Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Sampleri

Sampleri Hardwareski sampleri bez dirki

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.05.2009, 10:25   #1
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Pomoć oko povezivanja AKAI Z4 i Korg Trinity

Pozdrav kolege. Ovo moje pitanje ide za sve one koji imaju iskustva sa spajanjem klavijature sa bilo kojim sound modulom. Sto se tice ovog AKAI samplera, masina me odusevila jer je izuzetno lagana za rad a posebno jer se veze sa PC preko USB i sa njegovim software se radi bez pola muke (editovanje samog sempla, izrada programa i konacno slaganje u njegov MULTI koji je u principu isto sto i COMBI na Korgu a da ne spominjem koja je razlika u kvaliteti istog sempla koji izlazi iz njega i Korga PA1x...nebo i zemlja. Pokusavao sam sve i svasta i imam veliki problem sa njim i Trinity. Uradio sam onako experimentalno par MULTI, odredio im broj i midi kanal koji je isti i na COMBI na korgu npr.009 i 010. Kada promjenim kominaciju na korgu promjeni se i na Akai ali problem je sto u tom momentu na Akai svi programi automatski budu na MUTE i na displeju napise MUTED MULTI 9 ili 10 i poslije toga ne mogu nista mjenjati sa trinity kao da zaglavi akai. Po tome moram pomjeriti na akai sa njegovim kursorom na sledeci ili prethodni multi da bi sve bilo u redu i ponisti se taj "novi" muted multi. Sta bi mogao biti problem jer cini mi se da Trinity nesto salje u Akai ali ne mogu da odgonetnem u cemu je kvaka. Puno pozdrava!
Dodato:
Eto provalio sam ga...fenomenalna stvar. OVa kombinacija Trinity+Z4...to je ono sto sam uvijek htio da imam. Eto kolege ako kome treba pomoc oko povezivanja Akai samplera i Korg workstation pitajte slobodno. Poz!

Promijenjeno od DinO74 (29.05.2009 u 20:09 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 09.06.2009, 23:58   #2
sinisa35
Drugar foruma
 
sinisa35's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2006
Mjesto: banjaluka
Postovi: 76
Downloads: 790
Uploads: 32
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: klavijatura,harmonika,gitara
Interesi: racunari,studija,audio programi,vst,itd itd
sinisa35 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

konacno da procitam nesto pametno na forumu.druze svaka ti cast.pravi primjer kako se sa malo love dolazi do vrhunskog zvuka.imas sve sto ti je potrebno dok si ziv sa akai z4 i trinity.a drugi neka bacaju pare na fantome i motife.ja imam dx11 i vezu na s2000 sa hard diskom ugradjenim.ali moram nabaviti trinity isto.jedino to mi je mana kod korgova brojcanik za boje pa hold po 10 boja.sto nisu brate kao stare yamahe na dodir bar dvadesetak boja da se mijenja.pozdrav
sinisa35 je offline   Reply With Quote
Star 10.06.2009, 00:36   #3
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Daj neki demo da cujemo,i mene interesuje kako izlaze semplovi.
svrakan je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije