Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.11.2012, 16:05   #21
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Dell Pokaži Post
Vec sam negdje pisao da ta floskula 1% talenat - 99% rad ne pije vode i da je samo poticaj da se radi.
Grešiš sinak videćeš da i radom može od ničega da se stvori nešto. Jedino je talentovanim ljudima potrebno relativno manje vremena da dođu do određenog muzičkog nivoa a onima manje talentovanim više rada, ali nije nedostižno ukoliko imate pravu osobu da vas nauči. Više je bitan motiv onoga koji uči i iskusan učitelj koji će ga povesti na pravi put nego talenat i sve ostalo. Talenat naravno pomaže ali nije presudan.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 06.11.2012, 16:24   #22
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo npr.ja prvi nemam talenta za pjevanje,pa sam poneke pjesme naucio sam vjezbajuci koliko toliko da izgleda dobro,a neznam tj zaboravio sam sve tekstove,pa uvijek citam tekst kad pjevam...Da vam pravo kazem i nemam volje kao nekada da slusam pazljivo pjesmu..Ja to sve nabrzinu uradim po svome i ispadne kako ispadne...Mogu samo da kazem da se moze nauciti pjevat ako imas koliko toliko dobar glas i da mozes razne tonalitete pjevat to je najvaznije..dok su me pjesme pogadjale i kad sam bio mladji mozda sam i mogao jos bolje da ih odpjevam,dok sada slusam pjesmu vise onako povrsinski i to nije to...Drugim rijecima treba se uzivit u pjesmu kad se izvodi...Sve zavisi kakva je pjesma da li je tuzna vesela itd..da umijes da docaras tu pjesmu svojim glasom,pa ako treba i da zaplaces ako je tuzna pjesma,ako je vesela da je i tako pjevas itd...Publika mora da to osjeti inace nista..Toliko od mene bar ja tako mislim i isto se slazem sa kolegom nikadvisekorgom i njegovim misljenjem..Pozz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 14.11.2012, 16:13   #23
rafael
Vredan član društva
 
rafael's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.11.2009
Mjesto: Tuzla
Postovi: 125
Downloads: 315
Uploads: 8
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Korg Pa50
rafael befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Uhhh Dell , brutalno ali itekako istinito , moracu se sloziti sa ovim sto si rekao.
__________________
Dzaba vam novci moji sinovci , dzaba vam bilo dobre volje..i pogledi cvrsti i ljepljivi prsti ja ipak varam malo boljee...ee pa daa..
rafael je offline   Reply With Quote
Star 15.11.2012, 14:44   #24
bojan
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.01.2010
Mjesto: Kula
Postovi: 18
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg Pa50,Roland Fantom x6
bojan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bitna je samo vezba i rad,i bilo bi jos bolje da nadjes nekog ko bi ti mogao objasniti tehniku disanja i tako to.
bojan je offline   Reply With Quote
Star 16.11.2012, 22:26   #25
perobp
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.09.2012
Mjesto: Crna Gora, Bijelo Polje
Postovi: 44
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 6 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg pa 80, korg pa 1x, Tyros2, Roland E-A7, Korg pa2x
perobp ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja ipak mislim da bi trebao da izbacis neki snimak da se to cuje. I naravno da se slazem sa onima koji kazu da je talenat presudan, iako naravno dosta toga moze da se postigne vjezbom. Za razliku od onih koji su kroz sviranje poceli da se bave pjevanjem, ja sam kroz pjevanje poceo da sviram (tako da ti mozda mogu dati neki koristan savjet), mislim da ako bas veze nemas sa pjevanjem da ga ne mozes znatno popraviti, ali isto tako ako imas sluha kao sto kazes nije nemoguce to dovesti do nekog zadovoljavajuceg nivoa. Ima pjevaca koji pjevaju (posebno onih kafanskih) a koji veze nemaju sa pjevanjem, ali pjevaju. Bitno je da si svjestan svojih gresaka, i da cujes dje grijesis, i polako da pokusas te greske da ispravljas onoliko koliko ti to tvoje glasovne mogucnosti dozvoljavaju. Iskopiracu ti jedan post sa nekog muzickog foruma gdje ima dosta korisnih savjeta sto se tice abdomalnog disanja i svih tih vjezbica pa probaj sa njima, mozda ti pomognu. Ovu su vjezbe za takozvano pjevanje iz dijafragme, sto je ustvari pravilan nacin pjevanja,kao i vjezbe pravilnog disanja, ja sam primjenjivao i vjezbao ovu tehniku pjevanja i mogu reci da mi je dosta pomogla. Mozda sam otisao predaleko, ali svakako ako pocinjes da pjevas mislim da vi trebao da ucis pravilno pjevanje, bez velikog naprezanja grla, sa manje opterecenja na glasne zice, sto pomaze ocuvanju glasa. probaj mozda ti i pomogne

Osnovna razlika izmedju "grlenog" i pevanja "stomakom" jeste ta sto se kod pevanja "stomakom" snaga koja pritiska vazduh iz tela dobija stezanjem misica donjeg dela (i kolko-tolko srednjeg dela) stomaka. Stezanjem tih misica, pomera se dijafragma koja pritiska pluca i na taj nacin gura vazduh napolje. Vazduh je dovoljno jak, da bez velikog naprezanja misica glasnica, i nepotrebnog istazenja glasnica dobijemo zeljenu jacinu glasa kao i lepsu boju. Kod "grlenog" pevanja ta snaga dobija se stezanjem grudnog kosa i vratnih misica

Kada pevas, obrati paznju na koji nacin udises vazduh jer -------> ono sto je preduslov za pravilno pevanje iz stomaka jeste pravilan udah! Probaj kada udises vazduh da ga udises donjim delom stomaka, nikako plucima!!
Kako treba da izgleda kada udises stomakom..donji deo stomaka treba da ti se naduva (ali niposto nemoj da bude toliko da izgledas kao trudnica ) u pocetku ce biti jako tesko da to savladas i nemoj niposto da se obeshrabris!! Lezi na pod ili na krevet - obrati paznju na koji nacin uzimas vazduh! (po pravilu je to stomakom) e, isto to treba da se navezba stojeci!! ono sto je jos bitno jeste da taj udisaj treba da bude kratak, ali energican (u vidu blagog trzaja)..da u toj jednoj sekundi uzmes dovoljnu kolicinu vazduha. Evo ti jos jedan trik da proveris da li je pravilno uzet vazduh - stavi ruke na ledja (na deo gde su ti bubrezi) i osetices kako se i taj deo siri zajedno sa ostalim delom stomaka

Sledeci korak jeste da uzeti vazduh nikako ne prebacis u pluca jer onda nema vajde Kao sto sam vec napomenula, vazduh iz stomaka guraj uz pomoc stomacnih misica..u pocetku ce biti tesko..bolece te misici i nece biti bas pokretni..ali vezbanjem ces prestati da mislis na to, a stomak ce raditi bez i trunke naprezanja Naravno..ovde su nazalost potrene godine vezbanja..ali za godinu dana, pa i manje, moze sasvim dovoljno da se napreduje (da te ne obeshrabrim bas skroz) ali jako je vazno svakodnevno vezbanje - makar pola sata.

E, koje vezbice treba da radis!!!
1. Pocni svaki put vezbanjem udisaja i izdisaja. Vazduh udahni sto pravilnije mozes - da se naduva stomak (ne previse), da taj udah bude kratak i energican (ali da uzmes dovoljno vazduha) i da osetis taj udah sirenjem donjeg dela ledja. Zatim taj vazduh izbacuj gurajuci stomacnim misicima..to vezbaj najmanje 10 min

2. Ova je vezba za pokretljivost misica Stani pravo, ruke podigni u visini ramena u spoj sake. Izbaci jezik napolje i dahci kao pas. Treba da osetis pomeranje stomacnih misica..jedno vreme dahci jednako brzo, pa zatim pocni da kombinujes - usporavaj i ubrazavaj opet vezbaj najmanje 10 min

3. E, ova vezba je za kolicinu udahnutog vazduha Sedi na stolicu. nasloni se stomakom na kolena i rukama uhvati clanke (skocne zglobove). Udahni vazduh sto vise mozes (naravno stomakom). Kolena ce ti pruzati otpor, ali se ne daj u tome i jeste cilj ove vezbe Dah zadrzi izvestan period - koliko mozes, i onda ga polako izbacuj opet koriscenjem stomaka. Ponovi nekoliko puta pa se digni malo..opet ponovis isto to nekoliko puta i opet se podignes i tako sve dok ne dodjes u prav polozaj posle toga kreni da se spustas ponavljajuci isto.

Promijenjeno od gitar (09.02.2014 u 14:09 sati)
perobp je offline   Reply With Quote
Ćlan 4 Vam se zahvalio, perobp, za koristan post:
BranislavM (22.01.2015), Dacho. (18.11.2012), Jovan4e (23.11.2012), splendid (22.11.2012)
Star 19.04.2013, 00:04   #26
djboko
Početnik forumacije!
 
djboko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2013
Mjesto: Kruševac
Postovi: 13
Downloads: 26
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA50
Interesi: Programiranje
djboko ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako možeš od dva vokala da iceniš koji je bolji(tačniji tonski i metrički, lepši za slušanje i bogatiji ukrasima-trilerima) onda uz vežbu možeš da napreduješ, ja ti garantujem.
Postovano sa mobilnog uređaja
djboko je offline   Reply With Quote
Star 19.04.2013, 08:33   #27
Vux
Vredan član društva
 
Vux's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.10.2012
Mjesto: Las Vegas, Nevada
Godina: 31
Postovi: 279
Downloads: 83
Uploads: 12
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 41 puta u 40 Postova
Instrumenti: Korg PA3X-76
Interesi: IT
Vux ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mnogo je bitno da naucis da kontrolises glas. Sve u vezi glasa se moze doterati vezbanjem, ja kad sam poceo da sviram nisam znao nista u vezi pevanja, a sada kad je pevac odsutan na svirci ja ga zamenim i po sat vremena

Uzmi klasicne vezbe iz muzicke, redom skale prva tri tona napred nazad (C dur - C D E D C)

Pevaj dok sviras kuci, ne treba ti ni mikrofon... Bitno je da steknes sigurnost, meni je to mnogo znacilo, da pevam iz stomaka, a ne iz grla, mnogo je kvalitetniji glas i lakse gadjas tonove. Sto se tice sluha i pevanja, meni je najvise pomoglo za sluh i kontrolu glasa vezba da pevam terce drugim pevacima. Mozes i da sviras melodiju pa da pevas na to tercu, tu se vremenom stice mnogo dobra kontrola. I sad kad steknes slobodu, sluh, snagu i ode strah, pogodis svaki ton, onda je najmanji problem ukljuciti se na miksetu, staviti malo efekata i ima da zvuci extra

Srecno!
Vux je offline   Reply With Quote
Star 03.05.2013, 03:37   #28
stoske
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 17.03.2009
Mjesto: Sombor
Godina: 41
Postovi: 17
Downloads: 380
Uploads: 19
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Klavijature
stoske befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
stoske pošalji poruku preko ICQ messengera stoske pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Beitrag

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=Uf52oinMxd8
evo jos koji savet
stoske je offline   Reply With Quote
Star 04.05.2013, 00:16   #29
energy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.03.2009
Mjesto: Zemun
Postovi: 224
Downloads: 589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: pa3x i triton le
energy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ili jos prostije,ako ima neki dobar profesor za koga znate da je dobar,preporucite kolegi pa nek ode da vidi sta da radi..
energy je offline   Reply With Quote
Star 04.05.2013, 00:52   #30
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jedini si ti u svoj ovoj gunguli postova, dao pravi savjet. To je jedini ispravni put i samo njim se moze stici do cilja, sve ostalo je presipanje iz supljeg u prazno. Pjevanje je veoma, veoma, teska rabota i veliko umijece koje zahtjeva i veliko znanje a to znanje se stice prevashodno u skoli.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:28


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije