Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Sampleri

Sampleri Hardwareski sampleri bez dirki

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.05.2009, 06:23   #1
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard AKAI Z4...vise nego odlican sampler!

Evo nakon prve svirke sa ovom spravicom da kazem i svoje utiske ...(raja nema pojma odakle dolazi zvuk i sta se desava u svirci..sj**ali se svi ) prije par dana postao sam vlasnik ovog Akai samplera. Prvu pomoc oko njega a u vezi MIDI spajanja sa Korg Trinity nisam uspio dobiti nigdje ali eto savladao sam i to i nije neko mudro slovo, mogu vam reci da je ovo i vise od samog samplera jer ima i program i multi (kombinacija programa) kao sto ima vecina workstationa od Korga, Rolanda, Yamahe....ima cak i song play , uglavnom, ovo je masina za nekoga ko ima solidan sint kao sto je Korg Trinity i zeli unjeti puno vise kreativnosti u svoju svirku (mnogo vise nego sto moze LE i TR) ili da ga poveze sa svojim aranzerom. Moj prvi i jedini dojam u vezi Akai Z4 je...ODUSEVLJEN! Moj Z4 ima u sebi HDD od 160 GB i 512 MB RAM-a i takodje svoj efx board (cekam iz USA opciju za 8 OUT).Bez problema cita semplove, programe i kombinacije sa USB stick-a ili externog HDD. Sa njime upravljam iz COMBI modusa na Trinity i mogu istovremeno da korsitim i Korgove i AKAI programe u punoj komociji kako zamislim a i terce koje su napravljene u Trinity...istovremeno da povlacim boje ili sa Akai ili sa Trinity, svejedno (na AKAI mjenjam njegov MULTI koji ima 32 part!).Odusevila me obrada LOOP-a...njegov tempo i pitch mijenja ko od sale bez ikakvog izoblicenja i proces od sjeckanja LOOP-a u Wavelab do gotovog programa ide jako brzo isto tako vazi i za jedan ili vise samplova, Akai ima odlican PC editor i sve je u real-time i jako brzo jer se veze sa PC preko USB.Ovo moje je ukratko sta sve moze da se uradi na ovom sampleru...Evo i njegovih fabrickih karakteristika:
Features:

* 24-bit/96kHz operation
* Q-Link knobs for realtime performance control
* Automation of commonly performed sampling functions such as normalise and sample assignment
* 36/6-pole resonant filter types with special 'Triple' mode
* New 24bit/96kHz 4-channel effects processor
* Quick FX for rapid sound manipulation
* Capacity for up to 512Mb on board SDRAM using off-the-shelf memory
* USB host/slave connection - use off-the-shelf USB keyboards for easier naming and USB drives
* ak.Sys software for computer control over USB
* 64-voice polyphony
* Dual independent LFOs with internal and external modulation control and MIDI clock sync
* Balanced analogue I/Os providing full 24bit/96kHz A/D and D/A conversion
* Sample rate conversion
* Choice of analogue or digital assignable multiple outputs
* Sound Library compatibility with a wide range of Akai and other formats
* FAT32/DOS disk format and .wav implemented as native format
* .AIFF also supported using Mac ak.Sys

* Polyphony is halved when running at 96kHz ** Requires the effects board to be installed which is optional on the Akai Z4

Akai Z4 Specifications:

Synthesizer Section
Maximum Polyphony : 64-Voices (32-Voices: 96kHz)
Memory Capacity : 16MB, expandable to 512MB using 168-pin SDRAM DIMMs (PC133/PC100, CL2, ECC/Non, 256MB max.) 2 slots
Sampling Frequency : 44.1 kHz, 48 kHz, 96 kHz
Total Sampling Time : 180/120 (16/24bit) seconds mono 44.1kHz
166/110 (16/24bit) seconds mono 48kHz
83/55 (16/24bit) second mono 96kHz
90/60 (16/24bit) seconds stereo 44.1kHz
83/55 (16/24bit) seconds stereo 48kHz
41/27 (16/24bit) seconds stereo 96kHz
Filter : Digital dynamic multi-mode filter (2-pole x 3 with resonance) per voice
Envelope Generators : 3 x Digital Envelope generators (2 multi-stage) per voice
LFOs : 2 x Multi-Wave Low Frequency Oscillators per voice
Others
Display : Backlight 248 x 60 dot graphic LCD
Drivebay : 3.5 inch x 1 (ATA)
Connectors : Inputs x 2, Outputs x 2, Phones, MIDI IN x2, MIDI OUT/THRU x2, SCSI interface. Outputs x 8 (IB-48P option), S/P-DIF digital I/O 2 x RCA input/output (IB-4D option).
Accessories : AC power cable, operators manual, Sound Library Disc, Cable set for IDE drive.
Dimensions : 483(W) x 402(D) x 91(H) mm
Weight : 6.1 kg
Grafički Fajlovi
File Type: jpg z4.jpg (20,3 KB, 98x skinuto)
Highslide JS
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 01.06.2009, 04:47   #2
toni-bt
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.12.2008
Mjesto: bitola-mkd
Godina: 53
Postovi: 114
Downloads: 666
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: klarinet-buffet rc,sax-boston (alt) klavijature-2xkorg pa3x61,,roland g-800 ,korg triton le
Interesi: muzika,muzika muzika i lepo druzenje
toni-bt befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
toni-bt pošalji poruku preko MSN messengera toni-bt pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Interesira me koliko kosta,nov i polovan pa da preracunam dal se isplati da ga uzmem ili da prodam pa 80 i uzmem neka seriozinija masina.hvala pozz!
toni-bt je offline   Reply With Quote
Star 01.06.2009, 09:56   #3
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I ja bi postavio par pitanja kolega, posto si me zainteresovao...
-Da li mogu u njega da se ubacuju "gotovi" korgovi semplovi bez obrade, npr. skinem tritonov sempl u .kmp formatu i ubacim ga u AKAI? Ili mora da se ubacuje wav format pa da se specijalno obradjuje sempl u samom sempleru ii awave studiu?
-Da li je taj AKAI sposoban za aranzersku svirku, da mogu menjati obicne boje iz aranzera da na njihovo mesto stavim semplove iz njega po kanalima?
-Da li moze sa klavijaturom da se poveze preko USB, postoji li ta mogucnost, ili mora MIDI kablom?
-Da li u njemu mogu da se prave terce, i da se sve to sacuva, da ih ne moram praviti u klavijaturi?
-I naravno, i mene interesuje cena, ali ne treba novog, samo da bude iole ocuvan, posto znam da su AKAI dobre sprave i da nisu bas tako lako kvarljive.
Hvala ti kolega unapred na odgovorima, i izvini ako sam dosadan, posto si me jako zainteresovao sa tim, a vec duze vreme unazad planiram da uzmem nesto uz moju yamahu da se kompletiram, a naravno, da bude po normalnijoj ceni. Pozdrav!!!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 01.06.2009, 12:16   #4
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Zdravo Toni! Ovaj Akai koji sam ja kupio je plaćen prije 11 mjeseci 600 EUR nov. Ja sam ga dobio za otprilike 300 EUR u extra stanju a nesto sam kompenzirao u opremi a nesto u kešu. Na e-bay sam trazio i gledao cijene polovnih u USA, i po Evropi ali nisam naisao ni na jedan da je ispod 499 EUR. Uglavnom vjeruj da vrijedi svakog ulozenog EUR-a!
Dodato:
@yamahapassion

Pokusat cu da ti odgovorim na tvoja pitanja iako je sampler kod mene jako malo vremena da bih mogao sve tacno reci. Krenut cu redom. Sto se tice Korgovih semplova oni idu u njega ali jedino da ih otvoris prvo u awave (ja sam probao sa verzijom 10.2) i da ih snimis > save select instrument as...AKP-AKAI S5000/S6000 program i onda ih Z4 cita ali opet se mora uraditi program u sampleru isto kao sto moras i u Korgu kada ucitas neki sample. Ja sam probao da iskoristim fabricke GM programe i samo sam zamijenio sample i vidio da to moze ali se mora srediti. Za aranzersku svirku, nisam te bas najbolje shvatio ali znam da neke kolege koriste puno starije modele i da sa njega "vuku" kompletnu ritam sekciju. Takodje jos uvijek nisam spojio Z4 i Pa1Xpro mada mi je neki momak iz Engleske rekao da on bez problema stavlja Akai boje na STS. To ide iz njegovog MULTI mada nisam to probao ali ne vidim razolog da nemoze. Klavijatura koliko sam ja vidio nemoze preko USB nego mora ici preko MIDI. Na USB ide stick, ext HDD ili USB tastatura. Terce nisam probao u njemu ali svaki od 32 parta ima transpoze i key zone pa tako da se vjerovatno mogu uraditi terce na isti fazon kao sto se rade sa oscilatorima ili sa timbralima u COMBI na Korgu. To je za sada toliko. Ima stvarno puno posla ok Z4 jer nije sprava koja je na principu plug and play ali kada se jednom sredi kao i svaka klavijatura ili aranzer onda je to to Pozzz

Promijenjeno od DinO74 (01.06.2009 u 21:05 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
DinO74 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio DinO74 za ovaj koristan post:
toni-bt (01.06.2009)
Star 01.06.2009, 23:16   #5
toni-bt
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.12.2008
Mjesto: bitola-mkd
Godina: 53
Postovi: 114
Downloads: 666
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: klarinet-buffet rc,sax-boston (alt) klavijature-2xkorg pa3x61,,roland g-800 ,korg triton le
Interesi: muzika,muzika muzika i lepo druzenje
toni-bt befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
toni-bt pošalji poruku preko MSN messengera toni-bt pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala,Dino!Upamticu model,pa ako ispadne nesto prihvatlivo uzecu.Sada imam orientir kako se krece cena,hvala ti i budi mi pozdravljen!
toni-bt je offline   Reply With Quote
Star 02.06.2009, 09:03   #6
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Nije problem toni-bt. Tu smo da pomognemo jedan drugom samo ako se vec odlucis za Z4, ne obracaj paznju na kolicinu RAM-a koji je u njemu jer SD RAM nije skup i bitno je da nadjes dva ista malo brza modula po 256 MB ili jedan a to ti je max 15 EUR obadva. Isto tako i ako nema HDD ni to nije problem jer u njega mozes ubaciti jednostavno bilo koji ATA 100/133 HDD. Najvaznija stvar je da nadjes Z4 sa ubacenim EFX board jer ta opcija je skupa (oko 150 EUR). Pozzz
DinO74 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio DinO74 za ovaj koristan post:
toni-bt (05.06.2009)
Star 05.06.2009, 02:53   #7
toni-bt
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.12.2008
Mjesto: bitola-mkd
Godina: 53
Postovi: 114
Downloads: 666
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: klarinet-buffet rc,sax-boston (alt) klavijature-2xkorg pa3x61,,roland g-800 ,korg triton le
Interesi: muzika,muzika muzika i lepo druzenje
toni-bt befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
toni-bt pošalji poruku preko MSN messengera toni-bt pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala ti Dino upamticu to sto si pisao a ako nesto ispadne pre nego sta ga uzmem cucemo se obavezno.Pozdrav-toni bitola mkd
toni-bt je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:26


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije