Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.06.2011, 04:14   #281
dakiyu
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.11.2008
Mjesto: Serbia
Godina: 56
Postovi: 29
Downloads: 54
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 6 puta u 3 Postova
dakiyu befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Uh,samo potvrdi @Marco da je sirina bubnja mnogo bolja,meni to najvise smeta kod pa800 i pa1....kad dodas malo instrumenata sve se skupi...
dakiyu je offline   Reply With Quote
Star 13.06.2011, 21:05   #282
energy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.03.2009
Mjesto: Zemun
Postovi: 224
Downloads: 589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: pa3x i triton le
energy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Marko hoces svirati skoro u bg-u da cujemo malo spravu?
energy je offline   Reply With Quote
Star 19.06.2011, 14:47   #283
Oasys
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 17.06.2009
Postovi: 70
Downloads: 154
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Oasys befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Postovani, jel moze neko da mi kaze sta tacno treba da se ispravlja u globalu kada se kopira set sa pa2x na pa3x da bi bilo identicno. Koje su to stvari na koje treba obratiti paznju kad se prepravlja a da zvuk bude isti. Zanimaju me najbitnije stvari. Hvala
Oasys je offline   Reply With Quote
Star 19.06.2011, 15:41   #284
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Pa buraz sve iz pocetka kad ne citas ono sto pisem!Global od Pa2 ti nece ucitati tako da moras sve od nule,mozes podesiti one osnovne opcije a ostalo sve moras da stelujes iz pocetka jer imas poptpuno novi vokalist,drugaciji Eq za podesavanje,Maxx Eq koji moras podesiti prema svom setu i prema svojoj opremi i sad ti ja mogu sto puta napisati kako je to kod mene ali kod tebe to nece da pije vodu i nikako ti ne moze zvucati isto to da ti bude jasno odma sad!Ako zelis da ti zvuci isto ne menjaj aranzer onda!Mnogo toga novog i mnogo toga drugacijeg . . .
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Marco7 za ovaj koristan post:
Oasys (19.06.2011)
Star 19.06.2011, 16:02   #285
Oasys
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 17.06.2009
Postovi: 70
Downloads: 154
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Oasys befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala Marco. Da li bi mogli da mi date svoj nick na skype ili messenger da Vas pitam za par sitnica jer sam klaviaturu uzeo. Hvala unapred
Oasys je offline   Reply With Quote
Star 19.06.2011, 17:55   #286
Perce19
Početnik forumacije!
 
Perce19's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.04.2004
Postovi: 48
Downloads: 2398
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Perce19 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Perce19 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

I sam posijedujem pa3x 76 key verziju.Nebih da hvalim,nego bih samo preporucio svim zainteresiranima da posijete muzicku radnju i sami osijete promijene u zvuku.Napokon nam je korg ponudio pitomiji i siri zvuk.Na demo snimcima se to i ne osijeti toliko izrazeno,ali na kvalitetnome ozvucenju su razlike jako zamijetne.Ovo je klavijatura uz koju je potrebno samo puno ideja,maste i muzickoga znanja.A svatko tko planira koristit setove sa pa800,pa2x...ja mislim da je to velika steta,je ovo je instrument koji nudi puno vise,,a na nama je da to iskoristimo, i publici sto je god moguce bolje prezentiramo.
Perce19 je offline   Reply With Quote
Star 20.06.2011, 01:49   #287
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Posto sam sredio klavijaturu jedno 80% od onoga koliko sam namerio mogu samo da kazem posle jucerasnjih svirki i vecerasnje svirke KORG PA3x-NEMA DALJE
Mnogo me nerviraju propusti u OS ali se nadam da ce brzo ljudi iz Korga da izbace novi OS sa resenim problemima!Vec sam napisao neke propuste ali me mnogo nervira sto Gate radi samo na prvom glasu a ne gasi efekte i nervira me kad snimam svirku u njemu ne mogu da menjam boje na Sts-ovima i da menjam boju po boju u programu,sto ne mogu usnimiti drum mapping i slicno ali opet ponavaljm nadam se vrlo brzo novom OS od strane Korga
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 20.06.2011, 18:25   #288
Oasys
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 17.06.2009
Postovi: 70
Downloads: 154
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Oasys befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala Marko. Vidim da ste Vi kvalifikovani za ovo i svaka Vam cast. Ovako stoje stvari. Imam obe klaviature ispred sebe sto je olaksavajuca mogucnost za prepisivanje nekih podesavanja. Kopirao sam svoj set sa pa2x na pa3x. Koliko sam mogao da primetim sve je to tu negde ... Ali ipak mora da se cacka. Ono sto je upadjivo:
1.) poneki ritmovi koji su u Fav. odnosno u Perf. imaju poremecen "Drum Mapping" (video sam u postu da je to bug) ali me zanima kako ste to resili
2.) Cini mi se ali nisam siguran da su DRUM efekti ostali isti stim sto je npr nivo poremecen (pr. umesto "50" pise "30") mislim da je kod boja sve ostalo isto
3.) Transpose u perfomansu mi je sve na "0" dok je u orginalnom setu drugacije
4.) Poslednje 4 banke nema u performansu
5.) Global je i dalje po Defult (nije ga vjerovatno procitao)

Ja bih Vas molio ako mozete da mi kazete koje su to NAJBITNIJE stvari na koje trebam da obratim paznju da bi bilo naslicnije setu sa pa2x koji sam imao na njoj. Provalio sam dosta toga ali me zanima odgovor strucnjaka. Ja ne koristim vokoder (vokalist) i songbook tako da mi je to olaksavajuca okolnost. Marko Hvala Vam puno i nadam se da cu Vam se oduziti kad budem imao priliku.
Oasys je offline   Reply With Quote
Star 20.06.2011, 20:10   #289
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Drug prepisi Global General controls iz pa2 opciju po opciju i audio outputs a ostal ces sve morati na novo!To sto ti se transpose menja treba da otkljucas transpose u globalu a drum mapping iskljuci sve na off i usnimaj write curent style pa onda pravi preformanse i song book . . . Ima jos nekih sitnih bugova dosta videces ali kako su mi ovi iz Korga napisali u mail-u vrlo brzo ce biti novi Os sa svim
ispravkama ispravkama
Postovano sa mobilnog uređaja
Marco7 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Marco7 za ovaj koristan post:
Oasys (20.06.2011)
Star 20.06.2011, 20:21   #290
Oasys
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 17.06.2009
Postovi: 70
Downloads: 154
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Oasys befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Cek Marco, kako da usnimim kad nece da zapamti Drum Mapping? izaberem recimo iz Fav.1 ritam odem na "stile control" podesim sve na off i onda usnimim? Ali kako kad nece da se snimi? probao sam ali nece ... jel mozete da mi napisete po tezama koje su opcije neophodne da se promene. Hvala Marco, mnogo ste mi pomogli
Oasys je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:24


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije