 12 puta u 10 Postova
Instrumenti: Korg pa2x, Korg Pa4x, Korg triton classic ( sa moss )
Interesi: Muzika, Fudbal,Zene,Pive
blatusan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
blatusan pošalji poruku preko MSN messengera blatusan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zavisi koja klavijatura?
blatusan je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2006, 00:12   #3
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo ovako je...Ja sam lično bio veliki ljubitelj Dynacorda i još sad ga posedujem ali ni EV nije neka skupa kanta...Dakle ZX5 su jako dobre kutije ali prijatelju moj kad je dolazio Nervozni poštar u Ljubljanju moj kolega Sinan ga je ozvučio sa EV ZX5 i Beyma...I mogu ti reći da nisu vredni tih para...Za moje pojmove još uvjek je Dynacord ZAKON pošto plastika nikad ne može da zvuči kao drvo a i jeftiniji su...Dakle ti možeš u komad plastike da staviš tonu spužve i pjene ali drvo je bolje 100 puta i kvalitetnije zvuči...Sad ako ti je transport problem onda bi ti preporučio EV ZX5 a ako ne onda sebi nabavi nešto iz Dynacordove ProLine ili Corrus Line serije...Za mene je to fenomenalno,i isproban kvalitet...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2006, 01:55   #4
amko_NP
Drugar foruma
 
amko_NP's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2006
Mjesto: Novi Pazar
Godina: 36
Postovi: 67
Downloads: 822
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA800, Triton Studio + MOSS
amko_NP befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
amko_NP pošalji poruku preko ICQ messengera amko_NP pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Aha....i ja mislim da je Dynacord Zakon, zato cu izgleda i kupit nesto Dynacordovo, posto kad vec kupujem Dynacord Mixetu, sto da ne onda i Boxove......A da nezna neko razliku izmedju ZX5 90B i ZX5 60B....Jedan Kolega hoce da kupi ZX5, ali nezna koju Varijantu, 90B ili 60B, pa ako neko zna Razliku, nek mi kratko objasni ako moze......HVALA

@blatusan:
Imam Triton LE, G800 i za par sedmica ako bog da PA800.

Poz
amko_NP je offline   Reply With Quote
Star 29.12.2006, 03:02   #5
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jarane ja sam prije 5 dana u trgovini kupio Dynacordovu miksetu PM1000-2...Ma to ti je jarane The best!...Da vidiš što je to jaka stvarčica...Sad imam Electrovoice Eliminator Bass Bin-ove i Peavey Impulze kao full range...Ma ta kombinacija je ubitačna...Evo sad za novu sviram u jednom velikom lokalu pa ću da sve forsiram do limita da vidim kolike su sposobnosti...Nadam se da ću skupiti dovoljno para Za Dynacordov D-SUB bass bin jer koliko sam čuo u trgovini to je najmoćniji bass bin na tržištu posle Martin Audia i KV...A za zx5 nisam čuo da bi postojala 2 tipa a ni na njihovom web sajtu nema toga podatka tako da je to kolega možda izmislio...I još nešto iz dynacordove serije (imo sam ih obe) najbolje ti je da kupiš Corrus Line ili Pro Line pošto je u njima ugrađen Electrovoice 15" bass i ima ugrađenu protekciju za prevelike napone a ovi novi mislim da i nisu baš nešto,jer stare serije su se pravile u zapadnoj Njemačkoj a ove nove montiraju kinezi za male pare...Kod nas u Sloveniji se najviše koriste te 2 serije,a što se tiče plastičnih SX300 su nekad bili majka dok nisu izašli Peavey Impulze 1012-To su ti kutije kao sx300 (sličnih dimenzija) ali mnogo jače i stvarno je nemoguće vjerovati kakav zvuk proizvode sa tako malim dimenzijama i 12" bass-om...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 01.01.2007, 21:31   #6
amko_NP
Drugar foruma
 
amko_NP's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2006
Mjesto: Novi Pazar
Godina: 36
Postovi: 67
Downloads: 822
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA800, Triton Studio + MOSS
amko_NP befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
amko_NP pošalji poruku preko ICQ messengera amko_NP pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Eh ovako....prvo SRECNA NOVA GODINA SVIM CLANOVIMA sa YuMidi-ja....drugo: Dali moze neko da mi kaze nesto o Dynacord D-15-3 D-Lite? Dali su bolje od CP 15-3? Hocu definitivno da uzmem nesto od Dynacorda, ali neznam sad koji Model od ova dva je bolji....Poz
amko_NP je offline   Reply With Quote
Star 02.01.2007, 13:59   #7
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pozdrav i takođe sretna nova 2007...jarane D-lite serija je sastavljena iz Bass Bin-a i 2 satelita...Dakle Dynacord D-sub315+2x Dynacord D-lite 12"...ova serija je prema Corrus seriji jako slabija...Evo zašto...Dynacordova Corrus Line serija se je sastojala od 2x15" bass bina+2xfull range koji su bili sastavljeni iz 1x15" bass,4x4"srednjetonac + 1x2"tweeter...Lično sam ih imo (osim bass binova) i mogu ti reći da su fenomenalni i odrade poso profesionalno...Tako da novije serije više ne pratim jer sam prešalto na plastične kutije drugih proizvođača...E sad ti je najbolje da odeš na www.dynacord.com pa pogledaš tu D-lite seriju ako ti se toliko sviđa ali sateliti su 12" ako ti to šta znači...Svakako bi ti preporučio da kupiš ProLine ili Corrus Line ako ih gdje dobiješ jer te kutije jarane ne moreš poderati-neuništljivo je...Pored toga imaš tu i Electrovoice Eminence seriju,zatim Eliminator seriju i to je to...Lično sam se odlučio za Peavey Impulze(1000W RMS,2000W Peak) u kombinaciji sa Electrovoice Eliminator Bass-ovima i kupio sam Dynacoed PM1000-Najbolja kombinacija za moje pojmove...Dakle i oštrina,i snaga,i toplina zvuka...Ama sve.Na manjim svirkama sviram samo sa plastičnim o jarane odrade poso do jaja...Eto a ti se sad sam odluči šta i kako...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 01.04.2007, 14:12   #8
cincilator
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.10.2006
Mjesto: USA
Postovi: 84
Downloads: 699
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland G1000, Korg Le, XP30
Interesi: Elektronika
cincilator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

EV ZX5 i Dynacord CP 15-3 ne mogu se porediti, jer su u u bitno razlicitim kategorijama.
ZX5 je mala, plasticna kutija, male tezine i zbog tih svojih fizickih osobina izuzetno pogodna za transport. ZX5 nije za 'koncerte' i samo neznalica moze doci na ideju da ozvucava 'koncert' tom vrstom zvucnika. Za koncerte se koriste velika "BI-AMP" ozvucenja, bas binovi itd...
ZX5 je dobra zvucna kutija u svojoj klasi.
Dynacord CP 15-3 je prije svega trosistemska kutija, sa kabinetom od drveta i velikom zapreminom, sto je svrstava u sasvim drugu kategoriju. To je zbog svega nabrojanog kutija neuporedivo kvalitetnije zvuka, ali zbog svojih dimenzija i tezine za neke muzicare nepogodna, pogotovo ako ne posjeduju odgovarajuce vozilo za transport i pomoc pri istovaru i postavljanju ozvucenja.
ZX5 je lako prenosiv i samim tim zanimljiv za 'tezgarose' koji cesto putuju i sviraju na razlicitim mjestima.
Dynacord CP 15-3 posjeduje i 'srednjetonski' zvucnik sto je izuzetno vazno za kvalitet vokala, jer upravo srednji tonovi daju izrazajnost vokalu. Kabinet od drveta daje mnogo kvalitetniju rezonanciju, a zapremina kutije daje siri, deblji, meksi i dinamicniji bas.
Sve u svemu, ako imas nekekav 'kombi' i dovoljno 'konjskih snaga' :wink: za utovar i iznosenje, od Dynacord-a CP 15-3 dobices mnogo vise.
Uz izbor zvucnih kutija vazan je i izbor odgovarajuceg pojacala. Novija serija Dynacod mixera sa pojacalom 'h' klase (PSX500, PSX1000, PM1000) nikad ne moze da pruzi masivan i 'sonican' zvuk poput starih pojacala PSX serije PSX1250, PSX1650...
Medjutim, PM1000 moze dati zadovoljavajuce rezultate sa SX300, ZX4, ZX5...
Ako zelis 'zvuk do jaja' kupi npr. stari Dynacord PSX1650 i EV FORUM LINE trosistemske kutije i budi spreman da uposlis nekoliko nosaca i fizickih radnika
Ako ti nije do tezackog posla i vrhunskog zvuka koji mora ledjima da se plati, kupi cetiri ZX4 ili ZX5 i jedan Dynacord PM1000 (2X700W na 4oma) i zavrsio si posao sto se tice klasicnog 'tezgarenja'.
Pozdrav...
cincilator je offline   Reply With Quote
Star 01.04.2007, 14:26   #9
cincilator
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.10.2006
Mjesto: USA
Postovi: 84
Downloads: 699
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland G1000, Korg Le, XP30
Interesi: Elektronika
cincilator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zaboravih na ZX5-60 i ZX5-90...
Razlika je u horni, 60 stepeni i 90... a ono "B" je oznaka za farbu - 'blek' (black) - crna ili W (white) bijela..
Uzimi ZX5-60B, jer daje jasniji, izrazajniji i precizniji zvuk, u sta se mozes i sam uvjeriti ako imas priliku da probas oba modela u nekoj trgovini.
cincilator je offline   Reply With Quote
Star 01.04.2007, 14:57   #10
cincilator
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 05.10.2006
Mjesto: USA
Postovi: 84
Downloads: 699
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland G1000, Korg Le, XP30
Interesi: Elektronika
cincilator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Alixe, EV Eliminator nije bas dobra serija. Najjeftinija je kod EV, a staro je pravilo "koliko para, toliko muzike'...
Serija 'Gladiator' je takodje losa.
Ja to jednostavno ilustrujem time da je jedan bas bin dobar onoliko koliko vazduha moze da pogura iz kutije. Eliminator ne moze mnogo. U njemu se ne nalazi cuvena serija DL zvucnika, kao recimo u 'T' seriji ili novoj "QRX" seriji.
Peavey Impulse ima recimo bolji bas od EV SX300, ali se ipak ne moze porediti sa ZX5.
Dynacord 'D-Lite' ima izuzetnu finocu zvuka, ali to nije za narodnjacke balkanske tezge. Odlican sistem za 'one man - band'...
Radi se o dva 'top' zvucnika sa 12" zvucnicima i jednim aktivnim 'sabvuferom' od 15" sa pojacalom i za gornje 'top-s' zvucnike. Za manje prostore i za 'tanz kapelu' O.K., ali napolju, na otvorenom prostoru tu nema zvuka, bas kao ni u prostranim i visokim prostorijama, za nekakav veliki broj gostiju.
Narodnjaci se 'prashe' na vecoj snazi, a za takvo nesto je potrebno 15"...
cincilator je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
153, ili, zx5

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:41


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije