Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.11.2005, 19:58   #1
asc01001
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 13.11.2005
Postovi: 62
Downloads: 43
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
asc01001 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Razlika izmedu semplova, boja, ritmova?

Cao cao!

Nisam znao da je ovako tesko kupiti jednu klavijaturu. Razmisljam o ovoj Korg PA50 i vidim ima dosta ovdje da se downloda boja i ritmova i tako tih stvari za nju i to je super. ALI

procita u jednoj posti ovdje na forumu da je bolja PA80 (naravno) posto se u nju mogu downloadati semplovi. E sad mene zanima posto sam ja skrojz tanak u ovom kakva je razlika izmedu semplova, boja, ritmova (ok boje i ritmovi se podrazumjevaju) ali semplovi i ritmovi, kakva je razlika?

Drugo, buraz me pita za ovu PA50, kaze pa mozes li ti snimiti svoje pjesme na njoj, ritam, zvukovi, tako da mozes otici negdje na festi svirati sam, i da je se sve gotovo i da dobro zvuci :-), pa vas pitam, mogu li se snimati svoje pjesme? KOliko pjesama moze se snimiti na PA50?

Mogu li se na PA50 staviti boje kao za uvod pjesme "Bosanac" od Enesa begovica, pa oni zuvkovi sto Mica Nikolic upotrebljava, pa zvuk od Sinana Sakica pjesme "Hej od kad sam se rodio"?

Molio bi nekog ko ima Korg PA50 da me adda na amir_sejdinovic@hotmail.com pa da malo porazgovaramo tamo.

Molim vas odgovorite, nemam novaca, da kupim pogresnu stvar.

Hvala..
asc01001 je offline   Reply With Quote
Star 21.11.2005, 16:38   #2
mxd354
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.09.2005
Postovi: 26
Downloads: 33
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
mxd354 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard pa80

kad je u pitanju kupovina klavijature ja mislim da je to sto ti jarane radis najbolja stvar. prvo covijek treba da zna sta mu treba i onda da se raspita i vidi sta bi mu najbolje odgovaralo.

ja imam KORGpa80 i mogu ti reci par stvari o njemu onako koje vidim da te interesuju. sto se tice samplova na pa80 super su. samo ih NEMA puno. ja mislim da bi najlakse bilo opisati sample kao orginal ritam sekcija za odredjenu pjesmu. svaka pjesma ima svoj sample, ako postoji. tu ti je sve: ritam ili razliciti ritmovi, prelazi, boja, itd. na primjer, sample za "Zlato Srebro Dukati" ima tri verzije ritma, Uvod, Pjesma, i Refren, ima odgovarajuce prelaze i boju. samo sto mile kitic nedodje, heh...uglavnom ja se nadam da razumijes sada malo bolje sta je sample, samo moras da imas na umu da je vrlo tesko doci do tih samplova i da ih nema puno....

sto se tice boja za korgpa80, ima ih puno puno...toliko ih ima da ce ti trebat dosta dosta vremena i strpljenja dok izaberes sta ti se najvise svidja...sto se tice kvaliteta boja ja bi im dao ocjenu 9 od 10. jedina mozda mana sto se tice soliranja na pa80 je sto tipke/dirke nisu bas lijepo uradjene za soliranja. bar se meni tako cini, ali opet svako ima drugaciji osjecaj pa tako da je to malo tesko ocijenit. za mene su malo ostre i duboke, recimo kad poredimo sa korgTriton, ona su slabe za solazu....

sto se tice tog snimanja pjesama, to me bas nikad nije ni privlacilo nit sam pokusavao. tako da neznam.

opcenito govoreci korgpa80 kao aranzer je broj 1 !!! ja mislim da bi se dosta ljudi slozilo s tim. sad je do tebe ako ti to sve odgovara sto ova verzija nudi. i nadam se da sam ti pomogo.
toliko od mene za ovaj put. cujemo se. pozdrav!
mxd354 je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2005, 02:01   #3
cevap
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.08.2005
Mjesto: Danska
Postovi: 223
Downloads: 4515
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
cevap befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jarane, meni se chini da ti mijeshas pojmove STYLE i SEMPL.
cevap je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2005, 02:36   #4
mxd354
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.09.2005
Postovi: 26
Downloads: 33
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
mxd354 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard ...

oops...pardon..style=ritam,

sample je nesto drugo...sto se tice samplova meni se nsvidjaju. ako je neko muzicar i ako svira, znaci netreba da neko drugi svira za njega...takodje mislim da su midi fajlovi jako nezahvalni i neprihvatljivi...
mxd354 je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2005, 09:06   #5
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ritam ili szyle je pratnja koja ti svira na aranzeru ili kojuti sviraju kolege u bendu dok ti sviras prvi instrument ili solo dionice boje su ti zvukovi instrumenata koje sviras naprimer imas boju gitare ili harmonike i tako dalje semplovi su snimljene boje u studiu ili kod kuce pretisnes dugme record i snimis sempel nekog instrumenta taj zvuk se kompjuterski obradi da zvuci sto vise identicno pravom instrumentu i ako hoces da koeistis boje mora imati klaviatura sempling opciju to je ili flash kartu kao naprimer pa80 ili flash ram na kojeg ucitas semplove fico
fico je offline   Reply With Quote
Star 22.11.2005, 10:33   #6
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard



Molim samo bez ljutnje, ali MXD354, mislim da jako malo znaš o čemu pričaš. Daješ savjete o stylovima i samplovima a neznaš uopće o čemu se radi.

Kako ti je kolega Čevap reko, style = ritam, aranžman, pratnja uz pjesmu koju izvodiš. Obično ljevom rukom reguliraš prateči akord, bio da ti je uz ritam sekciju u pozadini tepih ili bas (ovo dvoje je splitiranjem klavijature najčešća kombinacija), no ti možeš dodjeliti u pratnju što te volja.
Boja = sound, patch,program, tvornički zvuk u synthu ili pročišćeni samplovi koje možeš kombinirati međusobno da bi dobio neku moderniju ili bolje zvučnu boju za određenu pjesmu što sviraš. Workstation tj. solo klavijature imaju mogučnost kombiniranja i do 16 solo boja u bombinaciji. Pa 50/60 i Pa 80 mogu za solo kombinirati max 3 programske boje, koje se opet u program modusu mogu svaka zasebnmo tvoriti od 3 podprogramske boje koje dorađuješ uz pomoć oscilatora. To je znaći u jednom performanceu ili ti kombinaciji imaš do 9 "podzvukova".
Kolega je opisao najbliže rečeno što je sample. Sampler ti daje mogučnost snimanja izvornog tona (barem ga u našoj muzici najviše koristimo za to) narodnog instrumenta, npr. harmonike, violine, trube, tambure, šargije ...
Doradom kroz filtere se još pročisti snimljeni sample i on se tada koristi u klavijaturi da što vjernije reproducira orginalni zvuk instrumenta za pjesmu koju želimo odsvirati.
Ono o čemu ti pričaš su MIDI fileovi, gotove višekanalne sequence tj. urađena pjesma prema General MIDI standardima, tako da se za svaki kanal ubacuje instrumentalno dionica pojedine pjesme, kao npr. na kanal 1 klavir, kanal 4 bas, kanal 8 harmonika, kanal 10 bubanj itd.
Eto, nadam se da sam ti pobliže onako laički objasnio o čemu se priča. Molim bez ljutnje, jer ipka ako imaš Pa80 i Triton morao bi takove stvari znati, jer šteta da takovi "bolidi" budu u rukama "vozača" koji se tek vozi po poligonu, a ceste su beskonačne, dugeee i široke.
A da ne pričamo još o dodatnim mogučnostima koje kupnjom dobijemo uz synth, a ne koristimo ih kao npr. arpegio.

Pozdrav
kreso je offline   Reply With Quote
Star 23.11.2005, 20:37   #7
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard :)

Ma covek je pitao sta je sempl a ne sta je original ritam
Brate sempl je zvuk koji ubacis u klavijturu i koji u potpunostu zvuci kako treba!Znaci ako imas clarinet sempl on zvuci bas tako kao sto je i semplovan taj clarinet ali uz to ti je potrebna posebna tehnika sviranja da bi mogao da pokazes koliko je sempl dobar jer se naprimer gitara ne svira harmonikaskim stilom nego razume se svira se gitarski!Druga stvar na pa 80 ne mozes da semplujes vec samo mozes da ubacujes semplove ako ti treba klavijatura za semplovanje onda imas korg triton studio ili neki muzicki program kao sto je cu base,cakewalk,sonar itd...
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 23.11.2005, 22:52   #8
mxd354
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.09.2005
Postovi: 26
Downloads: 33
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
mxd354 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard ...

nije problem. samo ja nemam ni vremena ni zivaca da pisem citavu knjigu kao prvacic...bezveze...to je to od mene...vozdra
mxd354 je offline   Reply With Quote
Star 24.11.2005, 10:22   #9
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ Marco7

Pa što sam ja napisao. Čitaj sve, a ne samo djelomično.


Pozdrav
kreso je offline   Reply With Quote
Star 24.11.2005, 23:37   #10
mxd354
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.09.2005
Postovi: 26
Downloads: 33
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
mxd354 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard ....

ma neas pojma jarane...ostavi manual, ovo su otvorene diskusije...
mxd354 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
boja, izmedu, razlika, ritmova, semplova


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:41


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije