Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.09.2009, 21:08   #31
buha55
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 20.09.2009
Postovi: 3
Downloads: 54
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
buha55 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

imam casio wk-3700,i ako se da uložit truda u njega da se složit profi klavijatura....ja sam nabavio program gdje korg ritmove pretvaram u MIDI file,i preko idesa pretvaram u ritam za casio,treba muke....a za boje se snimi waw boja s neke bolje klavijature i složi se za casio....jediono je problem s memorijom....kvaliteta kl.je izvrsna...
buha55 je offline   Reply With Quote
Star 21.09.2009, 00:11   #32
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Cek..... oces reci da WK-3700 ima sempler????
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 21.09.2009, 12:18   #33
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da. ima sampler, ali "sampler" . Ima mogučnost 10- sekundnog sampliranja, tako da se nemoj veseliti da češ neku harmoniku il tamburicu usemplirati. Taj sampler nije tipa iz profi klavijatura, najbliže rečeno najsličnije radi kao vary phraze s Rolanda VA7. Znači usnimiš mu preko mikrofona neki efekat, spiku, tipa lavež psa i sl. I onda on to reproducira kroz oktavu. U biti mogo bi ti usemplirati "živi" ton harmonike violine, tamburica i on bi to vjerno sviro kroz čitavu oktavu i pol (maksimum što može), ali nije to to. na te samplove ne možeš naljepiti efekte, suhi su ... ma u biti najbolje otiđi u prodavaonicu i usempliraj na mikrafon jedan hey pa taj hey prosviraj kroz oktavu na klavijaturi od c4 - c5 i vidjet češ krajnji rezultat.
Ne znam, ja barem ovo samplerom nebi nazivo, ali hebi ga oni to zovu sampling opcijom.
__________________
u penziji !

Promijenjeno od kreso (21.09.2009 u 12:21 sati)
kreso je offline   Reply With Quote
Star 21.09.2009, 12:57   #34
buha55
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 20.09.2009
Postovi: 3
Downloads: 54
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
buha55 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

drug kreso se vara..ja si slažem semplove tako da spojim kumovog korga pa1xpro na komp držim tipku c4 npr.koliko dugo ocu(koliko dugo držim toliko ce bit odcviran na casiu)zvuk traje npr.8sec.u kompjuteru složim da mi se zvuk svira preko svih 76 tipaka.... pretvorim u format za casia i stavim na klavijaturu i normalno sviram(kao orginalnu boju)tako koristim boje od drugih klavijatura na casiu,makar casio ima 32 polifoniju,zvuči jednako kao na toj klavijaturi na kojoj je snimljena boja...sad tražim nekog da mi snimi moss waw zvukove da casia do kraja složim..to je to,casio je odlična klavijatura samo ljudi to neče svatit....treba je znat složit!!!

Promijenjeno od buha55 (21.09.2009 u 13:01 sati)
buha55 je offline   Reply With Quote
Star 21.09.2009, 13:18   #35
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma u redu kolega, dao Bog da se varam u tom pogledu.
Probo sam sam taj "sampler" i vido da je to miljama daleko od pravog kvalitetnog sampla. To je kako da kažem "privremeno" rješenje. Ti mu usempliraš ton C4 i on sintetizira u procesoru taj "sample" kroz sve oktave, ali modulira mu samo frekvenciju jednog tona, znači nije vjerno orginalu. Kako se ponaša na višim oktavama nisi reko. To da izobliči ton, da zvuči preumjetno ... Mislim tko voli nek izvoli, i za privremeno (neko jadno) rješenje je OK, ali ponavljam i stojim iza svojih riječi TO NIJE TO !
Da to valja, košto bi on puno više. Btw, takav način sampliranja sam imo na nekom malom dječjem 3-oktavnom Casiu još 1989 godine.
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 21.09.2009, 14:09   #36
buha55
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 20.09.2009
Postovi: 3
Downloads: 54
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
buha55 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ja ništa ne kažem,ali da se da dobro složit da se...ugl.tema je wk-3300,znači je aranžer,ista kao wk-3700 samo što ima malo manje memorije i dosta je povoljan!
buha55 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
3300, aranzer, casio, ili, klavijatura

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:35


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije