Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Kurzweil

Kurzweil Vrhunski synthovi za vrhunske muzičare

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.02.2014, 18:23   #1
nemanja 1982
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Postovi: 593
Downloads: 3608
Uploads: 9
Rekao HVALA: 152
Zahvalili mu 27 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil K2661 Roland XP10 Yamaha V50
Interesi: Muzika
nemanja 1982 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Kurzweil K2661 objasnjenja

Pozdrav svima. Nedavno sam vlasnik k2661,menjao sam tr-a za njega,e sad,imam neka dva seta u njemu.i sad bih od ta dva da napravim jedan,kako je to moguce? Kako da editujem jedan sempl koji ubacim u KRZ formatu,i da ga sacuvam sa efektima i svim ostalim. Poceo sam raditi terce uz pomoc kolege beronjan,i super ide za sad,nego imam problem tu,kada sacuvam tu tercu u Programu,snimim kompletan set,znaci Save Everything,i kad ugasim,upalim klavijaturu,na tom broju gde je bila terca pise mi Not Found,ocigledno ne snimam,kako treba?

Molim sve ljude koji bar malo mogu da mi pomognu,oko ovoga,inacee bacam je kroz prozor ako je ne sredim . Hvala unapred
Dodato:
Zanima me jos kako da pojacam jednu boju u setup ili program,posto mi je bass dosta jaci od desne strane?

Promijenjeno od nemanja 1982 (25.02.2014 u 19:08 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
nemanja 1982 je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2014, 21:58   #2
beronjan
Vredan član društva
 
beronjan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.01.2008
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 255
Downloads: 115
Uploads: 2
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 116 puta u 110 Postova
Instrumenti: Kurzweil Forte 7, Yamaha Montage 6, Kurzweil PC3K6, Kurzweil PC3
beronjan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nemanja, kad čuvaš set, imaš sa desne strane ekrana "All types", to isto mora da ti bude selektovano, pa onda ideš na "Everything". To "Everything" ti se odnosi samo na lokaciju boje, a "All types" se odnosi na Programe, Setupe, Algoritme, Efekte itd. Dakle, kad stisneš DISK, pa STORE, videćeš sa leve strane ekrana "All types", pa proveri da li ti je i to selektovano.

Jačina layera u Setupu:
Izaberi Setup koji ti treba, stisni edit, izaberi layer koji hoćeš da edituješ (Chang/Bank), idi na PANVOL stranicu ("more" tasteri), i tamo namestiš EntryVolume koji ti odgovara (pojačaš, smanjiš)

Jačina layera u Programu:
Izaberi program koji ti treba, stisneš edit, izaberi layer koji hoćeš da edituješ (Chang/Bank), idi na AMP stranicu ("more" tasteri), i sa leve strane displeja, poslednja opcija je LEVEL, i tu namesti jačinu koja ti odgovara

Javi ako gde zapne
__________________
beronjan je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio beronjan za ovaj koristan post:
nemanja 1982 (27.02.2014)
Star 27.02.2014, 00:18   #3
nemanja 1982
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Postovi: 593
Downloads: 3608
Uploads: 9
Rekao HVALA: 152
Zahvalili mu 27 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil K2661 Roland XP10 Yamaha V50
Interesi: Muzika
nemanja 1982 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala ti drugar. Imam problem sad,kako da konvertujem semplova sa korga KMP u Kurzweil a da zvuce ''normalno,posto je svaki ton rastiman i kao da Loop i ne postoji na tonu. I kako mogu da redjam Wav fajlove pojedinacno u njoj,imam recimo 10 semplova,tj.Wav fajlova,i zeleo bih da slozim to kako treba,i da ''razvucem'' preko cele klavijature. Je l' moguce to?

Hvala na svemu.
nemanja 1982 je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2014, 00:49   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Konvertiranje iz .KSF odnosno .KMP formata u Kurzweilov, nece ici bez velikih teskoca, s tim moras da se pomiris. Kuzweil kao prvo ne raspoznaje Loop tacke (Loop Start i Loop End) iz Korgovog formata i tu se nista ne moze uraditi, sem ponovnog Loopovanja, a rastimovanost tonova dolazi od drugacije sampling frekvencije, pa to moras dovesti u red. Kurzweil raspolaze desetak puta slozenijom sintezom koja nema nikakve veze sa onom iz Tritona i posjeduje jednu od najmocnijih sinteza uopste (pored Emulatorovih sampling synthesizera). Sto se tice uvodjenja .Wav fileova u Kurzweil i njihovog postavljanja po klavijaturi, to jest odredjivanja dizine pojedinih Zona (od tona do tona), pa Layerovanja, pa Velocity Switchinga, to nije nikakav problem, za Kurzweil je to djecija igra i to ces moci da uradis vrlo brzo. U manualu Kurzweila je to veoma detaljno i razumljivo opisano.

Promijenjeno od tranzit (27.02.2014 u 00:52 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
nemanja 1982 (27.02.2014)
Star 27.02.2014, 01:04   #5
nemanja 1982
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Postovi: 593
Downloads: 3608
Uploads: 9
Rekao HVALA: 152
Zahvalili mu 27 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil K2661 Roland XP10 Yamaha V50
Interesi: Muzika
nemanja 1982 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala puno na odgovoru. Pomirio sam se sa tim,s tim da nemam puno boja da odradim,to me spasava,par ljudi mi je odavde bas izaslo u susret .

Razumem Vas u potpunosti,ovo je svemir u odnosu na Tritona. Meni bi samo trebalo par semplova nista,vise koje sam pre imao.

Gde mogu skinuti to uputstvo i da se bacim na posao.?

Hvala jos jednom na svemu Tranzit.
Dodato:
Nisam bas dobar sa Engleskim jezikom toliko,kako se to zove,da bih trazio u manualu ?

Promijenjeno od nemanja 1982 (27.02.2014 u 01:08 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
nemanja 1982 je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2014, 01:13   #6
beronjan
Vredan član društva
 
beronjan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.01.2008
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 255
Downloads: 115
Uploads: 2
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 116 puta u 110 Postova
Instrumenti: Kurzweil Forte 7, Yamaha Montage 6, Kurzweil PC3K6, Kurzweil PC3
beronjan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Na PC3K postoji PREVIEW opcija, ne sećam se da li je ima i na K2xxx seriji. Ajd proveri ovo: Idi na MASTER, pa nadji PREVIEW ("more" tasteri). Ako ima to, probaj onda ovo: Učitaj sempl koji ti treba, sačuvaj ga na nekoj lokaciji (ali da znaš na kojoj ), zatim idi na MASTER, pa PREVIEW, izaberi lokaciju i klikni OK. Sad bi trebalo da ti on sam od .WAV, napravi program.
Dodato:
Imaš na njihovom zvaničnom sajtu sve. Idi na Kurzweil pa na K2661, i tamo pod DWONLOAD imaš uputstvo za skinuti
__________________

Promijenjeno od beronjan (27.02.2014 u 01:15 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
beronjan je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio beronjan za ovaj koristan post:
nemanja 1982 (27.02.2014)
Star 27.02.2014, 01:32   #7
nemanja 1982
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Postovi: 593
Downloads: 3608
Uploads: 9
Rekao HVALA: 152
Zahvalili mu 27 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil K2661 Roland XP10 Yamaha V50
Interesi: Muzika
nemanja 1982 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nemam ja tu opciju u Master, imam OBJECT,DELETE,UTIL,SAMPLE,GM,MAST2.

Skinuo uputstvo,jos da znam kako se zove to sto mi treba
nemanja 1982 je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2014, 01:40   #8
beronjan
Vredan član društva
 
beronjan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.01.2008
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 255
Downloads: 115
Uploads: 2
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 116 puta u 110 Postova
Instrumenti: Kurzweil Forte 7, Yamaha Montage 6, Kurzweil PC3K6, Kurzweil PC3
beronjan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

"Importing Samples from Other Manufacturers", pogledaj tu da li ima to što ti treba
__________________
beronjan je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio beronjan za ovaj koristan post:
nemanja 1982 (27.02.2014)
Star 27.02.2014, 17:46   #9
nemanja 1982
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Postovi: 593
Downloads: 3608
Uploads: 9
Rekao HVALA: 152
Zahvalili mu 27 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil K2661 Roland XP10 Yamaha V50
Interesi: Muzika
nemanja 1982 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala drugar,video sam poruku tek jutros,nisam video sinoc kada si mi poslao. Javi se na skype kasnije,bicu.

Tranzit moze li se u Awave studio,odraditi taj loop i kako,da bih mogao da ubacim konvertovan sempl sa Tritona,moze li to da ide nekako,ili ce opet biti poteskoca,tj. nema nijednog drugog nacina,sem redjanja wav fajlova? I kako da dovedem u red tu Sampling frekvenciju,gde se to podesava na njemu?

Hvala unapred.
nemanja 1982 je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2014, 22:51   #10
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zasto da radis Loop u Awave Studiju ? To je smece od programa za taj posao. Potreban ti je neki profesionalniji Wave Editor kao sto je Wave Lab ili recimo Sound Forge, gdje ces moci da odradis Loop kako treba sa eventualnim Crossfade podesavanjima, obradom amplitude, zatim FadeIn i FadeOut na Loop tackama itd... Exportiraces samplove iz Tritonovog formata, tako da bi dobio Wav-ove. Uradi to u Awave Studiju, a onda samplove uvodi u pomenuti Wav Editor i tu podesavaj sve sto treba da podesis jer tu mozes da mijenjas i Sampling Rate, i da Loopujes itd...
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:17


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije